ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
22 квітня 2014 року ЛуганськСправа № 812/2816/14 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Матвєєва В.В., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Трест «Луганскгорстрой» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області, третя особи - Товариство з обмеженою відповідальністю «Екопромресурс», Ленінський відділ державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції, про визнання протиправними та скасування постанови про накладення штрафу №7/7/12-7п14 від 17.02.2014 та припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 05.02.2014, -
ВСТАНОВИВ:
22 квітня 2014 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Трест «Луганскгорстрой» до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області, третя особи - Товариство з обмеженою відповідальністю «Екопромресурс», Ленінський відділ державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції, про визнання протиправними та скасування постанови про накладення штрафу №7/7/12-7п14 від 17.02.2014 та припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 05.02.2014.
Разом із позовною заявою позивачем надано заяву про поновлення строку на звернення до адміністративного суду.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, суддя виходить з наступного. Відповідно до ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається із ч. 5 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Із позовних вимог, викладених в позовній заяві вбачається, що позивачем оскаржується рішення відповідача від 17.02.2014 №7/7/12-7п14 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності в розмірі 21924,00 грн., тобто рішення, на підставі якого відповідачем може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів. Таким чином, при зверненні до суду з зазначеним позовом строк звернення становить один місяць з дати, коли позивачу стало відомо про порушення його права.
Як вбачається із заяви про поновлення строку на звернення до адміністративного суду, про наявність оскаржуваної постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 17.02.2014 №7/7/12-7п14 та припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 05.02.2014 позивачу стало відомо лише 16.04.2014 після ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження №42568636, відкритого на підставі зазначеної вище постанови про стягнення з ТОВ «Трест «Луганскгорстрой» грошових коштів в розмірі 21924,00 грн., тобто після сплину місячного строку, який передбачено для звернення до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
З огляду на вищезазначене, суддя вважає поважною причину пропуску строку звернення до суду.
Адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 104-106 КАС України, справа підсудна Луганському окружному адміністративному суду, підстав для повернення, залишення без розгляду чи відмови у відкритті провадження по справі не встановлено, у зв'язку з чим, провадження у справі підлягає відкриттю.
Відповідно до ст. 110 КАС України, суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи. З цією метою суд може витребувати документи та інші матеріали.
Крім того, разом із позовною заявою від позивача надійшло клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії постанови про відкриття виконавчого провадження від 18.03.2014 ВП №42568636 та заборонити Ленінському ВДВС Луганського міського управління юстиції вчиняти відносно ТОВ «Трест «Лугансгорстрой» та належного йому майна будь-які дії, пов'язані з виконання постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 17.02.2014 №7/7/12-7п14.
Відповідно до ст. 117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно ст. 118 КАС України, клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Керуючись ст. 99, 100, 107, 110, 117, 118 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Визнати поважною причину пропуску звернення до адміністративного суду.
Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Трест "Луганскгорстрой" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області, третя особи - Товариство з обмеженою відповідальністю "Екопромресурс", Ленінський відділ державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції, про визнання протиправними та скасування постанови про накладення штрафу №7/7/12-7п14 від 17.02.2014 та припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 05.02.2014.
Призначити справу до розгляду в попередньому судовому засіданні на 28 квітня 2014 року о 16 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: вул. Поштова, 1, м. Луганськ.
Призначити розгляд клопотання про забезпечення адміністративного позову по адміністративній справі №812/2816/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Трест "Луганскгорстрой" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області, третя особи - Товариство з обмеженою відповідальністю "Екопромресурс", Ленінський відділ державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції, про визнання протиправними та скасування постанови про накладення штрафу №7/7/12-7п14 від 17.02.2014 та припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 05.02.2014, на 23 квітня 2014 року о 14 год. 15 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: м. Луганськ, вул. Поштова, 1.
Позивачу - надати оригінали документів, які додані до позовної заяви в копіях, - для огляду в судовому засіданні.
Відповідачу - запропонувати надати заперечення проти позову, заяви про забезпечення позову, та документи на підтвердження своїх доводів або заяву про визнання адміністративного позову.
Витребувати у відповідача належним чином завірені копії: наказу на проведення планової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил ТОВ «Екопромресурс» від 17.12.2013 №175-ОД; направлення на проведення перевірки та інших матеріалів, на підставі яких було винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №7/7/12-7п14 від 17.02.2014.
Витребувати в третьої особи Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції матеріали виконавчого провадження №42568636 - для огляду в судовому засіданні, належним чином завірені копії матеріалів виконавчого провадження №42568636 - для долучення до матеріалів справи
Справа розглядатиметься одноособово суддею Луганського окружного адміністративного суду Матвєєвою В.В.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяВ.В. Матвєєва