КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 758/12654/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Шаховніна М.О. Суддя-доповідач: Горбань Н.І.
У Х В А Л А
Іменем України
17 березня 2014 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючого судді: Горбань Н.І.,
суддів: Земляної Г.В., Сорочка Є.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на постанову Подільського районного суду м. Києва від 08.11.2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській областіі, третя особа - Київський обласний військовий комісаріат про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_2 02.10.2013 року звернувся до Подільського районного суду м. Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання дій неправомірними щодо відмови у перерахунку та виплати пенсії у зв'язку із збільшенням грошового забезпечення військовослужбовців з 01.02.2013 року та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області провести перерахунок та виплату пенсії, згідно ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб"
Постановою Подільського районного суду м. Києва від 08.11.2013 року позовні вимоги задоволено: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області у не проведенні ОСОБА_2 перерахунку пенсії у зв'язку із фактичним збільшенням грошового забезпечення військовослужбовців з 02 квітня 2013 року; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області провести ОСОБА_2 перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, наданої Київським обласним військовим комісаріатом № 3/2/71920 від 28 травня 2012 року з 02 квітня 2013 року.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на його думку, постанову суду першої інстанції та відмовити в позові. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2 знаходиться на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Київській області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»(Закон № 2262-ХІІ) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Таким чином, збільшення розміру посадового окладу відповідно до Закону, є підставою для проведення перерахунку пенсій військовослужбовцям за відповідною посадою.
Водночас, згідно з положеннями пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року N 45 (Постанова № 45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
23.04.2012 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до якої було установлено з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 року до 23 відсотків та з 1 січня 2013 року до 35 відсотків.
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України, 28.05.2012 року Київським обласним військовим комісаріатом було проведено перерахунок грошового забезпечення ОСОБА_2, яке склало: посадовий оклад - 1 150, 00 грн.; військове звання - 125,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років - 40% - 510, 00 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань - 50% - 892, 50 грн.; надбавка за таємність - 10% - 115,00 грн., надбавка за класну кваліфікацію - 12% - 138,00 грн; надбавка за особливі умови служби - 35% - 402,50 грн., премія - 90% -1 035,00 грн., після чого його розмір становить 4368,00 грн.
Згідно Постанови КМ України від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» Міністру оборони України надано право установлювати премії військовослужбовцям у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, а отже відповідно усі призначені пенсії відповідним категоріям військовослужбовців підлягають перерахунку.
Виходячи зі змісту Постанови КМ України № 1294, наказів Міністра оборони України від 05.11.2010 року № 576, від 28.01.2011 року № 50, від 25.06.2011 року № 355 відбулось підвищення премії військовослужбовцям.
Колегія суддів зауважує, що Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області помилково вважає, що вказаним вище Порядком № 45 визначено лише один орган - Кабінет Міністрів України (а не Міністр оборони України), наявність рішення якого про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, оскільки частина третя статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не вказує на рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а пов'язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
Аналогічна правова позиція викладена й в постанові Верховного суду України від 24.04.2012 по справі № 21-84а12, прийнятій за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Згідно з ч. 1 ст. 244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Зважаючи на те, що частина третя статті 63 Закону № 2262-ХІІ пов'язує перерахунок пенсії з фактичною зміною видів грошового забезпечення, а не вказує на конкретне рішення суб'єкта владних повноважень, та оскільки таке підвищення є беззаперечним, позивач має право на перерахунок пенсії.
Таким чином, рішення суду першої інстанції про задоволення позову в межах шестимісячного строку звернення до адміністративного суду ґрунтується на правильному застосуванні норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції -без змін.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 197, 198, 200, 205 та 206 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області -залишити без задоволення.
Постанову Подільського районного суду м. Києва від 08.11.2013 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття та подальшому оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: Н.І.Горбань
Судді: Г.В.Земляна
Є.О. Сорочко
.
Головуючий суддя Горбань Н.І.
Судді: Земляна Г.В.
Сорочко Є.О.