07.03.2014
Справа № 335/794/14-а 2-а/335/51/2014
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 березня 2014 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя у складі Апаллонова Ю.В., при секретарі Франчук Г.В. за участю представника позивача Тертичної Ю.О., відповідача ОСОБА_3 розглянувши адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Орджонікідзевському районі до ОСОБА_3 про стягнення надміру виплачених коштів житлової субсидії,
ВСТАНОВИВ:
24.01.2014 р. УПСЗН Запорізької міської ради по Орджонікідзевському району звернулось до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлової субсидії у сумі 2541,90 грн. В позові зазначив, що ОСОБА_3 згідно з її особистими заявами про призначення житлової субсидії 01 вересня 2010 року та від 09 листопада 2012 року управлінням праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Орджонікідзевському району було призначено житлову субсидію на житлове приміщення загальною площею 54,12 кв.м. за адресою: бул. Шевченка, буд.47, кв.34 м. Запоріжжя, на період з листопада 2010 року по березень 2011 року та з листопада 2012 року по березень 2013 року.
Головними державними соціальними інспекторами управління 29.07.2013 було проведено перевірку правильності та повноти інформації, наданої відповідачем під час звернення до управління з питання призначення житлової субсидії. В результаті проведеної перевірки з'ясувалося, що в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 01.09.2010 та від 09.11.2012 в розділі III. "Відомості про інші житлові приміщення, що перебувають у власності або володінні зареєстрованих в житловому приміщенні/будинку осіб та членів їх сімей, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей)", ОСОБА_3 не було зазначено, що вона має у своїй власності житлове приміщення за адресою: АДРЕСА_2 загальною площею 37,52 кв. м. та ? житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_3 загальною площею 47,14 кв.м. (47,14 *1/2 = 23,57)
Відповідно до п. 5 Положення, сума площ трьох приміщень з нормою володіння в зазначеному випадку становить: 81 + 82 + 83= 54,12 кв.м. + 37,52 кв.м. + 23,57 кв.м = 115,21 кв.м. Норма володіння становить (21 кв.м. + 21 кв.м. + 10,5 кв.м.) = 52,5 кв.м. Оскільки загальна площа трьох приміщень перевищує встановлену норму володіння, житлова субсидія не призначається.
В зв'язку з тим, що при зверненнях до управління від 01.09.2010 та від 09.11.2012 з питання призначення житлової субсидії, ОСОБА_3 не повідомила про наявність в неї у власності вищезазначених житлових приміщень, їй були надміру виплачені державні кошти у вигляді житлової субсидії за період з листопада 2010 року по березень 2011 року та з листопада 2012 року по березень 2013 року в розмірі 2541 грн. 90 коп, які і просило стягнути з відповідача. Також просить судові витрати покласти на відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала.
Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні не заперечувала проти заявлених вимог. Пояснила суду, що вважала, що неправдивих відомостей щодо житла не надавала . Всі документи , які були необхідні для призначення житлової субсидії вона подала до УПСЗН на підставі чого їй була призначена субсидія.
Дослідивши матеріали справи суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 звернулась до позивача з заявами від 01.09.2010 року, 09.11.2012 року про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
УПСЗН Запорізької міської ради по Орджонікідзевському району, відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (в редакції постанови КМУ від 22.09.1997 № 1050) Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - Положення), було надано субсидію ОСОБА_3 для відшкодування витрат по оплаті за житлово-комунальні послуги за період з з листопада 2010 року по березень 2011 року та з листопада 2012 року по березень 2013 року в розмірі 2541 грн. 90 коп.
Головними державними соціальними інспекторами управління 29.07.2013 було проведено перевірку правильності та повноти інформації, наданої відповідачем під час звернення до управління з питання призначення житлової субсидії. В результаті проведеної перевірки з'ясувалося, що в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 01.09.2010 та від 09.11.2012 в розділі III. "Відомості про інші житлові приміщення, що перебувають у власності або володінні зареєстрованих в житловому приміщенні/будинку осіб та членів їх сімей, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей)", ОСОБА_3 не було зазначено, що вона має у своїй власності житлове приміщення за адресою: АДРЕСА_2 загальною площею 37,52 кв. м. та ? житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_3 загальною площею 47,14 кв.м. (47,14 * 1/2= 23,57) , тобто при зверненні за призначенням субсидії відповідач надала неповну інформацію про майновий стан. Вказана обставина не заперечується останньою.
Відповідно до п. 5 Положення, субсидія не призначається якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у пункті 4 цього Положення норми володіння чи користування загальною площею житла (норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири).
Сума площ трьох приміщень з нормою володіння в зазначеному випадку становить: 81 + 82 + 83= 54,12 кв.м. + 37,52 кв.м. + 23,57 кв.м = 115,21 кв.м. Норма володіння становить (21 кв.м. + 21 кв.м. + 10,5 кв.м.) = 52,5 кв.м. Оскільки загальна площа трьох приміщень перевищує встановлену норму володіння, житлова субсидія не призначається.
Відповідно до п. 13 Положення, для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення заяву, декларацію про доходи і майновий стан, довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінсоцполітики. Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Таким чином , надання недостовірної інформації щодо наявності у власності іншого житла призвело до незаконного отримання заявником ОСОБА_3 субсидії.
Відповідачем було проігноровано повідомлення управління від 01 серпня 2013 року про відшкодування надміру виплачених коштів житлової субсидії та попередження щодо стягнення заборгованості в судовому порядку.
Станом на 07.03.2014 року належні до повернення кошти на рахунок позивача від відповідача не надходили.
Відповідно до п. 20 Положення сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
Відповідно до ч.2 ст.95 Конституції України виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.
Оскільки відповідно вимог Положення ОСОБА_3 права на призначення житлової субсидії не мала, тому суд вважає позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст.87,94 КАС України з відповідача підлягають стягненню, судові витрати в розмірі 1827 грн.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 95 Конституції України, ст. ст. 2 , 6, 8, 9, 69, 87,94, 99,100, 104,122, 159, 160, 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Орджонікідзевському району-задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3,(ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_5 , і.н. НОМЕР_1) на користь управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Орджонікідзевському району (р/р: 35419019078422, ГУДКСУ в м. Запоріжжі Запорізької області, МФО 813015, ЄДРПОУ 37573822, КФК: 090405, КЕКВ: 2730) надміру виплачені державні кошти у вигляді житлової субсидії за період з листопада 2010 року по березень 2011 року та з листопада 2012 року по березень 2013 року в розмірі 2541 (дві тисячі п'ятсот сорок одна) грн. 90 коп. та судовий збір в сумі 1827 гривень на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: Ю.В. Апаллонова