Постанова № 38379336, 15.04.2014, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2014
Номер справи
805/3792/14
Номер документу
38379336
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 квітня 2014 р. Справа № 805/3792/14

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді Грищенка Є.І

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Шахтарської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтарське районне сільське комунальне підприємство» про стягнення з рахунків у банках, обслуговуючих платника податку, податкового боргу з податку на прибуток в сумі 29413 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Шахтарська об’єднана Державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтарське районне сільське комунальне підприємство» про стягнення з рахунків у банках, обслуговуючих платника податку, податкового боргу з податку на прибуток в сумі 29413 грн.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що за відповідачем обліковується сума податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 29413 грн., який виник внаслідок несплати самостійно визначених податкових зобов’язань. Посилаючись на вимоги Податкового кодексу України, позивач просив суд стягнути з відповідача суму заборгованості у розмірі 29413 грн.

Представник позивача до судового засідання не прибув. Через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача до судового засідання не прибув. Через канцелярію суду надав заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі. Просив позов задовольнити.

Враховуючи заяви представників сторін, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Відповідно до частини першої статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною третьою статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно вимог статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.

Судом встановлено, що відповідач – Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтарське районне сільське комунальне підприємство» є юридичною особою, зареєстровано Шахтарською районною державною адміністрацією Донецької області від 22.04.2003р. за № 1 251 120 0000 000083 та обліковується в Єдиному Державному реєстрі підприємств та організацій України за кодом 32357603 (а.с.16)

Пунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.

Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Обов’язок платника податків щодо здійснення своєчасної сплати суми податкових зобов’язань встановлений підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України.

Як свідчать матеріали справи, відповідачем була подана до Шахтарської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Донецькій області податкова декларація з податку на прибуток підприємства за 2013 року, у якій відповідач задекларував суму податку до сплати в бюджет у розмірі 29413 гривень.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

На підставі пункту 152.9 статті 152 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для цього податку є календарний квартал.

Відповідно до підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України, податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Як встановлено судом та підтверджено зворотнім боком облікової картки платника податку, позивач протягом зазначених строків суму податкових зобов’язань, визначених у поданій ним податковій декларації, до бюджету не сплатив.

Відповідно до п.88.1 ст.88 Податкового кодексу України, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

На підставі рішення заступника начальника Шахтарської ОДПІ про опис майна у податкову заставу № 445 від 07.08.2011р. та відповідно акту № 16/24-013 опису майна від 12.10.2011р. майно платника податку передано у податкову заставу про що внесено запис до Державного реєстру обтяжень рухомого майна. (а.с.13-15)

Відповідно до пункту 95.2. статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно з пунктом 59.1. статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

17.05.2011 року податковою інспекцією сформована податкова вимога № 254, яка була отримана директором товариства, про що свідчить відмітка на корінці вказаної податкової вимоги (а.с.12)

З періоду направлення податкової вимоги відповідач постійно мав несплачену податкову заборгованість, у зв’язку з чим вказана податкова вимога не втратила юридичної сили.

Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

З огляду на зазначене, на підставі положень Закону України «Про державну податкову службу в Україні», та керуючись, підпунктом 20.1.28 статті 20, статтею 95 Податкового кодексу України, ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 – 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Шахтарської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтарське районне сільське комунальне підприємство» про стягнення з рахунків у банках, обслуговуючих платника податку, податкового боргу з податку на прибуток в сумі 29413 грн. – задовольнити.

Стягнути кошти платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «Шахтарське районне сільське комунальне підприємство» , який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків на суму податкового боргу з податку на прибуток в розмірі 29 413 (двадцять дев’ять тисяч чотириста тринадцять) гривень 00 копійок.

Постанову прийнято в порядку письмового провадження 15 квітня 2014 року. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Грищенко Є.І.