Постанова № 38305396, 18.04.2014, Донецький апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
18.04.2014
Номер справи
905/8618/13
Номер документу
38305396
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

донецький апеляційний господарський суд

Постанова

Іменем України

15.04.2014 року справа №905/8618/13

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого:Шевкової Т.А.суддівБойченка К.І., Чернота Л.Ф. за участю представників сторін: від позивача: Базикіна Я.О. дов. від 02.08.2013 рокувід відповідача:Прокопович О.В. дов. від 06.03.2014 року розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Донецької міської ради, м. Донецькна рішення господарського суду Донецької областівід06.03.2014 рокуу справі№ 905/8618/13 (головуючий суддя Гриник М.М., судді: Мальцев М.Ю., Нестеренко Ю.С.)за позовомДонецької міської ради, м. Донецькдо Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа строй Индастри", м. Донецькпро за зустрічним позовом до про розірвання договору оренди земельної ділянки Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа строй Индастри", м. Донецьк Донецької міської ради, м. Донецьк визнання недійсним пунктів договорів В С Т А Н О В И В:

Донецька міська рада, м. Донецьк звернулася до господарського суду Донецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа строй Индастри", м.Донецьк про розірвання договору оренди земельної ділянки від 21.05.2009 року.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Альфа строй Индастри", м. Донецьк звернулось до господарського суду Донецької області із зустрічним позовом до Донецької міської ради, м. Донецьк про визнання недійсними умов договору оренди земельної ділянки укладеного 21.05.2009р. між Донецькою міською радою та ТОВ «Альфа Строй Индастри» щодо оренди земельної ділянки площею 5112кв.м. (кадастровий №1410137100:00:025:0193) для будівництва та подальшої експлуатації будівлі торгово-адміністративного комплексу, яка знаходиться на території Кіровського району м.Донецька по вул. Петровського (перехрестя з провулком Стасової) в частині визначення грошової оцінки земельної ділянки, розміру та порядку внесення орендної плати.

Господарський суд Донецької області рішенням від 06.03.2014 року у справі № 905/8618/13 відмовив у задоволенні позовних вимог Донецької міської ради, м. Донецьк до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа строй Индастри", м.Донецьк про розірвання договору оренди земельної ділянки.

Господарський суд зустрічні позовні вимоги задовольнив частково, визнав недійсними умови договору оренди спірної земельної ділянки, від 21.05.2009 року.

Пункт 4 договору судом викладено в наступній редакції:

«Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (кадастровий №1410137100:00:025:0193) становить: до 01 січня 2010р - 790835 грн.64коп., з 01 січня 2010р.- у відповідності з довідкою про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданою управлінням Держземагенства у м.Донецьку Донецької області за поточний період»;

Пункт 8 договору оренди судом викладено в наступній редакції:

«Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та розмірі 3,0 відсотка від нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки: з моменту державної реєстрації до 31 грудня 2009 року - 23725грн. 07коп. на рік; з 01 січня 2010р. розраховується на підставі довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданої Управлінням Держземагенства у м.Донецьку Донецької області».

В задоволенні зустрічного позову в іншій частині господарський суд відмовив.

Донецька міська рада, м. Донецьк, не погоджуючись з рішенням господарського суду, подало апеляційну скаргу, в якій просить рішення господарського суду Донецької області від 06.03.2014 року у справі № 905/8618/13 скасувати, прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги Донецької міської ради у повному обсязі, та відмовити у задоволенні позовних вимог ТОВ «Альфа Строй Индастри» за зустрічним позовом.

Заявник скарги вважає, що рішення господарського суду не відповідає вимогам чинного законодавства та підлягає скасуванню згідно із ст. 104 ГПК України, так як мало місце недоведеність обставин, що мають значення для справи, які господарський суд визнав встановленими.

Заявник скарги вважає, що господарський суд не прийняв до уваги його доводи щодо невиконання відповідачем умов п.п.8, 9, 30 договору оренди земельної ділянки від 21.05.2009 року, що на його думку у відповідності до ст.32 Закону України «Про оренду землі» та п.35 договору є підставою для задоволення позову щодо розірвання договору.

Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа строй Индастри", м. Донецьк у судовому засіданні апеляційної інстанції просив відмовити у задоволенні апеляційної скарги, залишити без змін рішення господарського суду Донецької області від 06.03.2014 року у справі № 905/8618/13, оскільки вважає його законним та обґрунтованим.

У судовому засіданні представником заявника скарги, на вимогу суду, викладену в ухвалі від 31.03.2014 року, надано платіжне доручення № 154 від 10.04.2014 року, яке підтверджує сплату судового збору у сумі 609грн.00коп., дане платіжне доручення залучено до матеріалів справи.

Відповідно до ст.129 Конституції України, статей 44, 811 Господарського процесуального кодексу України здійснено фіксацію судового процесу технічними засобами та складено протокол судового засідання.

Колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду у відповідності до ст.101 Господарського процесуального кодексу України у процесі перегляду справи за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів встановила наступне.

На підставі рішення Донецької міської ради №27/88 від 23.01.2009р. "Про передачу Товариству з обмеженою відповідальністю "Альфа Строй Индастри" земельної ділянки в оренду для будівництва та подальшої експлуатації будівлі торгово-адміністративного комплексу по вулиці Петровського (перехрестя з провулком Стасової) у Кіровському районі" між Донецькою міською радою та ТОВ "Альфа строй Индастри", м. Донецьк укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до умов якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення (кадастровий номер 1410137100:00:025:0193) для будівництва та подальшої експлуатації будівлі торгово-адміністративного комплексу, яка знаходиться на території Кіровського району м.Донецька по вул.Петровського (перехрестя з провулком Стасової).

Відповідно до п.7 договору його укладено до 23.01.2019 року.

Згідно з п.4 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки (кадастровий номер 1410137100:00:025:0193) становить: до 31 грудня 2009 року - 790835 гривень 64 копійки, з 31 грудня 2009 року - 3954178 гривень 21 копійка у відповідності з довідкою № Ю-33709/2009 про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданою 05 лютого 2009 року управлінням Держкомзему у м.Донецьку Донецької області.

У п.8 договору сторони визначили, що орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі та розмірі 3,0% від нормативної грошової оцінки і становить: з моменту державної реєстрації до 31 грудня 2009 року - 23725 грн. 07 коп. на рік; з 31 грудня 2009 року - 118625 грн. 35 коп. на рік.

Пунктом 30 договору передбачено, що орендар зобов'язаний, зокрема, самостійно (без укладання окремої угоди) індексувати орендну плату відповідно до офіційно встановленого коефіцієнту інфляції; а також у випадку зміни грошової оцінки земельної ділянки після письмового повідомлення орендодавця у місячний термін отримати нову довідку грошової оцінки земельної ділянки.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про оренду землі" оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Згідно зі ст.13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Частиною 1 ст. 15 Закону України "Про оренду землі" визначено істотні умови договору оренди землі, якими є: об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін.

Згідно з п.288.1 ст.288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п.288.4 ст.288 Податкового кодексу).

Відповідно до п.288.5.2 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

Згідно з ст.274 Податкового Кодексу України ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, складає 1% від їх нормативної грошової оцінки.

В основу розрахунку ставок земельного податку покладена грошова оцінка земель, яка визначається відповідно до методик, розроблених Держкомземом України на виконання постанов Кабінету Міністрів України від 23.03.1995 р. № 213 та від 30.05.1997р. № 525. Грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах.

Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням відповідного коефіцієнта індексації.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:

Кi = [І - 10]:100,

де І - індекс споживчих цін за попередній рік (ст.. 289.2 ПКУ).

За приписами ст. 289.3 Податкового Кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, не пізніше 15 січня поточного року забезпечує інформування центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

В порядку п. 286.2 ПК України плата за землю обчислюється платниками (крім фізичних осіб) самостійно щороку станом на 1 січня.

Орендарем самостійно здійснювались розрахунки розміру орендної плати, фактично сплачувались та відображались в матеріалах звітності, які надавались податковому органу, про що повідомив представник Донецької міської ради.

В матеріалах справи (а.с. 95) знаходиться лист Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька від 05.09.2013року за № 48/9/15-314-6, в якому останній повідомляє Управління земельних ресурсів Донецької міської ради про те, що станом на 05.09.2013 року заборгованість відповідача по внесенню орендної плати за землю відсутня.

Позивач за зустрічним позовом - Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа строй Индастри", м. Донецьк, вважаючи, що п.4, 8 договору оренди земельної ділянки від 21.05.2009 року не відповідають вимогам чинного законодавства, посилаючись на приписи ст.ст.3, 152 Земельного Кодексу України, ст.ст. 203, 215, 217 ЦК України, ст.207 ГК України звернувся до господарського суду із зустрічним позовом про визнання даних умов договору недійсними та запропонував викласти їх у власній редакції.

Відповідно до статті 215 Цивільного Кодексу України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою третьою, п'ятою та шостою ст.203 Цивільного Кодексу України, а саме: 1) зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства; 2)особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності; 3) волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі; 4) правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

Згідно з приписами ч. 3 ст. 215 Цивільного кодексу України якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

Відповідно до ст.217 ЦК України недійсність окремої частини правочину не має наслідком недійсності інших його частин і правочину в цілому, якщо можна припустити, що правочин був би вчинений і без включення до нього недійсної частини.

Статтею 5 Закону України "Про оцінку земель" визначено, що базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням відповідного коефіцієнта індексації. Призначення нормативної грошової оцінки землі загалом полягає у використанні її результатів в тому числі і для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Частиною 3 ст. 18 Закону України "Про оцінку земель" визначено, що здійснення нормативної грошової оцінки земель "юридичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою".

Відповідно до п. 289.2 ст. 289 ПКУ, грошова оцінка земельної ділянки щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, який розраховується за формою, вказаною у цій нормі.

Діючим законодавством встановлено періодичність здійснення переоцінки земельних ділянок, "розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років ( ст. 18 ЗУ "Про оцінку земель"),

Відповідно до ч. 5 ст. 201 Земельного кодексу України, ст. 12 Закону України "Про оцінку земель", методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок затверджуються Кабінетом Міністрів України. Долучені до справи Довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки свідчать про застосування Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затв. Постановою КМУ від 23.03.95 N 213.

Положення методики деталізовано Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук

від 27.01.2006р. N18/15/21/11 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.04. 2006 р. за N 388/12262.

Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (далі-Порядок), затверджений вищезазначеним наказом розроблено у відповідності до Земельного кодексу України, Закону України "Про оцінку земель", Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.95 N 213. Даний порядок регламентує механізм нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів.

Порядок містить додаток у вигляді таблиці, який визначає застосування коефіцієнтів, що характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф) в залежності від складу категорії земель. Зокрема, до земель, зайнятих поточним та відведені під майбутнє будівництво має застосовуватись коефіцієнт 0.5.

Визначення розміру нормативної грошової оцінки земель, а також коефіцієнтів її індексації належить до повноважень державного агентства земельних ресурсів.

Відповідно до Положення про Державне агентство земельних ресурсів України Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагенство України) є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр), входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

Пунктом 4 передбачено, що Держземагенство України відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, видає витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок та надає інші адміністративні послуги відповідно до законодавства.

Донецькою міською радою до матеріалів справи долучено Довідку № Ю-33703/2009 від 05.02.2009р, яка покладена в основу Договору, підписаного сторонами 21.05.2009р.

Вказана довідка містить показники нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що надається орендарю (відповідачу) на 2009р. та на 2010р., які суттєво різняться.

Показник базової вартості 1кв. м. землі в обох випадках є однаковим та затверджений Рішенням виконкому Донецької міської ради від 28.08.2002р. №384.

Коефіцієнт функціонального призначення згідно даної довідки, до 31.12.2009р. має застосовуватись коефіцієнт - 05, а з 31.12.2009р. - 2.5.

Виходячи з предмету договору, в якому зазначено, що земельна ділянка надається орендарю для будівництва та подальшої експлуатації об'єкту, то відповідно до Порядку, на період здійснення орендарем будівництва має застосовуватись коефіцієнт 0.5.

В умовах договору відсутні посилання на період забудови.

Встановлений Управлінням Держземагенства у м.Донецьку Донецької області коефіцієнт функціонального використання землі саме з 31.12.2009р. 2.5, є таким, що не відповідає умовам Договору та застосований з порушенням Порядку, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук

від 27.01.2006р. N18/15/21/11 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.04. 2006 р. за N 388/12262.

Пунктом 3 Рішення Донецької міської ради №27/88 від 23.01.2009р. "Про передачу Товариству з обмеженою відповідальністю "Альфа Строй Индастри", на виконання якого між сторонами укладено Договір, встановлено річну орендну плату за земельну ділянку в розмірі 3 відсотка від грошової оцінки землі.

Крім того, наявні в матеріалах справи довідка та витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки свідчать про те, що в період між підписанням сторонами Договору 21.05.2009р. та його державною реєстрацією 01.09.2009р. органом місцевого самоврядування 23.07.2009р. прийнято Рішення № 35/37, яким затверджено нову базову вартість 1 кв.м. землі, що в свою чергу в подальшому вплинуло на нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Пункт 28 договору покладає обов'язок на орендодавця (Донецьку міську раду) у разі зміни грошової оцінки земельної ділянки в 2-х місячний термін повідомити письмово орендаря. Доказів того, що вказаний обов'язок орендодавцем виконано суду не надано.

Починаючи з 2010 року Управлінням Держземагенства у м. Донецьку Донецької області на вимогу орендаря надавались довідки (витяги) із коефіцієнтом функціонального використання землі, що відповідає Порядку та з урахуванням грошової оцінки землі, затвердженої Рішенням Донецької міської ради 23.07.2009р за № 35/37, на підставі яких останнім самостійно здійснювались розрахунки розміру орендної плати, які своєчасно подавались контролюючому органу та фактично на підставі розрахунків своєчасно вносилась плата за землю до бюджету.

Оскільки умовами договору сторони не узгодили період, протягом якого орендар має розпочати будівництво торгово-адміністративного комплексу та його закінчити, а розмір нормативної грошової оцінки землі на 2010 року визначено з порушенням діючого Порядку, то п.4, п.8 та розрахунок розміру орендної плати, що відповідно до п. 39 є невід'ємною частиною договору, обґрунтовано визнано господарським судом недійсними в частині, що стосується нормативної грошової оцінки та розрахованого з її застосуванням розміру орендної плати на 2010 рік.

Враховуючи те, що моментом виникнення права оренди землі відповідно до ст.125 Земельного кодексу України, ч. 2 ст. 20 Закону України "Про оренду землі" є момент державної реєстрації права оренди землі, то на час набрання чинності Договору, не відповідала дійсності і базова вартість квадратного метра земельної ділянки, як складова розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів вважає обґрунтованим висновок господарського суду про часткове задоволення зустрічного позову, щодо визнання недійсними умов Договору оренди земельної ділянки, укладеного 21.05.2009р. між Донецькою міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю "Альфа строй Индастри" щодо оренди земельної ділянки площею 5112кв.м. (кадастровий номер 1410137100:00:025:0193) для будівництва та подальшої експлуатації будівлі торгово - адміністративного комплексу, яка знаходиться на території Кіровського району м.Донецька по вул.Петровського (перехрестя з провулком Стасової), зареєстрованого в установленому порядку 01.09.2009 Донецьким міським відділом Донецької регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру", про що у книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі вчинено запис за № 040914600059, передбачених п.4 та 8, додатком до договору- розрахунком розміру орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності, грошова оцінка якої проведена на 16.02.2009р., в частині визначення грошової оцінки орендованої земельної ділянки з 31 грудня 2009р. в розмірі 3954178грн.21коп. та розміру орендної плати з 31 грудня 2009р. в сумі 118625 грн.35коп на рік та викладення п.4 в новій редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (кадастровий №1410137100:00:025:0193) становить: до 01 січня 2010р - 790835 грн.64коп., з 01 січня 2010р. - у відповідності з довідкою про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданою управлінням Держземагенства у м.Донецьку Донецької області за поточний період"; пункт 8 договору оренди в наступній редакції: "Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі та розмірі 3,0 відсотка від нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки згідно довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданої Управлінням Держземагенства у м.Донецьку Донецької області". Зазначене узгоджується і з п. 3 Рішення органу місцевого самоврядування №27/88 від 23.01.2009р.

Відповідно до п.34 договору його дія припиняється у разі закінчення строку, на який його було укладено; придбання Орендарем земельної ділянки у власність; викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; ліквідації юридичної особи-орендаря. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за взаємною згодою сторін; за рішенням суду на вимогу однієї із сторін внаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.

Пунктом 36 договору визначено, що розірвання договору оренди в односторонньому порядку не допускається.

Відповідно до ч.ч.3,4 ст. 31 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.

Частиною 1 ст. 651 Цивільного кодексу України передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч.2 ст.651 Цивільного кодексу України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Як вбачається з матеріалів справи 16.09.2013 року Донецька міська рада на адресу відповідача направила лист за вих. № 01/17-00 з вимогою виконати обов'язок щодо сплати орендної плати в розмірі 268229,70грн. в семиденний термін від дня отримання вимоги. 20.09.2013 року Донецькою міською радою прийнято Рішення № 35/65 "Про розгляд питання щодо розірвання договору оренди земельної ділянки, укладеного з ТОВ "Альфа Строй Индастри" для будівництва та подальшої експлуатації будівлі торгово - адміністративного комплексу по вулиці Петровського (перехрестя з провулком Стасової)" у Кіровському районі", яким вирішено запропонувати відповідачу за первісним позовом в добровільному порядку достроково розірвати вищевказаний договір оренди.

Із копії листа № 2222 від 24.09.2013 року (а.с.28) Управління земельних ресурсів Донецької міської ради вбачається, що відповідачу надсилався проект договору про розірвання договору оренди земельної ділянки.

Враховуючи висновки апеляційної інстанції про обґрунтованість висновків господарського суду щодо задоволення вимог ТОВ "Альфа строй Индастри", м. Донецьк стосовно визнання недійсними та зміни умов договору оренди землі про грошову оцінку земельної ділянки та розміру підлягаючих нарахуванню платежів по оренді землі, довідки податкового органу про відсутність заборгованості по внесенню платежів за оренду земельної ділянки, колегія суддів вважає правильним висновок господарського суду про відсутність підстав для розірвання договору оренди землі з мотивів наявності заборгованості по внесенню орендних платежів.

Враховуючи наведені вище обставини, колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду вважає рішення господарського суду Донецької області від 06.03.2014 року у справі № 905/8618/13 про відмову у задоволенні первісних позовних вимог та часткове задоволення зустрічних позовних вимог таким, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, що відповідає приписам ст.43 Господарського процесуального кодексу України, підстав для його скасування та задоволення вимог апеляційної скарги за наведеними в ній мотивами не вбачається.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покладаються на заявника апеляційної скарги.

Керуючись ст.ст.43, 49, 99, 101, 102, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу Донецької міської ради, м. Донецьк залишити без задоволення.

Рішення господарського суду Донецької області від 06.03.2014 року у справі № 905/8618/13 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, направляється сторонам по справі в триденний строк та може бути оскаржена до Вищого господарського суду України через Донецький апеляційний господарський суд у двадцятиденний строк.

Головуючий Т.А. Шевкова

Судді К.І. Бойченко

Л.Ф. Чернота

Надруковано 5 прим:

1 - позивачу;

2 - відповідачу; 3 - до справи; 4 - гос. суду; 5 - ДАГС.