ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у роз'ясненні рішення суду
01 квітня 2014 р. м. Чернівці Справа № 824/1881/13-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Брезіної Т.М.;
секретаря судового засідання - Хміля С.Р.;
за участю представника заявника (відповідача по справі) - Чорней А.М.;
позивача - ОСОБА_2;
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Чернівецького обласного центру зайнятості про роз'яснення рішення суду
до Чернівецького обласного центру по адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Чернівецького обласного центру зайнятості, треті особи на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про скасування рішення конкурсної комісії на заміщення вакантної посади державного службовця та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Чернівецький обласний центр зайнятості звернувся до суду із заявою в якій просив роз'яснити резолютивну частину постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 13.11.2013 року у справі №824/1881/13-а, а саме п.5 щодо оголошення та проведення повторного конкурсу на заміщення посади провідного спеціаліста відділу інформаційних систем Чернівецького міського центру зайнятості. На обґрунтування заяви зазначив, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.06.1994 року №410-р, відповідно до ст. 25 Закону України "Про державну службу" було віднесено посади працівників державної служби зайнятості до відповідних категорій державних службовців міністерств і місцевих органів державної виконавчої влади.
03.10.2013 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14.08.2013 року №703 "Про віднесення деяких посад працівників органів державної влади, інших державних органів, установ до відповідних категорій посад державних службовців та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України", якою втратило чинність розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.06.1994 р. №410-р (надалі - постанова №703).
Постановою №703 відповідно до ст. 25 Закону України "Про державну службу" віднесено деякі посади працівників органів державної влади, інших державних органів, установ до відповідних категорій посад державних службовців. Проте, посади працівників державної служби зайнятості до жодного із переліків не включені. Таким чином, постановою № 703 залишається неврегульованим питання віднесення працівників державної служби зайнятості до відповідних категорій посад державних службовців, що унеможливлює прийняття на роботу працівників. Окрім того, пунктом 15 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 року №65 "Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету" зазначено припинити заповнення вакантних посад (крім посад керівників структурних підрозділів та їх заступників, а також випадків переведення з посад спеціалістів у межах структурних підрозділів органу державної влади в разі виникнення виробничої потреби, працевлаштування працівників патронатних служб членів Кабінету Міністрів України).
У зв'язку із наведеним, заявник просив роз'яснити п. 5 резолютивної частини постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 13.11.2013 року.
В судовому засіданні представник заявника підтримала заявлені вимоги.
Позивач зазначила, що рішення суду є зрозумілим і його необхідно виконувати. Також послалась на те, що нею було зроблено запит на публічну інформацію до Чернівецького обласного центру зайнятості на який той, щодо порушеного питання повідомив, що проведення конкурсів на заміщення вказаних посад державних службовців призупинено до врегулювання в правовому полі статусу працівників державної служби зайнятості. З урахуванням повідомленої інформації нею також було зроблено запит до Державного центру зайнятості з цього питання, на що останній повідомив, що у них відсутні розпорядчі акти про призупинення проведення конкурсів на заміщення вакантних посад державних службовців.
Заслухавши пояснення представника заявника, позивача, проаналізувавши положення законодавства, що регулюють вказані правовідносини, суд робить висновок про відмову у задоволенні заявленого клопотання про роз'яснення судового рішення з огляду на таке.
Відповідно до положень ст. 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
У пункті 5 резолютивної частини рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 13.11.2013 року зазначено: "зобов'язати Чернівецький обласний центр зайнятості оголосити та провести повторний конкурс на заміщення посади провідного спеціаліста відділу інформаційних систем Чернівецького міського центру зайнятості".
В судовому засіданні з'ясувалось, що заявнику зрозуміло рішення суду, однак, із врахуванням прийнятих нормативно - правових актів є незрозумілим спосіб його виконання.
Згідно ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Заявнику все ж таки незрозумілий спосіб виконання рішення суду, а не саме рішення, з огляду на те, що існують певні неврегульованості у законодавстві.
А саме, 03.10.2013 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14.08.2013 року №703 "Про віднесення деяких посад працівників органів державної влади, інших державних органів, установ до відповідних категорій посад державних службовців та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України", якою втратило чинність розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.06.1994 р. №410-р. Постановою №703 віднесено деякі посади працівників органів державної влади, інших державних органів, установ до відповідних категорій посад державних службовців. Проте, посади працівників державної служби зайнятості до жодного із переліків не включені. Тобто, постановою № 703 залишається неврегульованим питання віднесення працівників державної служби зайнятості до відповідних категорій посад державних службовців.
Заявляючи вимоги про роз'яснення рішення суду заявник намагається наперед з'ясувати питання, які можливо виникнуть під час виконання рішення суду. Однак, у випадку, якщо на вказану посаду претендуватимуть особи, які займали посади відповідних категорій посад державних службовців і яким вже було присвоєно ранг державного службовця, проблем із прийняттям на державну службу не буде.
Слід відмітити, що відповідно до ст. 254 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення.
14.01.2014 року ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 13.11.2013 року по вказаній справі залишено без змін, - рішення набрало законної сили.
Згідно положень ст. 124 Конституції України, ч.2 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
А тому пункт 5 резолютивної частини рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 13.11.2013 року у справі №824/1881/13-а є зрозумілим і його слід виконувати.
З урахуванням наведеного та керуючись ст. 170, 254 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у задоволенні заяви Чернівецький обласний центр зайнятості про роз'яснення п.5 рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 13.11.2013 року у справі № 824/1881/13-а.
Ухвала згідно ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала відповідно до ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Згідно із ст. 186 КАС України апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвалу в повному обсязі сторони можуть отримати 07.04.2014 року.
Суддя Т.М. Брезіна