Постанова № 38318059, 17.04.2014, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.04.2014
Номер справи
822/1068/14
Номер документу
38318059
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/1068/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2014 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом приватного підприємства "Виробничо-комерційне підприємство "Нігинсахкампром" до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області , Дунаєвецької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ :

Приватне підприємство "Виробничо-комерційне підприємство "Нігинсахкампром" (далі - позивач, ПП "ВКП "Нігинсахкампром") звернулось в суд з позовом до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області (далі - відповідач 1, Кам'янець-Подільська ОДПІ), Дунаєвецької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області (далі - відповідач 2, Дунаєвецька ОДПІ) про зобов'язання Кам'янець-Подільську ОДПІ зняти платника податків - ПП "ВКП "Нігинсахкампром" з податкового обліку за попереднім місцезнаходженням у зв'язку із зміною місця реєстрації юридичної особи; зобов'язання Дунаєвецьку ОДПІ взяти на податковий облік платника податків - ПП "ВКП "Нігинсахкампром" за новим місцезнаходженням у зв'язку із зміною місця реєстрації юридичної особи.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 25.05.2011 на підставі протоколу зборів власників №19/05-11 від 18.05.2011, державним реєстратором виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради проведено державну реєстрацію змін до установчих документів ПП "ВКП "Нігинсахкампром" (код ЄДРПОУ 32057262), згідно яких місцезнаходження та адреса позивача: вул.Жовтнева 91, с.Смотрич, Дунаєвецький район, Хмельницька область. До проведення зазначених змін підприємство знаходилось за адресою: Хмельницька обл., м.Кам'янець-Подільський, вул.Північна 90а. Вказує, що відповідно до п.63.3 ст.63 Податкового кодексу України (далі - ПК України), з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в органах державної податкової служби за місцезнаходженням юридичних осіб. Згідно п.45.2 ст.45 ПК України, податковою адресою юридичної особи є місцезнаходження юридичної особи, відомості про що міститься у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України. Відповідно до п.66.3 ст.66 ПК України у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та орган державної податкової служби, в якому на обліку перебуває платник податків (далі - адміністративний район), органами державної податкової служби за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків. Підставою для зняття з обліку платника податків в одному органі державної податкової служби і взяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації. У такому разі платник податків зобов'язаний подати органу державної податкової служби за новим місцезнаходженням відповідну заяву у десятиденний строк від дня реєстрації зміни місцезнаходження. Зазначає, що не зважаючи на те, що ПП "ВКП "Нігинсахкампром" зареєстровано в Дунаєвецькому районі Хмельницької області, керівництвом підприємства проводились заходи щодо зміни податкової адреси підприємства, зокрема, у встановлені законом строки повідомлено про зміну місцезнаходження підприємства Кам'янець-Подільську ОДПІ та Дунаєвецьку ОДПІ, посадовими особами відповідача 2 відмовлено ПП "ВКП "Нігинсахкампром" у взятті на облік платників податків за його місцезнаходженням, у зв'язку із відсутністю погодження відповідача 1 щодо зміни місця податкового обліку підприємства. Зазначає, що Кам'янець-Подільською ОДПІ фактично було відмовлено ПП "ВКП "Нігинсахкампром" у знятті з податкового обліку за попереднім місцем реєстрації та продовжено термін перебування за попереднім місцезнаходженням на підставі п.10.1.4 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, а саме у зв'язку із наявністю судових справ за участю підприємства. Звертає увагу на те, що відповідно до п.1.3 вказаного Порядку взяття на облік в органах державної податкової служби юридичних осіб здійснюється незалежно від наявності обов'язку щодо сплати того або іншого податку та збору. Вказує, що податковим органом неправомірно не було взято до уваги те, що згідно з п.66.3 ст.66 ПК України (який підлягає застосуванню в даному випадку як правовий акт, що має вищу юридичну силу) для зняття з обліку та взяття на облік платника податків достатньо надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації. Звертає увагу на те, що постановою Окружного адміністративного суму міста Києва від 08.08.2012 та ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 25.06.2013 по справі №2а-3962/12/2670 підпункт 10.1.4 Порядку обліку платників податків і зборів визнано незаконним.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. 17.04.2014 подав до суду заяву (вх.№11787 від 17.04.2014), відповідно до якої просить розгляд справи проводити за відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача 1 в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. До суду надійшли клопотання (вх.№11778 від 17.04.2014) та письмові заперечення (вх.№11779 від 17.04.2014), відповідно до яких проти позову заперечує та просить розглянути справу без участі представника Кам'янець-Подільської ОДПІ. Зазначає, що абз.2 п.67.3 ст.67 ПК України передбачено, що порядок зняття з обліку у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та самозайнятих осіб встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. З метою використання єдиної раціональної методики обліку платників податків і зборів в органах державної податкової служби, Міністерством фінансів України відповідно до ПК України розроблено Порядок обліку платників податків і зборів, який затверджений наказом від 09.12.2011 №1588. Підпунктом 10.1.4 вказаного Порядку встановлено, що в органі державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням (місцем проживанням) термін перебування платника податків на обліку повинен бути продовжений до закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов'язань або закінчення процедур адміністративного оскарження сум грошових зобов'язань та спливу місячного строку після закінчення процедур адміністративного оскарження, якщо в результаті таких процедур органами державної податкової служби прийнято рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків. Звертає увагу на те, що на момент звернення позивача із заявою про зняття з обліку незавершеними були справи за позовами ПП "ВКП "Нігинсахкампром" про визнання протиправними податкових повідомлень-рішень, внаслідок чого, термін перебування платника податків на обліку продовжений до закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов'язань.

Представник відповідача 2 в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду. До суду надійшли заяви Дунаєвецької ОДПІ (вх.№10199 від 03.04.2014, вх.№10176 від 03.04.2014, вх.№11239 від 14.04.2014), відповідно до яких заперечує проти позовних вимог та просить розглянути справу без його участі.

Згідно ч.4 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Враховуючи, що позивач та відповідачі були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, представник позивача та представники відповідачів подали заяви про розгляд справи без їх участі, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд вважає, що в позовні вимоги належать до задоволення на підставі наведеного нижче.

Приватне підприємство "Виробничо-комерційне підприємство "Нігинсахкампром", код ЄДРПОУ 32057262, як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, зареєстроване 30.07.2002 Кам'янець-Подільською районною державною адміністрацією Хмельницької області за адресою: 32300, Хмельницька обл., м.Кам'янець-Подільський, вул.Північна буд.90А, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №272159.

25 травня 2011 року на підставі протоколу зборів власників №19/05-11 від 19.05.2011 державним реєстратором виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради проведено державну реєстрацію змін до установчих документів ПП "ВКП "Нігинсахкампром", зокрема змінено його місцезнаходження та адресу на наступну: вул.Жовтнева буд.91, с.Смотрич, Дунаєвецький район, Хмельницька область, що підтверджується копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААА №186803, спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

16.01.2014 позивач звернувся до Кам'янець-Подільської ОДПІ з заявою з вих.№15, згідно якої повідомлено про зміну місцезнаходження та адреси підприємства, просить зняти з обліку як платника податків в зв'язку з переходом до іншої ОДПІ за основним місцем знаходження та згідно юридичної адреси, а саме в Дунаєвецьку ОДПІ.

Листом від 22.01.2014 №819/10/22-09-18-02-041 позивача повідомлено про те, що термін перебування на обліку ПП "ВКП "Нігинсахкампром" за попереднім місцезнаходженням продовжений до закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов'язань або закінчення процедур адміністративного оскарження сум грошових зобов'язань та спливу місячного строку після закінчення процедур адміністративного оскарження, якщо в результаті таких процедур органами ДПС прийнято рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків відповідно до п.п.10.1.4 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588. Зазначено про знаходження у судах різних інстанцій судових справ за участю позивача.

17.01.2014 позивач звернувся з заявою за вих.№17 до Дунаєвецької ОДПІ з проханням взяти на облік як платника податків за місцезнаходженням, а саме в Дунаєвецьку ОДПІ.

Листом від 22.01.2014 №113/252 позивачу повідомлено про те, що Дунаєвецькою ОДПІ отримано лист від Кам'янець-Подільської ОДПІ про продовження перебування ПП "ВКП "Нігинсахкампром" на обліку за попереднім місцезнаходженням відповідно до п.10.1.4 Порядку, тому взяття на облік ПП "ВКП "Нігинсахкампром" як платника податків за основним місцем обліку в Дунаєвецькій ОДПІ буде здійснено після закінчення продовження терміну перебування даного платника податків за попереднім місцезнаходженням відповідно до вказаного Порядку.

Станом на день розгляду справи позивач перебуває на податковому обліку в Кам'янець-Подільській ОДПІ Хмельницької області за попереднім місцезнаходженням.

Порядок обліку платників податків визначається Податковим кодексом України (надалі - ПК України) та Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300 (далі - Порядок №1588).

Згідно із п.45.2 ст.45 ПК України, податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Як судом встановлено та не заперечується відповідачами, позивачем змінено місцезнаходження, про що внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

В силу п.63.1 ст.63 ПК України облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Пунктом 63.2 ст.63 ПК України передбачено, що взяттю на облік або реєстрації у контролюючих органах підлягають всі платники податків. Взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов'язку щодо сплати того або іншого податку та збору. Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Взяття на облік платників податків - юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів здійснюється після їх державної реєстрації чи включення відомостей про них до відповідних державних реєстрів на умовах, що визначаються законодавчими актами України, крім випадків, визначених цим Кодексом, коли органами реєстрації є контролюючі органи або коли проведення державної реєстрації платника податків у відповідному статусі законодавством не передбачається (п.63.4 ст.63 ПК України).

Згідно п.64.1 ст.64 ПК України взяття на облік за основним місцем обліку юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків та зборів у контролюючих органах здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей контролюючими органами.

Відповідно до п.п.66.1.3 п.66.1 ст.66 ПК України, підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема, документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.

Відповідно до п.п.16.1.11 п.16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця.

В силу п.63.3 ст.63 ПК України, з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Пункт 66.3 ст.66 ПК України визначає, що у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків (далі - адміністративний район), а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків.

Підставою для зняття з обліку платника податків в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації.

У такому разі платник податків, визначений у пункті 64.2 статті 64 цього Кодексу, зобов'язаний подати контролюючому органу за новим місцезнаходженням відповідну заяву у десятиденний строк від дня реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання) згідно з порядком обліку платників податків. У разі неподання такої заяви протягом 10 календарних днів платник податків або посадові особи платника податків несуть відповідальність відповідно до закону.

В силу п.66.4 ст.66 ПК України платники податків - юридичні особи та їх відокремлені підрозділи зобов'язані подати контролюючому органу відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, її відокремлених підрозділів, у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків, шляхом подання заяви у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Відповідальність за неподання такої інформації визначається цим Кодексом. У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з цією главою, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов'язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів (п.66.5 ст.66 ПК України).

Отже, відповідно до вимог ПК України зняття з обліку платника податків за попереднім місцезнаходженням та, відповідно, взяття на облік за його новим місцезнаходженням у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та орган державної податкової служби, в якому на обліку перебуває платник податків, здійснюється органами державної податкової служби за наявності таких умов:

- надходження даних, що свідчать про належну державну реєстрацію зміни місцезнаходження платника податків та

- надходження від платника податків відповідної заяви з зазначенням відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, її відокремлених підрозділів, подання якої є обов'язком (а не правом) платника податків.

Відтак, обов'язок органів державної податкової служби щодо зняття платника податків з обліку за попереднім місцезнаходженням та постановки на облік за новим місцезнаходженням у зв'язку із зміною місцезнаходження виникає після отримання відповідної заяви такого платника податків.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звертався до відповідача 1 з заявою про зняття з обліку (заява вих.№15 від 16.01.2014) та до відповідача 2 з заявою про взяття на облік (заява вих.№17 від 17.01.2014), наявність хоча б однієї з яких є обов'язковою для вчинення відповідачами відповідних дій.

Оскільки позивач звертався до відповідачів з заявами про зняття та постановку на облік у зв'язку із зміною місцезнаходження, то у відповідачів не було підстав для не вчинення відповідних дій.

Щодо посилання відповідачів на п.п.10.1.4 Порядку №1588, як на підставу для відмови від вчинення вищезазначених дій, а саме на незакінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов'язань або закінчення процедур адміністративного оскарження сум грошових зобов'язань, суд зазначає наступне.

В силу п.п.10.1.4 п.10.1 Порядку №1588, в органі державної податкової служби за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) термін перебування платника податків на обліку повинен бути продовжений до закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов'язань або закінчення процедур адміністративного оскарження сум грошових зобов'язань та спливу місячного строку після закінчення процедур адміністративного оскарження, якщо в результаті таких процедур органами державної податкової служби прийнято рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків.

Суд відмічає, що ПК України чи будь-який інший закон України не передбачає такого обмеження в проведенні процедури зняття з податкового обліку платника податків, як закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов'язань або закінчення процедур адміністративного оскарження сум грошових зобов'язань.

Податковим органом неправомірно не було взято до уваги те, що згідно з п. 66.3 ст. 66 ПК України (який підлягає застосуванню в даному випадку як правовий акт, що має вищу юридичну силу) для зняття з обліку та взяття на облік платника податків достатньо надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації.

Окрім цього, суд також звертає увагу на те, що постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.08.2012, залишеною в силі ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 25.06.2013, по справі №2а-3962/12/2670 підпункт 10.1.4 Порядку обліку платників податків і зборів визнано незаконним.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а ч.2 ст.71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що тягар доказування в спорі покладається на відповідача - орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.

Враховуючи викладене відповідачі не довели правомірність відмови в знятті позивача з податкового обліку за попереднім місцезнаходженням у зв'язку із зміною місця реєстрації юридичної особи та у взятті його на податковий облік за новим місцезнаходженням у зв'язку із зміною місця реєстрації юридичної особи. В той же час позовні вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджені належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому належать до задоволення.

Під час прийняття постанови суд, зокрема, вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати (ст.161 КАС України).

Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.

Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) (ч.1 ст.94 КАС України).

З огляду на викладене та з урахуванням принципу пріоритетності законів над підзаконними актами судам у резолютивній частині такого судового рішення слід зазначати обов'язок органу Державної казначейської служби України стягнути судові витрати із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача.

Керуючись ст.ст. 6, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 41, 71, 86, 94, 104, 122, 158-163, 167, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов'язати Кам'янець-Подільську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області зняти платника податків - приватне підприємство "Виробничо-комерційне підприємство "Нігинсахкампром" (код ЄДРПОУ 32057262) з податкового обліку за попереднім місцезнаходженням у зв'язку із зміною місця реєстрації юридичної особи.

Зобов'язати Дунаєвецьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області взяти на податковий облік платника податків - приватне підприємство "Виробничо-комерційне підприємство "Нігинсахкампром" (код ЄДРПОУ 32057262) за новим місцезнаходженням у зв'язку із зміною місця реєстрації юридичної особи.

Стягнути на користь приватного підприємства "Виробничо-комерційне підприємство "Нігинсахкампром" судові витрати у розмірі 36,54 грн. (тридцять шість гривень 54 коп.), які підлягають обов'язковому стягненню органами Державної казначейської служби України із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунків Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області.

Стягнути на користь приватного підприємства "Виробничо-комерційне підприємство "Нігинсахкампром" судові витрати у розмірі 36,54 грн. (тридцять шість гривень 54 коп.), які підлягають обов'язковому стягненню органами Державної казначейської служби України із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунків Дунаєвецької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк