Справа № 554/1473/14-п
ПОСТАНОВА
Іменем України
Дата документу 18.03.2014
18 березня 2014 року суддя Октябрського районного суду м.Полтави Антонов С.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, працюючого керівником ПП «ПОС», юридична адреса: м.Полтава, вул.Червоноарміська, 3, оф.236,
за ст. 163-2 ч.1 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1, працюючи керівником ПП «ПОС», порушив п.57.1 ст.57 Податкового Кодексу України, в результаті чого не своєчасно сплачене податкове зобов'язання за листопад 2013 року по терміну сплати 30 грудня 2013 року в сумі 17987,07 грн., що зафіксовано в акті перевірки №537/16-01-15-01/36195665 від 05.02.2014 року.
Будучи повідомленим про місце та час розгляду справи шляхом направлення судової повістки, ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився з невідомих суду причин. Судове повідомлення повернулося до сулу за закінченям терміну зберігання.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Про вчинення адміністративного правопорушення у відповідності до ст. 254 КУпАП складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Із змісту матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вбачається, що протокол відносно нього складений з порушенням наведених вище вимог закону, у відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності, без вручення йому копії протоколу та роз'яснень прав, що потягло за собою порушення його прав, передбачених ст. 268 КУпАП. Також, з матеріалів справи слідує, що ОСОБА_1 не ознайомлений з актом перевірки податкової звітності з податку на прибуток №537/16-01-15-01/36195665 від 05.02.2014 року. При цьому у протоколі про адміністративне правопорушення не наведені відомості про особу, що винна у вчиненні правопорушення, а вказано лише: прізвище, ім'я та по-батькові, посада ОСОБА_1, юридична адреса підприємства.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи (а.с.8), жодних організацій за адресою: м.Полтава, вул.Червоноармійська,3 офіс 236, не значиться.
Вказані обставини не дають суду підстав вважати, що ОСОБА_1 повідомлений про суть висунутого проти нього обвинувачення у вчиненні адміністративного правопорушення та, що він мав можливість належним чином здіснити проти нього свій захист.
Відповідно до ст. 284 КУпАП у справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 КУпАП або про закриття справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність закриття справи у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд -
постановив:
Закрити провадження у справі стосовно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області через Октябрський районний суд м.Полтави протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяС.В. Антонов