ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/314/14
10 квітня 2014 року 12год. 55хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Сисун Н.В., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Берун Р.В.,
відповідача 1: представник Ящук О.В.,
відповідача 2: представник не прибув,
третьої особи: представник ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "АПМ ПЛЮС" до Комунального підприємства "Рівненське міське бюро технічної інвентаризації", Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5, про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ :
Товариство з обмеженою відповідальністю "АПМ ПЛЮС" (далі - ТОВ "АПМ ПЛЮС") звернулося з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Рівненське міське бюро технічної інвентаризації" (далі - КП "Рівненське МБТІ", Відповідач 1), Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області (далі - Реєстраційна служба Рівненського МУЮ, Відповідач 2) про визнання протиправною бездіяльності щодо невиконання договору-заяви від 12.07.2012 №986ю та зобов'язання вчинити дії щодо реєстрації пава власності на квартиру АДРЕСА_1.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Відповідач 1 протиправно ухилився від розгляду заяви щодо реєстрації права власності за ТОВ "АПМ ПЛЮС".
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та пояснив суду, що для забезпечення діяльності ТОВ "АПМ ПЛЮС", його учасниками було сформовано статутний капітал товариства, частина якого становить майнова частка у вигляді 53 квартир. Однак, при формуванні установчих документів було випадково допущено описку, в результаті якої до установчих документів не було внесено квартиру АДРЕСА_1, та не зареєстровано право власності на дану квартиру. Виправивши описку в установчих документах, 12.07.2012 ТОВ "АПМ ПЛЮС" звернулося до КП "Рівненське МБТІ" із договором-заявою №986ю про проведення державної реєстрації права власності на дану квартиру із строком виконання до 09.08.2012 та надано всі необхідні документи для проведення такої реєстрації. У зв'язку з невиконанням Відповідачем 1 даного замовлення більше року, позивач звернувся з заявою про надання інформації щодо його виконання. Листом від 07.11.2013 №1311 невиконання такого замовлення КП "Рівненське МБТІ" обґрунтовує тим, що для проведення державної реєстрації права власності на таку квартиру позивачем не подано всіх необхідних документів та не сплачено грошових коштів за виконання даного замовлення. Вказане суперечить фактичним обставинам. Крім того, неподання всіх документів для проведення державної реєстрації прав, не може бути підставою для невиконання замовлення, оскільки законодавством України на момент виникнення спірних правовідносин було передбачено зупинення розгляду такої заяви з обов'язковим письмовим повідомленням про це замовника. Вказав, що КП "Рівненське МБТІ" більше року не здійснювало жодних дій щодо розгляду договору-заяви від 12.07.2012 №986ю. Така бездіяльність Відповідача 1 є протиправною, оскільки затягування розгляду замовлення позивача порушує його право на розпорядження, володіння та користування даним майном. Крім того, з 01.01.2013 КП "Рівненське МБТІ" позбавлене можливості здійснювати державну реєстрацію права власності на нерухоме майно та вносити такі відомості до відповідних реєстрів. За таких обставин, державну реєстрацію права власності за ТОВ "АПМ ПЛЮС" на квартиру АДРЕСА_1 повинен здійснювати Відповідач 2, оскільки відповідно до чинного законодавства України обов'язок щодо такої реєстрації покладений на Державну реєстраційну службу України. Просив позов задовольнити повністю.
Відповідач 1, КП "Рівненське МБТІ", позов не визнав з підстав, викладених у письмових запереченнях.
Представник Відповідача 1 у судовому засіданні надав пояснення, тотожні письмовим запереченням, а, зокрема, пояснив, що на момент виникнення спірних правовідносин державна реєстрація права власності на нерухоме майно здійснювалася реєстратором БТІ за наявності матеріалів технічної інвентаризації. Проте, позивачем при поданні заяви про проведення державної реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1, не було подано ні такої технічної документації, ні жодних інших документів, які додаються до заяви про проведення державної реєстрації прав. Крім того, повноваження реєстраторів БТІ щодо державної реєстрації права власності на нерухоме майно здійснювалися до 01.01.2013, а тому на даний момент Відповідач 1 не має жодних технічних можливостей та законних підстав для проведення такої реєстрації. Вказав, що причини невиконання замовлення у даному випадку не залежали від КП "Рівненське МБТІ", а залежали від замовника, оскільки останнім не було надано всіх необхідних документів, не проведено оплату послуг реєстратора. Зазначив, що строк виконання договору-заяви від 12.07.2012 №986ю встановлений до 09.08.2012, а відтак, даний позов подано позивачем з пропущенням строку звернення до адміністративного суду. Просив у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Відповідач 2 заперечень суду не надав, у поданому суду клопотанні просив розглянути справу за відсутності представника.
У судовому засіданні 18.03.2014 представник Відповідача 2 позов не визнала, вказавши, що позивач з будь-якими заявами до Реєстраційної служби Рівненського МУЮ не звертався. Жодних прав позивача Відповідачем 2 порушено не було. Зауважила, що органи Державної реєстраційної служби України не є правонаступниками бюро технічних інвентаризацій та не можуть відповідати за дії чи бездіяльність цих підприємств. Просила у задоволенні позову відмовити повністю.
Під час розгляду справи судом залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів ОСОБА_5.
У судовому засіданні представник третьої особи вказав на безпідставність та необґрунтованість позовних вимог. Зауважив, що ТОВ "АПМ ПЛЮС" не було подано КП "Рівненське МБТІ" належних для здійснення реєстрації права власності документів. Просив у задоволенні позову відмовити повністю.
Заслухавши пояснення представників сторін та третьої особи, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Статтею 1 Закону України "Про господарські товариства" від 19.09.1991 №1576-XII (далі - Закон №1576-XII) встановлено, що господарським товариством є юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками. Господарськими товариствами цим Законом визнаються підприємства, установи, організації, створені на засадах угоди юридичними особами і громадянами шляхом об'єднання їх майна та підприємницької діяльності з метою одержання прибутку, до яких належать: акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, повні товариства, командитні товариства.
В силу вимог ст.ст.4, 6 Закону №1576-XI, товариство з обмеженою відповідальністю створюється і діє на підставі статуту та набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації (ст.6).
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону №1576-XII, засновниками та учасниками товариства можуть бути підприємства, установи, організації, а також громадяни, крім випадків, передбачених законодавчими актами України.
Згідно з ч.1 ст.12 Закону №1576-XII, товариство є власником: майна, переданого йому учасниками у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу; продукції, виробленої товариством в результаті господарської діяльності; одержаних доходів; іншого майна, набутого на підставах, не заборонених законом.
Відповідно до ч.1 ст.13 Закону №1576-XII, вкладом до статутного (складеного) капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом.
Судом встановлено, що ТОВ "АПМ ПЛЮС" створене на підставі рішення установчих зборів засновників товариства від 09.02.2012 (протокол установчих зборів від 09.02.2012 №1/2012) та зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Рівненської міської ради Рівненської області 16.02.2012 (а.а.с.32-33).
Відповідно до даного протоколу установчих зборів засновниками ТОВ "АПМ ПЛЮС" є ОСОБА_6 та МПП "АПМ".
Згідно з положеннями Статуту ТОВ "АПМ ПЛЮС", для забезпечення діяльності товариства, його учасниками було сформовано статутний капітал товариства у розмірі 100000,00грн. шляхом внесення грошового та майнового внеску.
Так, учасником товариства, ОСОБА_6, внесено грошову частку в сумі 16108,00грн., яка складає 16,1% від загальної суми статутного капіталу, частка МПП "АПМ" була внесена у вигляді 40 квартир, що знаходяться в будівлі гуртожитку по АДРЕСА_1 та 13 квартир в будівлі гуртожитку по АДРЕСА_2, на суму 83892,00грн. та складає 83,9% від загальної суми статутного капіталу товариства (а.а.с.8-19).
Як вбачається з витягу про державну реєстрацію прав від 15.06.2012 №34510996 та свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 15.06.2012, квартири в гуртожитку для сімейних по АДРЕСА_1, що належали МПП "АПМ", були зареєстровані за ТОВ "АПМ ПЛЮС" на праві приватної власності (а.а.с.36-37).
Однак, при формуванні установчих документів було допущено описку, в результаті якої до установчих документів не було внесено квартиру АДРЕСА_1, та не зареєстровано право власності ТОВ "АПМ ПЛЮС" на вказану квартиру. Попри допущену описку, в установчих документах кількість квартир (52шт) та їх грошовий еквівалент (83892,00грн.) засновниками зазначено правильно.
Факт описки підтверджується актом прийому-передачі від 09.02.2012, згідно з яким МПП "АПМ" передано ТОВ "АПМ ПЛЮС" серед інших квартир і квартиру АДРЕСА_1 (а.с.35).
01.06.2012 в результаті проведення загальних зборів учасників ТОВ "АПМ ПЛЮС", дану описку було виправлено шляхом затвердження Статуту товариства в новій редакції (а.а.с.20-31, 34).
Виправивши описку в установчих документах, 12.07.2012 ТОВ "АПМ ПЛЮС" звернулося до КП "Рівненське МБТІ" із заявою про проведення державної реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1, що підтверджується договором-заявою від 12.07.2012 №986ю із строком виконання до 09.08.2012 (а.с.38). Разом з тим, для виконання даного замовлення позивачем було надано всі необхідні документи, що підтверджують право власності на таку квартиру та сплачено відповідну суму збору.
У зв'язку з тим, що в установлений термін Відповідачем 1 державна реєстрація права власності вказаної квартири проведена не була, 15.10.2013 ТОВ "АПМ ПЛЮС" звернулося з заявою щодо надання інформації про хід виконання замовлення від 12.07.2012 (а.с.39).
Листом від 07.11.2013 №1311 КП "Рівненське МБТІ" повідомило позивача про невиконання замовлення (а.с.134).
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, пов'язані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно врегульовані Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 №1952-IV (далі - Закон №1952-IV).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.2 Закону №1952-IV, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Згідно з ч.3 ст.3 Закону №1952-IV, права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.
Відповідно до ч.5 ст.3 Закону №1952-IV, державна реєстрація прав є публічною, проводиться органом державної реєстрації прав, який зобов'язаний надавати інформацію про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому цим Законом. Державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в порядку черговості надходження заяв.
На момент виникнення спірних правовідносин діяло Тимчасове положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затверджене наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 №7/5, зареєстровано у Міністерстві юстиції України 18.02.2002 за №157/6445 (далі - Тимчасове положення №7/5), яке визначало порядок проведення державної реєстрації права власності та права користування (сервітуту) на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках; права користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; довірчого управління нерухомим майном; права власності на об'єкти незавершеного будівництва (далі - державна реєстрація прав), а також порядок взяття на облік безхазяйного нерухомого майна (п.1.1)
Відповідно до п.1.2 Тимчасового положення №7/5, державна реєстрація прав - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, а також права власності на об'єкти незавершеного будівництва шляхом внесення відповідного запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Згідно з ч.1 ст.5 Закону №1952-IV, у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди (їх окремі частини), квартири, житлові та нежитлові приміщення.
Відповідно до п.1.3 Тимчасового положення №7/5, державна реєстрація прав проводиться реєстраторами бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ) у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць, обслуговування на території яких здійснюється БТІ, створеними до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інших законодавчих актів України" та підключеними до Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Згідно з п.2.1 Тимчасового положення №7/5, для проведення державної реєстрації виникнення, переходу або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно власник (власники), інший правонабувач (правонабувачі) або уповноважена ним (ними) особа подає реєстратору БТІ заяву про державну реєстрацію прав за формою, визначеною у додатку 1.
Відповідно до п.2.2 Тимчасового положення №7/5, заява про державну реєстрацію прав подається реєстратору того БТІ, яке здійснює свою діяльність відповідно до договору з Адміністратором Реєстру прав на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій розташований об'єкт, права щодо якого підлягають державній реєстрації.
До заяви про державну реєстрацію прав додаються правовстановлювальні документи (додаток 2), їх нотаріально засвідчені копії, документи, що підтверджують оплату за проведення державної реєстрації прав та видачу витягу про державну реєстрацію прав, а також інші документи, визначені Положенням.
Згідно з Переліком правовстановлювальних документів, на підставі яких проводиться державна реєстрація права власності на нерухоме майно (додаток 2 до Тимчасового положення №7/5), одним з таких документів є рішення засновника про створення державної (національної) акціонерної компанії, державної (національної) холдингової компанії, відкритого акціонерного товариства, створеного в процесі приватизації (корпоратизації), та акт приймання-передавання нерухомого майна або перелік зазначеного майна, наданий засновником чи державним органом приватизації.
Пунктом 2.3 Тимчасового положення №7/5 визначено, що моментом прийняття заяви про державну реєстрацію прав вважається внесення реєстратором БТІ запису в журнал обліку заяв про державну реєстрацію прав за формою, визначеною у додатку 3, з присвоєнням порядкового номера.
Як вбачається з матеріалів справи, заяву позивача щодо проведення державної реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1, реєстратором КП "Рівненське МБТІ" зареєстровано за №986ю шляхом внесення запису до журналу обліку заяв про державну реєстрацію прав, де в графі "Дата надходження документів в бюро" зазначено - 12.07.2012 (а.с.117).
Пунктом 3.1 Тимчасового положення №7/5 визначено, що з моменту прийняття заяви про державну реєстрацію прав реєстратором БТІ розпочинається її розгляд, приймається відповідне рішення про державну реєстрацію прав, відмову в ній (п.3.4) або зупиняється у разі (п.3.2): подання документів для державної реєстрації прав не в повному обсязі; винесення ухвали суду про заборону вчинення дій, пов'язаних з державною реєстрацією прав, під час розгляду заяви про державну реєстрацію прав; вилучення документів із реєстраційної справи у випадках, передбачених законом; подання заяви про державну реєстрацію права користування (сервітуту) на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках; права користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; довірчого управління нерухомим майном до проведення державної реєстрації права власності на таке майно.
Пункт 3.3 Тимчасового положення №7/5 передбачає винесення рішення про зупинення розгляду такої заяви, яке оформляється на бланку за формою встановленою даним Тимчасовим положенням, про що реєстратор БТІ письмово повідомляє заявника (заявників) шляхом надіслання на його адресу такого рішення.
Таким чином, суд не бере до уваги посилання КП "Рівненське МБТІ" на відсутність всіх необхідних документів, які додаються до заяви про державну реєстрацію прав, як на підставу невиконання замовлення позивача, оскільки законодавець нормами Тимчасового положення №7/5 зобов'язує реєстратора БТІ зупинити розгляд такої заяви у разі подання документів не в повному обсязі з винесенням відповідного рішення та повідомленням про це заявника.
Крім того, з дослідженої у судовому засіданні інвентаризаційної справи №26146 (будинок АДРЕСА_1) вбачається наявність правовстановлювальних та інших документів, що необхідні для державної реєстрації прав.
Відтак, суд вважає протиправною бездіяльність КП "Рівненське МБТІ" щодо невиконання замовлення ТОВ "АПМ ПЛЮС" згідно з договором-заявою від 12.07.2012 №986ю, оскільки за відсутності жодних підстав Відповідачем 1 не здійснено дій, які він зобов'язаний був вчинити відповідно до покладених на нього законодавством України обов'язків.
У результаті реформ у сфері державної реєстрації прав, з 01.01.2013 Тимчасове положення №7/5 втратило чинність на підставі наказу Міністерства юстиції України від 14.12.2012 №1844/5 "Про затвердження Порядку використання даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна", а реєстратори БТІ позбавлені права здійснювати державну реєстрацію прав та вносити відомості до відповідних Реєстрів.
Частиною 1 статті 6 Закону №1952-IV визначено, що систему органів державної реєстрації прав становлять: Міністерство юстиції України; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав; органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку (далі - органи державної реєстрації прав).
Відповідно до п.1 Положення про Головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 №1707/5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 23.06.2011за №759/19497 (далі - Положення №1707/5), головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління юстиції) підпорядковуються Міністерству юстиції України та є його територіальними органами.
У складі головних управлінь юстиції діють реєстраційні служби, які є структурними підрозділами головних управлінь юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби (далі - Укрдержреєстр) та підпорядковані безпосередньо Укрдержреєстру.
Згідно з п.12 Положення №1707/5, основними завданнями структурного підрозділу головного управління юстиції, що забезпечує реалізацію повноважень Укрдержреєстру (далі - реєстраційна служба), є забезпечення реалізації державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрації (легалізації, прийняття повідомлення про утворення) об'єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, статутів, друкованих засобів масової інформації, внесення на розгляд Укрдержреєстру пропозицій щодо формування та реалізації політики у зазначених сферах.
Пунктом 13 Положення №1707/5 визначено, що реєстраційна служба відповідно до покладених на неї завдань: забезпечує здійснення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяження відповідно до законодавства; забезпечує надання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відповідно до законодавства; забезпечує ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян; Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; Єдиного реєстру громадських формувань, Реєстру громадських об'єднань, Державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності
Відповідно до п.14 Положення №1707/5, реєстраційна служба здійснює свої повноваження як безпосередньо, так і через утворені в установленому порядку структурні підрозділи районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру.
Таким чином, внаслідок проведених реформ, повноваження КП "Рівненське МБТІ" щодо здійснення державної реєстрації прав та внесення таких відомостей до відповідних Реєстрів, законодавством покладені на Укрдержреєстр, який реалізує свою діяльність у м.Рівному через Реєстраційну службу Рівненського МУЮ.
Пунктом 2 статті 8 Закону №1952-IV визначено, що орган державної реєстрації прав забезпечує ведення Державного реєстру прав, на підставі Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 №1141 (далі - Порядок №1141).
Відповідно до п.4 Порядку №1141, ведення Державного реєстру прав передбачає: 1) реєстрацію заяв (запитів) у базі даних про реєстрацію заяв і запитів Державного реєстру прав (далі - база даних про реєстрацію заяв і запитів); 2) пошук відомостей у Державному реєстрі прав; 3) оформлення рішень, свідоцтв про право власності на нерухоме майно; 4) відкриття розділів Державного реєстру прав та/або внесення записів до нього; 5) внесення змін до записів Державного реєстру прав, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав), скасування записів Державного реєстру прав; 6) надання інформації з Державного реєстру прав; 7) закриття розділів Державного реєстру прав.
Згідно з п.35 Порядку №1141, у випадках, установлених законодавством, державний реєстратор за результатом розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень оформляє свідоцтво про право власності на нерухоме майно, якому присвоюється індексний номер, фіксується дата та час його формування.
Зважаючи на вищевикладене, враховуючи зміни, які відбулися у законодавстві України у сфері державної реєстрації прав та з метою відновлення порушеного права позивача, суд прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовної вимоги про зобов'язання Реєстраційної служби Рівненського МУЮ вчинити дії щодо реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1, за ТОВ "АПМ ПЛЮС".
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що Відповідачем 1 не надано суду достатніх беззаперечних доказів щодо обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, не доведено правомірності дій щодо невиконання договору-заяви позивача від 12.07.2012 №986ю, а тому вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають до задоволення повністю.
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Комунального підприємства "Рівненське міське бюро технічної інвентаризації" щодо невиконання договору-заяви від 12.07.2012 №986ю щодо державної реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1.
Зобов'язати Реєстраційну службу Рівненського міського управління юстиції Рівненської області вчинити дії щодо реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1, за Товариством з обмеженою відповідальністю "АПМ ПЛЮС".
Присудити на користь позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "АПМ ПЛЮС" із Державного бюджету України судовий збір у сумі 194,88грн. (сто дев'яносто чотири гривні вісімдесят вісім копійок).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дудар О.М.