ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"27" березня 2014 р. м. Київ К/9991/42233/12
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів:
Островича С.Е., Степашка О.І., Федорова М. О.
розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 березня 2012 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 29 травня 2012 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Орлан-Транс-Груп" до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва, Головного управління Державної казначейської служби України у місті Києві про стягнення бюджетного відшкодування, -
ВСТАНОВИЛА
Товариство з обмеженою відповідальністю "Орлан-Транс-Груп" (далі - ТОВ "Орлан-Транс-Груп") звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва (далі - ДПІ у Святошинському районі), Головного управління Державної казначейської служби України у місті Києві (далі - ГУ ДКСУ у м. Києві) в якому просить стягнути бюджетне відшкодування.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 березня 2012 року позов ТОВ "Орлан-Транс-Груп" задоволено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 29 травня 2012 року апеляційну скаргу ДПІ у Святошинському районі залишено без задоволення, а апеляційну скаргу ГУ ДКСУ у м. Києві задоволено та змінено постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 березня 2012 року.
Не погоджуючись з вказаними рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій ДПІ у Святошинському районі подала касаційну скаргу в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 березня 2012 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 29 травня 2012 року та закрити провадження у справі.
Сторони в судове засідання не з'явились, а тому відповідно до вимог ст. 222 КАС України розгляд справи проведено в письмовому провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 220 КАС України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи, наведені у касаційній скарзі, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлені такі фактичні обставини справи.
ТОВ "Орлан-Транс-Груп" подало до ДПІ у Святошинському районі податкові декларації з податку на додану вартість за період серпень 2009 року - грудень 2010 року разом із заявами про повернення суми бюджетного відшкодування та розрахунками суми бюджетного відшкодування.
В податкових деклараціях з податку на додану вартість ТОВ "Орлан-Транс-Груп" визначено суми, що підлягають бюджетному відшкодуванню: за серпень 2009 року - 703973,00 грн.; за вересень 2009 року - 552420, 00 грн.; за жовтень 2009 року - 450004, 00 грн.; за листопад 2009 року - 458412, 00 грн.; за грудень 2009 року - 472879, 00 грн.; за січень 2010 року - 613000, 00 грн.; за лютий 2010 року - 549978, 00 грн.; за березень 2010 року - 387251, 00 грн.; за квітень 2010 року - 644659, 00 грн.; за травень 2010 року - 607607, 00 грн.; за червень 2010 року - 535566, 00 грн.; за липень 2010 року - 332168, 00 грн.; за серпень 2010 року - 564787, 00 грн.; за вересень 2010 року - 306398, 00 грн.; за жовтень 2010 року - 392168, 00 грн.; за листопад 2010 року - 313249, 00 грн.; за грудень 2010 року - 279945, 00 грн.; всього у розмірі 8164374, 00 грн.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що вказані суми бюджетного відшкодування часткового підтверджені довідками ДПІ у Святошинському районі м. Києва про результати позапланових виїзних перевірок з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, а саме: довідкою №203/23-40/30221264 від 26 жовтня 2009 підтверджено суму бюджетного відшкодування за серпень 2009 року у повному обсязі; довідкою №235/23-40/30221264 від 07 грудня 2009 року підтверджено суму бюджетного відшкодування за вересень 2009 року на суму 526928,00 грн., за жовтень 2009 року - у повному обсязі; довідкою №5/07-208/30221264 від 08 лютого 2010 року підтверджено суму бюджетного відшкодування за листопад 2009 року та за грудень 2009 року у повному обсязі; довідкою №18/07-208/30221264 від 13 квітня 2010 року підтверджено суму бюджетного відшкодування за січень та лютий 2010 року у повному обсязі; довідкою №34/07-208/30221264 від 01 червня 2010 року підтверджено суму бюджетного відшкодування за березень та квітень 2010 року у повному обсязі; довідкою №50/07-208/30221264 від 23 липня 2010 року підтверджено суму бюджетного відшкодування за травень 2010 року у повному обсязі; згідно акта про результати позапланової виїзної перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість №38/07-208/30221264 від 04 жовтня 2010 року підтверджено суму бюджетного відшкодування за червень 2010 року у повному обсязі, за липень 2010 року на суму 314618,50 грн.; згідно акта №48/07-208/30221264 від 10 грудня 2010 року підтверджено суму бюджетного відшкодування за серпень 2010 року на суму 553230,73 грн., за вересень 2010 року на суму 291904, 41 грн.; довідкою №07/07-207/30221264 від 31 січня 2011 року підтверджено суму бюджетного відшкодування за жовтень 2010 року на суму 375509, 40 грн., за листопад 2010 року у повному обсязі; довідкою №34/07-207/30221264 від 17 березня 2011 року підтверджено суму бюджетного відшкодування за грудень 2010 року у повному обсязі.
Відповідно до п. 1.8 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість" бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
Відповідно до пп. 7.7.1 п. 7.1 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до вимог пп. 7.7.2. п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то - бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг); залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно пп. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Відповідно до вимог пп. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Відповідно до п. 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що ДПІ у Святошинському районі м. Києва підтверджено відображену ТОВ "Орлан-Транс-Груп" за період серпень 2009 року - грудень 2010 року суму бюджетного відшкодування у розмірі 8078714, 04 грн.
Судами попередніх інстанцій зазначено, що ДПІ у Святошинському районі не виявлено будь-яких порушень у формуванні ТОВ "Орлан-Транс-Груп" податкового кредиту та не надано будь-яких доказів, які б могли свідчити про наявність обставин, що виключають обґрунтованість заявленої ТОВ "Орлан-Транс-Груп" податкової вигоди.
За таких обставин суди першої та апеляційної інстанцій дійшли висновку про те, що сума бюджетного відшкодування у розмірі 8078714, 04 грн. підлягає стягненню на користь ТОВ "Орлан-Транс-Груп".
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про задоволення позовних вимог ТОВ "Орлан-Транс-Груп".
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм процесуального та матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновок суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 220, 222, 223, 227, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва Державної податкової служби залишити без задоволення, постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 березня 2012 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 29 травня 2012 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеному статтями 237, 238, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді С.Е. Острович О.І. Степашко М.О. Федоров