Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
25 березня 2014 р. Справа №805/14549/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лазарєва В.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву державного реєстратора реєстраційної служби Макіївського міського управління юстиції про призначення комісії з припинення в адміністративній справі № 805/14549/13-а за позовом Макіївської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Ради мікрорайону - органу суспільного територіального самоврядування м-ну «Калінінський» про припинення юридичної особи,-
В С Т А Н О В И В:
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 05 грудня 2013 року задоволені позовні вимоги Макіївської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Ради мікрорайону - органу суспільного територіального самоврядування м-ну «Калінінський» про припинення юридичної особи.
Державний реєстратор відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Реєстраційної служби Макіївського міського управління юстиції звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із заявою про призначення комісії з припинення по справі № 805/14549/13-а за позовом Макіївської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Ради мікрорайону - органу суспільного територіального самоврядування м-ну «Калінінський» про припинення юридичної особи.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлений належним чином, через канцелярію суду надав заяву, відповідно до якої просив розглянути заяву без його участі.
Інші сторони у судове засідання не з’явилися, про дату, час і місце судового засідання повідомлені належним чином. Про причини неявки суд не повідомили.
Розглянувши заяву державного реєстратора суд вважає її такою, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 5 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк і порядок її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.
Відповідно до ч. 6 ст. 38 зазначеного Закону, у разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або особу, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, якщо інше не встановлено судовим рішенням.
З наведеної норми вбачається, що у разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або особу, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності
Приймаючи до уваги те, що комісія з припинення не була призначена судом в рішенні щодо припинення юридичної особи а також те, що законодавець чітко передбачив певний порядок дій з боку реєстратора в таких випадках, суд приходить до висновку про відсутність законних підстав для її призначення.
Необхідно зазначити, що статтею 124 Конституції України встановлено, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються.
Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України.
Також, згідно ч. 1 ст. 255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов’язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
На підставі вищевикладеного, ст. 169 КАС України, керуючись ст. 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви державного реєстратора реєстраційної служби Макіївського міського управління юстиції про призначення судом комісії з припинення (ліквідаційної комісії) – відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Лазарєв В.В.