8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 квітня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/1747/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Стахановоської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 2193,63 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
11 березня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Стахановоської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 2193,63 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа виконкомом Стахановоської міської ради і в даний час реєстрація не скасована і не припинена.
Відповідачем не сплачено до бюджету узгоджену суму податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 2193,63 грн.
Посилаючись на вимоги п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14, п.57.3 ст.57, 59, п. 87.11 ст.87, п.95.1-95.3 ст.95 ПКУ просить стягнути з відповідача суму податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 2193,63 грн.
Представник позивача у судове засідання не прибув, надав на адресу суду клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника.
Відповідач у судове засідання не прибув, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
Ухвалою суду від 09 квітня 2014 року вирішено розглядати справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до наступного.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно п.п. 20.1.9 п.п.20.1 ст.20 ПКУ контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України;
Відповідач - ОСОБА_1, і.к.НОМЕР_1, дата реєстрації як фізичної особи - підприємця 10.01.2006, запис № 2 392 000 0000 004146 ( а.с.6).
Перебуває на обліку як платник податків у позивача з 13.02.2006 року за № 12266, що підтверджується довідкою від 13.02.2006 № 12266 ( а.с.11).
Згідно поданої заяви про застосування спрощеної системи оподаткування ФОП - ОСОБА_1 перебуває на спрощеній системі оподаткування , обліку та звітності з 01 квітня 2012 року, обрана ставка єдиного податку при переході на спрощену систему оподаткування - 20 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати та група 2 ( а.с.9).
Відповідно до п. 6.1 ст.6 ПКУ податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
У відповідності із п.п.14.1 156, 14.1.175 п.14.1 ст. 14 ПКУ
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк);
- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання;
Згідно п. 293.1 та 293.2 ст.293 ПКУ ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 13 ЗУ "Про державний бюджет на 2012 рік" від 22.12.2011 №4282 з 1 січня - 1073 гривні.
Статтею 8 ЗУ "Про державний бюджет на 2013 рік" від 06.12.2012 № 5515 з 01 січня 2013 року установлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі -1147 грн.
Згідно п. 293.6 ст.293 ПКУ у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.
Пунктами 295.1 та 295.2 ст. 295 Податкового кодексу України встановлено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
За відповідачем за період з 20.11.2012 року по 20.07.2013 року рахується податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 2135,93 грн.
Згідно статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Пунктами 59.4 та 59.5 ст.59 Податкового кодексу України визначено,що податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
На виконання вищезазначених вимог відповідачу було направлено податкову вимогу від 29.07.2013 № 836-17, в якій визначено загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 1957,99 грн., у тому числі за основні платежі -1777,73 грн., штрафні санкції - 170,00 грн., пеня -10,26 грн.( а.с.10).
Зазначена вимога відповідачем не оскаржена.
Згідно п.п.59.5 ст.59 ПКУ погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
На час розгляду справи сума заборгованості зі сплати податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб за період з 20.11.2012 по 20.07.2013 року відповідачем не сплачена та становить 2135,93 грн.
Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач письмового заперечення та жодного доказу в обґрунтування не визнання позовних вимог не надав.
Відповідно до п. 87.11. ст.87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи доказів, які б спростовували доводи позивача, суду не надав, у добровільному порядку податковий борг з єдиного податку не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Стахановоської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 2193,63 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( і.н. НОМЕР_1) суму податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 2193,63 грн. ( дві тисячі сто дев'яносто три гривні 63 коп.) до місцевого бюджету на р/р № 31511970700085, код 37976658, Банк ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя С.М. Чиркін