Постанова № 37983825, 28.03.2014, Вінницький районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
28.03.2014
Номер справи
128/4310/13-а
Номер документу
37983825
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 128/4310/13-а

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2014 року м. Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області в складі

головуючого судді: Шевчук Л.П.

при секретарі: Жигаровій Д.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниця адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправними дій адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області та скасування постанови про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Вінницького районного суду Вінницької області з адміністративним позовом до Адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправними дій адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області та скасування постанови про адміністративне правопорушення, посилаючись на те, що 22.07.2013 року Адміністративна комісія Медвеже - Вушківської сільської ради незаконно винесла постанову про адміністративне правопорушення відносно неї, згідно якої на неї було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. за те, що тимчасово під її забором розміщена цегла, яка призначена для будівництва нового житлового будинку. 18.06.2013 року до неї приїхали працівники міліції та повідомили, що вона порушує правила благоустрою, встановлені Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району, оскільки склала цеглу під забором. Однак, ніяких попереджень чи повідомлень про необхідність прибрати цеглу вона не отримувала. Цього ж дня, 18.06.2013 року депутат вулиці приніс їй розпорядження від сільської ради з терміном на місяць до 18.07.2013 року. 18.06.2013 року вона у своїй заяві просила сільського голову Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області Роздайбіду П.С. відтермінувати їй термін на прибирання цегли на шість місяців. 12.07.2013 року вона звернулась до сільського голови Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області Роздайбіди П.С. із заявою про надання їй дозволу тимчасово розмістити будівельні матеріали на території загального користування, а саме під її забором, однак їй було повідомлено, що ці питання вирішує дільничий, який у відпустці до 01.08.2013 року.

18.07.2013 року на поштарка принесла їй заказний лист, в якому її викликали на 22.07.2013 року на засідання адміністративної комісії. 22.07.2013 на засіданні комісії з'ясувалось, що на неї все ж таки склали протокол про адміністративне правопорушення, з яким її ніхто не ознайомив. Вона неодноразово просила увійти у її становище, врахувати, що іде будівництво, що цегла складена тимчасово та просила надати термін для продовження зберігання цегли по грудень 2013 року. Однак, дільничий оголосив рішення про стягнення з неї штрафу у розмірі 340 грн.

Вважає постанову Адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради від 22.07.2013 року незаконною та такою, що підлягає скасуванню, оскільки вона винесена з порушенням діючого законодавства.

В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явилася, однак подала суду заяву, в якій просила розглянути справу у її відсутність, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просила їх задовольнити.

Представник відповідача Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області в судове засідання не з'явилася, однак подала через канцелярію суду заяву, в якій зазначила, що щодо вирішення спору покладається на розсуд суду. Справу просила розглядати без участі представника сільської ради.

За таких обставин, керуючись ст. 128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Згідно ч. 1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 152 КУпАП передбачено, що порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено, що 22.07.2013 року Адміністративною комісією Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області винесено постанову про адміністративне правопорушення, згідно якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн. за те, що ОСОБА_1 18.06.2013 року порушила встановлені Медвеже - Вушківською сільською радою правила благоустрою, а саме розмістила під парканом власного будинковолодіння зі сторони вулиці цеглу (а.с. 10).

Згідно рішення виконавчого комітету Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області за №21 від 17.02.2011 року «Про утворення адміністративної комісії» було вирішено утворити адміністративну комісію в складі: Роздайбіда П.С. - сільський голова, ОСОБА_5 - секретар сільської ради, ОСОБА_6 - медсестра, Мухарський А.О. - директор ПДСІС, Розпутня Л.М. - директор школи.

Згідно рішення виконавчого комітету Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області за №65 від 19.07.2012 року «Про внесення змін до адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради» було вирішено: вивести із складу адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради ОСОБА_5 - секретаря сільської ради в зв'язку із припиненням повноважень, Мухарського А.О. - директора ПДСІС; ввести до складу адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради ОСОБА_9 - секретаря сільської ради, Колотніцького В.В. - дільничого інспектора.

Згідно рішення виконавчого комітету Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області за №62 від 18.07.2013 року «Про внесення змін до адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради» було вирішено: вивести із складу адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради ОСОБА_6 - медсестру, Розпутню Л.М. - директора ЗОШ І-ІІІ ступенів; ввести до складу адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради ОСОБА_12 - завідуючу сільською бібліотекою, ОСОБА_13 - головного бухгалтера сільської ради.

Відповідно до ч.1 ст. 218 КУпАП адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 152 цього Кодексу (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради).

Відповідно до ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Згідно п. 2 ч.1 ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати: посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад (статті 103-1, 103-2, 104, частина перша статті 106-1, статті 106-2, 149 - 152, 154, 155, 155-2, 156, 156-1, 156-2, 159 - 160, стаття 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статті 183, 185-1, 186-5.

Зі змісту ст. 280 КУпАП випливає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 283 КУпАП розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова виконавчого органу сільської, селищної, міської ради по справі про адміністративне правопорушення приймається у формі рішення. Постанова повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення. Постанова колегіального органу приймається простою більшістю голосів членів колегіального органу, присутніх на засіданні. Постанова по справі про адміністративне правопорушення підписується посадовою особою, яка розглянула справу, а постанова колегіального органу - головуючим на засіданні і секретарем цього органу.

Колегіальні органи - в яких право прийняття рішень від імені органу мають певні колективи (Кабінет Міністрів, різні державні комісії тощо), які очолюються керівником органу.

Згідно ст. 251 КУпАП дано визначення поняття доказів, якими є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно ч. 1, 3 ст. 285 КУпАП постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі, щодо якої її винесено. Копія постанови вручається під розписку. У разі якщо копія постанови висилається, про це робиться відповідна відмітка у справі.

Врахувавши те, що постанова адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області про адміністративне правопорушення від 22.07.2013 року відносно ОСОБА_1 винесена з порушенням законодавства, оскільки у постанові не викладено обставин, установлених при справі, не в повній мірі зазначено прийняте по справі рішення, так як у резолютивній частині постанови не зазначено на кого саме накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 340 грн. Також, в порушення вимог закону, щодо прийняття постанови колегіального органу простою більшістю голосів членів колегіального органу, присутніх на засіданні, оскаржувана постанова не містить зазначення членів адміністративної комісії, що унеможливлює встановити хто саме та чи були всі присутні при винесенні оскаржуваної постанови.

Відповідач не надав суду належних та допустимих доказів вини позивача, не довів правомірності свого рішення, не з'ясував обставини, що мають значення для правильного вирішення справи при винесенні постанови, тому підстави для притягнення позивача до адміністративної відповідальності відсутні.

Враховуючи викладене, суд вважає, що постанова про адміністративне правопорушення від 22.07.2013 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП підлягає скасуванню.

Згідно ч.2 ст. 171-2 КАС України рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 218, 251, 254, 255, 280, 283, 285 КУпАП, ст. ст. 11, 71, 122, 128, 159, 161, 163, 171-2, 247 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправними дій адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області та скасування постанови про адміністративне правопорушення- задовольнити.

Постанову Адміністративної комісії Медвеже - Вушківської сільської ради Вінницького району Вінницької області про адміністративне правопорушення від 22.07.2013 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 152 КУпАП - скасувати.

Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ст. 152 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити.

Постанова суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя: Л. П. Шевчук