Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
09.06.09Справа №2а-4758/09/9/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Цикуренко А.С. , при секретарі Павленко Н.О. розглянув у відкритому судовому засіданніадміністративну справу за позовом Заступник прокурора м. Керчі Державна податкова інспекція в м. Керчі АР Крим
до Приватне підприємство "Керчтехпромцентр"
про стягнення заборгованості в сумі 164384,15 грн
за участю представників:
прокурор не зявився;
позивача - не зявився;
відповідача не зявився,
Обставини справи: Заступник прокурора м.Керчі звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м.Керчі АР Крим до приватного підприємства «Керчтехпромцентр» та просить стягнути з відповідача заподіяні бюджету збитки у вигляді несплати податку з доходів фізичних осіб в сумі 164348,15 грн.
Прокурор та позивач у судове засідання не зявився, повідомлений належним чином, рекомендованою кореспонденцією. 29.04.2009 від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутністю позивача за наявними у справі матеріалами.
Відповідач у судове засідання не зявився, повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття у судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
09.09.1998 виконавчим комітетом Керченської міської ради АР Крим проведено державну реєстрацію приватного підприємства «Керчтехпромцентр», що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію серія А00 №44411 (а.с.14).
Відповідач знаходиться на податковому обліку у ДПІ у м.Керч з 11.10.1998 за №157.
Згідно з частиною 1 статті 20 Закону України "Про систему оподаткування" контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами в межах повноважень, визначених законами. Відповідно до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України. При цьому фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами ДПС України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку.
26.12.2008 позивачем було проведена невиїздна документальна перевірка з питань повноти та своєчасності перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб.
За результатами перевірки позивачем складена довідка від 26.12.2008 №334-171-08-30085209 (а.с.4-7).
За довідкою встановлено, що згідно наданих даних ПП «Керчтехпромцентр» про суми нарахованого та перерахованого податку з доходів фізичних осіб із заробітної плати за період з 01.07.2007 по 30.11.2008 встановлено, що за період, що перевіряється, нарахований податок з доходів фізичних осіб у сумі 177498,15 грн., перераховано до бюджету 13150,00 грн. Заборгованість складає 164348,15 грн.
Згідно п. 1.15 ст. 1, пп. "а" п. 19.2 ст. 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону; особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані: своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок. Статтею 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" оподаткування доходів, нарахованих (виплачених) платнику податку проводиться податковим агентом який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону. Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
Особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані, зокрема, своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.
Зокрема, у разі коли податковий агент до або під час виплати доходу на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобов'язання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента (пп. 20.3.2 п. 20.3 ст. 20 Закону).
Пунктом 1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.1.2 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Оскільки податкове зобов'язання відповідача з податку на доходи фізичних осіб не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання визнається судом податковим боргом.
Відповідно до пп.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.
Відповідно до положень п.11 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідач доказів про сплату узгодженого податкового зобовязання суду не надав.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, Суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані Позивачем підтверджують обставини, на які Позивач посилається та їх обґрунтування.
На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з приватного підприємства «Керчтехпромцентр» (98311, АР Крим, м.Керч, вул.Парахіна, 36) на користь місцевого бюджету м.Керч (р/р 33212800500019 УДК в АРК м.Сімферополя, код платежу 11010100 МФО 824026 ЗКПО 24030783) заборгованість у сумі 164348,15 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Цикуренко А.С.