ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02 квітня 2014 року 08:10 № 826/2465/14
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Саніна Б.В., за участю секретаря судового засідання Борисової Т.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомПублічного акціонерного товариства «Укрнафта»доДержземагентства у Дрогобицькому районі Львівської областітретя особаБориславську міську радупровизнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:
До судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» (надалі - Позивач/ПАТ «Укрнафта») до Управління Держземагентства у м. Борислав Львівської області (надалі - Відповідач), в якому просить суд:
1. Визнати дії Держземагентства у м. Борислав щодо застосування коефіцієнту Км3 у розмірі 1,08 при визначенні нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 11276,00 м2, розташованої в м. Борислав Львівської області - протиправними;
2. Скасувати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №633 від 14.02.2012 р.;
3. Зобов'язати Управління Держземагентства у м. Борислав Львівської області здійснити перерахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки з урахуванням коефіцієнту Км3 на рівні 0,97 та надати ПАТ «Укрнафта» витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 11276,00 м2, розташованої в м. Борислав Львівської області;
4. Витрати, понесені ПАТ «Укрнафта» у зв'язку зі сплатою судового збору, покласти на Відповідача.
Після усунення недоліків позовної заяви, ухвалою суду від 05.03.2014 р. провадження у справі було відкрите та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні в порядку передбаченому положеннями ст.55 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) було допущено процесуальне правонаступництво, зокрема, Управління Держземагентства у м. Борислав Львівської області було замінено на Держземагентство у Дрогобицькому районі Львівської області.
Крім того, в судовому засіданні було залучено третю особу Бориславську міську раду (надалі - третя особа).
В судове засідання з'явився представник Позивача, який позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити із підстав, викладених в адміністративному позові, зокрема, зазначає про порушення Відповідачем положень Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №213 від 23.03.1995 р. (надалі - Методика №213) та Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики, Української академії аграрних наук, Держкомземом та Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства №18/15/21/11 від 27.01.2006 р. (надалі - Порядок №18/15/21/11).
В судове засідання не з'явився представник Відповідача, про час та місце був повідомлений належним чином, причини неявки в судове засідання не вказав, клопотання про відкладення судового розгляду справи не подавав. При цьому, подав заперечення, в якому просив у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, мотивуючи тим, що Держземагентство у Дрогобицькому районі Львівської області діяло на підставі та у спосіб, визначених чинним законодавством, та не виконувало розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка є в користуванні Позивача, а лише надавало витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку зазначеної земельної ділянки згідно електронної програми.
В судове засідання не з'явився представник третьої особи, про час та місце був повідомлений належним чином, причини неявки в судове засідання не вказали, клопотання про відкладення судового розгляду справи не подавали.
Відповідно до положень п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення. Більше того, відповідно до рішень Європейського суду з прав людини, що набули статусу остаточного, зокрема "Іззетов проти України", "Пискал проти України", "Майстер проти України", "Субот проти України", "Крюков проти України", "Крат проти України", "Сокор проти України", "Кобченко проти України", "Шульга проти України", "Лагун проти України", "Буряк проти України", "ТОВ "ФПК "ГРОСС" проти України", "Гержик проти України" суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження.
Відповідно до положень ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), справа розглядається в письмовому провадженні на підставі наявних в матеріалах справи документів.
Розглянувши наявні в матеріалах докази, заслухавши пояснення Позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтується позов, оцінивши докази які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, 12.10.2010 р. між ПАТ «Укрнафта» та Бориславською міською радою укладено договір оренди земельної ділянки площею 11276,00 м2, яка розташована в межах м. Борислава Львівської області (надалі - Договір оренди). Зазначений Договір оренди було зареєстровано у Бориславському відділі Львівської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 24.12.2010 р. за №04.10.439.00366.
В 2011 р. ТзОВ «Експертна група «Богдан» була розроблена технічна документація з нормативної грошової оцінки земель м. Борислава Львівської області (надалі - Технічна документація), на підставі якої 23.09.2011 р. Бориславською міською радою прийняте рішення №373 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Борислава» (надалі - Рішення №373).
14.02.2012 р. Управлінням Держкомзему у м. Борислав надано ПАТ «Укрнафта» витяг з технічної документації про нормативно грошову оцінку орендованої земельної ділянки №633 (надалі - Витяг №633), згідно із яким нормативна грошова оцінка орендованої Позивачем земельної ділянки склала 1 061 945,96 грн.
Поряд із цим, з метою перевірки правильності застосування коефіцієнтів при складенні Витягу №633, ПАТ «Укрнафта» отримало копію Технічної документації, виконану ТзОВ «Експертна група «Богдан». Опісля, Позивач звернувся до суб'єкта оціночної діяльності ФОП ОСОБА_1 для здійснення аналізу та складання висновку щодо правомірності застосування коефіцієнтів та здійснення розрахунку нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки.
Так, 04.02.2014 р. ПАТ «Укрнафта» отримало висновок за результатами експертного дослідження, згідно із яким розмір нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки повинен становити 957 332,40 грн.
03.02.2014 р. ПАТ «Укрнафта» звернулось до Управління Держкомзему у м. Борислав Львівської області із листом №10-180 щодо перегляду нормативної грошової оцінки земельної ділянки, орендованої Позивачем.
При цьому, 25.02.2014 р. Управління Держземагентства у Дрогобицькому районі Львівської області у своєму листі №1098 підтвердило правильність грошової оцінки орендованої Позивачем земельної ділянки, оскільки вона сформована електронною програмою формування витягів з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
Вважаючи, що при складанні Витягу №633 Відповідачем не були враховані всі фактори, які характеризують орендовану ПАТ «Укрнафта» земельну ділянку, що призвело до завищення бази оподаткування-нормативної грошової оцінки земельної ділянки, Позивач звернувся до суду із даним позовом.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи усіх форм дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до преамбули Закону України «Про оцінку земель» від 11.12.2003 р. №1378 (надалі - Закон №1378) цей Закон визначає правові засади проведення оцінки земель, професійної оціночної діяльності у сфері оцінки земель в Україні та спрямований на регулювання відносин, пов'язаних з процесом оцінки земель, забезпечення проведення оцінки земель, з метою захисту законних інтересів держави та інших суб'єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель.
Згідно із ст.5 Закону №1378 залежно від мети та методів проведення оцінка земель поділяється на такі види: бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель та грошова оцінка земельних ділянок. При цьому, грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
При цьому, ст.15 Закону №1378 передбачено, що підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.20 Закону №1378 за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Так, Рішенням №373 було затверджено грошову оцінку земель м. Борислава, яка включає, зокрема: норматив витрат на освоєння та облаштування території м. Борислава у розрахунку на 1 кв.м у розмірі 37,99 грн.; базову вартість 1 кв.м земель м. Борислав з врахуванням регіональних факторів в розмірі 91,17 грн.; коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (додаток №1 Технічної документації); грошову оцінку 1 га сільськогосподарських угідь (додаток №2 Технічної документації); вартість 1 кв.м земельної ділянки з врахуванням зональних коефіцієнтів (додаток №3 Технічної документації); систему коефіцієнтів, що враховують локальні особливості місця розташування окремої земельної ділянки для визначення грошової оцінки ділянки у межах економіко-планувальних зон м. Борислава (додаток №4 Технічної документації).
При цьому, Рішенням №373 було зобов'язано землевласників та землекористувачів до 01.03.2012 р. звернутися в Управління Держкомзему у м. Борислав Львівської області для одержання довідки про грошову оцінку земельних ділянок, які є у їхньому користуванні.
З огляду на зазначене, Відповідачем було надано Позивачу Витяг №633, в якому нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 1 061 945,96 грн., з урахуванням таких даних: площа земельної ділянки - 11276,00 кв.м; базова вартість земельної ділянки - 91,17 грн. за 1 кв.м; економіко-планувальна зона - 26; коефіцієнт Км2 - 0,96; сукупний коефіцієнт Км3 - 1,08; коефіцієнт Кф - 1,00; коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки К(і) - 1,00; нормативна грошова оцінка кв.м земельної ділянки під забудовою - 94,18 грн.
Поряд із цим, ч.12 Закону №1378 передбачено, що нормативно-методичне регулювання оцінки земель здійснюється у відповідних нормативно-правових актах, що встановлюють порядок проведення оцінки земель, організації і виконання землеоціночних робіт, склад і зміст технічної документації та звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, вимоги до них, порядок їх виконання. Нормативно-правові акти з проведення оцінки земель, які розробляються з урахуванням вимог положень національних стандартів, затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Так, нормативна грошова оцінка земельної ділянки здійснюється відповідно до Методики №213. При цьому, відповідно до норм Закону №1378 та Методики №213, розроблений Порядок №18/15/21/11, який регламентує механізм нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення та населених пунктів.
Відповідно до п.21 Методики №213 нормативна грошова оцінка земель населених пунктів визначається за формулою: В х Нп
Цн = ___ х Кф х Км, де
Нк
Цн - нормативна грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях);
В - витрати на освоєння та облаштування території в розрахунку на квадратний метр (у гривнях);
Нп - норма прибутку (6 %);
Нк - норма капіталізації (3 %);
Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо);
Км - коефіцієнт, який характеризує місцерозташування земельної ділянки.
Витрати на освоєння та облаштування території включають відновну вартість - як первісну вартість, що змінюється після проведення переоцінки, інженерної підготовки головних споруд і магістральних мереж водопостачання, каналізації, теплопостачання, електропостачання (у тому числі зовнішнього освітлення) слабкострумових пристроїв, газопостачання, дощової каналізації, вартість санітарної очистки, зелених насаджень загального користування, вулично-дорожньої мережі, міського транспорту станом на початок року проведення оцінки.
Коефіцієнт, який характеризує місцеположення земельної ділянки (Км), обчислюється за формулою: Км = Км1 х Км2 х Км3, де
Км1 - коефіцієнт, який характеризує регіональні фактори місцеположення земельної ділянки, зокрема: чисельність населення та адміністративний статус населеного пункту, його місце в системі розселення; розміщення в межах населених пунктів, розташованих у приміських зонах великих міст; розміщення в межах населених пунктів, що мають статус курортів.
Км2 - коефіцієнт, який характеризує зональні фактори місцеположення земельної ділянки в межах населених пунктів, зокрема: відстань до загальноміського центру населеного пункту, концентрованих місць праці, масового відпочинку населення; розташування в ядрі центру великих і найбільших міст та інших населених пунктів, що мають особливо важливе історичне значення, в приморській смузі населених пунктів.
Км3 - коефіцієнт, який характеризує локальні фактори місцеположення земельної ділянки за територіально-планувальними, інженерно-геологічними, історико-культурними, природно-ландшафтними, санітарно-гігієнічними умовами та рівнем облаштування території.
Водночас, відповідно до розд.4 Технічної документації для м. Борислав, враховуючи його статус як міста обласного підпорядкування, Км1 прийнятий рівним - 1,2.
Крім того, згідно із Витягом №633, що також підтверджується представником Позивача, орендована ПАТ «Укрнафта» земельна ділянка знаходиться в 26 економіко-планувальній зоні, від так, керуючись Технічною документацією, розраховано коефіцієнт Км2, який складає 0,96.
Поряд із цим, п.3.10 Порядку №18/15/21/11 передбачено, що вартість одного квадратного метра земельної ділянки певного функціонального використання (Цн) визначається з урахуванням територіально-планувальних, інженерно-геологічних, історико-культурних, природно-ландшафтних, санітарно-гігієнічних та інженерно-інфраструктурних особливостей місця її розташування в межах економіко-планувальної зони за формулою: Цн = Цнз х Кф х Км3.
Значення коефіцієнта Км3 визначається щодо кожного населеного пункту, виходячи з його особливостей. При встановленні значення локального коефіцієнта для окремої земельної ділянки можливо встановлювати його значення на основі визначення частки площі, яку займає цей фактор на земельній ділянці. Установлення частки площі здійснюється переважно шляхом використання ГІС-технологій та електронних цифрових карт масштабу, не меншого, ніж 1:10000, - для міст з чисельністю населення понад 100 тис. чол. та 1:5000 - для інших населених пунктів.
Для обчислення Км3 враховувати локальні фактори, наведені в додатку 1, табл. 1.7, при цьому добуток пофакторних оцінок не повинен бути нижче 0,50 і вище 1,50.
Так, відповідно до Витягу №633 Відповідачем визначено сукупний локальний коефіцієнт Км3 - 1,08, який складається з переліку локальних факторів, обчислений із розрахунку локальних коефіцієнтів на місцезнаходження у межах економіко-планувальної зони згідно із додатком №4 Технічної документації, а саме:
ь зони пішохідної доступності громадських центрів - 1,20;
ь зони пішохідної доступності до національних, зоологічних та дендрологічних парків тощо - 1,15;
ь зони без каналізації - 0,95;
ь зони небезпечних геологічних процесів - 0,90;
ь санітарно-захисної зони - 0,96;
ь зони обмеження забудови за ступенем забруднення атмосферного повітря - 0,95.
Таким чином, сукупний коефіцієнт Км3 відповідно до Витягу №633 складає 1,08, відповідно, нормативна грошова оцінка орендованої Позивачем земельної ділянки становить 1 061 945,96 грн.
Водночас, суд не приймає до уваги посилання Позивача на отриманий висновок за результатами експертного дослідження Витягу №633, розробленого на замовлення ПАТ «Укрнафта» ФОП ОСОБА_1, в якому зазначено, що розмір нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки повинен становити 957 332,40 грн., оскільки при здійсненні розрахунку коефіцієнта Км3 (який повинен становити 0,97) Відповідачем не були враховані значення локальних факторів, що характеризують орендовану Позивачем земельну ділянку та безпосередньо впливають як на значення коефіцієнта Км3, так і на загальний розмір нормативної грошової оцінки, а саме: інженерно-інфраструктурні фактори (без централізованого водопостачання та без тепломережі).
Відповідно до ст.23 Закону №1378 технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, затверджується районними радами. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
При цьому, суд звертає увагу, що відповідно до розд.5 Технічної документації наявність прояву кожного з локальних факторів для окремої земельної ділянки визначається на основі карти зон впливу локальних факторів оцінки, яка передається замовнику в цифровому виді разом із програмним комплексом для автоматизації визначення локальних коефіцієнтів для конкретної земельної ділянки на основі просторового аналізу місцезнаходження земельної ділянки та зон впливу локальних факторів. Застосування локальних коефіцієнтів у подальшому при оцінці окремих земельних ділянок має здійснюватись спеціалістами управління земельних ресурсів м. Борислав або уповноваженими в установленому порядку експертами або підприємствами.
Отже, графічні результати роботи представляються в цифровому вигляді, утворюючи електронну програму, в якій при формуванні витягу з технічної документації нормативної грошової оцінки, орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, в даному випадку Відповідач, позначає необхідну земельну ділянку і отримує сформований електронною програмою відповідний витяг з нормативної грошової оцінки певної земельної ділянки.
Згідно із цим, суд погоджується із доводами Відповідача про те, що Держземагентство не здійснює розрахунок нормативної грошової оцінки певної земельної ділянки із застосуванням значень факторів, що характеризують відповідну земельну ділянку та безпосередньо впливають на значення коефіцієнтів та на розмір нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки, а лише формує витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за допомогою електронної програми, яка розробляється суб'єктом оціночної діяльності.
З огляду на викладене, Витяг №633, який було видано Відповідачем, сформований електронною програмою на підставі Технічної документації, затвердженої рішенням Бориславської міської ради, від так, Держземагентство у Дрогобицькому районі Львівської області не здійснювало розрахунок нормативної грошової оцінки орендованої ПАТ «Укрнафта» земельної ділянки, а лише надало вже сформований оскаржуваний Витяг із такої електронної програми.
При цьому, суд приймає до уваги посилання Відповідача, що перерахунок нормативної грошової оцінки відповідної земельної ділянки можливо здійснити лише за умови внесення змін до Технічної документації та до електронної програми, розробленої ТзОВ «Експертна група «Богдан», яка самостійно розраховує коефіцієнти та формує відповідні витяги з Технічної документації.
Аналогічна позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 13.02.2014 р. №К/800/61855/13.
З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновків про правомірність дій Відповідача у видачі ПАТ «Укрнафта» оскаржуваного Витягу №633, оскільки розрахунок коефіцієнтів та відповідний розрахунок нормативної грошової оцінки визначається електронною програмою ТзОВ «Експертна група «Богдан», яка є власністю Бориславської міської ради, відповідно, позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною1 ст.6 КАС України гарантовано, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Таким чином, завданням адміністративного судочинства є захист саме порушених прав, свобод та інтересів фізичної особи.
Частинами 1, 2 та 3 ст.11 КАС України, визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять. Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано адміністративний позов, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
Частиною 1 ст.9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст.71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.
Крім того, в ч.2 ст.72 КАС України зазначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Статтею 159 КАС України встановлено, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яке ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
З огляду на вищевказане суд, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог Позивача. Відповідно до положень ст.94 КАС України, судовий збір на користь Позивача не відшкодовується.
Керуючись положеннями ст.ст. 2, 17, 71, 86, 158-163, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. В задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства «Укрнафта» до Держземагентства у Дрогобицькому районі Львівської області відмовити в повному обсязі.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.185-187 КАС України
Суддя Б. В. Санін