Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
14.05.09Справа №2а-3728/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Єлжовій Н.М., за участю Представника позивача Грязнової Г.М., довіреність № 52/8/10-0 від 08.01.09 року, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурора Нижньогірського району АР Крим в інтересах держави в особі
ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим до
Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернувся з адміністративним позовом Прокурор Нижньогірського району АР Крим в інтересах держави в особі ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим до Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 про стягнення 22823,05 гривень, з яких 16335,84 гривень податку на додану вартість, штрафних санкцій у сумі 6130,50 гривень та пені у сумі 356,71 гривень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 25.02.09 року по справі № 2а-3728/09/1/0170 було відкрито провадження.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 25.02.09 року по справі № 2а-3728/09/1/0170 було закінчено підготовче провадження та справу призначеного до судового розгляду.
У судовому засіданні представник позивача ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим позов підтримала у повному обсязі та по суті справи пояснила, що підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» створена філія Пересувна механізована колона № 81, яка не є юридичною особою, але стосовно якої проводилася перевірка позивачем по справі. Підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2» є субєктом господарювання, юридичною особою, діє в особі філії Пересувної механізованої колони № 81, та зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності та є належним позивачем по справі. Посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасної сплати узгодженого податкового зобовязання суми податку на додану вартість за жовтень - листопад 2008 року Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 в період з 25.10.08 року по 28.10.08 року від 12.11.08 року № 1486/15-02/13775530, в якому вказано, що 12.11.08 року проводилася невиїзна документальна перевірка Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81, в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість за жовтень листопад 2008 року по терміну сплати 24.10.08 року.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 19 листопада 2008 року № 0000841500/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 12.11.08 року № 1486/15-02/13775530 встановлено порушення пп.. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, а саме несвоєчасна сплата Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 суми узгодженого податкового зобовязання у розмірі 22000 гривні із затримкою на 4 дні, за що на Підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 було накладено штраф у розмірі 2200 гривні, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасної сплати узгодженого податкового зобовязання суми податку на додану вартість за жовтень - грудень 2008 року Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 в період з 25.10.08 року по 25.12.08 року від 19.01.09 року № 53/15-02/13775530, в якому вказано, що 19.01.09 року проводилася невиїзна документальна перевірка Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81, в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість за жовтень - грудень 2008 року.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 19.01.09 року № 0000051500/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 19.01.09 року № 53/15-02/13775530 встановлено порушення пп.. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, а саме несвоєчасна сплата Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 суми узгодженого податкового зобовязання у розмірі 13824,25 гривні із затримкою на 61 день, за що на Підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 було накладено штраф у розмірі 2764,85 гривні.
Посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасної сплати узгодженого податкового зобовязання суми податку на додану вартість за жовтень 2008 року січень 2009 року Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 в період з 31.10.08 року по 22.01.09 року від 04.02.09 року № 119/15-02/13775530, в якому вказано, що 04.02.09 року проводилася невиїзна документальна перевірка Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81, в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість за жовтень 2008 року січень 2009 року.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 04.02.09 року № 0000161500/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 04.02.09 року № 119/15-02/13775530 встановлено порушення пп.. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, а саме несвоєчасна сплата Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 суми узгодженого податкового зобовязання у розмірі 5828,23 гривень із затримкою на 84 дні, за що на Підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 було накладено штраф у розмірі 1165,65 гривні.
27 жовтня 2008 року ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим була складена перша податкова вимога від 27 жовтня 2008 року № 1/77 на суму податкового боргу Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 в розмірі 24339,31 гривень. Податкова вимога від 27 жовтня 2008 року була фактично отримана відповідачем (головним бухгалтером Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81) 28 жовтня 2008 року, що підтверджується підписом на корінці першої податкової вимоги.
27 листопада 2008 року ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим була складена друга податкова вимога від 27 листопада 2008 року № 2/91 на суму податкового боргу Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 в розмірі 24185,62 гривень. Податкова вимога від 27 листопада 2008 року фактично ним отримана 28 листопада 2008 року, що підтверджується підписом головного бухгалтера на корінці другої податкової вимоги. Таким чином, податковий борг Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 складає 22823,05 гривень, у тому числі з податку 16335,84 гривень, штрафних санкцій 6130,50 гривень та пені 356,71 гривень.
Позивачем здійснювалися заходи щодо стягнення податкового боргу з Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81, але здійснені заходи результатів не надали, відповідачем податковий борг не погашений. Таким чином, погасити заборгованість відповідача шляхом застосування інших мір примусового стягнення не представляється можливим. Враховуючи наступне, представник позивача просив задовольнити позов у повному обсязі.
У судове засідання представник прокурора не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомлений.
У судове засідання представник відповідача Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомлений.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності представників прокурора та відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є субєктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим є органом виконавчої влади та субєктом владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються субєктами господарювання.
Судом встановлено, що Підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2» 19.01.2000 року зареєстровано виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим в якості юридичної особи, ідентифікаційний номер 01195492, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців серії АВ № 246553, свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи від 19.01.2000 року.
Згідно довідки Державного комітету статистики АР Крим № 23/5-111 від 25.01.2000 року підприємство є комунальним; основним видом діяльності підприємства є господарське управління будівництвом та загально будівельні організації.
Згідно довідки ДПІ в м. Сімферополі АР Крим від 27.04.2003 року № 8252/281 Підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2» взяте на облік 11.04.1991 року за № 2270/15.
Відповідно до п. 1.3 Статуту Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» виробничі структури, що входять до складу, не є юридичними особами.
Згідно наказу № 62 від 25.12.1999 року у складі Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» було створено структурний підрозділ - Пересувну механізовану колону № 81.
У пункті 1.4. Положення про відокремлений підрозділ підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» Пересувну механізовану колону № 81 вказано, що Пересувна механізована колона № 81 не є юридичною особою, входить до складу відокремлених структурних підрозділів Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2», не має відокремленого майна та самостійно не відповідає за зобовязаннями, самостійно не вступає у правовідносини. Це підтверджується довідкою Державного комітету статистики АР Крим від 18.11.1994 року № 23/5-1766.
Пересувна механізована колона № 81 зареєстрована ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим у якості платника податків, що підтверджується довідкою ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим від 25.12.2001 року № 13106.
Таким чином, судом встановлено, що підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» створена філія підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» Пересувна механізована колона № 81, яка не є юридичною особою, але стосовно якої проводилася перевірка позивачем по справі.
Відповідно до статті 48 КАС України адміністративно-процесуальна правосубєктність, тобто здатність мати та особисто здійснювати особисто свої процесуальні права та обовязки належить підприємствам, установам та організаціям, які є юридичними особами.
Отже, відповідач по справі підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2», яке є юридичною особою, в даній адміністративній справі, діє в особі філії Пересувної механізованої колони № 81.
Таким чином, судом встановлено, що Підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2» є субєктом господарювання, юридичною особою, діє в особі філії підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» Пересувної механізованої колони № 81, та зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності та є належним позивачем по справі.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР.
Судом встановлено, що Підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 зареєстроване у якості платника податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом № 00918135 від 29.02.00 року серії НВ № 723308, а тому згідно із законодавством України, відповідач зобовязаний сплачувати податок на додану вартість до Державного бюджету України.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до 7.8.1. статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць.
Таким чином, Підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 зобовязане щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового місяця, подавати до ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим декларації з податку на додану вартість.
Згідно ст.. ст. 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» зазначені види зборів і податків є податковим зобовязанням. Згідно пп. 4.1.1. п. 4.1. ст.. 4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає в податковій декларації.
Відповідно до п. 5.1. ст.. 5 від 21.12.2000 року № 2181 III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно пп.. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до матеріалів, наданих позивачем, судом встановлено, що Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 були подані декларації з податку на додану вартість за такий період:
1)декларація № 8013739 від 17.10.08 року, подана за вересень 2008 року, на суму 20969 гривень;
2)декларація № 8013739 від 17.10.08 року, подана за вересень 2008 року, на суму 860 гривень;
3)декларація № 8015848 від 20.11.08 року, подана за жовтень 2008 року, на суму 7 гривень;
4)декларація № 8016446 від 17.12.08 року, подана за листопад 2008 року, на суму ПДВ 29 гривень;
5)декларація № 8018501 від 19.01.09 року, подана за грудень 2008 року, на суму ПДВ 12986 гривень.
Таким чином, загальна сума податку на додану вартість по цим деклараціям становить 34851 гривню. Судом встановлено, що, відповідно до даних облікової кратки платника податків станом на 17.02.09 року, відповідачем сплачена сума податку на додану вартість у сумі 18514,64 гривень за декларацією № 8013739 від 17.10.08 року, таким чином, сума несплаченого податку становить 16335,84 гривень.
Згідно пп.. 17.1.7. п. 17.1. ст.. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
§при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
§при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
§при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасної сплати узгодженого податкового зобовязання суми податку на додану вартість за жовтень - листопад 2008 року Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 в період з 25.10.08 року по 28.10.08 року від 12.11.08 року № 1486/15-02/13775530, в якому вказано, що 12.11.08 року проводилася невиїзна документальна перевірка Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81, в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість за жовтень листопад 2008 року по терміну сплати 24.10.08 року, а саме:
-податкове зобовязання на суму 3823 гривні, граничний термін сплати 24.10.08 року, фактично сплачене 28.10.08 року;
-податкове зобовязання на суму 12762,69 гривні, граничний термін сплати 24.10.08 року, фактично сплачене 28.10.08 року;
-податкове зобовязання на суму 5414,31 гривень, граничний термін сплати 24.10.08 року, фактично сплачене 28.10.08 року.
що порушує пп.. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 19 листопада 2008 року № 0000841500/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 12.11.08 року № 1486/15-02/13775530 встановлено порушення пп.. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, а саме несвоєчасна сплата Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 суми узгодженого податкового зобовязання у розмірі 22000 гривні із затримкою на 4 дні, за що на Підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 було накладено штраф у розмірі 2200 гривні, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачеві 19 листопада 2008 року, що підтверджується підписом головного бухгалтера Пересувної механізованої колони № 81 на корінці податкового повідомлення рішення № 0000841500/0.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасної сплати узгодженого податкового зобовязання суми податку на додану вартість за жовтень - грудень 2008 року Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 в період з 25.10.08 року по 25.12.08 року від 19.01.09 року № 53/15-02/13775530, в якому вказано, що 19.01.09 року проводилася невиїзна документальна перевірка Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81, в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість за жовтень - грудень 2008 року, а саме:
-податкове зобовязання на суму 7 гривень, граничний термін сплати 24.10.08 року, фактично сплачене 28.11.08 року;
-податкове зобовязання на суму 1130,30 гривні, граничний термін сплати 24.10.08 року, фактично сплачене 24.12.08 року;
-податкове зобовязання на суму 12657,80 гривень, граничний термін сплати 31.10.08 року, фактично сплачене 24.12.08 року;
-податкове зобовязання на суму 29,15 гривень, граничний термін сплати 31.10.08 року, фактично сплачене 24.12.08 року.
що порушує пп.. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 19.01.09 року № 0000051500/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 19.01.09 року № 53/15-02/13775530 встановлено порушення пп.. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, а саме несвоєчасна сплата Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 суми узгодженого податкового зобовязання у розмірі 13824,25 гривні із затримкою на 61 день, за що на Підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 було накладено штраф у розмірі 2764,85 гривні, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачеві 19 січня 2009 року, що підтверджується підписом головного бухгалтера Пересувної механізованої колони № 81 на корінці податкового повідомлення рішення № 0000051500/0.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасної сплати узгодженого податкового зобовязання суми податку на додану вартість за жовтень 2008 року січень 2009 року Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 в період з 31.10.08 року по 22.01.09 року від 04.02.09 року № 119/15-02/13775530, в якому вказано, що 04.02.09 року проводилася невиїзна документальна перевірка Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81, в результаті якої встановлена несвоєчасна сплата Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість за жовтень 2008 року січень 2009 року, а саме:
-податкове зобовязання на суму 5828,23 гривень, граничний термін сплати 31.10.08 року, фактично сплачене 22.01.08 року,
що порушує пп.. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 04.02.09 року № 0000161500/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 04.02.09 року № 119/15-02/13775530 встановлено порушення пп.. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, а саме несвоєчасна сплата Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 суми узгодженого податкового зобовязання у розмірі 5828,23 гривень із затримкою на 84 дні, за що на Підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 було накладено штраф у розмірі 1165,65 гривні, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Це податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачеві 04.02.09 року, що підтверджується підписом головного бухгалтера Пересувної механізованої колони № 81 на корінці податкового повідомлення рішення № 0000161500/0.
Згідно з розрахунком штрафних санкцій по боргу Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 станом на 18.02.2009 року їх розмір складає 6130,50 гривень.
Відповідно до п. 16.1. статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;
б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.
Підпунктом 16.4.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Згідно з розрахунком пені по боргу Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 станом на 18.02.2009 року її розмір складає 356,71 гривень.
Судом встановлено, що розрахунок пені здійснений позивачем вірно за кожний день прострочки, але відповідачем суми пені не погашена у повному обсязі.
Таким чином, податковий борг Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 складає 22823,05 гривень, у тому числі податку 16335,84 гривень, штрафних санкцій 6130,50 гривень та пені 356,71 гривень.
Відповідно до довідки про суми податкового боргу Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 станом на 13.05.2009 року та облікової картки відповідача як платника податків станом на 17.02.2009 року, наданих ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим, сума боргу в розмірі 22823,05 гривень відповідачем не погашена у повному обсязі.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом встановлено, що 27 жовтня 2008 року ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим була складена перша податкова вимога від 27 жовтня 2008 року № 1/77 на суму податкового боргу Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 в розмірі 24339,31 гривень. Податкова вимога від 27 жовтня 2008 року була фактично отримана відповідачем (головним бухгалтером Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81) 28 жовтня 2008 року, що підтверджується підписом на корінці першої податкової вимоги.
Судом встановлено, що 27 листопада 2008 року ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим була складена друга податкова вимога від 27 листопада 2008 року № 2/91 на суму податкового боргу Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 в розмірі 24185,62 гривень. Податкова вимога від 27 листопада 2008 року фактично ним отримана 28 листопада 2008 року, що підтверджується підписом головного бухгалтера на корінці другої податкової вимоги.
Таким чином, судом встановлено, що Підприємство «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 при здійсненні своєї господарської діяльності допустило порушення пп.. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, а саме несвоєчасна сплата Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість.
Витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна свідчить про те, що 05.02.09 року ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим на невизначене майно - активи платника було накладене публічне обтяження.
Також суд зазначає, що відповідно до рішення про стягнення грошових коштів і продажу інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу № 8/24-0 від 29.12.2008 року на підставі підпункту 7.2.1 пункту 7.2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-IIIДПІ в Нижньогірському районі АР Крим вирішено застосувати до платника податків Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 заходи стягнення узгодженої суми податкового боргу за рахунок активів, що перебувають у його власності, а також за рахунок тих активів, прав власності по яких він набуде у майбутньому.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до п.1.6 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-IIIпримусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.
Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року № 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати Підприємством «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 у встановлені Законом України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР порядок та строки суми узгодженого податкового зобовязання і несплата застосованих штрафних санкцій та пені є повністю доведеним позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні.
Судом встановлено, що позивачем здійснювалися заходи щодо стягнення податкового боргу з Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81, але здійснені заходи результатів не надали, відповідачем податковий борг не погашений.
Тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Суд враховує те, що ухвалою Господарського суду АР Крим від 22.04.09 року по справі № 2-19/2123-2009 про банкрутство боржника Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» було введено мораторій на задоволення вимог кредиторів по зобовязанням, але суд вказує на те, що ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим позовну заяву було подано 24 лютого 2009 року, тобто до винесення ухвали Господарського суду АР Крим від 22.04.09 року, а тому суд вважає, що введений мораторій на вимоги кредиторів на вимоги ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим в частині стягнення 22823,05 гривень не розповсюджується.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У звязку зі складністю справи судом 14 травня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 19 травня 2009 року постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
2.Стягнути з Підприємства «Трест «Кримспецагробуд-2» в особі Пересувної механізованої колони № 81 (ідентифікаційний код 13775530) податкову заборгованість у розмірі 22823,05 гривні, у тому числі податку на додану вартість у сумі 16335,84 гривень, штрафних санкцій у розмірі 6130,50 гривень, пені у розмірі 356,71 гривень (податок на додану вартість на р/р № 31110029700192 в УДК в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, одержувач: Держбюджет Нижньогірського району АР Крим, код платежу 14010100).
3.Копію постанови надіслати сторонам.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Трещова О.Р.