Рішення № 38219613, 09.04.2014, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
09.04.2014
Номер справи
916/2201/13
Номер документу
38219613
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" квітня 2014 р.Справа № 916/2201/13

Господарський суд Одеської області

У складі судді Желєзної С.П.

Секретаря судових засідань Князєвій К.Р.

За участю представників сторін:

Від позивача: Шаркова Н.Р. за довіреністю від 29.10.2013р.

Від відповідачів:

- Одеської міської ради: Динту В.А. за довіреністю № 564/исх-гс від 13.11.2013р.

- Головного управління Держземагенства в Одеській області: Телега О.Ф. за довіреністю № 124 від 24.03.2014р.

- Управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області: Кривогуз С.Ю. за довіреністю № 13-30/1 від 14.01.2014р.

- Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області: не з'явився;

Від третіх осіб:

- Одеського міського управління земельних ресурсів: Польщина Т.Л. за довіреністю від 30.04.2013р. № 01-36/120-07;

- Департаменту фінансів Одеської міської ради: Бичкова К.Г. за довіреністю № 2755 від 11.12.2013р.

Прокурор: Доброжан Н.І. /посвідчення/;

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом публічного акціонерного товариства „Альбатрос" до Одеської міської ради, Управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області, Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області, Головного управління Держземагенства в Одеській області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів - Одеського міського управління земельних ресурсів, Департаменту фінансів Одеської міської ради, за участю прокурора міста Одеси, про стягнення 567 000,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство „Альбатрос" (далі по тексту - ПАТ „Альбатрос") звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до Одеської міської ради, Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів - Одеського міського управління земельних ресурсів, про визнання недійсним правочину, пов'язаного зі сплатою позивачем Одеській міській раді грошової суми в розмірі 567 000,00 грн. за земельну ділянку площею 0,1912 га за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 4, а також про стягнення в порядку реституції із Одеської міської ради через Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області грошових коштів в сумі 567 000,00 грн., сплачених за вищезазначену земельну ділянку.

В процесі розгляду даної справи ПАТ „Альбатрос" було подано до суду заяву про уточнення позовних вимог, у відповідності до якої останнє просило суд визнати недійсним правочин, пов'язаний із сплатою позивачем на користь Одеської міської ради грошової суми у розмірі 567 000,00 грн. за земельну ділянку площею 0,1912 га за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 4, а також стягнути в порядку реституції із Одеської міської ради через Управління Державної казначейської служби України у м. Одеса Одеської області кошти в сумі 567 000,00 грн., сплачені за вищезазначену земельну ділянку. У зв'язку із викладеним, на підставі ухвали від 14.10.2013р. господарським судом в порядку ст. 24 ГПК України було замінено неналежного відповідача по справі - Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області, на належного відповідача - Управління Державної казначейської служби України у м. Одеса Одеської області.

Крім того, на підставі ст. 27 ГПК України господарським судом було залучено Департамент фінансів Одеської міської ради до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, про що було постановлено ухвалу від 26.11.2013р.

В подальшому, на підставі ухвали від 20.12.2013р. господарським судом за клопотанням ПАТ „Альбатрос" в порядку ст. 24 ГПК України було залучено Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області до участі у справі в якості іншого відповідача. Крім того, ухвалою від 26.02.2014р. до участі у справі в якості іншого відповідача також було залучено і Головне управління Держземагенства в Одеській області.

Крім того, ухвалою від 02.04.2014р. господарським судом в порядку ст. 29 ГПК України було допущено прокурора міста Одеси до участі у справі за заявою останнього.

В процесі розгляду даної справи позивачем неодноразово здійснювалися уточнення заявлених позовних вимог, а також було змінено підстави пред'явленого позову. Так, згідно із заявою від 20.02.2014р. ПАТ „Альбатрос" на підставі положень ст.ст. 1212-1214 ЦК України просить суд стягнути набуті за відсутності належної правової підстави грошові кошти в загальній сумі 567 000,00 грн. наступним чином: з місцевого бюджету м. Одеси кошти в сумі 510 300,00 грн. та з державного бюджету України грошові кошти в сумі 56 700,00 грн. Вказана редакція позовних вимог є остаточною та була прийнята до розгляду господарським судом.

Відповідач - Одеська міська рада повністю заперечує проти позову, наголошуючи на його безпідставності та необґрунтованості.

Відповідачі - Управління Державної казначейської служби України в м. Одеса та Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області проти позову заперечують, наголошуючи на тому, що територіальні органи Державної казначейської служби України здійснюють виконання рішень судів про безспірне списання бюджетної заборгованості.

Відповідач - Головне управління Держземагенства в Одеській області проти позову заперечує та наголошує на необхідності виключення його із складу відповідачів по справі, з посиланням на відсутність у Управління повноважень щодо здійснення контролю за своєчасністю надходження до бюджету грошових коштів, що надходять в якості плати за придбання у приватну власність земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній та комунальній власності.

Треті особи підтримали правову позицію, висловлену відповідачами по справі.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення учасників судового процесу, суд встановив наступне.

Відповідно до свідоцтва про право власності на нежитлові будівлі, виданого 07.12.2006р. виконавчим комітетом Одеської міської ради, відкрите акціонерне товариство „Альбатрос", найменування якого було змінено на ПАТ „Альбатрос" на виконання вимог Закону України „Про акціонерні товариства", є власником об'єкту нерухомості, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 4. Об'єкт в цілому складається з будівель під літ. „А", літ. „Г", літ. „Д", літ. „Е", літ. „Е2", літ. „И", літ. „К", літ. „К1", загальною площею 1 718,2 кв.м., літ. „Л", літ. „М1", літ. „О1", літ. „С", відображених у технічному паспорті від 19.05.2006р.

З метою оформлення права власності на земельну ділянку, розташовану за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 4, на якій розташований належний ПАТ „Альбатрос" об'єкт нерухомості, останнє скористалось можливістю судового захисту своїх прав. Так, рішенням господарського суду Одеської області від 17.08.2007р. по справі № 4/278-07-6796 позовні вимоги ПАТ „Альбатрос" було задоволено, визнано дії Одеської міської ради, що полягали у відмові передати позивачу в користування земельну ділянку площею 0,1912 га для будівництва та обслуговування офісного центру з будівлею магазину та ресторану, яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 4, незаконними та такими, що обмежують права ПАТ „Альбатрос" на отримання у користування та власність цієї ділянки; визнано за ПАТ „Альбатрос" право власності на земельну ділянку площею 0,1912 га для будівництва та обслуговування офісного центру з будівлею магазину та ресторану, яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 4; зобов'язано Одеську міську раду прийняти від ПАТ „Альбатрос" грошову суму, еквівалентну експертній грошовій оцінці земельної ділянки площею 0,1912 га для будівництва та обслуговування офісного центру з будівлею магазину та ресторану, яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 4; зобов'язано державне підприємство „Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" в особі Одеської регіональної філії зареєструвати за ПАТ „Альбатрос" державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,1912 га для будівництва та обслуговування офісного центру з будівлею магазину та ресторану, яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 4.

На виконання вказаного судового рішення позивачу було видано державний акт серії ЯЕ № 672138, яким було посвідчено право власності ПАТ „Альбатрос" на земельну ділянку площею 0,1912га, розташовану за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 4.

Відповідно до висновку про ринкову вартість земельної ділянки несільськогосподарського призначення, виготовленого експертом ТОВ „Регіональний земельно-кадастровий аналітичний центр", станом на 10.12.2007 року ринкова вартість належної позивачу земельної ділянки складала 738 548,24 грн.

З метою виконання обов'язку, який виник із рішення господарського суду Одеської області від 17.08.2007р. по справі № 4/278-07-6796, щодо внесення вартості придбаної у власність земельної ділянки площею 0,1912 га, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 4, згідно з платіжними дорученнями № 369 від 03.07.2008р. та № 379 від 09.07.2008р. ПАТ „Альбатрос" було перераховано в грошові кошти в сумі 567 000,00 грн. на розрахунковий рахунок № 33110327700002, відкритий у Головному управління Державного казначейства України в Одеській області, із призначенням платежу „33010101; Плата за землю".

Проте в подальшому, постановою Одеського апеляційного господарського суду від 18.11.2010р., яка на теперішній час є чинною, рішення господарського суду Одеської області від 17.08.2007р. по справі № 4/278-07-6796 було скасоване та прийнято нове рішення про відмову у задоволенні позову.

Крім того, рішенням господарського суду Одеської області від 22.10.2012р. по справі № 5017/2546/2012 визнано недійсним державний акт серії ЯЕ № 672138, яким було посвідчено право власності ПАТ „Альбатрос" на земельну ділянку площею 0,1912 га, розташовану за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 4, а також зобов'язано Управління Держкомзему у місті Одеса Головного управління Держкомзему в Одеській області скасувати в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі запис за № 020750500071 про право власності ПАТ „Альбатрос" на вищезазначену земельну ділянку. На теперішній час вказане рішення суду є чинним.

У зв'язку з припиненням права власності ПАТ „Альбатрос" на вищезазначену земельну ділянку, що стало наслідком скасування рішення господарського суду Одеської області від 17.08.2007р. по справі № 4/278-07-6796 та ухвалення рішення господарського суду Одеської області від 22.10.2012р. по справі № 5017/2546/2012 про визнання недійсним державного акту серії ЯЕ № 672138, позивач неодноразово звертався до Одеської міської ради, Одеського міського управління земельних ресурсів та Головного управління Державного казначейства України в Одеській області, правонаступником якого на теперішній час є Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області, із вимогами щодо повернення грошових коштів в сумі 567 000,00 грн., сплачених ним в якості оплати вартості земельної ділянки.

Проте, грошові кошти в сумі 567 000,00 грн., які були перераховані в якості оплати вартості земельної ділянки площею 0,1912 га, розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 4, позивачу повернуті не були, у зв'язку з чим, ПАТ „Альбатрос" було змушене звернутись до суду із вимогами про стягнення цих коштів за рахунок місцевого та державного бюджету в порядку ст.ст. 1212-1214 ЦК України як отриманих без достатньої правової підстави.

Зважаючи на доводи позивача, покладені ним в обґрунтування заявленого позову, при вирішенні даного спору суд вважає за необхідне звернутися до наступних приписів чинного законодавства.

Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. В свою чергу, за змістом ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.

Положеннями глави 83 ЦК України врегульовані правовідносини, що виникають внаслідок або безпідставного набуття або збереження майна однією особою (набувачем) за рахунок іншої особи (потерпілого).

Так, приписами ст. 1212 ЦК України передбачено, що особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави, зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Відповідно до ч.1 ст. 1213 ЦК України набувач зобов'язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі.

Аналіз вказаних норм права дає підстави для висновку, що цей вид позадоговірних зобов'язань породжують такі юридичні факти: 1) набуття особою майна або його збереження за рахунок іншої особи; 2) відсутність для цього правових підстав або якщо такі підстави відпали.

В даному випадку, як вбачається із матеріалів справи, позивачем було перераховано в дохід бюджету грошові кошти в загальній сумі 567 000,00 грн. в якості плати за земельну ділянку площею 0,1912 га, розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Дальницька, 4, право власності на яку було визнано за ПАТ „Альбатрос" на підставі рішення господарського суду Одеської області від 17.08.2007р. по справі № 4/278-07-6796. Однак, вказане судове рішення в подальшому було скасоване, так само як і був визнаний недійсним державний акт, яким було посвідчено право власності ПАТ „Альбатрос" на вказану земельну ділянку. Таким чином, із власності позивача вибуло майно, за яке ним були сплачені спірні грошові кошти, та вказане майно було повернуто в розпорядження його первісного власника.

За переконанням суду, наведені обставини в їх сукупності свідчить про те, що підстава для вибуття спірних грошових коштів із відання ПАТ „Альбатрос" є такою, що відпала, у зв'язку з чим, за правилами ст.ст. 1212-1213 ЦК України спірні грошові кошти слід кваліфікувати як майно, набуте бюджетом без достатньої на це правової підстави, що, в свою чергу, наділяє позивача правом вимагати їх повернення.

Проте, зважаючи на той факт, що спірні грошові кошти були сплачені позивачем на рахунок, призначений для обліку надходжень державного бюджету, при визначенні способу повернення вказаних грошових коштів позивачу суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Під час розгляду даної справи судом було встановлено, що спірні грошові кошти в сумі 567 000,00 грн. були сплачені на рахунок № 33110327700002, який був відкритий за балансовим рахунком 3311 „Кошти, що підлягають розподілу між державним і місцевими бюджетами" за кодом класифікації доходів бюджету 33010100 „Кошти від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення до розмежування земель державної та комунальної власності".

Відповідно до ст. 52 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007 року N 107-VI джерелами формування спеціального фонду місцевих бюджетів у 2008 році були: 1) надходження до бюджету розвитку місцевих бюджетів, які включають зокрема 90 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності до розмежування земель державної і комунальної власності (крім земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, 10 відсотків від продажу яких зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування, а також земельних ділянок, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим, кошти від продажу яких зараховуються у розмірі 35 відсотків - до бюджету Автономної Республіки Крим та 55 відсотків - до бюджетів місцевого самоврядування Автономної Республіки Крим); 100 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у комунальній власності (після розмежування земель державної та комунальної власності).

Згідно з п. 22 ст. 2 названого Закону до доходів загального фонду Державного бюджету України на 2008 рік належали 10 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності, до розмежування земель державної та комунальної власності (крім земельних ділянок, визначених пунктом 29 статті 7 та абзацом третім пункту 1 частини першої статті 52 цього Закону); 100 відсотків надходжень від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності (після розмежування земель державної та комунальної власності).

Слід зазначити, що чинними на теперішній час положеннями п. 56 ч. 2 ст. 29, п. 6 ч. 1 ст. 71 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року N 2456-VI (з наступними змінами та доповненнями) передбачено аналогічний порядок розподілу надходжень бюджету у вигляді коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, що перебувають у державній власності до розмежування земель державної та комунальної власності

Таким чином, приймаючи до уваги, що на момент виникнення у позивача права власності на земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 0,1912 га, розташовану за адресою: м. Одеса, вул. Дальницка, 4, розмежування земель державної та комунальної власності проведено не було, суд дійшов висновку, що спірні грошові кошти в сумі 567 000,00 грн. відповідно до вимог Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007 року N 107-VI були розподілені наступним чином: 90 відсотків (510 300,00 грн.) - до спеціального фонду місцевого бюджету м. Одеси - бюджету розвитку; 10 відсотків (56 700,00 грн.) - до загального фонду державного бюджету. Викладені обставини під час розгляду даної справи були підтверджені Управлінням Державної казначейської служи України в м. Одеса Одеської області, Головним управлінням Державної казначейської служби України в Одеській області та Департаментом фінансів Одеської міської ради.

Відповідно до п. 9 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України встановлено, що до законодавчого врегулювання безспірного списання коштів бюджету та відшкодування збитків, завданих бюджету рішення суду про стягнення (арешт) коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) виконується виключно центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів. Зазначені рішення передаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для виконання. Безспірне списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за черговістю надходження таких рішень, щодо видатків бюджету - в межах відповідних бюджетних призначень та наданих бюджетних асигнувань.

На виконання наведених положень Бюджетного кодексу України було введено в дію Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011р. № 845 (з наступними змінами та доповненнями; далі по тексту - Порядок виконання рішень).

Згідно з п.п. 1- 3 Порядку виконання рішень цей Порядок визначає механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення. Безспірним списанням є операції з коштами державного та місцевих бюджетів, що здійснюються з метою виконання Казначейством та його територіальними органами (далі - органи Казначейства) рішень про стягнення коштів без згоди (подання) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, боржників, органів місцевого самоврядування та/або державних органів на підставі виконавчих документів. Виконавчими документами є оформлені в установленому порядку виконавчі листи судів та накази господарських судів, видані на виконання рішень про стягнення коштів, а також інші документи, визначені Законом України "Про виконавче провадження". Рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

Відповідно до п.п. 19, 20 Порядку виконання рішень безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету або у заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів. У разі коли рахунок, з якого необхідно здійснити безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів, на дату прийняття виконавчого документа про стягнення надходжень бюджету до виконання або надходження інформації, зазначеної у пункті 18 цього Порядку, змінено у зв'язку з внесенням змін до відповідних нормативно-правових актів, безспірне списання таких коштів здійснюється із зміненого рахунка, на якому обліковуються надходження бюджету та на який в поточному бюджетному періоді зараховується відповідний вид надходжень, з урахуванням пропозицій органу, що контролює справляння надходжень бюджету.

Приймаючи до уваги, що 90 відсотків від сплачених позивачем грошових коштів, що складає суму 510 300,00 грн., були зараховані до спеціального фонду місцевого бюджету - бюджету розвитку, а 10 відсотків від сплачених позивачем кошів, що складає суму 56 700,00 грн. - до загального фонду державного бюджету, а також враховуючи встановлення судом факту відсутності правової підстави для отримання цих коштів відповідними бюджетами, суд, керуючись положеннями ст.ст. 1212-1214 ЦК України та п.п. 19, 20 Порядку виконання рішень доходить висновку, що повернення спірних грошових коштів позивачу має здійснюватись за рахунок бюджетних коштів із рахунків, на які ці кошти були зараховані, а у випадку, якщо останні змінено - із змінених рахунків, на яких обліковуються надходження бюджету та на які в поточному бюджетному періоді зараховуються відповідні види надходжень.

Як вбачається із пояснень, наданих Управлінням Державної казначейської служи України в м. Одеса Одеської області та Головним управлінням Державної казначейської служби України в Одеській області під час розгляду даної справи, рахунки за балансовим рахунком 3311 „Кошти, які підлягають розподілу між державними і місцевим бюджетами", зокрема і рахунок № 33110327700002, на який було сплачено спірні грошові кошти, з 19.01.2013р. було закрито, у зв'язку з чим, Головним управлінням Державної казначейської служби в Одеській області було здійснено перенесення залишків коштів з рахунків, відкритих по бюджету 2012 року за балансовим рахунком 3311 „Кошти, які підлягають розподілу між державним і місцевими бюджетами", на рахунки, відкриті по бюджету 2013 року для зарахування коштів від продажу земельних ділянок державної або комунальної власності, або прав на них, відповідно до державного і місцевого бюджетів за балансовими рахунками 3111 „Надходження до загального фонду державного бюджету" або 3151 „Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки".

З огляду на викладене, приймаючи до уваги, що спірні грошові кошти за фактом їх перерахування в дохід бюджету були розподілені наступним чином: 90 відсотків коштів було спрямовано до відповідного місцевого бюджету (бюджету розвитку); 10 відсотків коштів було спрямовано до загального фонду державного бюджету, а також враховуючи, що чинними положеннями Бюджетного кодексу України передбачений аналогічний розподіл вказаних надходжень бюджету, керуючись положеннями п.п. 19, 20 Порядку виконання рішень суд доходить висновку, що безпідставно отримані державним бюджетом та місцевим бюджетом міста Одеси грошові кошти в загальній сумі 567 000,00 грн. підлягають поверненню позивачу в наступний спосіб: 90 відсотків сплаченої суми, а саме 510 300,00 грн., підлягають стягненню на користь ПАТ „Альбатрос" із місцевого бюджету міста Одеси; 10 сплаченої суми, а саме 56 700,00 грн., підлягають стягненню на користь позивача із державного бюджету України. Оскільки в межах даної справи позивачем пред'явлено вимоги про стягнення спірних грошових коштів саме у вищенаведений спосіб, господарський суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог та про наявність правових підстав для їх задоволення у повному обсязі.

За таких обставин, відповідно до ст.ст. 11, 509, 1212, 1213 ЦК України, ст.ст. 2, 52 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2007 року N 107-VI, ст.ст. 29, 71 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року N 2456-VI (з наступними змінами та доповненнями), п.п. 1- 3, 19, 20 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011р. № 845 (з наступними змінами та доповненнями) позов ПАТ „Альбатрос" підлягає задоволенню, у зв'язку з чим: із державного бюджету України на користь позивача слід стягнути безпідставно набуті грошові кошти в сумі 56 700,00 грн., із місцевого бюджету міста Одеси на користь позивача слід стягнути безпідставно набуті грошові кошти в сумі 510 300,00 грн.

Судові витрати зі сплати судового збору розподіляються за правилами ст. 49 ГПК України та підлягають відшкодуванню на користь позивача за рахунок відповідних коштів державного та місцевого бюджетів.

Керуючись ст.ст. 32, 33, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області /65023, м. Одеса, вул. Садова, 1-а, код ЄДРПОУ 37607526/ на користь публічного акціонерного товариства „Альбатрос" /65125, м. Одеса, вул. Успенська, 22, код ЄДРПОУ 00308258/ безпідставно отримані грошові кошти в сумі 56 700 грн. 00 коп. /п'ятдесят шість тисяч сімсот грн. 00 коп./, судовий збір в сумі 1 134 грн. 00 коп. /одна тисяча сто тридцять чотири грн. 00 коп./ Наказ видати.

3. Стягнути з місцевого бюджету м. Одеси через Управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області /65009, м. Одеса, вул. Черняховського, 6, код ЄДРПОУ 37607526/ на користь публічного акціонерного товариства „Альбатрос" /65125, м. Одеса, вул. Успенська, 22, код ЄДРПОУ 00308258/ безпідставно отримані грошові кошти в сумі 510 300 грн. 00 коп. /п'ятсот десять тисяч триста грн. 00 коп./, судовий збір в сумі 10 206 грн. 00 коп. /десять тисяч двісті шість грн. 00 коп./. Наказ видати.

Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 85 ГПК України.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Відповідно до ст. ст. 91, 93 ГПК України сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили. Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Повний текст рішення суду підписано 14.04.2014р.

Суддя С.П. Желєзна