Ухвала суду № 38118477, 04.04.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.04.2014
Номер справи
826/4346/14
Номер документу
38118477
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

04 квітня 2014 року м. Київ № 826/4346/14

Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

Державної казначейської служби України

до

Державної виконавчої служби України

про

визнання протиправними дій, скасування постанови,

В С Т А Н О В И В:

Державна казначейська служба України (далі – позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної виконавчої служби України (далі – відповідач), в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо винесення постанови від 18.02.2014 р. про накладення штрафу на позивача у розмірі 680,0 грн. та постанови від 26.02.2014 р. про накладення штрафу у розмірі 1360,0 гривень та скасувати ці постанови.

Відповідно до п. 5, п. 6 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Частиною 2 ст. 107 КАС України передбачено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Згідно ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

КАС України визначено особливий строк для оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, визначений статтею 181 КАС України.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

У позовній заяві позивач посилається на те, що дізнався про порушення його права 17 березня 2014 року, отримавши постанову Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України від 26.02.2014 про накладення штрафу.

Разом з тим, суд звертає увагу позивача, що з наданих ним матеріалів однозначно не вбачається отримання Державною казначейською службою України оскаржуваної постанови саме 17.03.2014, оскільки позивачем не надано копію поштового конверту з відтиском дати відправки поштової кореспонденції, а надана суду не завірена належним чином фотокопія супровідного листа з вхідним штампом Державної казначейської служби України, що не свідчить про отримання позивачем листа від відповідача саме: 17.03.2014.

Крім цього, з матеріалів доданих до позовної заяви та клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними вбачається, що позивач 21.03.2014 звертався з позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва, проте даний позов ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.03.2014 року № 826/3686/14 був залишений без розгляду на підставі ст. 99-100 КАС України, однак, позивач не наводить жодних аргументів та обґрунтувань щодо дати отримання вищевказаної ухвали суду.

Позивач подав позовну заяву до відділу документального обігу та контролю суду лише 02 квітня 2014 року, тобто через 11 днів після винесення ухвали від 21.03.2014 року № 826/3686/14.

Частиною 1 ст. 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Тобто, внаслідок пропущення строків звернення до адміністративного суду для позивача наступають негативні юридичні наслідки.

Слід зауважити, що встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, певних процесуальних дій.

Позивач не був позбавлений можливості звернутись до суду у встановлений строк.

Відповідно до ч. 2 ст. 100 КАС України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

За таких обставин, враховуючи відсутність підстав для визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду.

Керуючись ст.ст. 5, 99, 100, ч. 7 ст. 107, 155 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Відмовити Державній казначейській службі України у задоволенні клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

2. Залишити без розгляду позовну заяву Державну казначейської служби України до Державної виконавчої служби України, в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо винесення постанови від 18.02.2014 р про накладення штрафу на позивача у розмірі 680,0 грн. та постанови від 26.02.2014 р. про накладення штрафу у розмірі 1360,0 гривень та скасувати ці постанови.

3. Ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду разом з позовною заявою та її додатками надіслати позивачу негайно.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Н.В. Клочкова