ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2014 р. Справа № 804/2875/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Юркова Е.О.
при секретарі - Сап'яні С.А.
за участю: представник відповідача - Чермошенцев А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Марганецьтепломережа» про стягнення податкової заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Марганецьтепломережа» з вимогою: стягнути кошти з усіх рахунків Комунального підприємства «Марганецьтепломережа» (реєстраційний номер облікової картки платника податків 02128112, Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Лесі Українки, буд. 4-А) відкритих у банківських установах на суму податкового боргу по платежам до бюджету всього в розмірі 335 110,33 грн. (в т.ч. пеня 14 159,51 грн.), а саме: податок на додану вартість в розмірі 333 490,23 грн. (в т.ч. пеня - 14 159,51 грн.), (р/р 31115029700029, державний бюджет - 50, код платежу 14010100, отримувач Управління ДКС України у м. Нікополь, код отримувача 38033121, банк ГУ ДКС України у Дніпропетровській області, МФО 805012); податок на прибуток підприємств в розмірі 1620,10 грн. (р/р 33218861700029, державний бюджет - 50, код платежу 11020201, отримувач Управління ДКС України у м. Нікополь, код отримувача 38033121, банк ГУ ДКС України у Дніпропетровській області, МФО 805012).
В обґрунтування позову позивач зазначив, що у зв'язку з нарощуванням податкового боргу та відсутністю погашення самостійно задекларованих податкових зобов'язань, утворився зазначений податковий борг. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.
Представник позивача в судове засідання не прибув, подав до суду письмове клопотання в якому зазначив про розгляд справи без участі представника позивача, позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечував, позовні вимоги визнав у повному обсязі, надав до суду клопотання з проханням визначити у судовому рішенні строк виконання рішення з 31.12.2014р. та додатково пояснив, що станом на 08.11.2013 року на підприємстві виникли непереборні обставини, які ускладнюють вирішення питання про погашення податкового боргу. На даний час КП «Марганецьтепломережа» знаходиться у скрутному фінансово-економічному становищі, спричиненому несвоєчасною оплатою споживачів міста послуг з отриманої теплової енергії та тим, що діючі тарифи на послуги з теплопостачання не відшкодовують фактичні витрати на виробництво цих послуг. За період III квартал 2013 року підприємство отримало збиток від виробничої діяльності у сумі 9659 тисяч гривень, значна частина майна підприємства знаходиться у податковій заставі, що унеможливлює оформлення банківського кредиту. Станом на 01.11.2013р. борг населення перед підприємством складає 8798,90 грн. Аналіз фінансового стану КП «Марганецьтепломережа» свідчить про не можливість на даний час сплатити заборгованість зі сплати податку на додану вартість, оскільки це може призвести до: затримання виплати заробітної плати працівникам, виникнення заборгованості зі сплати податків та платежів до Пенсійного фонду; несвоєчасності сплати за використані енергоносії та як слідство відключення КП «Марганецьтепломережа» від газу та електроенергії, що призведе до повної зупинки виробничого процесу.
В зв'язку з наведеним, представник відповідача просив визначити у судовому рішенні строк виконання з 31.12.2014р.
В процесі розгляду справи, ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.03.2014 року провадження по справі №804/2875/14 за зазначеним адміністративним позовом було зупинено до 25 березня 2014 року для надання часу відповідачу надати додаткові докази по справі, та ухвалою від 25.03.2014 року провадження поновлено і призначено до судового розгляду.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 11.10.2013р. - Комунальне підприємство «Марганецьтепломережа» (далі за текстом - КП «Марганецьтепломережа» або відповідач) 18.05.2006р. зареєстровано юридичною особою.
Згідно довідки від 20.12.2010р. № 82 КП «Марганецьтепломережа» перебуває на обліку в Марганецькій ОДПІ Дніпропетровської області ДПС як платник податків з 12.03.1992р. за № 476.
Відповідно до вимог чинного законодавства КП «Марганецьтепломережа» є платником податків, зборів (обов'язкових платежів).
Юридична адреса відповідача: 53400, Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Лесі Українки, буд. 4-А.
КП «Марганецьтепломережа» є платником податків та зборів, в тому числі - платником податку на додану вартість (копія свідоцтва № 03348623 про реєстрацію платника податку на додану вартість міститься в матеріалах справи).
Згідно п.66.5 ст. 66 ПК України - у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з цією главою, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов'язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів.
Від КП «Марганецьтепломережа» до органу державної податкової служби не надходила інформація щодо будь-яких змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік.
Згідно п.49.3 ст. 49 ПК України - податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Платник податків КП «Марганецьтепломережа» надавало податкову звітність до Нікопольської ОДПІ згідно частини «в» п.49.3 ст. 49 ПК України (копія договору про визнання електронних документів від 12.01.2012р. № 120120121 міститься в матеріалах справи).
Згідно п.36.1 ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Судом встановлено, що станом на 31.12.2013р. КП «Марганецьтепломережа» має новостворений податковий борг по платежам до бюджету всього в сумі 335 110,33 грн. (в.т.ч. пеня 14 159,51 грн.), а саме:
- по платежу «податок на додану вартість» в сумі 333 490,23 грн. (в.т.ч. пеня 14 159,51 грн.);
- по платежу «податок на прибуток» в сумі 1620,10 грн.
Сума новоствореного податкового боргу КП «Марганецьтепломережа» утворилась в результаті наступного.
Згідно з п.п.9.1.3 п. 9.1 ст.9 ПК України податок на додану вартість належить до загальнодержавних податків і зборів.
Згідно ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно п.49.2 ст. 49 ПК України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Згідно п. 203.1 ст.202 ПК України звітним (податковим) періодом для податку на додану вартість є один календарний місяць.
Як вбачається з матеріалів справи, борг КП «Марганецьтепломережа» по платежу «податок на додану вартість» складається з несплачених грошових зобов'язань, які самостійно визначені відповідачем при подачі податкової звітності, а саме: згідно податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2013 року (вх.від 19.11.13 №9074268006), сума самостійно нарахованих та несплачених грошових зобов'язань становить 70 259,00 грн.. На момент нарахування сум згідно вищевказаної декларації в КОР платника по платежу «податок на додану вартість» переплата відсутня.
Також, згідно податкової декларації з податку на додану вартість за листопад 2013 року (вх.від 17.12.13 №9081177735) сума самостійно нарахованих та несплачених грошових зобов'язань становить 223 508,51 грн. (в.т.ч. пеня 14 159,51 грн.). На момент нарахування сум згідно вищевказаної декларації в КОР платника по платежу «податок на додану вартість» переплата відсутня.
24.10.2013р. Нікопольською ОДПІ Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області було проведено камеральну перевірку податкової звітності відповідача з питань сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість та складено акт камеральної перевірки податкової звітності від 24.10.2013р. № 850/152М/02128112 за листопад 2012р.
За результатами даного акту були винесені податкові повідомлення-рішення від 24.10.2013 № 0002472300 на суму 1537,56 грн. по платежу «податок на додану вартість» та від 24.10.2013 № 0002482300 на суму 38 185,16 грн. по платежу «податок на додану вартість». Дані податкові повідомлення-рішення вручено особисто бухгалтеру ОСОБА_2 - 24.10.2013р.
На момент нарахування суми згідно вищевказаних податкових повідомлень-рішень в КОР платника платника по платежу «податок на додану вартість» переплата відсутня.
Так, сума податкового боргу по платежу «податок на додану вартість», згідно даних податкових повідомлень-рішення складає 39 722,72 грн.
Також, податковим органом було нарахованого пеню за несвоєчасну сплату грошових зобов'язань, які самостійно обрані відповідачем, згідно декларації поданої 17.12.2013 по платежу «податок на додану вартість» всього в сумі 14 159,51 грн.
Підпунктом 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 ПК України передбачено, що Пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом;
у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Згідно п. 129.4 ст. 129 ПК України - пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб.
В результаті того, що відповідачем податковий борг по сплаті сум згідно заяви поданої 12.01.2012 по платежу «податок на додану вартість» було сплачено із затримкою в термінах сплати, то додатково на суму несвоєчасно сплаченого КП «Марганецьтепломережа» податкового боргу, у відповідності з вимогами п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 та п.п. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПК України, по платежу «податок на додану вартість» була нарахована пеня всього в сумі 14 159,51 грн., яку відповідачем станом на 31.12.2013 року також не сплачено.
Так, сума податкового боргу КП «Марганецьтепломережа» по пені по платежу «податок на додану вартість» складає всього 14 159,51 грн.
Отже, сума податкового боргу КП «Марганецьтепломережа» по платежу «податок на додану вартість» всього складає 333 490,23 грн. (в т ч. пеня -14159,51 грн.).
Сума податкового боргу відповідача по платежу «податок на прибуток підприємств» в розмірі 1 620,10 грн. утворилась в результаті наступного.
Борг КП «Марганецьтепломережа» по платежу «податок на прибуток підприємств» складається з несплачених, узгоджених грошових зобов'язань, які нараховані за результатами акту камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток від 13.11.2013р. № 1049/15110/02128112 за 9 місяців 2010р.
За результатами даного акту винесене податкове повідомлення-рішення: від 13.11.2013р. № 0003012300 на суму 1 620,10 грн. по платежу «податок на прибуток підприємств». Дане податкове повідомлення-рішення вручено бухгалтеру підприємства.
На момент нарахування суми згідно вищевказаних податкових повідомлень-рішень в КОР платника платника по платежу «податок на додану вартість» переплата відсутня.
Так, сума податкового боргу по платежу «податок на прибуток підприємств» згідно даного податкового повідомлення-рішення складає 1 620,10 грн
Податковий борг по сплаті в бюджет податків та зборів у відповідача виник ще у 2005 році внаслідок несплати КП «Марганецьтепломережа» узгоджених податкових зобов'язань та по теперішній час не погашений відповідачем у добровільному порядку.
У зв'язку з чим Марганецькою ОДПІ на виконання вимог ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (закон, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) на адресу КП «Марганецьтепломережа» були направлені податкові вимоги:
- перша податкова вимога від 12.12.2005р. № 1/214, яка була отримана особисто відповідачем 21.12.2005р.;
- друга податкова вимога від 20.01.2006р. № 2/5, яка була отримана особисто відповідачем 27.01.2006р.
Підприємством не було добровільно погашено суми податкового боргу по платежам та зборам до бюджету, зазначеним у податкових вимогах, отже, Марганецькою ОДПІ перша податкова вимога від 12.12.2005р. № 1/214 та друга податкова вимога від 20.01.2006р. № 2/5, виставлені на адресу КП «Марганецьтепломережа», не відкликалися, у зв'язку з чим, нові податкові вимоги, відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України на адресу платника податків не направлялися.
У відповідності до п. 59.5 ПК України у разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до п. 87.9 ст. 87 ПК України, у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Таким чином, станом на 31.12.2013р., за період: жовтень 2013р - листопад 2013, листопад 2012р. та за 9 місяців 2010р., КП «Марганецьтепломережа» має податковий борг до бюджету всього в сумі 335 110,33 (в т.ч. пеня - 14 159,51 грн.), а саме: по платежу «податок на додану вартість» в сумі 333 490,23 грн. (в т.ч. пеня - 14 159,51 грн.); по платежу «податок на прибуток» в сумі 1 620,10 грн.
Діями (бездіяльністю) посадових осіб відповідача порушено вимоги ст. 67 Конституції України, а також вимоги п.п. 16.1.4 п.16.1 ст. 16 ПК України, якими регламентовано обов'язок платника податків щодо сплати податків і зборів у строки та розміри встановлені ПК України.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно із пп. 16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податків та збори в строки га розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.87.1 ст.87 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) джерел самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу плата податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплаче сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Згідно п.87.2 ст.87 ПКУ джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених і Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який згідно пп.14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, становить сума грошового зобов'язання ( з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання. (Грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію (п. 14.1.39). Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (пп.14.156)).
Відповідно до вимог п.п.46.1, ст. 46 ПКУ - податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Митні декларації прирівнюються до податкових декларацій для цілей нарахування та/або сплати податкових зобов'язань.
Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.
Згідно п.п. 49.18.1, 49.18.2. 49.18.3, 49.18.4, 49.18.5 п. 49.18, 49.19, 49.20 ст. 49 ПКУ податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу;
календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків), згідно з відповідним розділом цього Кодексу, зазначена податкова декларація подається у строки, визначені пунктом 49.18 цієї статті для такого базового звітного (податкового) періоду.
Для цілей цього Кодексу під терміном «базовий звітний (податковий) період» слід розуміти перший звітний (податковий) період року, визначений відповідним розділом цього Кодексу.
Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.
Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені цим Кодексом.
Відповідно до вимог п.п. 20.1.4 та п.п.20.1.19 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України - контролюючі органи мають право:
застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України;
проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
З клопотання відповідача щодо визначення строку виконання рішення з 31.12.2014 року та доданого до нього документів суд не вбачає підстав для визначення у судовому рішенні строку виконання з 31.12.2014 року, оскільки ч. 1 ст. 257 КАС України надає суду лише право на визначення способу, строку і порядку виконання судового рішення та не є обов'язком суду.
В даному випадку, після набрання законної сили судового рішення, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення, що передбачено ст. 263 КАС України.
Відповідно до положень, закріплених ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 160-163, 167, 186, 254, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Марганецьтепломережа» про стягнення податкової заборгованості - задовольнити.
Стягнути кошти з усіх рахунків Комунального підприємства «Марганецьтепломережа» (реєстраційний номер облікової картки платника податків 02128112, Дніпропетровська область, м. Марганець, вул. Лесі Українки, буд. 4-А) відкритих у банківських установах на суму податкового боргу по платежам до бюджету всього в розмірі 335 110,33 грн. (в т.ч. пеня 14 159,51 грн.), а саме: податок на додану вартість в розмірі 333 490,23 грн. (в т.ч. пеня - 14 159,51 грн.), (р/р 31115029700029, державний бюджет - 50, код платежу 14010100, отримувач Управління ДКС України у м. Нікополь, код отримувача 38033121, банк ГУ ДКС України у Дніпропетровській області, МФО 805012); податок на прибуток підприємств в розмірі 1620,10 грн. (р/р 33218861700029, державний бюджет - 50, код платежу 11020201, отримувач Управління ДКС України у м. Нікополь, код отримувача 38033121, банк ГУ ДКС України у Дніпропетровській області, МФО 805012).
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови викладений 30.03.2014р.
Суддя Е.О. Юрков