Ухвала суду № 37809674, 19.03.2014, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.03.2014
Номер справи
819/346/13-а
Номер документу
37809674
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2014 року Справа № 876/6376/13

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді - Мікули О.І.,

суддів - Курильця А.Р., Кушнерика М.П.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м.Львові апеляційну скаргу Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 15 березня 2013 року у справі № 819/346/13-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Парт-2" до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення, -

в с т а н о в и в :

13 лютого 2013 року позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Парт - 2" звернулося в суд з позовом до відповідача - Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №0002312230 від 06 грудня 2012 року.

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 15 березня 2013 року позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Тернопільської об'єднаної держаної податкової інспекції №0002312230 від 06 грудня 2012 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 60622,25 грн. (шістдесят тисяч шістсот двадцять дві гривні двадцять п'ять копійок).

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, з порушенням норм матеріального і процесуального права та підлягає скасуванню, покликаючись на те, що судом першої інстанції не надано належної правової оцінки тому факту, що Z-звіт друкується за день, а не за зміну, яка триває 24 години з початку своєї роботи. Таким чином, оскаржуване податкове повідомлення - рішення №0002312230 винесно правомірно, оскільки позивачем порушено п.2.6 гл.2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» № 637. Просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не прибули, про дату, час і місце апеляційного розгляду повідомлені належним чином, а тому суд, відповідно до положень п.2 ч.1 ст.197 КАС України, вважає можливим проведення розгляду справи в їхній відсутності в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами та на основі наявних у ній доказів.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги в їх сукупності, суд дійшов висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову - без змін з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що у період 05 по 20 листопада 2012 року працівниками Тернопільскої ОДПІ проведено фактичну перевірку дотримання суб'єктом господарювання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності торгових патентів, ліцензій, свідоцтв на АЗС №2 ТОВ "Парт - 2" (режим роботи- цілодобовий) за адресою: с.Н.Луб'янки, Збаразького району Тернопільської області, якою встановлено порушення підприємством п.2.6 гл.2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» № 637, а саме: готівкові кошти за 20 жовтня 2012 року з 13 год. 25 хв. по 23 год. 56 хв. оприбутковані 21 жовтня 2012 року на підставі фіскального звітного чека № 826 у загальній сумі 12124,45 грн., тобто несвоєчасно оприбутковано готівку в книзі обліку розрахункових операцій.

За результатами перевірки складено Акт №0136/19/19/22/37076630 від 19 листопада 2012 року (а.с.43-44).

Оператор АЗС, який був присутній при проведенні перевірки, від отримання акту перевірки відмовився.

06 грудня 2012 року на підставі вказаного Акту Тернопільською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення форми «С» №0002312230 та застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції в загальному розмірі 60622,25 грн. на підставі п.1 абз. 3 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» №436/95.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем не було порушено вимог чинного законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, оскільки обов'язок друку Z-звіту протягом 24 годин не супроводжується обов'язком здійснення такого друку до закінчення саме календарного дня (до 23 год. 59 хв.). Таким чином, оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийнято неправомірно. Відповідач не довів правомірності прийнятого ним рішення та не надав доказів на обґрунтування власних заперечень.

Такі висновки суду першої інстанції, на думку колегії суддів, відповідають нормам матеріального права та фактичним обставинам справи і є правильними, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Згідно зі ст.2 вказаного Закону фіскальний звітний чек - це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті.

Денний звіт - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року № 199 «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування» затверджено «Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування».

Відповідно до вказаних Вимог формування Z-звіту повинно виконуватися у такій послідовності: друкування фіскального звітного чека і занесення інформації до фіскальної пам'яті; обнуління регістрів денних підсумків оперативної пам'яті; друкування інформації, що підтверджує обнуління регістрів денних підсумків оперативної пам'яті та дійсність фіскального звітного чека.

При цьому, згідно з приміткою 1 додатка до цих Вимог, підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години.

Відповідно до п.2 Вимог зміна - це період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту.

Тобто, ніякої прив'язки в часі до певної календарної дати немає.

Аналізуючи вищенаведені законодавчі приписи, колегія суддів дійшла висновку, що обов'язок щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки необхідно не інакше, як друкування фіскальних звітних чеків за кожний день, але не пізніше ніж через 24 години після початку роботи. Тому, якщо об'єкт торгівлі працює цілодобово, то фіскальні звітні чеки повинні роздруковуватися щодоби, тобто не пізніше ніж через 24 години з моменту реєстрації першої розрахункової операції, виконаної після попереднього Z-звіту.

Як вбачається з матеріалів справи, режим роботи АЗС №2 - цілодобовий. Оператором АЗС роздруковано щоденний Z-звіт №0825 за 20 жовтня 2012 року о 13:25 год., наступний Z-звіт №0826 за 21 жовтня 2010 року роздрукований о 09:24 год.

Таким чином, оскільки фіскальний звітний чек № 0826 за зміну РРО 20 жовтня 2012 року роздрукований протягом 24 - годинного строку, то відповідачем своєчасно оприбутковано готівкові кошти на підставі фіскального звітого чека РРО (Z-звіту № 0826), шляхом підклеювання на відповідні сторінці книги ОРО (а.с.28) та щоденного виконання записів про рух готівки на загальну суму розрахунків (службова видача) 23600 грн. (а.с. 26-27).

Враховуючи усе вищенаведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про неправомірність прийняття Тернопільською ОДПІ податкового повідомлення - рішення №0002312230 від 06 грудня 2012 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 60622,25 грн. (шістдесят тисяч шістсот двадцять дві гривні двадцять п'ять копійок).

Ч.2 ст.71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладаються на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Тернопільською ОДПІ не доведено правомірність прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення. Разом з тим, позивач довів факт дотримання ним вимог чинного законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій та надав докази на підтвердження власних вимог.

Таким чином, доводи апеляційної скарги є безпідставними та не спростовують висновків суду першої інстанції.

З врахуванням вищенаведеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про підставність позовних вимог, правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому відповідно до ч.1 ст.200 КАС України апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,-

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції залишити без задоволення, а постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 15 березня 2013 року у справі № 819/346/13-а - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, що беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий О.І. Мікула

Судді А.Р. Курилець

М.П. Кушнерик