Ухвала суду № 38275893, 08.04.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2014
Номер справи
7зр-14/804/1733/14
Номер документу
38275893
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

08 квітня 2014 р. Справа №7зр-14/804/1733/14

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіКуделько Н.Є. при секретарі Світка Н.В. за участю: представника заявника представника відповідача Тимцунік Ю.В. Січкарук О.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торнадо-Ком" про скасування заходів реагування у справі за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торнадо - Ком" про застосування заходів реагування ,-

ВСТАНОВИВ:

24.01.2014 року Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області (далі - позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торнадо-Ком" (далі - ТОВ "Торнадо-Ком", відповідач) про (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог - а.с.31) застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи підприємства ТОВ "Торнадо-Ком" за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Лермонтова, 37, до повного усунення порушень; та застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівель, споруд ТОВ "Торнадо-Ком" за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Лермонтова, 37, вул. Лермонтова, 37/1, вул. Лермонтова, 37/2, до повного усунення порушень.

Ухвалою від 03.02.2014 року у справі № 804/1733/14 було відкрито скорочене провадження у справі (а.с.1,т.1).

Ухвалою суду від 21.02.2014 року, відповідно до положень ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративну справу № 804/1733/14 призначено до розгляду у судовому засіданні (а.с.137,т.1).

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.03.2014р. вищезазначений адміністративний позов задоволено повністю (а.с.179,т.1).

03.04.2014р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява від Товариства з обмеженою відповідальністю "Торнадо - Ком" про скасування заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи підприємства, що знаходиться за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Лермонтова, 37, застосованих постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.03.2014р. (а.с.188-193,т.1).

В обґрунтування заяви посилається на те, що ТОВ "Торнадо-Ком" були виконані вимоги припису Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області від 21.01.2014р. №1, що несуть загрозу життю та здоров'ю людей. Зазначає, що згідно ч.6 ст.55 Кодексу цивільного захисту України, обов'язок із забезпечення пожежної безпеки покладається на наймачів приміщень. Також, зазначає, що 21.03.2014р. на адресу ТОВ «Торнадо-Ком» надійшов акт перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб №54 від 21.03.2014р. У зазначеному акті перевірки наведено 16 порушень встановлених під час здійснення позапланової перевірки з питань усунення порушень зазначених в акті перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту від 21 січня 2014 року №1. Однак, ТОВ «Торнадо-Ком» зауважує, що перевірка фактично не проводилась, перевіряючий не здійснював обстеження будівлі та належне встановлення відповідачем вимог припису, а акт перевірки складено спираючись на попередній припис та на підставі аналізу наданих раніше ТОВ «Торнадо-Ком» документів, щодо усунення порушень. На підставі зазначеного просить суд задовольнити заяву про скасування заходів реагування.

Представник заявника в судовому засіданні вимоги заяви підтримала, обставини викладені у заяві підтвердила.

Представник відповідача в судовому засіданні вимоги заяви вважає необґрунтованими, посилаючись на те, що в ході позапланової перевірки відповідача щодо стану усунення порушень, зазначених в акті перевірки від 21.01.2014р. № 1, було встановлено, що порушення усунуті відповідачем частково, і на даний час обставини, що стали підставою для звернення до суду з вимогами про застосування заходів реагування, не перестали існувати, відповідачем не вжито достатніх заходів з метою усунення загрози життю та здоров'ю людей. На підставі вищенаведеного, просить суд у задоволенні заяви відмовити у повному обсязі.

Заслухавши пояснення представника заявника, заперечення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Торнадо-Ком" зареєстроване рішенням Виконавчого комітету Криворізької міської ради 19.10.2001 р. (Свідоцтво серії А00 №566328); ідентифікаційний код 31551300.

З урахуванням затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.2012 року №306 критеріїв розподілу суб'єктів господарювання за ступенями ризику господарської діяльності Товариство з обмеженою відповідальністю "Торнадо-Ком" як суб'єкт господарювання віднесений до високого ступеню ризику.

З матеріалів справи вбачається, що 27 березня 2009 року між ТОВ "ІММОРЕНТ Україна" (лізингодавець) та ТОВ "Торнадо-Ком" (лізингоодержувач) укладено договір фінансового лізингу №UA-09-10001, відповідно до якого ТОВ "ІММОРЕНТ Україна" придбало предмет лізингу (будівлі), що підтверджується договором купівлі-продажу нерухомого майна від 12.03.2009р. між ТОВ "ІММОРЕНТ Україна" та ТОВ "Торнадо-Ком". Предмет лізингу (будівлі) перебуває у користуванні лізингоодержувача, тобто ТОВ "Торнадо-Ком".

Відповідно до умов даного договору фінансового лізингу №UA-09-10001 лізингодавець передає лізингоодержувачу, а останній приймає від ТОВ "ІММОРЕНТ Україна" в платне користування на умовах фінансового лізингу:

- комплекс, торгівельний комплекс, що знаходиться за адресою: Україна, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Лермонтова, 37;

- нежитлова будівля, ІІІ черга торгівельного комплексу, що знаходиться за адресою: Україна, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Лермонтова, 37/1;

- торгівельний комплекс, що знаходиться за адресою: Україна, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Лермонтова, 37/2 (а.с.32-37).

Умовами договору №UA-09-10001 також передбачено, що предмет лізингу передається разом з усіма належностями, що належать лізингодавцю: водопроводом та сигналізацією, системою зовнішнього освітлення, асфальтобетонним покриттям прилеглих територій, очисними спорудами дощових стоків, площадкою сміттєзбірника, та огорожею з металевими воротами (а.с.35).

У період з 16.01.2014 р. по 21.01.2014 р. на підставі наказу начальника Криворізького міського управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області від 20.12.2013 № 31, посвідчення на перевірку №31/02-3 від 09.01.2014 р. фахівцями Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області проведена планова перевірка торгівельного комплексу ТОВ "Торнадо-Ком" за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Лермонтова, 37, з метою додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту.

За результатами проведеної перевірки складено Акт перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту від 21.01.2014 року № 1.

За висновками Акту від 21.01.2014 р. №1 встановлені порушення Кодексу цивільного захисту України № 5403-УІ, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МНС України № 126 від 19.10.2004, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04.11.2004 за №1480/10009 (далі - НАПБ А 01.001-2004), Державних будівельних норм України "Захист від пожежі. Пожежна безпека об'єктів будівництва", затверджених наказом Держбуду України від 03.12.2002 № 88 (далі - ДБН В. 1.1-7-2002*), "Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок" (далі - ДНАОП 0.00-1.32-01), Державних будівельних норм України "Підприємства торгівлі", затверджено наказом Мінрегіонбуду України від 19.01.2009 №4 (далі - ДБН В.2.2-23:2009), Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджених наказом МНС України від 15.08.2007 № 557, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 03.09.2007 за № 1006/14273 (далі - ПТБ), "Методики ідентифікації потенційно-небезпечних об'єктів", затвердженої наказом МНС України від 23.02.2006 №98, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.03.2006 року за №286/12160 (а.11-15 Акту перевірки, а.с.16-17).

Зокрема, було виявлено ряд порушень, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей та зумовили необхідність звернення позивачем до суду з вимогами щодо застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи ТОВ "Торнадо-Ком" за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Лермонтова, 37, та експлуатації будівель та споруд ТОВ "Торнадо-Ком", розташовані по вул. Лермонтова, 37, вул. Лермонтова, 37/1, вул. Лермонтова, 37/2 в м. Кривому Розі.

Зміст даних порушень полягає в наступному:

п.1. порушень - автоматична система пожежної сигналізації утримується у несправному стані (пп.4.2.3, 6.1.3 НАПБ А.01.001-2004);

п.2. порушень - пристрій для самозачинення протипожежних дверей до приміщення розподільчої щитової (РЩ-1) утримується несправним (п.4.2.4 НАПБ А.01.001-2004);

п.3. порушень - приміщення магазину (торгівельні та підсобні) не відокремлено від приміщення станції технічного обслуговування протипожежною перешкодою або огороджувальною конструкцією з нормованою межею вогнестійкості та межею поширення вогню в орендованому приміщенні ТОВ "ЛПР Груп КР" (п.1 НАПБ A.01.001-2004, п.4.13 ДБН В.1.1-7-2002);

п.4. порушень - приміщення для приймання товару не відокремлено від приміщення торгівельного залу протипожежними дверима з відповідною межею вогнестійкості в орендованому приміщенні ТОВ "ЛПР Груп КР" (п.4.2.4 НАПБ А.01.001-2004, п.6.3.9 ДБН В.2.2-23:2009);

п.5. порушень - допущено розміщення посудин з горючою рідиною (бочки, ємкості з маслом) у торгівельній залі в орендованому приміщенні ТОВ "ЛПР Груп КР" (п.7.6.12.2 НАПБ A.01.001-2004);

п.6. порушень - приміщення магазину не забезпечено двома розосередженими евакуаційними виходами, які безпосередньо виходять з торгівельного залу назовні в орендованому приміщенні ТОВ "ЛПР Груп КР" (п.4.2.17, п.4.3.1 НАПБ А 01.001-2004, п.8.3 ДБН В.2.2-23:2009);

п.7. порушень - отвори у стінах розподільчих щитових, в місті перетинання трубними комунікаціями, не зашпаровано негорючим матеріалом, який забезпечує нормовану межу вогнестійкості та димогазонепроникнення (п.4.2.5 НАПБ А 01.001-2004);

п.9. порушень - основний вихід блоку А (через тамбур) не забезпечено розмашними дверима (п.4.3.1 НАПБ А 01.001-2004, п.5.10 ДБН В.1.1-7-2002);

п.10. порушень - допущено розміщення об'єктів оренди (торгівельні прилавки, автомати тощо) на шляхах евакуації (тамбур блоку А), що є порушенням п.4.3.1, п.4.3.11 НАПБ А 01.001-2004);

п.11. порушень - допущено влаштування приміщень та торгівельного обладнання під сходовими маршами та ескалаторами блоку А (п.4.3.1, п.4.3.11 НАПБ А 01.001-2004, п.5.42 ДБН В.1.1-7-2002);

п.12. порушень - допущено зменшення ширини основних евакуаційних проходів у торгівельному залі, а саме менше 2,5м. в орендованому приміщенні ТОВ "ФОЗЗІ-ФУД" (п.4.3.1 НАПБ А 01.001-2004, п.8.8 ДБН В.2.2-23-2009);

п.13. порушень - відсутні матеріали по килимовому покриттю в орендованому приміщенні більярдного клубу "Піраміда" ФОП ОСОБА_5 щодо токсичності продуктів горіння та димоутворювальної здатності (п.4.3.11 НАПБ А 01.001-2004);

п.14. порушень - не відокремлено складські приміщення від торгівельної зали протипожежними перегородками та перекриттями з нормованою межею вогнестійкості в орендованому приміщенні ТОВ "Комфі-Трейд" (п.1 НАПБ А 01.001-2004, п.6.3.11 ДБН В.2.2-23:2009);

п.16. порушень - допущено відкрите прокладання електропроводів, без урахуванням розміщення в плінтусах, коробах тощо (п.5.1.1 НАПБ А 01.001-2004, п.2.5.6 ДНАОП 0.00-1.32-01);

п.18. порушень - в орендованих приміщеннях ТОВ "ЛПР Груп КР" за підвісною стелею електричні кабелі та проводку прокладено не в трубах, гнучких рукавах, коробах із негорючих чи важкогорючих матеріалів або горючих групи горючості Г1. (п.5.1.1 НАПБ А 01.001-2004, п.2.5.7 ДНАОП 0.00-1.32-01);

п.19. порушень - допущено експлуатацію тимчасових електричних мереж, що живлять об'єкти оренди у приміщеннях 1-го поверху блоку А (п.5.1.9 НАПБ А 01.001-2004);

п.20. порушень - виконання з'єднань жил електричних проводів допущено за допомогою скруток в орендованому приміщенні ФОП ОСОБА_6 (п.5.1.7 НАПБ А 01.001-2004);

п.23. порушень - не проведено ідентифікацію на визначення потенційної небезпеки з урахуванням всіх джерел небезпеки (ст. 9 Кодексу цивільного захисту України, п.3.1. ПТБ наказ №557 МНС України від 15.08.2007 року, наказ МНСУ №98 від 20.03.2006 року.

Копію акту вручено директору ТОВ "Торнадо-Ком" Родіну С.В 21.01.2014 р. (а.16 Акту, а.с.18 зворотній бік).

На підставі Акту планової перевірки від 21.01.2014 р. №1 Криворізьким міським управлінням Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області винесено припис від 21.01.2014 р. № 1 про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту, в якому встановлений строк для усунення виявлених в ході перевірки порушень (а.с.50-54).

Копію означеного припису вручено директору ТОВ "Торнадо-Ком" Родіну С.В. 21.01.2014 р. Припис не оскаржено та не скасовано.

Відповідно до часини 3 статті 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки суб'єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб'єктів господарювання.

Згідно з пп.1, 2, 4, 21, 22 п.1 ст.20 Кодексу цивільного захисту України на суб'єкта господарювання покладається обов'язок, зокрема:

- забезпечення виконання заходів у сфері цивільного захисту на об'єктах суб'єкта господарювання;

- забезпечення відповідно до законодавства своїх працівників засобами колективного та індивідуального захисту;

- організація та здійснення під час виникнення надзвичайних ситуацій евакуаційних заходів щодо працівників та майна суб'єкта господарювання;

- забезпечення виконання вимог законодавства у сфері у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, яки здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки;

- утримання у справному стані засобів цивільного та протипожежного захисту, недопущення їх використання не за призначенням тощо.

У відповідності до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до підпункту 57 пункту 4 Указу Президента від 16.01.2013 №20/2013 "Деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій" Державна служба з надзвичайних ситуацій України відповідно до покладених на неї завдань організовує та проводить перевірки додержання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, організації виконання заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на підприємствах, в установах, організаціях, що входять до складу залізничного, автомобільного, авіаційного, морського та річкового транспорту, на базах, складах, арсеналах зберігання та у місцях виробництва, утилізації ракетно-артилерійського озброєння, компонентів рідкого ракетного палива.

Відповідно до пп. 63 п. 4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, затвердженого наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій № 3 від 04.02.2013 року Головне управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб'єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.

Відповідно до статті 1 Закону України від 05.04.2007 №877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон №877-V) державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

У відповідності до підпункту 12 частини 1 статті 67 Кодексу цивільного захисту України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Відповідно до частини 1 статті 68 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом.

Згідно з частиною 2 статті 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Як вбачається з матеріалів справи, в ході перевірки відповідача було виявлено ряд порушень чинного законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки та цивільного захисту, які виявились несумісними з подальшою господарською діяльності ТОВ "Торнадо-Ком" та експлуатацією його будівель та приміщень, розташованих в м. Кривому Розі по вул. Лермонтова, 37, 37/1 та 37/2, у зв'язку з тим, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

На момент розгляду справи судом порушення, зазначені в акті перевірки від 21.01.2014 р. №1 в повному обсязі відповідачем не усунуті, хоча товариством і вживались заходи, спрямовані на усунення порушень.

Таким чином, беручи до уваги існування загрози життю та/або здоров'ю людей та з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, а також враховуючи надання відповідачем недостовірної інформації щодо стану усунення порушень, зазначених в акті планової перевірки, постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.03.2014р. застосовано заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи підприємства ТОВ "Торнадо-Ком" за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Лермонтова, 37, до повного усунення порушень, та застосовано заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівель, споруд ТОВ "Торнадо-Ком" за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Лермонтова, 37, вул. Лермонтова, 37/1, вул. Лермонтова, 37/2, до повного усунення порушень (а.с.179,т.1).

В обґрунтування заяви про скасування заходів реагування ТОВ "Торнадо-Ком" посилається на те, що ТОВ "Торнадо-Ком" були виконані вимоги припису Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області від 21.01.2014р. №1, що несуть загрозу життю та здоров'ю людей, а саме:

- п.п. 4.2.3, 6.1.3 (НАПБ А.01.001-2004) автоматичної системи пожежної сигналізації утримується у несправному стані - на замовлення ТОВ «Торнадо-Ком». ТОВ «Басіс компані» проведено планове ТО та встановлено, що автоматичної системи пожежної сигналізації утримується у справному стані та автоматичному режимі, про що надано відповідний лист від 18.02.2014 з підписом та печаткою директора Виконавця;

- п. 4.2.4 (НАПБ А.01.001-2004) Пристрій для самозачинення протипожежних дверей до приміщення розподільчої щитової (РЩ-1) утримується несправним- факт виконання підтверджується видатковою накладною РНК /КЕ. 0000999 від 04.02.2014 р. на придбання відповідних доводчиків для дверей;

- п. 1, п.4.13 (НАПБ А.01.001 - 2004 ДБН В.1.1.7-2002) приміщення магазину (торгівельні та підсобні) не відокремлено від приміщення станції технічного обслуговування протипожежною перешкодою або огороджувальною конструкцією з нормованою межею вогнестійкості та межею поширення вогню в орендованому приміщені ТОВ «ЛПР Груп КР» - від імені директора ТОВ «Торнадо-Ком» написано листа до Орендаря (ТОВ «ЛПР Груп КР») з вимогою усунути вищевказане порушення, оскільки між ТОВ «Торнадо-Ком» та ТОВ «ЛПР Груп КР» 29.03.2013 року укладено Договір оренди ТК 1/Д 17-13 де п. 3.1.14 чітко вказано, що орендар є відповідальним за дотримання у приміщенні вимог закону України «Про правові засади цивільного захисту» від 24.06.2004 р. та «Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях»;

- п. 4.2.4, п.6.3.9 (НАПБ А.01.001 - 2004 ДБН В.2.2-23:2009) приміщення для приймання товару не відокремлено від приміщення торгівельного залу протипожежними дверима з відповідною межею вогнестійкості в орендованому приміщені ТОВ «ЛПР Груп КР» - від імені директора ТОВ «Торнадо-Ком» написано листа до Орендаря (ТОВ «ЛПР Груп КР») з вимогою усунути вищевказане порушення, оскільки між ТОВ «Торнадо-Ком» та ТОВ «ЛПР Груп КР» 29.03.2013 року укладено Договір оренди ТК 1/Д 17-13 де п. 3.1.14 чітко вказано, що орендар є відповідальним за дотримання у приміщенні вимог закону України «Про правові засади цивільного захисту» від 24.06.2004 р. та «Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях», а також п.3.2.13 вказано відповідальність Орендаря за дотримання безпеки приміщення., п.3.2.12 обслуговування та ремонт приміщення Орендарем та ін.;

- п.7.6.12.2 (НАПБ А.01.001 - 2004) допущено розміщення посудин з горючою рідиною (бочки, ємності з маслом) у торгівельній залі в орендованому приміщені ТОВ «ЛПР Груп КР» - від імені директора ТОВ «Торнадо-Ком» написано листа до Орендаря (ТОВ «ЛПР Груп КР») з вимогою усунути вищевказане порушення, оскільки між ТОВ «Торнадо-Ком» та ТОВ «ЛПР Груп КР» 29.03.2013 року укладено Договір оренди ТК 1/Д 17-13 де п. 3.1.14 чітко вказано, що орендар є відповідальним за дотримання у приміщенні вимог закону України «Про правові засади цивільного захисту» від 24.06.2004 р. та «Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях», а також п.3.2.10 вказано заборону орендареві використовувати небезпечні матеріали та інше;

- п.4.2.17 п.4.3.1 п.8.3, НАПБ А.01.001 - 2004 ДБН В.2.2-23:2009 приміщення магазину не забезпечено двома розосередженими евакуаційними виходами, які безпосередньо виходять з торгівельного залу назовні в орендованому приміщені ТОВ «ЛПР Груп КР» - від імені директора ТОВ «Торнадо-Ком» написано листа до Орендаря (ТОВ «ЛПР Груп КР») з вимогою усунути вищевказане порушення, оскільки між ТОВ «Торнадо-Ком» та ТОВ «ЛПР Груп КР» 29.03.2013 року укладено Договір оренди ТК 1/Д 17-13 де п. 3.1.14 чітко вказано, що орендар є відповідальним за дотримання у приміщенні вимог закону України «Про правові засади цивільного захисту» від 24.06.2004р. та «Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях»;

- п. 4.2.5 (НАПБ А.01.001-2004) отвори у стінах розподільчих щитових, в місці перетинання трубними комунікаціями, не зашпаровано негорючим матеріалом, який забезпечує нормовану межу вогнестійкості та димогазонепроникнення - факт виконання підтверджується Фотокартками, з яких чітко видно зашпаровані отвори у стінах;

- п. 4.3.1 п. 5.10 (НАПБ А.01.001-2004ДБН В.1.1-7-2002) основний вихід з блоку А (через тамбур) не забезпечено розпашними дверима - факт виконання підтверджується Рахунком-фактурою № КД-0000028 від 12.02.2014 виписаного ПП «ВКФ Конкорд» на встановлення дверей з алюмінію на суму 18477,50 грн. та платіжним дорученням №184 від 17.02.2014 на суму 18477,50 грн. - призначення платежу встановлення дверей з алюмінію;

- п. 4.3.1 п. 8.8. (НАПБ А.01.001-2004 ДБН В.2.2-23-2009) Допущено зменшення ширини основних евакуаційних проходів у торговельному залі, а саме менше 2.5м. в орендованому примішенні ТОВ «ФОЗЗІ-ФУД» - від імені директора ТОВ «Торнадо-Ком» написано листа до Орендаря ТОВ «ФОЗЗІ-ФУД» з вимогою усунути вищевказане порушення, оскільки між ТОВ «Торнадо-Ком» та ТОВ «ФОЗЗІ-ФУД» укладено Договір оренди ТК 1А/60-12 від 25.10.2012 р. де п. 3.1.14 чітко вказано, що орендар є відповідальним за дотримання у приміщенні вимог закону України «Про правові засади цивільного захисту» від 24.06.2004 р. та «Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях», а також п.3.2.13 вказано відповідальність Орендаря за дотримання безпеки приміщення., п.3.2.12 обслуговування та ремонт приміщення Орендарем та ін.;

- п. 4.3.11 (НАПБ А.01.001-2004) відсутні матеріали по килимовому покриттю в орендованому приміщенні більярдного клубу «Піраміда» ФОП ОСОБА_5, щодо токсичності продуктів горіння та димоутворювальної здатності - 04.02.2014 року від імені ФОП ОСОБА_5 до директора ТОВ «Торнадо-Ком» надано листа разом з Висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи якості покриття, в якому чітко вказано, що предмет експертизи відповідає критеріям безпеки покриття;

- п. 1 п. 6.3.11 (НАПБ А.01.001-2004 ДБН В.2.2-23-2009) не відокремлено складські приміщення від торгівельної зали протипожежними перегородками та перекриттями з нормованою межею вогнестійкості в орендованому приміщенні ТОВ «Комфі Трейд» - від імені директора ТОВ «Торнадо-Ком» написано листа до Орендаря ТОВ «Комфі-трейд» з вимогою усунути вищевказане порушення, оскільки між ТОВ «Торнадо-Ком» та ТОВ «Комфі-трейд» укладено Договір оренди ТК 1Б/29-13 від 01.08.2013 року де п. 3.1.14 чітко вказано, що орендар є відповідальним за дотримання у приміщенні вимог закону України «Про правові засади цивільного захисту» від 24.06.2004 р. та «Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях», а також п.3.2.13 вказано відповідальність Орендаря за дотримання безпеки приміщення., п.3.2.12 обслуговування та ремонт приміщення Орендарем та ін.;

- п. 5.1.ІП. 2.5.6 (НАПБ А.01.001-2004ДНАОП 0.00-1.32-01) Допущено відкрите прокладання електропроводів, без урахування розміщення в плінтусах, коробах тощо - факт виконання підтверджується фотокартками;

- п.5.1.1 п.2.5.7 (НАПБ А.01.001 -2004 ДНАОП 0.00-1.32-01) в орендованих приміщеннях ТОВ «ЛПР Груп КР» за підвісною стелею електричні кабелі та проводку прокладено не трубах, гнучких рукавах, коробах із негорючих чи важкогорючих матеріалів або горючих групи горючості Г1,- від імені директора ТОВ «Торнадо-Ком» написано листа до Орендаря (ТОВ «ЛПР Груп КР») з вимогою усунути вищевказане порушення, оскільки між ТОВ «Торнадо-Ком» та ТОВ «ЛПР Груп КР» 29.03.2013 року укладено Договір оренди ТК 1/Д 17-13 де п. 3.1.14 чітко вказано, що орендар є відповідальним за дотримання у приміщенні вимог закону України «Про правові засади цивільного захисту» від 24.06.2004 р. та «Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях»;

- п. 5.1.9 (НАПБ А.01.001-2004) Допущено експлуатацію тимчасових електричних мереж, що живлять об'єкти оренди у приміщеннях 1-го поверху блоку А,- листом від 28.01.2014 року ТОВ «Торнадо-Ком» повідомлено Орендарів про демонтаж тимчасових електричних мереж.

Однак, такі доводи відповідача не приймаються судом до уваги з огляду на наступне.

Ухвалою від 07.03.2014 року Дніпропетровський окружний адміністративний суд зобов'язав Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області з'ясувати обставини усунення Товариством з обмеженою відповідальністю "Торнадо-Ком" порушень, виявлених під час перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, зафіксованих в Акті від 21.01.2014 року № 1, здійснивши повторну перевірку відповідача.

На виконання вищезазначеної ухвали суду Головним управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області надано акт від 21.03.2014 року № 54 позапланової перевірки ТОВ "Торнадо-Ком".

Із змісту акту від 21.03.2014 року № 54 вбачається, що відповідачем не усунено в повному обсязі порушень, зазначених в Акті від 21.01.2014 року № 1, а саме тих, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей та зумовлюють необхідність застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.

Таким чином, обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, не перестали існувати та не усунуті повністю, що підтверджується відповідними доказами.

Доводи ТОВ "Торнадо-Ком" про виконання вимог припису Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області від 21.01.2014р. №1, шляхом написання листів до орендарів з вимогами усунути порушення на підстав укладених між ними договорів суд до уваги не приймає, оскільки зазначене не свідчить про усунення порушень, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

Доводи ТОВ «Торнадо-Ком» про те, що перевірка фактично не проводилась, перевіряючий не здійснював обстеження будівлі та належне встановлення відповідачем вимог припису, та акт перевірки від 21.03.2014р. складено спираючись на попередній припис та на підставі аналізу наданих раніше ТОВ «Торнадо-Ком» документів, щодо усунення порушень суд вважає безпідставними, оскільки зазначені доводи не підтверджені, ґрунтуються лише на припущеннях, та спростовуються наявним в матеріалах справи актом від 21.03.2014 року № 54 позапланової перевірки ТОВ "Торнадо-Ком".

Оцінуючи, усі докази дослідженні в ході судового розгляду у їх сукупності, приймаючи до уваги, що на момент розгляду заяви про скасування заходів реагування обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, не перестали існувати та не усунуті повністю, що підтверджується відповідними доказами, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Торнадо-Ком" про скасування заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи підприємства, що знаходиться за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Лермонтова, 37, застосованих постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.03.2014р.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.165,183-2,186,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Торнадо-Ком" про скасування заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи підприємства, що знаходиться за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Лермонтова, 37, застосованих постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.03.2014р. - відмовити.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено 14.04.2014р.

Суддя Н.Є. Куделько