ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2014 р. 10 год. 55 хв.м. ХерсонСправа № 821/839/14
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попова В.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Цюрупинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області (Голопристанське відділення) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
встановив:
Цюрупинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Херсонській області (далі - Цюрупинська ОДПІ, позивач) звернулась до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1, відповідач), в якому просить стягнути з відповідача борг з єдиного податку в сумі 1532,78 грн.
Позивач просить розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.
Відповідач в судові засідання, призначені на 1 та 10 квітня 2014 року не прибув, про причини неявки суд не повідомив, заперечення на позов та заяв про відкладення розгляду справи суду не надав, копію ухвали про відкриття провадження у справі та закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду з інформацією про дату, час та місце розгляду справи, а також судову повістку, отримав, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень.
За таких обставин суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження на підставі наявних у справі доказів.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач як платник податків перебуває на обліку в Цюрупинській ОДПІ та обрав спрощену систему оподаткування, у зв'язку з несплатою єдиного податку за квітень-жовтень 2013 року має податковий борг у заявленій до стягнення сумі.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець 12 листопада 2012 р. та, як платник податків, перебуває на обліку в Цюрупинській ОДПІ (Голопристанське відділення).
В листопаді 2012 р. ФОП ОСОБА_1 звернувся до податкового органу із заявою про переведення на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з 1 грудня 2012 р. за такими видами діяльності: "діяльність посередників у торгівлі деревиною і будівельними матеріалами та санітарно технічними виробами", "діяльність посередників у торгівлі меблями, господарськими товарами, залізними та іншими металевими виробами", "неспеціалізована оптова торгівля", "інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах"; місце провадження господарської діяльності: м. Гола Пристань.
За змістом п. 291.4 ст. 294 ПК України суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на шість груп платників єдиного податку.
Як вбачається з матеріалів справи ФОП ОСОБА_1 належить до другої групи платників єдиного податку, до якої, згідно з п. 291.4 ст. 294 ПК України, належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.
Відповідно пунктів 293.1, 293.2 ст. 293 ПК України ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та у відсотках до доходу (відсоткові ставки). Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений цією статтею для відповідної групи таких платників єдиного податку (п. 293.7 ст. 293 ПК України).
Ставка єдиного податку за видом діяльності відповідача склала 20% відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку визначені статтею 295 ПК України. Так, пунктом 295.1 ст. 295 встановлено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
За інформацією Цюрупинської ОДПІ відповідачем не сплачено єдиний податок за 2013 рік в розмірі 1532,78 грн., в тому числі за квітень - 156,38 грн., за травень - 229,4 грн., за червень - 229,4 грн., за липень - 229,4 грн., за серпень - 229,4 грн., за вересень -229,4 грн., та за жовтень - 229,4 грн. Станом на 05.03.2014 року податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб ФОП ОСОБА_1 складає 1532,78 грн.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За приписами пунктів 36.1, 36.3 ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до п. 87.11 ст. 87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.
Згідно з пунктом 95.2 статті 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
10 вересня 2013 року контролюючим органом ФОП ОСОБА_1 виставлено податкову вимогу 279-19 № 124-11, яку направлено платнику податків 3 жовтня 2013 року, а вручено 4 жовтня 2013 р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Проте вжиті контролюючим органом заходи не привели до погашення податкової заборгованості.
За приписами ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Доказів виконання зобов'язання щодо сплати заборгованості в сумі, заявленій до стягнення, відповідачем до суду не надано, доводи контролюючого органу щодо наявності такої заборгованості відповідачем не спростовані.
Приймаючи до уваги викладені обставини, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161-163 КАС України,
постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) заборгованість з єдиного податку з фізичних осіб в сумі 1532,78 грн. (одна тисяча п'ятсот тридцять дві гривні сімдесят вісім копійок) на р/р 31511970700134 ГУДКСУ у Херсонській області, МФО 852010, ОКПО 37953845, одержувач Голопристанська міська рада, код платежу 18050400, код сплати 140;3229900491; ОСОБА_1.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Попов В.Ф.
кат. 8.2.3