Справа № 295/3962/14-ц
2/295/1802/14
УХВАЛА
26.03.2014 р. Іменем України м. Житомир
Суддя Богунського районного суду міста Житомира Корицька В.О.,
розглянувши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1,
АДРЕСА_1,
до Державного агентства земельних ресурсів України,
03680, м. Київ, вул. Народного ополчення, буд. 3,
про визнання дій відповідача протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
встановив:
Згідно до положень ст.ст. 3, 4 ЦПК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
ОСОБА_1 звернувся до суду із наведеним вище позовом у порядку цивільного судочинства, в якому просить визнати дії відповідача протиправними та зобов'язати Державне агентство земельних ресурсів України скасувати наказ № 41 від 13.02.2014 р. з додатками, а саме: «План заходів щодо реорганізації ДП «Поліськгеодезкартографія».
Згідно ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Слід зазначити, що із набранням 01.09.2005 р. чинності КАС України всі публічно - правові спори, у яких хоча б однією зі сторін є суб'єкт владних повноважень, віднесені до підсудності адміністративних судів.
Згідно ст.ст. 1, 4 та п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності, є спорами адміністративної юрисдикції, відносяться до компетенції адміністративних судів і розглядаються у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України справи, у яких однією із сторін є орган державної влади, інший державний орган, підсудні окружним адміністративним судам.
Так, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, зі змісту позовної заяви ОСОБА_1 встановлено наступне.
Даний спір стосується реорганізації юридичної особи - ДП «Поліськгеодезкартографія», яка відбувається на підставі наказу Державного агентства земельних ресурсів України, яке є суб'єктом владних повноважень.
Крім того, вказаний спір не відноситься до трудового.
Виходячи з того, що даний позов пред'явлений громадянином до суб'єкта владних повноважень у зв'язку із наявністю між ними спору у сфері публічно - правових відносин, тому такий спір не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства, а відноситься до юрисдикції адміністративного суду.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава - учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, у тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Згідно п. 1 ч. 2 та ч. 7 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства. Відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом.
Зважаючи на викладене вище, суддя прийшов висновку, що у відкритті провадження згідно поданої ОСОБА_1 позовної заяви слід відмовити, у зв'язку з тим, що така категорія справ не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Крім того, згідно норм п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р., сплачений позивачем судовий збір підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст. 122, 209, 210 ЦПК України, ст. 7 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
ухвалив:
У відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Державного агентства земельних ресурсів України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Зобов'язати Управління державної казначейської служби України у місті Житомирі Житомирської області (ідентиф. код 38035726, МФО 811039, р/р № 31218206700003) повернути ОСОБА_1 сплачений ним судовий збір у сумі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.
При цьому суддя вважає за необхідне повідомити позивача, що для вирішення такого спору потрібно звернутись до суду у порядку адміністративного судочинства.
Водночас довести до відома позивачу, що згідно положень ч. 7 ст. 122 ЦПК України відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 122 ЦПК України, копію даної ухвали надіслати позивачеві разом із заявою та всіма доданими до неї документами.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів із дня отримання копії даної ухвали. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана.
Суддя В.О. Корицька