ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
08 квітня 2014 року м. Київ № 826/1517/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Маруліної Л.О., при секретарі судового засідання Шереметьєвій Т.В.., при розгляді у відкритому судовому засіданні адміністративної справи
за позовомОСОБА_1доПодільської районної в м. Києві державної адміністраціїпроскасування розпорядження від 17.07.2013 р. №444 "Про надання житлової площі ОСОБА_2" та визнати ордер №017586 серія Б недійсним,за участю: позивача: не прибув, представника відповідача: Мельник Ю.Є., В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з вимогами до Подільської районної в м. Києві державної адміністрації про скасування розпорядження від 17.07.2013 р. №444 "Про надання житлової площі ОСОБА_2" та визнати ордер №017586 серія Б недійсним.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва відкрито провадження у справі № 826/1517/14 та призначено судове засідання.
В судові засідання 28 березня 2014 р. та 08 квітня 2014 р. уповноважений представник позивача не прибув, належним чином повідомлений про час та місце проведення засідань. Пояснень щодо неявки в судові засідання позивач чи його представник не надали та заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Суд вважає за необхідне вказати на те, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов'язком не тільки держави, а й осіб, які беруть участь у справі. Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 07.07.1989 р. у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Водночас, неявки позивача в судові засідання спричиняє затягування строків розгляду справи, що є порушенням як положень Кодексу адміністративного судочинства України, так і п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якого кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у попереднє судове засідання чи у судове засідання без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
Враховуючи викладене та керуючись ч.3 ст.128 та п. 4 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Залишити без розгляду позовну ОСОБА_1 у справі № 826/1517/14.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Головуючий суддя Л.О. Маруліна