8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 березня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/942/14
24 березня 2014 року Луганськ Справа № 812/942/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Шембелян В.С.,
при секретарі: Стройній О.О.,
за участю
представника позивача Клєцько М.В.,
представника відповідача Маркєлова О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної податкової інспекції у Станично-Луганському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області до Приватного акціонерного товариства «Кондрашівський піщаний кар'єр» про стягнення податкової заборгованості з розрахункових рахунків у розмірі 169127,02 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
12 лютого 2014 року позивач звернувся до суду з позовом до Приватного акціонерного товариства «Кондрашівський піщаний кар'єр» про стягнення податкової заборгованості з розрахункових рахунків у розмірі 169127,02 грн.
В обґрунтування уточнених позовних вимог позивач зазначив, що ПАТ«Кондрашівський піщаний кар'єр» є платником податків та зборів та перебуває на податковому обліку в ДПІ у Станично-Луганському районі ГУ Міндоходів у Луганській області. Станом на лютий 2014 року підприємство має заборгованість перед бюджетом по наступним платежам у загальному розмірі 169127,02 грн., який складається: - з податку на доходи фізичних осіб у сумі 134003,73 грн.; - оренда землі Ст-Луганська с/р у сумі 24888,91 грн.; - оренда землі Петрівська с/р у сумі 10234,38 грн. Заборгованість виникла - по податку з доходів фізичних осіб контролюючим органом по податковому повідомленню рішенню №0000541700 від 08.04.13 в сумі 1888433,64 грн. - основного боргу, 47207,10 грн. - штрафних санкцій, яке було винесено на підставі акту перевірки ДПІ у Станично-Луганському районі ГУ Міндоходів у Луганській області від 22.03.2013 року № 118/17/05383566; - оренда землі відповідно до поданої відповідачем декларації з плати за землю з орендної плати за 2013 рік були нараховані грошові зобов'язання які підлягали сплаті. У зв'язку з тим, що відповідачем нараховані грошові зобов'язання сплачувались не в повному обсязі станом на лютий 2014 року виникла заборгованість по Станично-Луганської с/р у сумі 24888,91 грн., у тому числі основний платіж 24837,59 грн., пеня - 51,32 грн.; по Петрівської с/р у сумі 10234,38 грн., у тому числі основний платіж 10229,42 грн., пеня - 4,96 грн. Органом державної податкової служби здійснювалися заходи, передбачені ПК України, а саме: направлено податкову вимогу №1-11 від 16.07.2013 року, яку отримано відповідачем особисто 16.07.2013 року. У зв'язку з вищенаведеним позивач просить стягнути з розрахункових рахунків ПАТ «Кондрашівський піщаний кар'єр» податкову заборгованість у сумі 169127,02 грн., який виник впродовж 2013 року.
Представник позивача у судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові, та просив стягнути з розрахункових рахунків ПАТ «Кондрашівський піщаний кар'єр» податкову заборгованість у сумі 169127,02 грн., який виник впродовж 2013 року у тому числі: - з податку на доходи фізичних осіб у сумі 134003,73 грн.; оренда землі Ст.-Луганська с/р у сумі 24888,91 грн.; оренда землі Петрівська с/р у сумі 10234,38 грн.
Представник відповідача у судовому засіданні наявність податкової заборгованості у сумі 169127,02 грн., який виник впродовж 2013 року у тому числі: - з податку на доходи фізичних осіб у сумі 134003,73 грн.; оренда землі Ст.-Луганська с/р у сумі 24888,91 грн.; оренда землі Петрівська с/р у сумі 10234,38 грн. визнав, надав суду заяву, в обґрунтування якої зазначив наступне, що перед товариством була заборгованість за поставлений пісок бюджетної організації - Міського комунального підприємства експлуатаційно-лінійне управління автошляхів в сумі 569000,00 грн., у зв'язку з чим відповідач не мав можливості своєчасно сплачувати податки в повній мірі, інші заборгованості перед бюджетом та своєчасно виплачувати заробітну плату. Всього кредиторська заборгованість товариства на 31.12.2013 року складає 3966769,07 грн., а дебіторська - 3260299,49 грн. Всього в 2013 році реалізовано 101185,26 тон піску на суму 2641691,38 грн. без ПДВ та середньомісячний продаж піску 8432,11 тон на суму 220140,95 грн. в 2014 році планується збільшення цих показників на 20% та ціна піску буде більшою в цьому році в середньому на 5-7% ніж в минулому. У зв'язку із тим, що добування піску залежить від погодних умов та має сезонну направленість ( з грудня по березень видобування фактично не здійснюється) товариству просто неможливо в повному обсязі сплачувати обов'язкові платежі в зазначений період. На підставі викладеного представник відповідача просив суд встановити порядок виконання судового рішення шляхом встановлення розстрочення терміну виконання погашення заборгованості у сумі 169127,02 грн. на 36 місяців починаючи з 23 квітня 2014 року, виходячи з наступного графіку: з податку на доходи фізичних осіб з 23.04.2014 року по 23.02.2017 включно рівними частинами щомісячно в сумі 3722,33грн., зі сплатою останнього платежу 23 березня 2017 року у сумі 3722,18грн.; оренда землі Станично-Луганська с/р з 23.04.2014 року по 23.02.2017 включно рівними частинами щомісячно в сумі 691,36грн., зі сплатою останнього платежу 23 березня 2017 року у сумі 691,31 грн.; оренда землі Петрівська с/р з 23.04.2014 року по 23.02.2017 включно рівними частинами щомісячно в сумі 284,29 грн., зі сплатою останнього платежу 23 березня 2017 року у сумі 284,23 грн.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що Приватне акціонерне товариство «Кондрашівський піщаний кар'єр» зареєстровано в якості юридичної особи Станично-Луганською районною державною адміністрацією Луганської області 27.07.1994. (а.с.7-8), перебуває на обліку в якості платника податків в Державній податковій інспекції у Станично-Луганському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області. (а.с.9)
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
Відповідно до п. п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Відповідно до п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Статтею 36 Податкового кодексу України передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Згідно п. 49.16 ст. 49 Податкового кодексу України, незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених цим Кодексом.
Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
У відповідності із п.49.18 ст.49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У відповідності із підпунктом 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (далі у розділі XIII - орендна плата).
Розділом ХІІІ Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та платою за землю.
Статтею 269 Податкового кодексу України передбачено, що платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
Відповідно до ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди.
Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.
Відповідно до статті 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік, який починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим за 12 місяців).
Згідно із пунктом 286.1 статті 286 Податкового кодексу України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (підпункт 286.2 статті 286 Податкового кодексу України).
Платник плати за землю має право подавати щомісяця нову звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (підпункт 286.3 статті 286 Податкового кодексу України).
У відповідності із підпунктом 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (підпункт 287.4 статті 287 Податкового кодексу України).
Судом встановлено, що станом на лютий 2014 року відповідач має заборгованість перед бюджетом у загальному розмірі 169127,02 грн., який складається: - з податку на доходи фізичних осіб у сумі 134003,73 грн.; - оренда землі Станично-луганська с/р у сумі 24888,91 грн.; - оренда землі Петрівська с/р у сумі 10234,38 грн.(а.с.10).
Заборгованість виникла: - по податку з доходів фізичних осіб контролюючим органом по податковому повідомленню - рішенню №0000541700 від 08.04.2013 в сумі 188433,64 грн. - основного боргу, 47207,10 грн. - штрафних санкцій, яке було винесено на підставі акту перевірки ДПІ у Станично-Луганському районі ГУ Міндоходів у Луганській області від 22.03.2013 року №118/17/05383566 (а.с. 11); - по оренді за землю відповідно до декларації з плати за землю з орендної плати за 2013 рік були нараховані грошові зобов'язання (а.с.14-21), але у зв'язку з тим, що відповідачем нараховані грошові зобов'язання сплачувались не в повному обсязі станом на лютий 2014 року виникла заборгованість по Станично-луганської с/р у сумі 24888,91 грн., у т.ч. основний платіж 24837,59 грн., пеня - 51,32 грн.; по Петрівської с/р у сумі 10234,38 грн, у т.ч. основний платіж 10229,42 грн., пеня - 4,96 грн.
Згідно із п.п 129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день його погашення, залежно від того, яка з величин, таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті згідно п.129.4 ст.129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI.
Відповідно до п. 59.1, 59.3, 59.4 ст. 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Судом встановлено, що органом державної податкової служби здійснювалися заходи, передбачені ст 59 ПК України, а саме винесено податкову вимогу №1-11 від 16 липня 2013 року, яку було отримано відповідачем особисто 16.07.2013. (а.с.12).
З матеріалів справи вбачається, що позивачем вживалися передбачені законодавством заходи щодо погашення податкового боргу про те, вони не призвели до повного погашення відповідачем податкового боргу.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
З урахуванням приписів статті 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Представник ПрАТ «Кондрашівський піщаний кар'єр» під час судового розгляду справи звернувся з заявою, у якій просив встановити порядок виконання судового рішення шляхом встановлення розстрочення терміну виконання погашення заборгованості у сумі 169127,02 грн. на 36 місяців починаючи з 23 квітня 2014 року, виходячи з наступного графіку: з податку на доходи фізичних осіб з 23.04.2014 року по 23.02.2017 включно рівними частинами щомісячно в сумі 3722,33грн., зі сплатою останнього платежу 23 березня 2017 року у сумі 3722,18грн.; оренда землі Станично-Луганська с/р з 23.04.2014 року по 23.02.2017 включно рівними частинами щомісячно в сумі 691,36грн., зі сплатою останнього платежу 23 березня 2017 року у сумі 691,31 грн.; оренда землі Петрівська с/р з 23.04.2014 року по 23.02.2017 включно рівними частинами щомісячно в сумі 284,29 грн., зі сплатою останнього платежу 23 березня 2017 року у сумі 284,23 грн.
Представник позивача не заперечував проти задоволення заяви про встановлення порядку та строку виконання рішення у справі, погодився з графіком погашення заборгованості.
В судовому засіданні встановлено, що перед відповідачем - ПрАТ «Кондрашівський піщаний кар'єр» була заборгованість за поставлений пісок бюджетної організації - Міського комунального підприємства експлуатаційно-лінійне управління автошляхів в сумі 569000,00 грн., у зв'язку з чим відповідач не мав можливості своєчасно сплачувати податки в повній мірі, інші заборгованості перед бюджетом та своєчасно виплачувати заробітну плату. Всього кредиторська заборгованість товариства на 31.12.2013 року складає 3966769,07 грн., а дебіторська - 3260299,49 грн. Всього в 2013 році реалізовано 101185,26 тон піску на суму 2641691,38 грн. без ПДВ та середньомісячний продаж піску 8432,11 тон на суму 220140,95 грн. в 2014 році планується збільшення цих показників на 20% та ціна піску буде більшою в цьому році в середньому на 5-7% ніж в минулому. У зв'язку із тим, що добування піску залежить від погодних умов та має сезонну направленість ( з грудня по березень видобування фактично не здійснюється) товариству просто неможливо в повному обсязі сплачувати обов'язкові платежі в зазначений період. В зимовий період реалізація є дуже низькою, а це зв'язано із невеликим обсягом виконання будівельних робіт та іншої нагальної потреби і можливостей споживачів, та враховуючи те, що за умовами договору який укладено з Донецькою залізницею (основний покупець піску більше 40% від загальної кількості споживачів) передбачено відстрочення платежу до 90 банківських днів та необхідно погашати заборгованість із заробітної плати працівникам то відповідач реально не зможе одразу погасити заборгованість, таким чином ПрАТ «Кондрашівський піщаний кар'єр» не може сплатити зазначену суму відразу в силу свого майнового стану.
Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Пунктом 100.4 статті 100 Податкового кодексу України передбачено, що підставою для розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань та податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.
Тобто інститут розстрочення податкового боргу може бути застосовано лише у разі наявності доказів поліпшення економічного стану боржника у подальшому та наявності даних про погашення боргу в майбутньому.
На думку суду, укладення між відповідачем та ДП «Донецька залізниця» договору від 20.02.2014 року (а.с.56-60) на постачання гравію та піску, на загальну суму 738000,00 грн. та укладення між відповідачем та ДП «Донецька залізниця» договору від 17.02.2014 року (а.с.61-65) на постачання гравію та піску, на загальну суму 360390,00 грн. дозволить підприємству сплачувати суми заборгованості до бюджету щомісячно, не порушуючи строків, встановлених графіком.
Враховуючи, що представником ПрАТ «Кондрашівський піщаний кар'єр» під час розгляду справи надано суду переконливі докази знаходження підприємства у скрутному фінансовому стані, а також того, що підприємство має можливість поліпшити свій фінансовий стан., з урахуванням клопотання представника відповідача та відсутністю заперечень з боку позивача, суд вважає за необхідне відповідно до ч.1 ст.257 КАС України встановити спосіб та порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення ПрАТ «Кондрашівський піщаний кар'єр» сплати в доход державного бюджету податкового боргу у сумі 169127,02 грн. на 36 місяців починаючи з 23 квітня 2014 року, виходячи з наступного графіку: з податку на доходи фізичних осіб з 23.04.2014 року по 23.02.2017 включно рівними частинами щомісячно в сумі 3722,33грн., зі сплатою останнього платежу 23 березня 2017 року у сумі 3722,18грн.; оренда землі Станично-Луганська с/р з 23.04.2014 року по 23.02.2017 включно рівними частинами щомісячно в сумі 691,36грн., зі сплатою останнього платежу 23 березня 2017 року у сумі 691,31 грн.; оренда землі Петрівська с/р з 23.04.2014 року по 23.02.2017 включно рівними частинами щомісячно в сумі 284,29 грн., зі сплатою останнього платежу 23 березня 2017 року у сумі 284,23 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови, повний текст постанови складено та підписано протягом п'яти днів, з дня закінчення розгляду справи, про що повідомлено сторін в судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Уточнений адміністративний позов Державної податкової інспекції у Станично-Луганському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області до Приватного акціонерного товариства "Кондрашівський піщаний кар'єр" про стягнення податкової заборгованості з розрахункових рахунків у розмірі 169127,02 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з розрахункових рахунків Приватного акціонерного товариства «Кондрашівський піщаний кар'єр» (код ЄДРПОУ 05383566) до Державного бюджету України на розрахункові рахунки податкову заборгованість у сумі 169127,02 грн. (сто шістдесят дев'ять тисяч сто двадцять сім гривень 02 копійки) який виник в продовж 2013 року у тому числі: - з податку на доходи фізичних осіб у сумі 134003,73 грн. (сто тридцять чотири тисячі три гривні 73 коп); оренда землі Станично-Луганська с/р у сумі 24888,91 грн. (двадцять чотири тисячі вісімсот вісімдесят вісім гривень 91 коп.); оренда землі Петрівська с/р у сумі 10234,38 грн. (десять тисяч двісті тридцять чотири гривні 38 коп.).
Встановити спосіб та порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення Приватному акціонерному товариству "Кондрашівський піщаний кар'єр" сплати в доход державного бюджету податкову заборгованість в сумі 169127,02 грн. на 36 місяців починаючи з 23 квітня 2014 року, виходячи з наступного графіку: з податку на доходи фізичних осіб з 23.04.2014 року по 23.02.2017 включно рівними частинами щомісячно в сумі 3722,33грн., зі сплатою останнього платежу 23 березня 2017 року у сумі 3722,18грн.; оренда землі Станично-Луганська с/р з 23.04.2014 року по 23.02.2017 включно рівними частинами щомісячно в сумі 691,36грн., зі сплатою останнього платежу 23 березня 2017 року у сумі 691,31 грн.; оренда землі Петрівська с/р з 23.04.2014 року по 23.02.2017 включно рівними частинами щомісячно в сумі 284,29 грн., зі сплатою останнього платежу 23 березня 2017 року у сумі 284,23 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено та підписано 25 березня 2014 року.
Суддя В.С. Шембелян