Ухвала суду № 38245727, 09.04.2014, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2014
Номер справи
814/2806/13-а
Номер документу
38245727
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

——————————————————————

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 квітня 2014 р.

м.Одеса

Справа № 814/2806/13-а

Категорія: 8.2.3

Головуючий в 1 інстанції: Марич Є. В.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Зуєвої Л.Є.,

суддів Шевчук О.А. та Лук’янчук О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Одесі апеляційну скаргу Арбузинської селищної ради Миколаївської області на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 16.09.2013 року по справі за позовом Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Миколаївської області Державної податкової служби до Арбузинської селищної ради Миколаївської області про стягнення податкового боргу в сумі 11642,43грн., -

В С Т А Н О В И В:

В червні 2013 року Южноукраїнська об'єднана державна податкова інспекція Миколаївської області Державної податкової служби звернулась до суду з позовом до Арбузинської селищної ради Миколаївської області про стягнення податкового боргу в сумі 11642,43грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що відповідач є органом, в управлінні якого перебуває Комунальне підприємство "Арбузинське підприємство комунально-побутового обслуговування", яке має податковий борг у сумі 11642,43 грн. станом на 13.06.2013; на підставі Податкового кодексу України позивач має право звернутися до суду з позовом про звернення стягнення податкового боргу з державного органу, в управлінні якого перебуває таке комунальне підприємство або його майно, тобто з Арбузинської селищної ради.

Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 16.09.2013 року позов задоволено. Стягнуто з Приватного акціонерного товариства «Миколаївський машинобудівний завод» (код ЄДРПОУ 33250759) податковий борг у розмірі 225 287,00грн. (двісті двадцять п'ять тисяч двісті вісімдесят сім гривень 00 коп.) на користь держбюджету, а саме Державного бюджету Заводського району м. Миколаєва, р/р 34128999700003, банк ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013, ОКПО 37992781.

Не погоджуючись з постановленим по справі судовим рішенням, Арбузинська селищна рада Миколаївської області в апеляційній скарзі зазначає про невідповідність висновків суду обставинам справи. При цьому апелянт вважає, що судом допущено порушення матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті. У зв’язку з чим в апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови суду першої інстанції і винесення нової постанови із відмовою в задоволенні позову.

Оскільки сторони були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення почтових відправлень, однак в судове засідання вони не з’явилися, поважність своєї неявки суду не повідомили, тому апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження відповідно до вимог ст.197 КАС України за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що Арбузинська селищна рада Миколаївської області (відповідач) зареєстрована Арбузинською районною державною адміністрацією Миколаївської області в якості юридичної особи (а.с.28).

Комунальне підприємство "Арбузинське підприємство комунально-побутового обслуговування" (далі – комунальне підприємство) засноване Арбузинською селищною радою, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, статутом, та взято на облік платника податків з 02.07.1997 за № 71 (а.с.29-30, 38-40, 22).

Податковий борг комунального підприємства станом на 12.06.2013 становить 11642,43 грн. (недоїмка 3952, 01 грн. та пеня 10550, 43 грн.), що підтверджується розгорнутим розрахунком заборгованості (а.с.10).

Відповідно до пп.175 п.14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п. 95.1, 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

На адресу комунального підприємства були надіслані корінці першої та другої податкових вимог, які адресат отримав відповідно 22.10.2001 року та 24.12.2001 року.

Крім того, наявні акт опису майна комунального підприємства № 1/10/19-031 від 31.05.2012 та витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (реєстрація змін) (а.с.53).

Відповідно до пункту 96.1 статті 96 Податкового кодексу України у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна комунального підприємства, не покриває суму його податкового боргу і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено, орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно такого платника податків, з поданням щодо прийняття рішення про: виділення коштів місцевого бюджету на сплату податкового боргу такого платника податків. Рішення про фінансування таких витрат розглядається на найближчій сесії відповідної ради; затвердження плану досудової санації такого платника податків, який передбачає погашення його податкового боргу; ліквідацію такого платника податків та призначення ліквідаційної комісії; прийняття сесією відповідної ради рішення щодо порушення справи про банкрутство платника податків.

За приписами пункту 96.3. статті 96 Податкового кодексу України відповідь щодо прийняття одного із зазначених у пунктах 96.1 цієї статті рішень надсилається органу державної податкової служби протягом 30 календарних днів з дня направлення звернення. У разі неотримання зазначеної відповіді у визначений цим пунктом строк або отримання відповіді про відмову у задоволенні його вимог орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до суду із позовною заявою про звернення стягнення податкового боргу на кошти державного органу чи органу місцевого самоврядування, в управлінні якого перебуває таке державне (комунальне) підприємство або його майно.

Позивач надіслав на адресу голови Арбузинської селищної ради звернення за № 104/10/19-010 від 01.03.2013 року відносно розмірів податкової заборгованості підприємства (а.с.42, 55). Відповідач надіслав відповідь на дане звернення від 25.03.2013 № 385/13, в якій вказав про відсутність коштів на погашення податкової заборгованості (а.с.43).

Посилання апелянта на те, що 27.11.2007 за № 2 прийнято рішення про припинення господарської діяльності комунального підприємства та утворення ліквідаційної комісії, підприємство на стадії ліквідації, а тому порядок погашення розрахунків з кредиторами повинно проходити в порядку ст. 61 Господарського кодексу України, не приймається до уваги судом апеляційної інстанції, виходячи з наступного.

Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації регулюється статтею 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15 травня 2003 року N 755-IV.

Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи. Для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії або уповноважена ним особа після закінчення процедури ліквідації, яка передбачена законом, але не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, повинен подати або надіслати державному реєстратору документи, серед яких, зокрема: акт ліквідаційної комісії з ліквідаційним балансом; довідка відповідного органу державної податкової служби про відсутність заборгованості по податках, зборах.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.29-30), з 13.12.2007 року підприємство в стані припинення підприємницької діяльності за рішенням засновників. Таким чином, комунальне підприємство не ліквідовано та має податковий борг, що підлягає сплаті.

З огляду на викладене апеляційний суд не приймає до уваги доводи апелянта, оскільки доводи апеляційної скарги не спростовують висновків, зазначених у рішенні суду першої інстанції.

На підставі викладеного колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення вимог апелянта.

Оскільки судом першої інстанції повно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, суд апеляційної інстанції, відповідно до ст. 200 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову місцевого суду – без змін.

Керуючись ст. ст. 195,197,198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд, –

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Арбузинської селищної ради Миколаївської області залишити без задоволення, а постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 16.09.2013 року – без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили в порядку, встановленому частиною 5 статті 254 КАС України, і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий: суддя Зуєва Л.Є.

суддя Шевчук О.А.

суддя Лук’янчук О.В.