Ухвала суду № 37922422, 11.03.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.03.2014
Номер справи
823/3354/13-а
Номер документу
37922422
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 823/3354/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Мишенко В.В. Суддя-доповідач: Безименна Н.В.

У Х В А Л А

Іменем України

11 березня 2014 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Безименної Н.В.,

суддів: Аліменка В.О. та Бєлової Л.В.,

при секретарі: Проценко А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Державного закладу «Черкаська обласна санітарно-епідеміологічна станція» на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2013 року у справі за позовом Управління пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області до Державного закладу «Черкаська обласна санітарно-епідеміологічна станція» про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И Л А :

У жовтні 2013 року Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області звернулося в Черкаський окружний адміністративний суд з позовом до Державного закладу «Черкаська обласна санітарно-епідеміологічна станція», в якому просило стягнути з відповідача на користь позивача борг на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за вересень - жовтень 2013 року на загальну суму 3 742, 82 грн. по Списку № 2.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2013 року позов задоволено повністю. Рішення суду вмотивовано тим, що відповідач, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та юридична особа, працівники якого вийшли на пільгову пенсію, зобов'язаний відшкодувати Пенсійному фонду витрати на виплату та доставку пільгових пенсій цим працівникам.

Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції в повному обсязі та ухвалити нове рішення, яким повністю відмовити в задоволенні позовних вимог. В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт посилається на те, що суд при вирішенні заявленого спору всебічно і повно не оцінив зібрані по справі докази, в тому числі доводи відповідача, виклав у постанові висновки, які не відповідають обставинам справи, встановленим фактам дав невірну оцінку, неправильно застосував норми матеріального права.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 та ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно розглянув справу, правильно встановив обставини та наданим доказам дав правильну правову оцінку і дійшов до обґрунтованого висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

З матеріалів справи вбачається, що Державний заклад «Черкаська обласна санітарно-епідеміологічна станція» Міністерства охорони здоров'я України, ідентифікаційний код 02005591, зареєстрований як юридична особа 22.01.2001 року, місцезнаходження: 18005, Черкаська область, м. Черкаси, вул. Волкова, 3 та перебуває на обліку в УПФУ в м. Черкасах Черкаської області як страхувальник.

Згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 176-О від 21.09.2012 року «Про ліквідацію бюджетних закладів, установ та організацій, що належить до сфери управління МОЗ України» та відповідно до додатку - Черкаська ОБЛСЕС припиняє свою діяльність шляхом її ліквідації. На виконання вищевказаного наказу, наказом Черкаської ОБЛСЕС від 04.10.2012р. № 138 «Про зміни до персонального складу ліквідаційної комісії» відповідно до додатку, затверджено склад ліквідаційної комісії.

Наказом від 17 жовтня 2012 року № 145 «Про ліквідацію Державного закладу «Черкаська ОБЛСЕС»» вирішено ліквідувати державний заклад «Черкаська обласна санітарно-епідеміологічна станція» Міністерства охорони здоров'я України.

З 12.10.2012р. Черкаська ОБЛСЕС відповідно до витягу з ЄДРПОУ (а.с. 47) перебуває в стані припинення, за рішенням засновників.

Зазначене рішення про ліквідацію було опубліковано у спеціальному друкованому засобі масової інформації «Бюлетень державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» в № 228(28) 2012 року.

Після чого 14.12.2012р. працівниками УПФУ в м. Черкасах Черкаської області проведено позапланову перевірку Черкаської ОБЛСЕС щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою за якими покладено на ПФУ з 26.09.2011 до 11.12.2012, а також достовірних відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за період з 01.09.2011р. по 30.11.2011р.оформленої актом № 773, у зв'язку з ліквідацією підприємства.

Згідно наданих управлінням Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області відповідачу розрахунків фактичні витрати позивача на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах за вересень-жовтень2013 року в сумі 3742 грн. 82 коп., які відповідачем не відшкодовані.

На думку колегії суддів, суд першої інстанції обґрунтовано не прийняв до уваги посилання відповідача на відсутність підстав для задоволення позову, у зв'язку із ліквідацією останнього, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними і були внесені до нього, то третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або могла знати ці відомості.

Згідно ст. 33 зазначеного Закону юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням державного органу, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Статтею 36 даного Закону встановлено порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації 1. Для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії, уповноважена ним особа або ліквідатор після закінчення процедури ліквідації, передбаченої законом, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстраторові такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи у зв'язку з ліквідацією; довідку відповідного органу доходів і зборів про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів; довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових коштів до Пенсійного фонду України і фондів соціального страхування; довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

За відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, без розгляду державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації. Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації є датою державної реєстрації припинення юридичної особи.

Тобто, як вірно зазначено судом першої інстанції, припинення державної реєстрації юридичної особи, (а ліквідація це одна із форм припинення), проводиться лише після внесення відповідного запису державним реєстратором в ЄДРПОУ про припинення юридичної особи.

Згідно пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004року за № 64/8663, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у пп. 2.1.1 п. 2.1 цієї Інструкції, - також 100 % фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абз. 1 ч. 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій. Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії (пункти 6.4., 6.5. вказаної Інструкції).

Відповідно до пункту 6.8 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідач, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та юридична особа, працівники якого вийшли на пільгову пенсію, зобов'язаний відшкодовувати Пенсійному фонду витрати на виплату та доставку пільгових пенсій цим працівникам, суд першої інстанції дійшов до обґрунтованого висновку.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла до висновку, що апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.

Керуючись ст.ст. 196, 198, 200, 205, 206, 212 та 254 КАС України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Державного закладу «Черкаська обласна санітарно-епідеміологічна станція» - залишити без задоволення.

Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2013 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст ухвали виготовлено 17 березня 2014 року.

Головуючий суддя: Н.В. Безименна

Судді: В.О. Аліменко

Л.В. Бєлова

.

Головуючий суддя Безименна Н.В.

Судді: Бєлова Л.В.

Аліменко В.О.