ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-5926/10/1770
17 квітня 2014 року 10год. 50хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Дорошенко Н.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Рівненській області в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області доСуб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафу в сумі 4080 грн,
ВСТАНОВИВ :
Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Рівненській області в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області звернувся до суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу в розмірі 4080,00 грн.
Прокурор подав клопотання, яким просив справу розглянути за його відсутності (а.с.83).
Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с.43).
Представник третьої особи в судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с.45).
Відповідач заперечень на позов не подав, в судове засідання не прибув. Представник відповідача подав клопотання про розгляд справи за відсутності відповідача (а.с.39).
Враховуючи, що всі особи, які беруть участь у справі, заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності, відповідно до ч.4 ст.122 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України при розгляді справи в порядку письмового провадження фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
На підставі статті 55 КАС України суд допускає заміну позивача Державна податкова інспекція у м. Рівне правонаступником - Державна податкова інспекція у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області.
Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, наявними в матеріалах справи, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Згідно зі ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
У відповідності до ст.5 Закону "Про автомобільний транспорт" основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.
Відповідно до ч.10 ст.35 Закону України "Про автомобільний транспорт" на автобусні маршрути протяжністю понад 500 км у рейс повинні направлятися два водії.
Частиною 1 статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Відповідно до ч.2 ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" для регулярних пасажирських перевезень необхідно мати такі документи:
для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Суд встановив, що 04.11.2009 ТУ ГАТІ в Житомирській області в м. Новоград-Волинський вул.Шевченка здійснено перевірку транспортного засобу Мерседес, номерний знак НОМЕР_1, результати якої оформлені актом № 155377, згідно з висновками якого перевіркою встановлено здійснення нерегулярних перевезень за маршрутом Рівне-Київ без оформлення договору із замовником транспортних послуг, документу що засвідчує оплату транспортних послуг, дорожнього листа, посвідчення водія відповідної категорії (а.с.13).
Крім цього, 19.11.2009 ТУ ГАТІ в Рівненській області на 321 км + 500 м а/д Київ-Чоп здійснено перевірку транспортного засобу МВ 313, номерний знак НОМЕР_1, результати якої оформлені актом № 156125, згідно з висновками якого перевіркою встановлено здійснення нерегулярних перевезень за маршрутом Рівне-Київ за відсутності реєстраційного номеру ГАТІ та засобів захисту органів дихання; в рейс протяжністю більше 500 км направлений один водій (а.с.10).
За результатами проведеної 24.09.2009 перевірки встановлено, що нерегулярні пасажирські перевезення автобусом МВ, номерний знак НОМЕР_1, здійснювалися при відсутності в дорожньому листі відмітки ДАІ та реєстраційного номера ГДІАТ щодо відсутності заперечень на виконання нерегулярних пасажирських перевезень, чим порушено вимоги спільного наказу Міністерства транспорту України та МВС України №250/100 від 04.03.2008, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.03.2008 за № 230/14921 про внесення змін до наказу Мінтрансзв'язку та МВС від 25.05.2007 № 450/167 "Про Основні вимоги щодо забезпечення безпеки перевезень при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень та порядок узгодження їх виконання".
На цій підставі заступником начальника ТУ ГАТІ в Рівненській області щодо ОСОБА_2 винесено припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт, згідно з яким відповідачу запропоновано вижити заходи до усунення вказаних в приписі порушень у строк до 20.02.2010 та надати письмову відповідь (а.с.19). Вимоги вказаного припису відповідачем виконані не були.
Суд встановив, що 24.02.2010 ТУ ГАТІ в Рівненській області на 322 км а/д Київ-Чоп здійснено перевірку транспортного засобу МВ 313, номерний знак НОМЕР_1, результати якої оформлені актом № 172083, згідно з висновками якого перевіркою встановлено здійснення нерегулярних перевезень за маршрутом Рівне-Київ за відсутності реєстраційного номеру ГАТІ щодо відсутності заперечень для здійснення нерегулярних пасажирських перевезень; перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 км здійснювалось одним водієм (а.с.18).
Відповідно до абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.
Згідно з абз.8 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм.
Відповідно до абз.12 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства.
На цій підставі начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567, винесено постанови № 0963 від 21.12.2009, №0964 від 21.12.2009, №0965 від 21.12.2009, №0191 від 17.03.2010, №0192 від 17.03.2010 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу загальною сумою 4080,00 грн. (а.с.7-8,11,14-15).
Постанови № 0963 від 21.12.2009, №0964 від 21.12.2009, №0965 від 21.12.2009 оскаржувались відповідачем в судовому порядку. Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 30.11.2010 у справі №2а-2590/10/1770 позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області за № 0713 від 04.09.2009, № 0760 від 21.09.2009, № 0820 від 12.10.2009, № 0821 від 12.10.2009, № 0887 від 19.11.2009, № 0964 від 21.12.2009, № 0123 від 08.02.2010, № 0125 від 08.02.2010, № 0126 від 08.02.2010, № 0223 від 31.03.2010, № 0822 від 12.10.2009, № 0963 від 21.12.2009, № 0120 від 08.02.2010, № 0121 від 08.02.2010, № 0171 від 09.03.2010, № 0222 від 31.03.2010, № 0965 від 21.12.2009, № 0122 від 08.02.2010, № 0124 від 08.02.2010. В частині визнання нечинною постанови № 0714 від 04.09.2009 Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Рівненській області у позові відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14.03.2014 постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 30.11.2010 у справі № 2а-2590/10/1770 скасовано та прийнято нову, якою відмовлено у задоволенні позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_2.
На момент розгляду справи відповідачем штраф за порушення законодавства про автомобільний транспорт в розмірі 4080,00 грн. не сплачено.
Відповідно до статті 121 Конституції України прокуратура України становить єдину систему, на яку покладається, зокрема, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
Згідно зі ст.60 КАС України прокурор здійснює у суді представництво інтересів громадянина або держави у суді в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають обставинам справи, підтверджені належними та допустимими доказами, у зв'язку з чим підлягають до задоволення.
Відповідно до статті 94 КАС України підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт в розмірі 4080,00 грн. (чотири тисячі вісімдесят гривень 00 коп.), який перерахувати в дохід Державного бюджету України (Головне управління Державного казначейства України у Рівненській області, МФО 833017, одержувач - відділення Державного казначейства України в м. Рівне, р/р №31113106700002, ЄДРПОУ - 22586331, код платежу 21081100).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дорошенко Н.О.