Постанова № 37991969, 31.03.2014, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
31.03.2014
Номер справи
924/1472/13
Номер документу
37991969
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"31" березня 2014 р.Справа № 924/1472/13 Господарський суд Хмельницької області у складі: судді Радченя Д.І., при секретарі судового засідання Куржій Н.П. розглянувши матеріали справи порушеної

за заявою Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області

до товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Нафта Сервіс", м.Хмельницький

про визнання банкрутом

Представники:

Від кредиторів: Дєдушкін С.О. представник Хмельницької ОДПІ головного управління Міндоходів у Хмельницькій області за дов. № 4966/9/10-021 від 02.10.2013 року

Від боржника: не з'явився;

розпорядник майна: не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду від 27.11.2013р. порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Нафта Сервіс" м.Хмельницький, вул. Кирпоноса, буд.1, код ЄДРПОУ 33233534, оплату судового збору в сумі 5735,00 грн. покладено на боржника. Визначено вимоги кредитора - Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області до боржника - ТОВ "Транс-Нафта Сервіс" м.Хмельницький в сумі 8229050,79 грн.

Даною ухвалою введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, введено процедуру розпорядження майном на строк 115 календарних днів, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Матвійчука Дмитра Володимировича (АДРЕСА_1 свідоцтво НОМЕР_1 від 08.02.2013 року), встановлено арбітражному керуючому оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень, за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника. Вжито заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави. Зобов'язано розпорядника майна - арбітражного керуючого Матвійчука Д.В.: не пізніше 15.01.2014 року подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів; не пізніше 15.01.2014 року скласти реєстр вимог кредиторів та подати його на затвердження до господарського суду; разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість, провести інвентаризацію майна боржника не пізніше 26.02.2014 року, а попереднє засідання суду призначено на 29 січня 2014 р.

Оголошення про порушення справи про банкрутство ТОВ "Транс-Нафта Сервіс" м.Хмельницький надруковано в газеті „Голос України" від 27.12.2013 року №248(5748).

Ухвалою суду від 11.02.2014р. затверджено реєстр вимог кредиторів на загальну суму 8229050,79 грн. - вимоги Хмельницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області м.Хмельницький області , які відносяться до третьої черги та судовий збір у розмірі 5735,00 грн..

Ухвалою суду від 31.03.2014р. визнано грошові вимоги ПАТ „Райффайзен Банк Аваль" в особі Хмельницької обласної дирекції до боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Нафта Сервіс", м.Хмельницький в сумі 1151312,67 грн..

17 березня 2014 року на розгляд господарського суду надійшло клопотання від розпорядника майна по справі Матвійчука Д.В., в якому просить суд припинити процедуру розпорядження майном та прийняти постанову про визнання боржника ТОВ "Транс-Нафта Сервіс" (м.Хмельницький, вул. Кирпоноса, буд.1, код ЄДРПОУ 33233534) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру, а ліквідатором боржника призначити арбітражного керуючого Матвійчука Д.В..

Водночас ним подано звіт про роботу, здійснену під час проведення процедури розпорядження майном боржника, від 21.02.2014р. Разом із звітом розпорядником подано протокол загальних зборів кредиторів №1 від 21.02.2014р. на яких затверджено комітет кредиторів, а також протокол №1-к зборів комітету кредиторів від 21.02.2014р., на яких вирішено клопотати перед господарським судом про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Також погоджено кандидатуру арбітражного керуючого Матвійчука Д.В. в якості ліквідатора боржника, затверджено оплату послуг арбітражного керуючого в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання обов'язків ліквідатора банкрута. Визначено джерело погашення оплати послуг арбітражного керуючого - за рахунок майна та коштів ТОВ "Транс-Нафта Сервіс".

Розглянувши наявні в матеріалах справи документи та заяви, господарським судом встановлено і враховується таке:

З доданих до заяви матеріалів вбачається, що товариство з обмеженою відповідальністю "Транс-Нафта Сервіс" зареєстроване Хмельницькою районною державною адміністрацією 01.11.2004р № 166810200000000092 як юридична особа, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи.

ТОВ "Транс-Нафта Сервіс" перебуває на податковому обліку у Хмельницькій ОДПІ як платник податків з 25.11.2004 року за № 221800001760.

Статтею 67 Конституції України передбачено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Підставою для припинення податкового обов'язку є скасування податкового обов'язку у передбачений законодавством спосіб, тобто своєчасному погашенню податкових зобов'язань, або уразі ліквідації юридичної особи.

В зв'язку з порушенням вимог діючого законодавства у ТОВ "Транс-Нафта Сервіс" виник податковий борг.

Як вбачається з матеріалів поданої заяви, станом на 01.10.2013 року за ТОВ "Транс-Нафта Сервіс" рахується податковий борг на суму 8229050,79грн. (вісім мільйонів двісті двадцять дев'ять тисяч п'ятдесят грн. 79 коп.) по наступних податках та зборах:

- податок на прибуток приватних підприємств в сумі - 4350715,00 грн. (чотири мільйона триста п'ятдесят тисяч сімсот п'ятнадцять гривень 00 копійок);

- податок на додану вартість в сумі - 3877465,27 (три мільйони вісімсот сімдесят сім тисяч чотириста шістдесят п'ять тисяч 27 копійки).

- пеня нарахована на суму податкового боргу - 870,52грн. (вісімсот сімдесят грн.52коп.).

Податковий борг по підприємству ТОВ "Транс-Нафта Сервіс" виник за результатами планової виїзної документальної перевірки ТОВ "Транс-Нафта Сервіс" код ЄДРПОУ 33233534, з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.10.08р. по 30.09.10р. валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2008р. по 30.09.2010р..

Сума боргу боржника також включає і суми по самостійно поданих деклараціях по податку на прибуток підприємства №9321 від 08.08.2012р. та з податку на додану вартість №27612 від 20.12.2010р., яка засвідчена відміткою на штампі позивача про прийняття такої звітності.

На виконання вимог п.6.2 ст. 6, Закону України №2181 від 21.12.2000р. Хмельницькою МДПІ (на сьогодні Хмельницька ОДПІ) на адресу ТОВ "Транс-Нафта Сервіс" надіслано податкову вимогу форми "Ю1" №1/318 від 31 грудня 2010р. Податкову вимогу отримано власноручно директором підприємства, про що свідчить підпис в графі про отримання.

02.02.2011 року відповідно до статті 89 Податкового кодексу України винесено рішення про опис майна в податкову заставу, 04.02.2011р. складено акт №1 опису майна у податкову заставу. 04.02.2011р. до Державного реєстру обтяжень рухомого майна внесено реєстраційний запис №10795071 щодо реєстрації податкової застави ТОВ "Транс-Нафта Сервіс".

У зв'язку з тим, що ТОВ 'Транс-Нафта Сервіс" не виконано обов'язок щодо сплати належної суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законодавством терміни Хмельницька МДПІ (на сьогодні Хмельницька ОДПІ) звернулася до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом щодо стягнення із ТОВ "Транс-Нафта Сервіс" податкового боргу в сумі 388373,35грн.. Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.04.2011р. №2270/3957/11 задоволено позов.

На виконання постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.04.2011р. по справі №2270/3957/11 виставлялися платіжні вимоги до банків, на обслуговуванні яких перебувають рахунки боржника, які повернуті банками без виконання.

Майно боржника неодноразово виставлялось на торги Товарна Біржа "Подільська", однак згідно листа останньої після проведення трьох аукціонів майно не було реалізовано у зв'язку з відсутністю пропозицій на придбання майна та в подальшому було повернуто.

12.06.2012р. Хмельницькою МДПІ за заявою боржника було надано дозвіл на самостійну реалізацію активів, які перебувають у податковій заставі, за умови спрямування отриманої виручки від реалізації цих активів на погашення податкового боргу. В результаті чого актом №7 від 19.06.2012р. проведено вилучення готівки в рахунок погашення податкового боргу в сумі 6088,00грн..

В травні 2012 року в результаті судового оскарження податкових повідомлень-рішень, було узгоджено 7845,1 тис. грн. податкових зобов'язань. Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 04.07.2012р. №2270/4769/12 задоволено позов про стягнення податкового боргу на суму 7839999,42 грн.. Виконавчий лист по даній справі виданий 16.01.2013р., направлено на відділ примусового виконання рішень УДВС ГУЮ у Хмельницькій області 31.01.2013р.. Постановою відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГУ юстиції у Хмельницькій області від 27.06.2013р. повернуто виконавчий документ стягувачу без виконання згідно п.2 ч.1 ст. 47 ЗУ "Про виконавче провадження" у зв'язку з відсутністю майна та коштів на рахунках боржника.

Згідно довідки інспекції державного технічного нагляду, Хмельницького бюро технічної інвентаризації, управління державної автомобільної інспекції майна не зареєстровано.

Хмельницькою ОДПІ неодноразово надсилались до банківських установ платіжні вимоги щодо стягнення боргу з боржника, однак кошти не стягувались у зв'язку з їх відсутністю. На даний час платіжні вимоги повертаються банківськими установами без виконання в зв'язку з відсутністю коштів на рахунках боржника. Майно, належне боржнику, що перебувало у податковій заставі частково реалізовано, іншого належного підприємству майна не виявлено.

Відповідно до п .16.1.4 ст. 16 Податкового кодексу України відповідач зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом.

Згідно п.20.1.18 ст.20 Податкового кодексу України, органам державної податкової служби надано право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг.

Відповідно до п.31.1 ст.31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визначається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається несплаченим своєчасно.

Як передбачено п.36.1 ст.36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки визначені Податковим кодексом України.

Дана заборгованість підтверджувалася картками з особових рахунків, довідками про податковий борг, актом перевірки, копіями декларації, постановами Хмельницького окружного адміністративного суду та іншими доказами, доданими ініціюючим кредитором до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство боржника та включена до реєстру вимог кредиторів боржника.

Також, ухвалою суду від 31.03.2014р. визнано грошові вимоги ПАТ „Райффайзен Банк Аваль" в особі Хмельницької обласної дирекції до боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Нафта Сервіс", м.Хмельницький в сумі 1151312,67 грн.. з віднесенням їх до шостої черги.

Як вбачається з матеріалів справи, у боржника відсутні майнові активи та кошти на рахунках.

Частина 1 ст. 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначає, що у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.

Стаття 209 Господарського Кодексу України визначає, що у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закону) банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до повноважень розпорядника майна відноситься проведення аналізу фінансово-господарської діяльності боржника.

Розпорядником майна - арбітражним керуючим Матвійчиком Д.В. проінформовано комітет кредиторів про значну заборгованість боржника перед кредиторами, відсутність будь-якого майна, ненадходження звернень щодо санації боржника та неможливість відновлення платоспроможності боржника.

Аналіз фінансового стану ТОВ "Транс-Нафта-Сервіс" свідчить про відсутність перспективи погашення наявної заборгованості та відсутність можливостей для відновлення платоспроможності. Пропозиції щодо проведення санації боржника та укладення мирової угоди у встановленому порядку не надходили.

Згідно з п. 8 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржник або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом.

На виконання приписів ст. ст. 26, 27 Закону розпорядником майна скликано збори кредиторів, на яких обрано комітет кредиторів. За результатами аналізу фінансового стану боржника, комітетом кредиторів ТОВ "Транс-Нафта-Сервіс" вирішено клопотати перед господарським судом про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення арбітражного керуючого Матвійчука Д.В. ліквідатором боржника, що підтверджується протоколом зборів комітету кредиторів №1-к від 21.02.2014р..

Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону; ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство; ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд прийшов до висновку, що майновий та фінансовий стан боржника підтверджує той факт, що останній не в змозі самостійно ліквідувати борг перед кредиторами, а тому погашення заборгованості має відбуватися не інакше, як через процедуру ліквідації відповідно до норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Статтею 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Судом врахована позиція викладена в пункті 28 Інформаційного листа ВГСУ від 28.03.2013р. №01-06/606/2013, в якому визначено, що відповідно до статті 37 Закону ліквідаційна процедура вводиться строком на дванадцять місяців без можливості його продовження. З урахуванням обставин конкретної справи та з метою забезпечення ефективної роботи ліквідатора банкрута ліквідаційна процедура може бути введена на строк, менший ніж 12 місяців.

З огляду на викладене, суд вважає за належне припинити процедуру розпорядження майном боржника та повноваження арбітражного керуючого Матвійчука Дмитра Володимировича як розпорядника майна, визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю "Транс-Нафта Сервіс", м.Хмельницький, вул.Кирпоноса, б.1, код ЄДРПОУ 33233534 з відкриттям ліквідаційної процедури строком до 31.03.2015 р..

Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до ч.1 ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Комітетом кредиторів прийнято рішення про погодження кандидатури арбітражного керуючого Матвійчука Д.В., який раніше виконував повноваження розпорядника майна, для призначення ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Нафта Сервіс", м.Хмельницький.

До суду надійшла заява арбітражного керуючого Матвійчука Д.М. про участь у справі про банкрутство від 21.02.2014р., в якій останнім повідомлено, що відповідно до вимогЗакону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом": він не є заінтересованою особою стосовно у даній справі; управління боржником раніше не здійснював; заборони щодо здійснення діяльності арбітражного керуючого - не має; судимості за вчинення корисливих злочинів - не має.

На дату судового засідання від інших арбітражних керуючих заяви на участь у справі №924/1472/13 як ліквідатора не надходили.

Враховуючи вищезазначене, досвід роботи арбітражного керуючого, наявність у нього організаційних і технічних можливостей виконувати обов'язки ліквідатора та приймаючи до уваги рішення комітету кредиторів від 21.02.2014р., господарський суд вважає за належне призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Матвійчука Дмитра Володимировича (АДРЕСА_1 свідоцтво НОМЕР_1 від 08.02.2013 року).

Повноваження ліквідатора визначені ст.41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ч.3 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород.

Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень керуючого санацією, ліквідатора.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне встановити арбітражному керуючому Матвійчуку Д.М. оплату послуг арбітражного керуючого в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання обов'язків ліквідатора банкрута за рахунок майна та коштів ТОВ "Транс-Нафта Сервіс".

Відповідно до статті 38 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема, припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; скасовується арешт, накладений на майно боржника, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі. З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).

Так, відповідно до п.6 „Прикінцевих положень", „Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство", затверджене Постановою пленуму Вищого господарського суду України" від 17.12.2013 року №16 набрало чинності з 19 січня 2014 року.

П. 3.1. „Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство" передбачено, що офіційне оприлюднення оголошень здійснюється на підставі судового рішення. З цією метою резолютивна частина судового рішення повинна містити припис щодо оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури.

Суддя, який прийняв судове рішення, що містить припис про офіційне оприлюднення, не пізніше дванадцятої години наступного робочого дня формує в автоматизованій системі "Діловодство спеціалізованого суду" в електронній формі оголошення, яке підлягає офіційному оприлюдненню.

Відлік строку на вчинення передбачених Законом процесуальних дій починається з дня офіційного оприлюднення оголошення на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України. Першим днем перебігу відповідного строку є день, наступний за днем офіційного оприлюднення такого оголошення.

Отже, вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.

Відповідно до ч. 6 ст. 41 Закону протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

Враховуючи викладене вище, суд вважає за необхідне визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю "Транс-Нафта Сервіс", м.Хмельницький, та відкрити ліквідаційну процедуру по справі на 12 місяців.

Керуючись ст. ст. 27, 37, 38, 40, 41, 114, 115, розділом Х „Прикінцеві та Перехідні положення" Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Припинити процедуру розпорядження майном товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Нафта Сервіс", м.Хмельницький, вул.Кирпоноса, б.1, та повноваження арбітражного керуючого Матвійчука Дмитра Володимировича, як розпорядника майна ТОВ „Транс-Нафта-Сервіс".

2. Визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю "Транс-Нафта Сервіс", м.Хмельницький, вул. Кирпоноса, б.1, код ЄДРПОУ 33233534 .

3. Відкрити ліквідаційну процедуру строком до 31.03.2015р..

4. Ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Нафта Сервіс", м.Хмельницький, вул.Кирпоноса, б.1, код ЄДРПОУ 33233534 призначити арбітражного керуючого Матвійчука Дмитра Володимировича (АДРЕСА_1 свідоцтво НОМЕР_1 від 08.02.2013 року).

5. Встановити арбітражному керуючому арбітражного керуючого Матвійчуку Дмитру Володимировичу (АДРЕСА_1 свідоцтво НОМЕР_1 від 08.02.2013 року) оплату послуг за виконання ним повноважень ліквідатора у справі, що складається з основної грошової винагороди у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання обов'язків ліквідатора банкрута за рахунок майна та коштів ТОВ "Транс-Нафта Сервіс".

6. Оприлюднити на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

7. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважати таким, що настав 31.03.2014р.

8. Припинити з 31.03.2014р. нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків та інших економічних санкцій за всіма зобов'язаннями банкрута

9. Припинити з 31.03.2014р. повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном та припинити повноваження власника (власників) майна банкрута.

10. Скасувати арешти, накладені на майно боржника - товариство з обмеженою відповідальністю "Транс-Нафта Сервіс", м. Хмельницький, вул. Кирпоноса, б.1, код ЄДРПОУ 33233534 та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

11. Зобов'язати ліквідатора:

- використовувати тільки один банківський рахунок для зарахування коштів, отриманих під час проведення ліквідаційної процедури та для здійснення розрахунків з кредиторами банкрута. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю.

- провести ліквідаційну процедуру банкрута відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", скласти ліквідаційний баланс та подати його господарському суду разом із звітом про свою діяльність у строк до 31.03.2015р.;

- письмово надавати суду один раз на місяць звіт про хід ліквідаційної процедури з відповідним документальним підтвердження, відомості про фінансове становище та майно боржника, заплановані заходи щодо продажу майна боржника.

Копії даної постанови надіслати: Хмельницькій ОДПІ - за заявою, ПАТ „Райффайзен Банк Аваль" в особі ХОД, м.Хмельницький, вул.Грушевського, 54, боржнику - м. Хмельницький, вул. Кирпоноса, 1, арбітражному керуючому Матвійчуку Д.В. (01030, АДРЕСА_1), Державному реєстратору відділу державної реєстраційної служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції, Відділу державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції, Головному управлінню статистики у Хмельницькій області, державному органу з питань банкрутства - Головному управлінню юстиції у Хмельницькій області.

Суддя Д.І. Радченя

Віддрук. 9 прим. (простим листом)