КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 826/8293/13-а
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
11 листопада 2013 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 липня 2013 року у справі за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції України до Національного медичного університету імені О.О. Богомольця про зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 липня 2013 року адміністративний позов Державної фінансової інспекції України задоволено частково. Зобов'язано Національний медичний університет імені О.О. Богомольця виконати п. 2 вимоги позивача в частині стягнення з випускників ОСОБА_1 та ОСОБА_2. витрат, понесених на їх навчання у розмірі 124272,10 грн.
Не погоджуючись з вказаною постановою суду, особа, яка не брала участі у справі - ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 КАС України.
Так, положеннями ч. 6 ст. 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до положень ст. 4 названого Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Як убачається зі змісту адміністративного позову, апелянт не погоджується із рішенням суду першої інстанції в частині зобов'язання відповідача виконати вимогу Держфінінспекції в частині стягнення з неї понесених на навчання витрат у розмірі 59883,73 грн. Тобто позов має майновий характер, так як вирішення адміністративної справи може призвести до зміни у майновому стані апелянта. Відтак, судовий збір слід сплачувати за ставкою, встановленою для адміністративного позову майнового характеру.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на час звернення до суду з даним позовом) ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру визначена в розмірі 1 відсотку від розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальної заробітної плати.
Станом на 01 січня 2013 року положеннями Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1147,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання ОСОБА_1 апеляційної скарги на постанову місцевого суду становить 299,42 грн.
Проте, як убачається з апеляційної скарги, апелянтом надано докази сплати судового збору в розмірі 17,21 грн., тобто не у відповідності до вимог чинного Закону України «Про судовий збір».
Згідно з приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без руху.
Зобов'язати апелянта в строк до 02 грудня 2013 року усунути недоліки апеляційної скарги шляхом надання суду документа про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами:
р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глущенко Я.Б.