Постанова № 3831852, 04.06.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
04.06.2009
Номер справи
2а-3007/09/1/0170
Номер документу
3831852
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

04.06.09Справа №2а-3007/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В. , за участю представника позивача Москвіної Ірини Стефанівни, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр будівельної підготовки"

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція в м. Керчі АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр будівельної підготовки" про стягнення податкової заборгованості у розмірі 21075550,92 гривень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 10.02.2009 року було відкрите провадження в адміністративній справі .

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 10.02.2009 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала у повному обсязі та пояснила, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Центр будівельної підготовки"перебуває на обліку в ДПІ у м. Керчі АР Крим і зареєстроване як платник податку на додану вартість та згідно Конституції України та Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР зобовязане його сплачувати у порядку та строки, передбачені законом.

Також представник позивача зазначила, що станом на час розгляду справи за відповідачем значиться податкова заборгованість у розмірі 21075550,92 гривень, у тому числі з ПДВ 5593825,18 гривень, з податку на прибуток 6994954,00 гривень, по комунальному податку 22,10 гривень та по штрафним санкціям в сумі 8387492,10 гривень, пені 99257,54 гривень. Заборгованість утворилась в результаті нарахувань за висновками акту перевірки товариства. Оскільки самостійно відповідачем заборгованість не сплачено, представник позивача просила суд стягнути з ТОВ "Центр будівельної підготовки"суму податкової заборгованості, зазначену у позові.

У судове засідання, відповідач вдруге не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи через засоби масової інформації, шліхом розміщення оголошення про судовий виклик у газеті «Керченський рабочий» за 14.05.2009 року №48 та повісткою, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов, будь які докази до суду не надав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в м. Керчі АР Крим є органом виконавчої влади та субєктом владних повноважень.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.

Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція в м. Керчі АРК уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються субєктами господарювання.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Центр будівельної підготовки" (далі ТОВ «ЦБП») являється юридичною особою, зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Керченської міської ради АРК 31.05.2006 року з ідентифікаційним кодом юридичної особи 34406547, внесене до єдиного державного реєстру юридичних осіб. 27.07.2007 року до єдиного державного реєстру юридичних осіб внесено відомості про відсутність юридичної особи за вказаною адресою, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 641805, довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб серії АВ № 431344 від 14.07.2008 року, довідкою Відділу статистики у м. Керчі АРК № 34-01-22-54/358 від 08.07.2006 року (а.с. 55-57), витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб станом на 27.04.2009 року.

Видом діяльності ТОВ «ЦБП» за КВЕД є посередництво у торгівлі товарами широкого асортименту.

Згідно з довідкою про взяття на облік платника податку № 144 від 01.06.2006 року ТОВ «ЦБП» 01.06.2006 року зареєстроване у якості платника податків у Керченській міжрайонній ДПІ (далі у ДПІ в м. Керч АР Крим) за № 144.

Таким чином, судом встановлено, що ТОВ «ЦБП» являється субєктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

ТОВ «ЦБП» зареєстровано у якості платника ПДВ, про що позивачем видане свідоцтво від 17.07.2006 року № 00340890 серії НБ № 143510.

ТОВ «ЦБП» є платником у тому числі таких податків як податок на прибуток, податок на додану вартість та комунальний податок.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР.

Відповідно до 7.8. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць.

Судом встановлено, що податковий період для ТОВ «ЦБП» дорівнює місяцю, тому воно зобовязано щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового місяця, подавати до ДПІ в м. Керчі АРК декларації з податку на додану вартість.

Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року N 333/94.

Відповідно до п.п. 11.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року №3394 передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

Таким чином, ТОВ «ЦБП» зобовязано щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в м.Керчі АРК декларації з податку на прибуток.

Обовязок ТОВ «ЦБП» сплачувати комунальний податок передбачений Декретом Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» N 56-93 від 20.05.1993 року.

Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Судом встановлено, що ТОВ «ЦБП» у податковій декларації з ПДВ за вересень 2007 року самостійно визначено податкове зобовязання зі сплати податку на додану вартість в розмірі 783,00 гривень.

Відповідно до п. п. 5.3.1 п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Проте судом встановлено, що на час розгляду справи ТОВ «ЦБП» за вересень 2007 року сплачено податку на додану вартість в розмірі 593,82.

Таким чином податковий борг ТОВ «ЦБП» складає 189,18 гривень. Крім того, ДПІ в м. Керчі АРК на суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 33,35 гривень, у відповідності до п. 16.1.2. статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до розшифровки податкового боргу ТОВ «ЦБП» та облікової картки платника станом на 04.06.2009 року, наданих ДПІ в м. Керч АР Крим сума боргу в розмірі 189,18 гривень та пені в розмірі 33,35 гривень відповідачем не погашена у повному обсязі.

Згідно абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.

Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений «Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та «Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «ЦБП» (код ЄДРПОУ 34406547) від 06.12.07 року № 2040/15-2/34406547, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлено неподання ТОВ «ЦБП» декларації з податку на додану вартість за жовтень 2007 року, граничний строк подання якої був встановлений до 20.11.2007 року, в результаті чого було порушено п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

Зазначений акт перевірки був вручений довіреній особі ТОВ «ЦБП» Надировій 10.12.2007 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 17 грудня 2007 року № 0002701502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 06.12.07 року № 2040/15-2/34406547 встановлено порушення абзацу «б» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ТОВ «ЦБП» було накладено штраф у розмірі 170 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було вручено довіреній особі відповідача 21.12.2007 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Судом встановлено, що відповідачем ТОВ «ЦБП» податкове зобовязання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на 04.06.2009 року. Крім того, ДПІ в м. Керчі АРК на суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 25,35 гривень, у відповідності до п. 16.1.2. статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковому повідомленню рішенню від 17 грудня 2007 року № 0002701502/0 та пеня не погашена у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності сплати узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість ТОВ «ЦБП» (код ЄДРПОУ 34406547) від 20.12.07 року № 2138/15-2/34406547, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлена несвоєчасна сплата ТОВ «ЦБП» узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість по декларації за серпень 2007 року, граничний строк сплати якої був встановлений до 01.10.2007 року, з затримкою у 29 календарних днів, сума боргу складає 190,00 гривень, що є порушенням п.п. 5.3.1. п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Зазначений акт перевірки був вручений довіреній особі ТОВ «ЦБП» Надировій 24.12.2007 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 26 грудня 2007 року № 0002801502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 20.12.07 року № 2138/15-2/34406547 встановлено порушення п.п. 5.3.1. п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ТОВ «ЦБП» було накладено штраф у розмірі 10 % від суми боргу 19,00 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було вручено довіреній особі відповідача 29.12.2007 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Судом встановлено, що відповідачем ТОВ «ЦБП» податкове зобовязання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на 04.06.2009 року. Крім того, ДПІ в м. Керчі АРК на суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 2,83 гривень, у відповідності до п. 16.1.2. статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковому повідомленню рішенню від 26 грудня 2007 року № 0002801502/0 та пеня не погашена у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності сплати узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість ТОВ «ЦБП» (код ЄДРПОУ 34406547) від 12.01.08 року № 32/15-2/34406547, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлено неподання ТОВ «ЦБП» декларації з податку на додану вартість за листопад 2007 року, граничний строк подання якої був встановлений до 20.12.2007 року, в результаті чого було порушено п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

Зазначений акт перевірки був вручений довіреній особі ТОВ «ЦБП» Надировій 16.01.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 17 січня 2008 року № 0000091502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 12.01.08 року № 32/15-2/34406547 встановлено порушення абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ТОВ «ЦБП» було накладено штраф у розмірі 170 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було вручено довіреній особі відповідача 21.01.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Судом встановлено, що відповідачем ТОВ «ЦБП» податкове зобовязання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на 04.06.2009 року. Крім того, ДПІ в м. Керчі АРК на суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 23,74 гривень, у відповідності до п. 16.1.2. статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковому повідомленню рішенню від 17 січня 2008 року № 0000091502/0 та пені не погашена у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «ЦБП» (код ЄДРПОУ 34406547) від 07.02.08 року № 154/15-2/34406547, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлено неподання ТОВ «ЦБП» декларації з податку на додану вартість за грудень 2007 року, граничний строк подання якої був встановлений до 21.01.2008 року, в результаті чого було порушено п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

Зазначений акт перевірки був вручений довіреній особі ТОВ «ЦБП» Надировій 11.02.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 13 лютого 2008 року № 0000221502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 07.02.08 року № 154/15-2/34406547 встановлено порушення абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ТОВ «ЦБП» було накладено штраф у розмірі 170 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було вручено довіреній особі відповідача 14.02.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Судом встановлено, що відповідачем ТОВ «ЦБП» податкове зобовязання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на 04.06.2009 року. Крім того, ДПІ в м. Керчі АРК на суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 21,87 гривень, у відповідності до п. 16.1.2. статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковому повідомленню рішенню від 13 лютого 2008 року № 0000221502/0 та пені не погашена у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «ЦБП» (код ЄДРПОУ 34406547) від 06.03.08 року № 330/15-2/34406547, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлено неподання ТОВ «ЦБП» декларації з податку на додану вартість за січень 2008 року, граничний строк подання якої був встановлений до 20.02.2008 року, в результаті чого було порушено п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

Зазначений акт перевірки був вручений довіреній особі ТОВ «ЦБП» Надировій 11.03.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 14 березня 2008 року № 0000531502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 06.03.08 року № 330/15-2/34406547 встановлено порушення абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ТОВ «ЦБП» було накладено штраф у розмірі 170 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було вручено довіреній особі відповідача 17.03.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Судом встановлено, що відповідачем ТОВ «ЦБП» податкове зобовязання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на 04.06.2009 року. Крім того, ДПІ в м. Керчі АРК на суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 19,73 гривень, у відповідності до п. 16.1.2. статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковому повідомленню рішенню від 14 березня 2008 року № 0000531502/0 та пені не погашена у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «ЦБП» (код ЄДРПОУ 34406547) від 07.04.08 року № 457/15-2/34406547, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлено неподання ТОВ «ЦБП» декларації з податку на додану вартість за лютий 2008 року, граничний строк подання якої був встановлений до 20.03.2008 року, в результаті чого було порушено п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

Зазначений акт перевірки був вручений довіреній особі ТОВ «ЦБП» Надировій 09.04.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 14 квітня 2008 року № 0000801502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 07.04.08 року № 457/15-2/34406547 встановлено порушення абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ТОВ «ЦБП» було накладено штраф у розмірі 170 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було вручено довіреній особі відповідача 16.04.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Судом встановлено, що відповідачем ТОВ «ЦБП» податкове зобовязання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на 04.06.2009 року. Крім того, ДПІ в м. Керчі АРК на суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 17,79 гривень, у відповідності до п. 16.1.2. статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковому повідомленню рішенню від 14 квітня 2008 року № 0000801502/0 та пені не погашена у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «ЦБП» (код ЄДРПОУ 34406547) від 20.05.08 року № 705/15-2/34406547, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлено неподання ТОВ «ЦБП» декларації з податку на додану вартість за березень 2008 року, граничний строк подання якої був встановлений до 21.04.2008 року, в результаті чого було порушено п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.

Зазначений акт перевірки був вручений довіреній особі ТОВ «ЦБП» Надировій 21.05.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 02 червня 2008 року № 0001211502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 20.05.08 року № 705/15-2/34406547 встановлено порушення абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ТОВ «ЦБП» було накладено штраф у розмірі 170 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Посадовими особами податкових органів був складений акт від 27.06.08 року № 278/15-2 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення від 02 червня 2008 року № 0001211502/0, в якому встановлено факт неможливості вручення ТОВ «ЦБП» зазначеного повідомлення - рішення. На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, податкове повідомлення-рішення від 02 червня 2008 року № 0001211502/0 розміщене на дошці податкових оголошень з 27.06.2008 року.

Судом встановлено, що відповідачем ТОВ «ЦБП» податкове зобовязання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на 04.06.2009 року. Крім того, ДПІ в м. Керчі АРК на суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 13,18 гривень, у відповідності до п. 16.1.2. статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковому повідомленню рішенню від 02 червня 2008 року № 0001211502/0 та пені не погашена у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «ЦБП» (код ЄДРПОУ 34406547) від 08.07.08 року № 1116/15-2/34406547, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлено неподання ТОВ «ЦБП» декларації з податку на додану вартість за травень 2008 року, граничний строк подання якої був встановлений до 20.06.2008 року, в результаті чого було порушено п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III. Складено акт від 16.07.2008 року № 349/15-2 про неможливість вручення відповідачеві акту перевірки у звязку з відсутністю за місцезнаходженням.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 17 липня 2008 року № 0001681502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 08.07.08 року № 1116/15-2/34406547 встановлено порушення абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ТОВ «ЦБП» було накладено штраф у розмірі 170 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Посадовими особами податкових органів був складений акт від 23.07.08 року № 351/15-2 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення від 17 липня 2008 року № 0001681502/0, в якому встановлено факт неможливості вручення ТОВ «ЦБП» зазначеного повідомлення - рішення. На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, податкове повідомлення-рішення від 17 липня 2008 року № 0001681502/0 розміщене на дошці податкових оголошень з 23.07.2008 року.

Судом встановлено, що відповідачем ТОВ «ЦБП» податкове зобовязання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на 04.06.2009 року. Крім того, ДПІ в м. Керчі АРК на суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 11,30 гривень, у відповідності до п. 16.1.2. статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковому повідомленню рішенню від 17 липня 2008 року № 0001681502/0 та пені не погашена у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «ЦБП» (код ЄДРПОУ 34406547) від 05.08.08 року № 1313/15-2/34406547, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлено неподання ТОВ «ЦБП» декларації з податку на додану вартість за червень 2008 року, граничний строк подання якої був встановлений до 21.07.2008 року, в результаті чого було порушено п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III. Складено акт від 11.08.2008 року № 381/15-2 про неможливість вручення відповідачеві акту перевірки у звязку з відсутністю за місцезнаходженням.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 12 серпня 2008 року № 0001921502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 05.08.08 року № 1313/15-2/34406547 встановлено порушення абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ТОВ «ЦБП» було накладено штраф у розмірі 170 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Посадовими особами податкових органів був складений акт від 18.08.08 року про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення від 12 серпня 2008 року № 0001921502/0, в якому встановлено факт неможливості вручення ТОВ «ЦБП» зазначеного повідомлення - рішення. На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, податкове повідомлення-рішення від 12 серпня 2008 року № 0001921502/0 розміщене на дошці податкових оголошень з 18.08.2008 року.

Судом встановлено, що відповідачем ТОВ «ЦБП» податкове зобовязання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на 04.06.2009 року. Крім того, ДПІ в м. Керчі АРК на суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 9,70 гривень, у відповідності до п. 16.1.2. статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковому повідомленню рішенню від 12 серпня 2008 року № 0001921502/0 та пені не погашена у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «ЦБП» (код ЄДРПОУ 34406547) від 02.10.08 року № 1879/15-2/34406547, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлено неподання ТОВ «ЦБП» декларації з податку на додану вартість за липень, серпень 2008 року, граничний строк подання якої був встановлений до 20.08.2008 року, 22.09.2008 року в результаті чого було порушено п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III. Складено акт від 09.10.2008 року № 508/15-2 про неможливість вручення відповідачеві акту перевірки у звязку з відсутністю за місцезнаходженням.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 09 жовтня 2008 року № 0002371502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 02.10.08 року № 1879/15-2/34406547 встановлено порушення абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ТОВ «ЦБП» було накладено штраф у розмірі 340 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Посадовими особами податкових органів був складений акт від 15.10.08 року № 525/15-2 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення від 09 жовтня 2008 року № 0002371502/0, в якому встановлено факт неможливості вручення ТОВ «ЦБП» зазначеного повідомлення - рішення. На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, податкове повідомлення-рішення від 09 жовтня 2008 року № 0002371502/0 розміщене на дошці податкових оголошень з 15.10.2008 року.

Судом встановлено, що відповідачем ТОВ «ЦБП» податкове зобовязання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на 04.06.2009 року. Крім того, ДПІ в м. Керчі АРК на суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 11,37 гривень, у відповідності до п. 16.1.2. статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковому повідомленню рішенню від 09 жовтня 2008 року № 0002371502/0 та пені не погашена у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «ЦБП» (код ЄДРПОУ 34406547) від 06.11.08 року № 2171/15-2/34406547, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлено неподання ТОВ «ЦБП» декларації з податку на додану вартість за вересень 2008 року, граничний строк подання якої був встановлений до 20.10.2008 року, в результаті чого було порушено п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III. Складено акт від 13.11.2008 року № 576/15-2 про неможливість вручення відповідачеві акту перевірки у звязку з відсутністю за місцезнаходженням.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 14 листопада 2008 року № 0002921502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 06.11.08 року № 2171/15-2/34406547 встановлено порушення абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ТОВ «ЦБП» було накладено штраф у розмірі 170 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Посадовими особами податкових органів був складений акт від 24.11.08 року № 593/15-2/34406547 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення від 14 листопада 2008 року № 0002921502/0, в якому встановлено факт неможливості вручення ТОВ «ЦБП» зазначеного повідомлення - рішення. На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, податкове повідомлення-рішення від 14 листопада 2008 року № 0002921502/0 розміщене на дошці податкових оголошень з 24.11.2008 року.

Судом встановлено, що відповідачем ТОВ «ЦБП» податкове зобовязання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на 04.06.2009 року. Крім того, ДПІ в м. Керчі АРК на суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 3,14 гривень, у відповідності до п. 16.1.2. статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковому повідомленню рішенню від 14 листопада 2008 року № 0002921502/0 та пені не погашена у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «ЦБП» (код ЄДРПОУ 34406547) від 05.12.08 року № 2457/15-2/34406547, в якому вказано, що, в результаті зазначеної перевірки встановлено неподання ТОВ «ЦБП» декларації з податку на додану вартість за жовтень 2008 року, граничний строк подання якої був встановлений до 20.11.2008 року, в результаті чого було порушено п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III. Складено акт від 15.12.2008 року № 638/15-2 про неможливість вручення відповідачеві акту перевірки у звязку з відсутністю за місцезнаходженням.

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 15 грудня 2008 року № 0003191502/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 05.12.08 року № 2457/15-2/34406547 встановлено порушення абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ТОВ «ЦБП» було накладено штраф у розмірі 170 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Посадовими особами податкових органів був складений акт від 25.12.08 року № 656/15-2/34406547 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення від 15 грудня 2008 року № 0003191502/0, в якому встановлено факт неможливості вручення ТОВ «ЦБП» зазначеного повідомлення - рішення. На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, податкове повідомлення-рішення від 15 грудня 2008 року № 0003191502/0 розміщене на дошці податкових оголошень.

Судом встановлено, що відповідачем ТОВ «ЦБП» податкове зобовязання не було погашено у повному обсязі, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на 04.06.2009 року. Крім того, ДПІ в м. Керчі АРК на суму податкового боргу нарахована пеня в розмірі 0,80 гривень, у відповідності до п. 16.1.2. статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Таким чином, станом на день розгляду справи сума штрафних санкцій по податковому повідомленню рішенню від 15 грудня 2008 року № 0003191502/0 та пені не погашена у повному обсязі.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати виїзної позапланової перевірки ТОВ «ЦБП» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.06.2006 року по 31.12.2007 року від 13.05.2008 року № 662/23-1/34406547 (далі Акт № 662) .

Судом встановлено, що перевірка ТОВ «ЦБП» проводилась посадовими особами ДПІ в м. Керчі АРК головними державними податковими ревізорами інспекторами Ведешиною І.О., Бордюг І.Ю., старшим державним податковим ревізором інспектором Трясоруб О.Ф. в період з 15.04.2008 року по 05.05.2008 року на підставі направлення від 15.04.2008 року № 395/23-1, виданого ДПІ в м. Керчі АР Крим та наказу ДПІ в м. Керчі АРК від 15.04.2008 року № 188 «Про проведення виїзної позапланової перевірки».

Правовими підставами для проведення позапланової перевірки ТОВ «ЦБП» в Акті № 662 передбачені п.1 статті 11, п.2 ч.6 статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

Перевіряючи наявність підстав для проведення такої перевірки судом встановлено наступне.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами.

У статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»визначені підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок. Позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, передбачених ч.6 статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

Однією з таких обставин, є не подання платником податків в установлений строк податкової декларації або розрахунків, якщо їх подання передбачено законом (п.2 ч.6 статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»).

Судом встановлено неподання ТОВ «ЦБП» декларації з податку на додану вартість за жовтень листопад, грудень 2007 року, за даними Акту № 662 відповідачем до ДПІ в м. Керчі АР Крим не надано податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2007 рік, податковий розрахунок комунального податку за 4 квартал 2007 року.

Отже, суд приходить до висновку про наявність у ДПІ в м. Керчі АР Крим підстав для здійснення позапланової перевірки ТОВ «ЦБП».

Суд зазначає, що при проведенні перевірки ТОВ «ЦБП» не були надані податкові та бухгалтерські документи, які б свідчили про фінансово-господарську діяльність підприємства (рахунки, товарні та податкові накладні, журнали-ордера та відомості за балансовими рахунками, головну книгу, касову книгу з первинними документами).

До того ж судом встановлено, що згідно з наданою директором ТОВ «ЦБП» Дроновим О.В. 18.04.2008 року розпискою такі документи на початок перевірки були відсутні, проте останній зобовязався надати їх 22.04.2008 року. Згідно з Актом № 662 станом на момент закінчення перевірки - 05.05.2008 року податкові та бухгалтерські документи, які б свідчили про фінансово-господарську діяльність підприємства надані не були.

Отже проведення позапланової перевірки ТОВ «ЦБП» ДПІ в м. Керчі АР Крим здійснювалося з використанням поданих ТОВ «ЦБП» декларацій, розрахунків та роздруківки по розрахунковому рахунку ТОВ «ЦБП» № 26005045168600.

Рішенням від 04.02.2008 року Керченський міський суд АРК по справі № 2-о-31/08 зобовязав АКІБ «Укрсіббанк» в особі ТТ 619 (Керченське відділення) надати ДПІ в м. Керчі АР Крим інформацію, що містить банківську таємницю у звязку з ненаданням ТОВ «ЦБП» податкових та бухгалтерських документів, які б свідчили про фінансово-господарську діяльність підприємства для проведення планової документальної перевірки ДПІ в м. Керчі АР Крим.

Як визначено судом, інформація про обєм та обіг грошових коштів на поточному розрахунковому рахунку ТОВ «ЦБП» № 26005045168600 з розшифровкою призначення платежів використовувалася ДПІ в м. Керчі АР Крим після прийняття зазначеного рішення суду.

В результаті перевірки ДПІ в м. Керчі АР Крим було встановлено низку порушень ТОВ «ЦБП» вимог податкового, валютного та іншого законодавства.

Так, перевіркою податкового зобовязання з податку на прибуток встановлено порушення п.3.1 статті 3, п. 5.1, п.п. 5.3.9 п. 3 статті 5, п. 10.1 статті 10 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 283/97-ВР від 22.05.1997 року - заниження податку на прибуток за період з 01.06.2006 року по 31.12.2007 року на суму 6994969,00 гривень.

А саме, встановлено заниження прибутку, що підлягає оподаткуванню за 2006 рік в сумі 50,00 гривень, за І квартал 2007 року в сумі 2516900,00 гривень, за ІІ квартал 2007 року в сумі 9464438,00 гривень, за ІІІ квартал 2007 року в сумі 11058574,00 гривень, за ІV квартал 2007 року в сумі 4939915,00 гривень, всього 27979877,00 гривень.

Суд зазначає, що заниження прибутку, що підлягає оподаткуванню сталося у звязку із заниженням ТОВ «ЦБП» скоригованого валового доходу у 2007 році на 5010065,00 гривень, у тому числі за І квартал 2007 року в сумі 61710,00 гривень, за ІІ квартал 2007 року в сумі 8440,00 гривень, за ІV квартал 2007 року в сумі 4939915,00 гривень та завишенням суми валових витрат за період з 01.06.2006 року по 31.12.2007 року у розмірі 22969812,00 гривень, у тому числі за 2006 рік в сумі 50,00 гривень, за І квартал 2007 року в сумі 2455190,00 гривень, за ІІ квартал 2007 року в сумі 9455998,00 гривень, за ІІІ квартал 2007 року в сумі 11058574,00 гривень.

Відповідно до п 5.1. статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» валові витрати виробництва та обігу (далі - валові витрати) - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.

Відповідно до частини 4 п.п. 5.3.9 п. 5.3 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.

Як раніше зазначалося судом, при проведенні перевірки відповідачем не надано жодних податкових та бухгалтерських документів, які б свідчили про фінансово-господарську діяльність підприємства та підтверджували валові витрати товариства, зазначені у поданих податкових деклараціях з податку на прибуток підприємства.

Підтвердженням валових витрат товариства в сумі 960,00 гривень кошти перераховані за послуги банку, стала роздруківка по розрахунковому рахунку ТОВ «ЦБП» № 26005045168600, які були враховані при проведенні перевірки. Інші валові витрати товариства, зазначені у поданих податкових деклараціях з податку на прибуток підприємства не підтвердилися відповідними платіжними, розрахунковими, іншими документами, бухгалтерським обліком, оскільки первинні документи взагалі не надавалися при проведенні перевірки.

Згідно з п. 3.1. статті 3 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону; суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону.

Відповідно до п. 10.1 статті 10 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» - прибуток платників податку, включаючи підприємства, засновані на власності окремої фізичної особи, оподатковується за ставкою 25 відсотків до об'єкта оподаткування.

За таких обставин суд вважає вірними висновки акту перевірки про заниження ТОВ «ЦБП» скоригованого валового доходу на 5010065,00 гривень та завишення суми валових витрат у розмірі 22969812,00 гривень.

Крім того, відповідачем у порушення п.4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.16.4 статті 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» не надано до ДПІ в м. Керчі АРК податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 4 квартал 2007 рік.

Під час перевірки посадовими особами ДПІ у м. Керчі АР Крим встановлено заниження податку на додану вартість, знайдено порушення п. 7.4.5 п. 7.4, Закону України «Про податок на додану вартість» - до складу податкового кредиту у податкових деклараціях з ПДВ включені видатки по сплаті податку, які не підтверджені податковими накладними на загальну суму 5593636,00 гривень .

Судом встановлено, що згідно з Актом № 662 відповідачем за період перевірки до податкових декларацій з податку на додану вартість у грудні 2006 року вересні 2007 року включено суму податкового кредиту, у тому числі за грудень 2007 року 10,00 гривень, за січень 2007 року 49415,00 гривень, за лютий 2007 року 188622,00 гривень, за березень 2007 року 265381,00 жовтень, за квітень 2007 року 1167941,00 гривень, за травень 2007 року 430258,00 гривень, за червень 2007 року 293962,00 гривень, за липень 2007 року 883369,00 гривень, за серпень 2007 року 543554,00 гривень та за вересень 2007 року 783154,00 гривень.

Відповідно до п. 1.7 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість" податковий кредит це сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.

Згідно з пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку у звітному періоді у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва (обігу).

Відповідно до п.п. 7.4.5. п.7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

Податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту. Як виняток з цього правила, підставою для нарахування податкового кредиту при поставці товарів (послуг) за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками у межах граничної суми, встановленої Національним банком України для готівкових розрахунків, є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття платежу постачальником від отримувача таких товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника (п.п 7.2.6. п. 7.2 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість").

Однак, як зазначалося судом відповідачем не надано жодних податкових накладних, інших подібних документів, які б підтверджували суму включеного ТОВ «ЦБП» до податкових декларацій з податку на додану вартість податкового кредиту.

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.

Крім того, судом встановлено, що згідно Акту № 662 у порушення п.4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.7.7 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" не надано до ДПІ в м. Керчі АРК податкові декларації з податку на додану вартість за жовтень, листопад, грудень 2007 року.

При цьому при перевірці роздруківки по розрахунковому рахунку ТОВ «ЦБП» № 26005045168600 ДПІ в м. Керчі АРК встановлено, що у 4 кварталі 2007 року ТОВ «ЦБП» було отримано коштів на загальну суму 5927820,00 гривень, у тому числі ПДВ на суму 987970,00 гривень.

Оскільки на час здійснення перевірки сума податку на додану вартість попередньо включена ТОВ «ЦБП» до складу податкового кредиту, залишилась не підтвердженою зазначеними цим підпунктом документами, ДПІ в м. Керчі АРК правомірно визначено суму податкового зобовязання в розмірі 5593636,00 гривень.

За результатами перевірки встановлено: в порушення п.4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», вимог «Положення про комунальний податок», затвердженого Рішенням 38 сісії 4 скликання Керченської міської ради від 13.01.06 року ТОВ «ЦБП» не надано у ДПІ в м. Керчі АРК розрахунок комунального податку за 4 квартал 2007 року. Також порушено статтю 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» N 56-93 від 20.05.1993 року у частині нарахування та сплати комунального податку у розмірі 22,10 гривень.

Відповідно до статті 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Відповідно до Акту № 662, за даними платника податку у перевіряємий період кількісний склад працівників та сума податку не зазначені, натомість при проведенні перевірки ДПІ в м. Керчі АРК встановлено кількісний склад працюючих у 4 кварталі 2006 року 1 особа, у 2007 році 3 особи та донараховано комунальний податок в розмірі 22, 10 гривень.

Згідно з п.п 17.1.1 п. 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

На підставі даної норми закону ДПІ в м. Керчі АРК була нарахована сума штрафних санкцій ТОВ «ЦБП»: з податку на прибуток в розмірі 170,00 гривень (17,00 x 10) за неподання податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2007 рік, з комунального податку в розмірі 170,00 гривень (17,00 x 10) за неподання розрахунку комунального податку за 4 квартал 2007 року.

Відповідно до п.п. 17.1.2. п. 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "а" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону (платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію) додатково до штрафу, встановленого підпунктом 17.1.1 цього пункту, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти відсотків суми податкового зобов'язання за кожний повний або неповний місяць затримки податкової декларації, але не більше п'ятдесяти відсотків від суми нарахованого податкового зобов'язання та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі даної норми закону ДПІ в м. Керчі АРК була нарахована сума штрафних санкцій ТОВ «ЦБП»: з податку на прибуток в розмірі 617489,50 гривень (сума донарахованого податку за 4 квартал 2007 року складає 1234979,00 гривень, 10% = 123497,9 гривень, кількість періодів затримки 5, отже 123497,9 x 5 = 617489,50 гривень); з податку на додану вартість в розмірі 493985,00 гривень (сума донарахованого податку

за жовтень 2007 року складає 605077,00 гривень, тому нараховано максимальний розмір штрафу в обсязі 50% від суми - 302538,50 гривень;

за листопад 2007 року 216758,00 гривень, тому нараховано максимальний розмір штрафу в обсязі 50% від суми 108379,00 гривень;

за грудень 2007 року 166135,00 гривень, тому нараховано максимальний розмір штрафу в обсязі 50% від суми 83067,50 гривень);

з комунального податку в розмірі 170,00 гривень (17,00 гривень x 10).

Згідно з п.п 17.1.3 п.17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону (дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях) такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

На підставі даної норми закону ДПІ в м. Керчі АРК була нарахована сума штрафних санкцій ТОВ «ЦБП»: з податку на прибуток в розмірі 2090619,40 гривень (за донарахування податку

за 4 квартал 2006 року в сумі 12,0 гривень застосовано штраф в розмірі 170,00 гривень;

за 1 квартал 2007 року в сумі 629225,00 гривень застосовано штраф в розмірі 314612,50 гривень ( 10% від суми x 5 - на кількість періодів);

за 2 квартал 2007 року в сумі 2366110,00 гривень застосовано штраф в розмірі 946444,00 гривень ( 10% від суми x 5 - на кількість періодів);

за 3 квартал 2007 року в сумі 27646443,00 гривень застосовано штраф в розмірі 829392,90 гривень ( 10% від суми x 5 - на кількість періодів)).

з податку на додану вартість в розмірі 2302833,00 гривень (за донарахування податку у грудні 2007 року в сумі 10,00 гривень застосовано штраф в розмірі 170,00 гривень;

у січні 2007 року в сумі 49415,00 гривень, тому нараховано максимальний розмір штрафу в обсязі 50% від суми - 24707,50 гривень;

у лютому 2007 року в сумі 188622,00 гривень, тому нараховано максимальний розмір штрафу в обсязі 50% від суми - 94311,00 гривень;

у березні 2007 року в сумі 265381,00 гривень, тому нараховано максимальний розмір штрафу в обсязі 50% від суми - 132690,50 гривень;

у квітні 2007 року в сумі 1167941,00 гривень, тому нараховано максимальний розмір штрафу в обсязі 50% від суми - 583970,50 гривень;

у травні 2007 року в сумі 430258,00 гривень, тому нараховано максимальний розмір штрафу в обсязі 50% від суми - 215129,00 гривень;

у червні 2007 року в сумі 293962,00 гривень, тому нараховано максимальний розмір штрафу в обсязі 50% від суми - 146981,00 гривень;

у липні 2007 року в сумі 883369,00 гривень, тому нараховано максимальний розмір штрафу в обсязі 50% від суми - 441684 ,50 гривень;

у серпні 2007 року в сумі 543554,00 гривень, тому нараховано максимальний розмір штрафу в обсязі 50% від суми - 271777,00 гривень;

у вересні 2007 року в сумі 783154,00 гривень, тому нараховано максимальний розмір штрафу в обсязі 50% від суми - 391577,00 гривень).

з комунального податку в розмірі 170,00 гривень (17,00 гривень x 10).

Відповідно до 17.1.6. п.17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платника податків (посадову особу платника податків) засуджено за скоєння злочину щодо ухилення від сплати податків або якщо платник податків декларує переоцінені або недооцінені об'єкти оподаткування, що призводить до заниження податкового зобов'язання у великих розмірах, такий платник податків додатково до штрафів, визначених цим пунктом, за наявності підстав для їх накладення сплачує штраф у розмірі п'ятдесяти відсотків від суми недоплати, але не менше ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Заниженням податкового зобов'язання у великих розмірах вважається сума недоплати, яка встановлюється на рівні, визначеному Кримінальним кодексом України.

На підставі даної норми закону ДПІ в м. Керчі АРК була нарахована сума штрафних санкцій ТОВ «ЦБП»: з податку на прибуток в розмірі 2879989,00 гривень.

Акт про результати виїзної позапланової перевірки ТОВ «ЦБП» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.06.2006 року по 31.12.2007 року від 13.05.2008 року № 662/23-1/34406547 був вручений довіреній особі ТОВ «ЦБП» Надировій 14.05.2008 року , що підтверджується поштовим повідомленням про вручення № 1982570.

За результатами Акту № 622 було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 03 червня 2008 року № 000842301/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки № 662/23-1/34406547 встановлено порушення п.3.1 статті 3, п. 5.1, п.п. 5.3.9 п. 3 статті 5, п. 10.1 статті 10 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», п.4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у звязку з чим визначено суму податкового зобовязання у розмірі 12583236,90 у тому числі за основним платежем 6994969,00 гривень та за штрафними санкціями 5588267,90 гривень, яке підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

За результатами Акту № 622 було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 03 червня 2008 року № 000862301/0 в якому вказано, що на підставі акту перевірки № 662/23-1/34406547 встановлено порушення ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» від 20.05.1993 року № 56-93, п.4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у звязку з чим визначено суму податкового зобовязання у розмірі 532,10 гривень, у тому числі за основним платежем 22,10 гривень та за штрафними санкціями 510,00 гривень, яке підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

На підставі Акту № 622 було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 03 червня 2008 року № 000852301/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки № 662/23-1/34406547 встановлено порушення п.4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.п 7.3.1 п.7.3, п. 7.4.5 п. 7.4 статті Закону України «Про податок на додану вартість», у звязку з чим визначено суму податкового зобовязання у розмірі 8390454,00 гривень, у тому числі за основним платежем 5593636,00 гривень та за штрафними санкціями 2796818,00 гривень, яке підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, шо посадовими особами податкових органів був складений акт від 07.07.08 року № 317/23-1 про неможливість вручення податкових повідомлень-рішень від 03 червня 2008 року № 000842301/0, від 03 червня 2008 року № 000862301/0, від 03 червня 2008 року № 000852301/0, в якому встановлено факт неможливості вручення ТОВ «ЦБП» зазначених повідомлень - рішень. На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, податкові повідомлення-рішення розміщені на дошці податкових оголошень.

Суд зазначає, що відповідачем 14.07.2008 року у адміністративному порядку податкові повідомлення-рішення від 03 червня 2008 року № 000842301/0, від 03 червня 2008 року № 000852301/0 були оскарженні до ДПІ в м. Керчі АРК.

Рішенням ДПІ в м. Керчі АРК від 05.09.2008 року № 11580/10/25-0 «про результати розгляду первинної скарги» податкові повідомлення-рішення від 03 червня 2008 року № 000842301/0, від 03 червня 2008 року № 000852301/0 залишено без змін, а скаргу без задоволення.

05.09.2008 року ДПІ в м. Керчі АРК винесено податкові повідомлення-рішення № 000852301/1 на суму податкового зобовязання у розмірі 8390454,00 гривень, у тому числі за основним платежем 5593636,00 гривень та за штрафними санкціями 2796818,00 гривень, яке підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення та № 000842301/1 на суму податкового зобовязання у розмірі 12583236,90 у тому числі за основним платежем 6994969,00 гривень та за штрафними санкціями 5588267,90 гривень, яке підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення. Зазначені повідомлення рішення одержані довіреною особою відповідача 08.09.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Суд зазначає, що відповідачем 17.09.2008 року у адміністративному порядку податкові повідомлення-рішення від 05 вересня 2008 року № 000842301/1, від 03 червня 2008 року № 000852301/1 були оскарженні до ДПА в АР Крим.

Рішенням ДПА в АР Крим від 14.11.2008 року № 2875/10/25-023 «про результати розгляду повторної скарги» податкове повідомлення-рішення № 000842301/1 від 05 вересня 2008 року скасовано в частині застосування штрафних санкцій по податку на прибуток підприємств в сумі 162,80 гривень, а рішенням ДПІ в м. Керчі АРК від 05.09.2008 року № 11580/10/25-0 скасовано в цій частині, скаргу частково задоволено.

26.11.2008 року ДПІ в м. Керчі АРК винесено податкові повідомлення-рішення № 000852301/2 на суму податкового зобовязання у розмірі 8390454,00 гривень, у тому числі за основним платежем 5593636,00 гривень та за штрафними санкціями 2796818,00 гривень, яке підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення та № 000842301/2 на суму податкового зобовязання у розмірі 12583074,10 у тому числі за основним платежем 6994969,00 гривень та за штрафними санкціями 5588105,10 гривень, яке підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Судом встановлено, шо посадовими особами податкових органів був складений акт від 26.12.08 року № 629/23-1 про неможливість вручення податкових повідомлень-рішень від 26 листопада 2008 року № 000842301/2, від 26 листопада 2008 року № 000852301/2, в якому встановлено факт неможливості вручення ТОВ «ЦБП» зазначених повідомлень - рішень. На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, податкові повідомлення-рішення розміщені на дошці податкових оголошень з 26.12.2008 року.

Отже, суд приходить до висновку , що податковими органами розрахунок фінансових санкцій ТОВ «ЦБП» зроблено вірно.

Вивчивши надані податковою інспекцією документи, керуючись чинним законодавством України, суд робить наступні висновки.

Згідно чинного законодавства, а саме підпункту 4.9. пункту 4 «Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253, день розміщення такого податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення. Тому суд приходить до висновку, що в даному випадку день розміщення такого податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень (повідомлень) вважатиметься не тільки днем його вручення, а й днем його узгодження.

Судом встановлено, що сума донарахованого податку на прибуток ТОВ «ЦБП» частково сплачена у розмірі 15,00 гривень, тому згідно відомостей облікової картки платника податків станом на 04.06.2009 року податковий борг ТОВ «ЦБП» за основним платежем з податку на прибуток складає 6994954,00 гривень.

Відповідно до п.п. 16.1.1. п. 16.1ю статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається: б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону (п.п. 16.1.2. п. 16.2. статті 16).

Пунктом 16.4. статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено розмір пені - пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

Судом встановлено, що податковими органами після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу ТОВ «ЦБП» нарахована пеня:

за несвоєчасну сплату податку на прибуток підприємства за основним платежем в розмірі 6994954,00 гривень нарахована пеня в сумі 33025,36 гривень, за штрафними санкціями в розмірі 5588105,10 гривень нарахована пеня в сумі 26383,18 гривень;

за несвоєчасну сплату комунального податку за основним платежем в розмірі 22,10 гривень нарахована пеня в сумі 1,63 гривень, за штрафними санкціями в розмірі 510,00 гривень нарахована пеня в сумі 37,52 гривень;

за несвоєчасну сплату податку на додану вартість за основним платежем в розмірі 5593636,00 гривень нарахована пеня в сумі 26409,30 гривень, за штрафними санкціями в розмірі 2796818,00 гривень нарахована пеня в сумі 13204,65 гривень.

Розрахунок пені здійснено вірно, із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплати.

Крім того, податковими органами 08.10.2007 року складено акт № 14021/10/24-1 опису активів ТОВ «ЦБП», на які розповсюджується право податкової застави, які знаходяться за адресою м. Керч, вул. Орджонікідзе, 12.

Активи платника податків ТОВ «ЦБП» (код 34406547) 15.10.2007 року згідно з актом від 08.10.2007 року № 14021/10/24-1 зареєстровано у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, що підтверджується витягом про реєстрацію у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 14914018.

Також, суд зазначає, що ДПІ у м. Керчі АРК прийнято рішення № 47 від 06.12.2007 року про стягнення коштів і продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу а також тих активів право власності на які виникає у майбутньому. Рішення прийнято на підставні п.п 10.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом

До того ж 12.08.2008 року Господарським судом АРК винесено постанову по справі № 2-27/680-2008А про накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на рахунку ТОВ «ЦБП» (код 34406547) строком до надання у повному обсязі бухгалтерських документів та закінчення найближчої планової перевірки.

На час розгляду справи згідно відомостей облікової картки платника податків станом на 04.06.2009 року податковий борг ТОВ «ЦБП» складає 21075550,92 гривень, у тому числі за основним платежем з нарахованих податків - 12588801,28 гривень (з податку на прибуток підприємства 6994969,00 гривень, з комунального податку 22,10 гривень, з податку на додану вартість 5593825,18 гривень); за штрафними санкціями 8387492,10 гривень (з податку на прибуток підприємства 5588105,10 гривень, з комунального податку 510,00 гривень, з податку на додану вартість 2798877,00 гривень); зі сплати пені 99257,54 гривень (з податку на прибуток підприємства 59408,54 гривень, з комунального податку 39,15 гривень, з податку на додану вартість 39809,85 гривень).

Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати Товариством з обмеженою відповідальністю "Центр будівельної підготовки" у передбачені Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» строки узгодженої суми податкового боргу є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні.

Приймаючи до уваги, що зазначена сума заборгованості відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, вона підлягає стягненню з Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр будівельної підготовки", тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У звязку зі складністю справи судом 04 червня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 09 червня 2009 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр будівельної підготовки" (ідентифікаційний код 34406547) податкову заборгованість у розмірі 21075550,92 гривень (податок на додану вартість у сумі 8432512,03 гривень на р/р 31118029700019 в УДК в АРК м. Сімферополя МФО 824026, одержувач: Держбюджет м. Керчі, код платежу 14010100, ЕДРПУ 34740946; податок на прибуток у сумі 12642467,64 гривень на р/р 31116009700019 в УДК в АРК м. Сімферополя МФО 824026, одержувач: Держбюджет м. Керчі, код платежу 11021000, ЕДРПУ 34740946; комунальний податок у розмірі 571,25 гривень на р/р 33210828700019 в УДК в АРК м. Сімферополя МФО 824026, одержувач: Міськбюджет м. Керчі, код платежу 16010200, ЕДРПУ 34740946).

3.Копію постанови надіслати сторонам.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Трещова О.Р.