УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" грудня 2013 р. справа № 394/315/13-а 2-а/394/14/13
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Чепурнова Д.В.
суддів: Поплавського В.Ю. Сафронової С.В.
за участю секретаря судового засідання: Манцова Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу ОСОБА_1
на постанову Новоархангельського районного суду Кіровоградської області від 25 червня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Скалівської сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області, третя особа - ОСОБА_2, про визнання рішення нечинним, поновлення на посаді та стягнення середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася з вищевказаним позовом до суду в якому, просила визнати нечинним та скасувати рішення Скалівської сільської ради від 03.01.2013 року № 108 «Про обрання секретаря Скалівської сільської ради», поновити її на посаді секретаря Скалівської сільської ради з 03 січня 2013 року та виплатити середньомісячну заробітну плату за час вимушеного прогулу з 03.01.2013 р.
Постановою Новоархангельського районного суду Кіровоградської області від 25 червня 2013 року у задоволенні позовних вимог було відмовлено.
Не погодившись з даною постановою суду ОСОБА_3 подав на неї апеляційну скаргу в якій просить постанову суду скасувати та прийняти нове рішення яким задовольнити його вимоги в повному обсязі. Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції було допущено порушення норм процесуального та матеріального права, та не вірно зроблено висновки про дійсні обставини справи.
В письмових запереченнях на апеляційну скаргу ОСОБА_2 просить залишити її без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.
В судовому засіданні апеляційної інстанції позивач підтримала вимоги викладені в апеляційній скарзі з викладених у ній підстав, інші особи не з'явились, про час та місце слухання справи повідомлялися належним чином.
Колегія суддів апеляційного адміністративного суду, перевіривши законність та обґрунтованість оскарженої постанови не знаходить підстав для її скасування та задоволення апеляційної скарги.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що на підставі рішення першої сесії шостого скликання № 22 від 12.01.2011 року ОСОБА_1 обрано на посаду секретаря Скалівської сільської ради, ОСОБА_2 звільнено з посади секретаря сільської ради в зв'язку з закінченням строку її повноважень. Цього ж дня позивачка прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування.
12.11.2012 року на восьмій сесії сільської ради шостого скликання прийнято рішення № 94 про дострокове припинення та звільнення позивачки з посади секретаря Скалівської сільської ради в зв'язку із встановленими фактами неналежного виконання трудових обов'язків, порушення трудової дисципліни, графіка робочого дня, несвоєчасним написанням протоколів сесій та підробку рішень сесій, порушенням Закону України «Про доступ публічної інформації» порушенням видачі довідок і т.д.
Розпорядженням Скалівського сільського голови № 50 від 15.11.2012 року на підставі ст. 59 п. 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» було призупинено рішення сесії Скалівської сільської ради № 94 від 12.11.2012 року, в зв'язку з порушенням Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» при розгляді питання про виявлення недовіри секретарю сільської ради ОСОБА_1 звільнення її з займаної посади.
Рішенням Скалівської сілької ради № 105 від 26.11.2012 року про обрання секретаря Склівської сільської ради не підтримано кандидатуру ОСОБА_1 на посаду секретаря Скалівської сільської ради, подану за пропозицією сільського голови.
Рішенням № 108 від 03.01.2013 року десятої сесії сільської ради шостого скликання підтримано більшістю голосів кандидатуру ОСОБА_2, депутата сільської ради по виборчому округу № 4 на посаду секретаря Скалівської сільської ради та покладено на неї повноваження секретаря виконавчого комітету сільської ради.
Правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, визначення загальних засад діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі регулюються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Відповідно до статті 7 зазначеного Закону правовий статус посадових осіб місцевого самоврядування визначається Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», цим та іншими законами України.
Посадовою особою місцевого самоврядування Закон Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (ч. 1 ст. 2) визначає особу, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Відповідно до п. 4 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» компетенцією сільських, селищних, міських рад є обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради у порядку, передбаченому цим Законом.
Відповідно до частин 1 та 5 ст. 50 Закону України «Про місце самоврядування в Україні» секретар сільської, селищної, міської ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови. Пропозиція щодо кандидатури секретаря ради може вноситися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради, якщо рада не підтримала кандидатуру на посаду секретаря ради, запропоновану відповідним сільським, селищним, міським головою. Повноваження секретаря сільської, селищної, міської ради можуть бути достроково припинені за рішенням відповідної ради.
Порушень вищезазначених норм Закону при прийняті оскарженого рішення № 108 від 03.01.2013 року допущено не було, а тому судом правомірно відмовлено у позивачу у задоволенні позову щодо скасування вказаного рішення.
Крім того колегія суду зазначає, що до компетенції суду не входить вирішення питань віднесених до виключних повноважень колегіального органу, в даному випадку - Скалівської сільської ради.
Таким чином, судом першої інстанції правильно дана правова оцінка обставин по справі, правильно застосовані норми матеріального та процесуального права при прийнятті рішення, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Керуючись п.1 ч. 1 ст. 198, ст.ст. 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Постанову Новоархангельського районного суду Кіровоградської області від 25 червня 2013 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі.
В повному обсязі ухвала складена 06 грудня 2013 року.
Головуючий: Д.В. Чепурнов
Суддя: В.Ю. Поплавський
Суддя: С.В. Сафронова