| головуючого судді суддів | Дяченко С.П., Сіваченко І.В., Нікуліна О.А., | при секретарі судового засідання | Фаліні І.Ю., | з участю: | | представника позивача представника відповідача | Максимчук С.П., Аніщенко О.С., | розглянувши у відкритому | судовому засіданні | апеляційну скаргу по адміністративній справі на постанову Донецького окружного адміністративного суду від за позовом | Красноармійської об»єднаної державної податкової інспекції Донецької області № 2-а-31140/08/ 0570 ( суддя Тарасенко І.М.) 24 грудня 2008 року Державного підприємства «Селидіввугілля» | до | Красноармійської об»єднаної державної податкової інспекції Донецької області | про | визнання недійсним податкових повідомлень-рішень від 15 листопада 2007 року №0001671840, № 0001681840, № 0001691840 | | В С Т А Н О В И Л А: 14.11.2008
року Державне підприємство “Селидіввугілля” м.Селидове Донецької області
звернулося до суду з позовом до Красноармійської об»єднаної державної податкової
інспекції про визнання не дійсними
податкових повідомлень-рішень ,
посилаючись на те , що 13.11. 2008 року працівниками Красноармійської об»єднаної державної податкової інспекції була проведена невиїздна документальна перевірка стосовно своєчасності сплати земельного
податку за листопад-2006 року по липень
2007 року, по результатам якої складено акт № 1644 від 13.11.2008 року. На підставі висновків вказаного акту перевірки 15.11.2008 року прийнято три податкових
повідомлення-рішення: №0001671840, №
0001681840, № 0001691840 про
застосування штрафних санкцій за
порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов»язань з
податку на землю в розмірі 1.324,82
грн. Позивач вважав , що податковий орган безпідставно змінив напрямок платежу та здійснив
перерозподіл сплачених сум. Просив визнати неправомірними дії Красноармійської об»єднаної державної податкової інспекції по зарахуванню сум сплачених поточних податкових зобов»язань з
земельного податку у погашення
податкового боргу минулих періодів без урахування призначення платежу,
вказаного у платіжному дорученні; визнати вказані податкові повідомлення-рішення недійсними . Постановою
Донецького окружного адміністративного суду від 24 грудня 2008 року позовні вимоги Державного підприємства “Селидіввугілля” м.Селидове Донецької області були задоволені в повному
обсязі.
Відповідач не погодився з постановою суду , подав апеляційну скаргу, в якій просив
рішення суду скасувати , посилаючись на невірне застосування норм
матеріального та процесуального права. Представник відповідача в судовому
засіданні просив апеляційну скаргу задовольнити , постанову суду скасувати; представник позивача - залишити постанову суду першої інстанції
без змін.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, представників сторін по справі, перевіривши матеріали
справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечення на неї встановила наступне. Державне підприємство
“Селидіввугілля” є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом
Селидівської міської ради 06.06.2005р., включене до ЄДРПОУ за номером 33426253
( аркуш справи 7-8)
13.11. 2008 року працівниками Красноармійської об»єднаної державної податкової інспекції
була проведена невиїздна документальна
перевірка позивача стосовно своєчасності
сплати земельного податку за листопад-2006 року по липень 2007
року, по результатам якої складено акт № 1644 від 13.11.2008 року. На підставі висновків вказаного акту перевірки 15.11.2008 року відповідачем прийнято три податкових
повідомлення-рішення: №0001671840, №
0001681840, № 0001691840 про застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов»язань з
податку на землю в розмірі 1.324,82 грн. Суть пору полягає в
правомірності твердження відповідача про порушення позивачем граничного строку
сплати узгоджених податкових зобов»язань. По справі не
вимагається збирання й додаткова перевірка доказів, обставини справи судом
встановлені повно і правильно. Судом першої інстанції встановлено , що Державним підприємством “Селидіввугілля» платіжними дорученнями сплачені зобов»язання за серпень,
вересень, жовтень 2007 року, які безпідставно враховані відповідачем в рахунок
зобов»язань інших звітних періодів: листопад 2006 року, червень 2007 року. Відповідно до ст. 3 Закону України “Про
державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби України
у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими
нормативно-правовими актами органів державної влади. Статтею 1 Закону України “Про систему
оподаткування” передбачено, що ставки, механізм справляння податків і зборів
(обов'язкових платежів), за винятком особливих видів мита, не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування. Відповідно до статті 9 цього Закону
платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати
належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами
терміни. Порядок сплати зобов'язань платників
податків також встановлений Законом України № 2181- ІІІ від 21.12.2000 р. “Про
порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними
цільовими фондами”, який є спеціальним законом про оподаткування. Спірні штрафні санкції до відповідача
було застосовано відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону
України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами
та державними цільовими фондами” за порушення термінів спати узгодженого
податкового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб за землю. Підпункт 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону №2181 ( у
редакції п.п.17.1.7 пункту 17.1 статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом України від
20.02.2003 р. N 550-IV) передбачає, що у разі коли платник податків не сплачує
узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених
цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких
розмірах: - при затримці до 30 календарних днів,
наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового
зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; - при затримці від 31 до 90 календарних
днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої
суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми
податкового боргу; - при затримці, що є більшою 90 календарних
днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми
податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми
податкового боргу. Платник
податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до
загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи,
визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні. Підпунктом 17.1.7. п.17.1 Закону №
2181 передбачено, що штрафні санкції за
порушення податкового законодавства
накладаються на платника податків у
розмірах, визначених цією статтею. Відповідно
до п.п.17.1.7 п.17.1. статті 17 Закону штрафні (фінансові) санкції застосовуються у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму
податкового зобов'язання протягом
граничних строків, визначених цим законом. Статтею 1 Закону України „Про порядок
погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що
під терміном „податкова декларація” у
розумінні цього закону, є, окрім декларації, також „розрахунок”. Порядок узгодження сум податкового
зобов'язання, визначений статтею 5 зазначеного Закону, де під самостійним
узгодженням податкового зобов'язання розуміється подання платником податку до податкового органу податкової декларації з визначенням в ній податкового
зобов'язання. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій
декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (розрахунку). Відповідно до ч.1 п.п. 5.3.1. п.5.3. статті
5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед
бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний
самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним
податковій декларації (розрахунку),
протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного
граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 цього Закону для подання податкової
декларації (розрахунку).
Підпункт 4.1.4. пункту 4.1. статті 4
Закону України „Про порядок
погашення зобов'язань платників податків
перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначає, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що може, зокрема, дорівнювати
календарному року. При цьому, для цілей цього підпункту під терміном „базовий
податковий період” слід розуміти перший
податковий період звітного року, визначеного законом з питань оподаткування, тобто період, у
якому платник податку зобов'язаний
звітувати перед податковим органом шляхом подачі декларації з визначенням податкових зобов'язань. Статтю 25 Закону України “Про плату
за землю” за прострочення встановлених строків сплати податку справляється пеня
у розмірах, визначених законом Відповідно до пункту 1 статті 2
Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та
інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері
публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів
місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при
здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому
числі на виконання делегованих повноважень. Пункти 1 та 9 абзацу 3 статті 2
Кодексу адміністративного судочинства України передбачають, що у справах щодо
оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень
адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб,
що передбачені Конституцією та законами України; з урахуванням права особи на участь у процесі
прийняття рішення.
Відповідно до статті 20 Закону України „Про систему оподаткування”
від 25 червня 1991 року 1251-XII контроль за правильністю та своєчасністю
справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами. Повноваження податкових органів
визначені Законом України "Про державну податкову службу в Україні”, де статтею 10 визначено функції державних
податкових інспекцій , у тому числі , щодо забезпечення обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і
своєчасність надходження цих податків, платежів. На виконання покладених на
податковий орган функцій ДПА України було затверджено Інструкцію про порядок
ведення органами державної податкової
служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких
здійснюється органами державної податкової служби України. Ні Інструкція, яка була
затверджена наказом Головної Державної
податкової інспекції України від 12.05.94 N 37 (у редакції наказу Державної
податкової адміністрації України від 03.09.01 N 342, зареєстрована в
Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2001 р. за N 887/6078) і яка діяла до
13.08.2005р. , а ні Інструкція, яка набрала чинності з 13.08.2005р (Наказ
Державної податкової адміністрації
України 18.07.2005 № 276, зареєстровано
в Міністерстві юстиції України 2 серпня
2005 р. за № 843/11123) , не містять у собі положень щодо прав податкового
органу змінювати призначення платежу визначеного платником податку у платіжних
документах та направляти ці суми на погашення податкового боргу попередніх
податкових періодів при веденні оперативного обліку платежів до бюджету. Пунктом 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що в адміністративних справах
про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень
обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності
покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Посадові особи органів державної
податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції і законів України, інших
нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян,
підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи
ДПС функцій та повною мірою використовувати надані їм права (ст. 13 Закону
України від 04.12.90 р. N 509-XII "Про
державну податкову службу в Україні"). Змінюючи
призначення платежу на свій розсуд відповідач діяв з перевищенням своїх
повноважень.
З огляду на наведене , колегія суддів вважає , що суд першої інстанції прийняв постанову з дотриманням норм матеріального і процесуального права; підстави для її
скасування відсутні.
Ухвала в повному обсязі виготовлена 18 травня 2009 року.
Керуючись
статтями 2,11,70, 159, 160, 184, 195,
196, 198, 200, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства
України, колегія суддів, - | | УХВАЛИЛ А :
Апеляційну скаргу Красноармійської об»єднаної державної податкової
інспекції залишити без задоволення. Постанов у Донецького окружного
адміністративного суду від 24
грудня 2008 року по справі №№
2-а-31140/08/ 0570 за позивом Державного підприємства “Селидіввугілля”
до Красноармійської об»єднаної державної податкової
інспекції про визнання не дійсними
податкових повідомлень-рішень від 15
листопада 2007 року №0001671840, №
0001681840,
№ 0001691840 ,залишити без змін. Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками
перегляду набирає законної сили з моменту проголошення ; може бути оскаржена до
Вищого адміністративного суду України протягом
одного місяця з дня складення ухвали в повному обсязі. Головуючий: ( підпис)
Дяченко С.П. Судді: ( підпис) Сіваченко І.В. (
підпис)
Нікулін О.А.
З
оригіналом вірно : Суддя-доповідач Дяченко
С.П.
Суддя 1-ї інстанції Тарасенко
І.М.
справа № 2-а-31140/08/ 0570 Суддя-доповідач Дяченко С.П. Україна ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И 14 травня 2009 року м. Донецьк Зал судового засідання № 5 у приміщенні суду за адресою:м. Донецьк
бульвар Шевченка, 26, Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі: | головуючого судді суддів | Дяченко С.П., Сіваченко І.В., Нікуліна О.А., | при секретарі судового засідання | Фаліні І.Ю., | з участю: | | представника позивача представника відповідача | Максимчук С.П., Аніщенко О.С., | розглянувши у відкритому | судовому засіданні | апеляційну скаргу по адміністративній справі на постанову Донецького окружного адміністративного суду від за позовом | Красноармійської об»єднаної державної податкової інспекції Донецької області № 2-а-31140/08/ 0570 ( суддя Тарасенко І.М.) 24 грудня 2008 року Державного підприємства «Селидіввугілля» | До | Красноармійської об»єднаної державної податкової інспекції Донецької області | Про | визнання недійсним податкових повідомлень-рішень від 15 листопада 2007 року №0001671840, № 0001681840, № 0001691840 | | В С Т А Н О В И Л А: 14.11.2008
року Державне підприємство “Селидіввугілля” м.Селидове Донецької області звернулося
до суду з позовом до Красноармійської об»єднаної
державної податкової інспекції про
визнання не дійсними податкових повідомлень-рішень , посилаючись на те , що 13.11. 2008 року працівниками Красноармійської об»єднаної державної податкової інспекції
була проведена невиїздна документальна
перевірка стосовно своєчасності сплати земельного податку за листопад-2006 року по липень 2007
року, по результатам якої складено акт № 1644 від 13.11.2008 року. На підставі висновків вказаного акту перевірки 15.11.2008 року прийнято три податкових
повідомлення-рішення: №0001671840, №
0001681840, № 0001691840 про
застосування штрафних санкцій за
порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов»язань з
податку на землю в розмірі 1.324,82
грн. Позивач вважав , що податковий орган безпідставно змінив напрямок платежу та здійснив
перерозподіл сплачених сум. Просив визнати неправомірними дії Красноармійської об»єднаної державної податкової інспекції по зарахуванню сум сплачених поточних податкових зобов»язань з
земельного податку у погашення
податкового боргу минулих періодів без урахування призначення платежу,
вказаного у платіжному дорученні; визнати вказані податкові повідомлення-рішення недійсними . Постановою
Донецького окружного адміністративного суду від 24 грудня 2008 року позовні вимоги Державного підприємства “Селидіввугілля” м.Селидове Донецької області були задоволені в повному
обсязі.
Відповідач не погодився з постановою суду , подав апеляційну скаргу, в якій просив
рішення суду скасувати , посилаючись на невірне застосування норм
матеріального та процесуального права. Представник відповідача в судовому
засіданні просив апеляційну скаргу задовольнити , постанову суду скасувати; представник позивача - залишити постанову суду першої інстанції
без змін.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, представників сторін по справі, перевіривши матеріали
справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечення на неї встановила наступне. Державне підприємство
“Селидіввугілля” є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом
Селидівської міської ради 06.06.2005р., включене до ЄДРПОУ за номером 33426253
( аркуш справи 7-8)
13.11. 2008 року працівниками Красноармійської об»єднаної державної податкової інспекції
була проведена невиїздна документальна
перевірка позивача стосовно своєчасності
сплати земельного податку за листопад-2006 року по липень 2007
року, по результатам якої складено акт № 1644 від 13.11.2008 року. На підставі висновків вказаного акту перевірки 15.11.2008 року відповідачем прийнято три податкових
повідомлення-рішення: №0001671840, №
0001681840, № 0001691840 про застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків сплати узгоджених податкових зобов»язань з
податку на землю в розмірі 1.324,82 грн. Суть пору полягає в
правомірності твердження відповідача про порушення позивачем граничного строку
сплати узгоджених податкових зобов»язань. По справі не
вимагається збирання й додаткова перевірка доказів, обставини справи судом
встановлені повно і правильно. Судом першої інстанції встановлено , що Державним підприємством “Селидіввугілля» платіжними дорученнями сплачені зобов»язання за
серпень, вересень, жовтень 2007 року, які безпідставно враховані відповідачем в рахунок зобов»язань інших звітних періодів: листопад 2006
року, червень 2007 року.
Відповідно до ст. 3 Закону України “Про
державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби України
у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими
нормативно-правовими актами органів державної влади. Статтею 1 Закону України “Про систему
оподаткування” передбачено, що ставки, механізм справляння податків і зборів
(обов'язкових платежів), за винятком особливих видів мита, не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування. Відповідно до статті 9 цього Закону
платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати
належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами
терміни. Порядок сплати зобов'язань платників
податків також встановлений Законом України № 2181- ІІІ від 21.12.2000 р. “Про
порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними
цільовими фондами”, який є спеціальним законом про оподаткування. Спірні штрафні санкції до відповідача
було застосовано відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону
України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами
та державними цільовими фондами” за порушення термінів спати узгодженого
податкового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб за землю. Підпункт 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону №2181 ( у
редакції п.п.17.1.7 пункту 17.1 статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом України від
20.02.2003 р. N 550-IV) передбачає, що у разі коли платник податків не сплачує
узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених
цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких
розмірах: - при затримці до 30 календарних днів,
наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового
зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; - при затримці від 31 до 90 календарних
днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої
суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми
податкового боргу; - при затримці, що є більшою 90 календарних
днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми
податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми
податкового боргу. Платник
податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до
загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи,
визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні. Підпунктом 17.1.7. п.17.1 Закону №
2181 передбачено, що штрафні санкції за
порушення податкового законодавства
накладаються на платника податків у
розмірах, визначених цією статтею. Відповідно
до п.п.17.1.7 п.17.1. статті 17 Закону штрафні (фінансові) санкції застосовуються у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму
податкового зобов'язання протягом граничних
строків, визначених цим законом. Статтею 1 Закону України „Про порядок
погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що
під терміном „податкова декларація” у
розумінні цього закону, є, окрім декларації, також „розрахунок”. Порядок узгодження сум податкового
зобов'язання, визначений статтею 5 зазначеного Закону, де під самостійним
узгодженням податкового зобов'язання розуміється подання платником податку до податкового органу податкової декларації з визначенням в ній податкового
зобов'язання. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій
декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (розрахунку). Відповідно до ч.1 п.п. 5.3.1. п.5.3. статті
5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед
бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний
самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним
податковій декларації (розрахунку),
протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного
граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4. пункту 4.1.
статті 4 цього Закону для подання податкової декларації (розрахунку). Підпункт 4.1.4. пункту 4.1. статті 4
Закону України „Про порядок
погашення зобов'язань платників податків
перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначає, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що може, зокрема, дорівнювати
календарному року. При цьому, для цілей цього підпункту під терміном „базовий
податковий період” слід розуміти перший
податковий період звітного року, визначеного законом з питань оподаткування, тобто період, у
якому платник податку зобов'язаний
звітувати перед податковим органом шляхом подачі декларації з визначенням податкових зобов'язань. Статтю 25 Закону України “Про плату
за землю” за прострочення встановлених строків сплати податку справляється пеня
у розмірах, визначених законом Відповідно до пункту 1 статті 2
Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та
інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері
публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів
місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при
здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому
числі на виконання делегованих повноважень. Пункти 1 та 9 абзацу 3 статті 2
Кодексу адміністративного судочинства України передбачають, що у справах щодо
оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень
адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб,
що передбачені Конституцією та законами України; з урахуванням права особи на участь у процесі
прийняття рішення.
Відповідно до статті 20 Закону України „Про систему оподаткування”
від 25 червня 1991 року 1251-XII контроль за правильністю та своєчасністю
справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами. Повноваження податкових органів
визначені Законом України "Про державну податкову службу в Україні”, де статтею 10 визначено функції державних
податкових інспекцій , у тому числі , щодо забезпечення обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і
своєчасність надходження цих податків, платежів. На виконання покладених на
податковий орган функцій ДПА України було затверджено Інструкцію про порядок
ведення органами державної податкової
служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких
здійснюється органами державної податкової служби України. Ні Інструкція, яка була
затверджена наказом Головної Державної
податкової інспекції України від 12.05.94 N 37 (у редакції наказу Державної
податкової адміністрації України від 03.09.01 N 342, зареєстрована в
Міністерстві юстиції України 18 жовтня 2001 р. за N 887/6078) і яка діяла до
13.08.2005р. , а ні Інструкція, яка набрала чинності з 13.08.2005р (Наказ
Державної податкової адміністрації
України 18.07.2005 № 276, зареєстровано
в Міністерстві юстиції України 2 серпня
2005 р. за № 843/11123) , не містять у собі положень щодо прав податкового
органу змінювати призначення платежу визначеного платником податку у платіжних
документах та направляти ці суми на погашення податкового боргу попередніх
податкових періодів при веденні оперативного обліку платежів до бюджету. Пунктом 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що в адміністративних справах
про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень
обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності
покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Посадові особи органів державної
податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції і законів України, інших
нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян,
підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи
ДПС функцій та повною мірою використовувати надані їм права (ст. 13 Закону
України від 04.12.90 р. N 509-XII "Про
державну податкову службу в Україні"). Змінюючи
призначення платежу на свій розсуд відповідач діяв з перевищенням своїх
повноважень.
З огляду на наведене , колегія суддів вважає , що суд першої інстанції прийняв постанову з дотриманням норм матеріального і процесуального права; підстави для її
скасування відсутні.
Ухвала в повному обсязі виготовлена 18 травня 2009 року.
Керуючись
статтями 2,11,70, 159, 160, 184, 195,
196, 198, 200, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства
України, колегія суддів, - | | УХВАЛИЛ А :
Апеляційну скаргу Красноармійської об»єднаної державної податкової
інспекції залишити без задоволення. Постанов
у Донецького
окружного адміністративного суду від 24
грудня 2008 року по справі №№
2-а-31140/08/ 0570 за позивом Державного підприємства “Селидіввугілля”
до Красноармійської об»єднаної державної податкової
інспекції про визнання не дійсними податкових повідомлень-рішень від 15 листопада 2007
року №0001671840, № 0001681840, № 0001691840 ,залишити без змін. Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили
з моменту проголошення ; може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду
України протягом одного місяця з дня складення ухвали в повному обсязі. Головуючий: Дяченко С.П. Судді: Сіваченко І.В. Нікулін О.А.
Суддя 1-ї інстанції Тарасенко
І.М.
справа № 2-а-31140/08/ 0570 Суддя-доповідач Дяченко С.П. Україна ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И ( вступна та резолютивна частина ) 14 травня 2009 року м. Донецьк Зал судового засідання № 5 у приміщенні суду за адресою:м. Донецьк
бульвар Шевченка, 26, Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі: | головуючого судді суддів | Дяченко С.П., Сіваченко І.В., Нікуліна О.А., | при секретарі судового засідання | Фаліні І.Ю., | з участю: | | представника позивача представника відповідача | Максимчук С.П., Аніщенко О.С., | розглянувши у відкритому | судовому засіданні | апеляційну скаргу по адміністративній справі на постанову Донецького окружного адміністративного суду від за позовом | Красноармійської об»єднаної державної податкової інспекції Донецької області № 2-а-31140/08/ 0570 ( суддя Тарасенко І.М.) 24 грудня 2008 року Державного підприємства «Селидіввугілля» | до | Красноармійської об»єднаної державної податкової інспекції Донецької області | про | визнання недійсним податкових повідомлень-рішень від 15 листопада 2007 року №0001671840, № 0001681840, № 0001691840 | | УХВАЛИЛ А :
Апеляційну скаргу Красноармійської об»єднаної державної податкової
інспекції залишити без задоволення. Постанов у Донецького окружного
адміністративного суду від 24
грудня 2008 року по справі №№
2-а-31140/08/ 0570 за позивом Державного підприємства “Селидіввугілля”
до Красноармійської об»єднаної державної податкової
інспекції про визнання не дійсними податкових повідомлень-рішень від 15 листопада 2007
року №0001671840, № 0001681840, № 0001691840 ,залишити без змін. Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками
перегляду набирає законної сили з моменту проголошення ; може бути оскаржена до
Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня
складення ухвали в повному обсязі. Головуючий: Дяченко С.П. Судді: Сіваченко І.В. Нікулін О.А.