ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/585/14
19 березня 2014 року 11год. 40хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Ляшук Г.С. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м.Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області доОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ :
Державна податкова інспекція у м.Рівному Головного управління міндоходів у Рівненській області звернулась в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості зі сплати земельного податку в сумі 3552,93 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що станом на 10.02.2014 року за ОСОБА_1 рахується заборгованість перед бюджетом зі сплати земельного податку в сумі 3552,93грн. Вказаний борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений.
У судове засідання представник позивача не прибув, в позовній заяві просив розглянути справу без участі представника податкового органу.
Відповідач заперечень суду не надала, у судове засідання не прибула, про причини неприбуття суд не повідомила, про дату, час і місце судового розгляду,з урахуванням ст.33, 35 Кодексу адміністративного судочинства повідомленаналежним чином.(а.с.18)
Судом не визнавалася обовязковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин суд вважає за можливе вирішити спір без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.
Повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Згідно з даними особового рахунку за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом зі сплати земельного податку в сумі 3552,93грн.
Ця заборгованість виникла на підставі податкового повідомлення-рішення форми "Ф" №0000351744 від 12.06.2012 року, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання за платежем земельний податок у сумі 3552,93грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 30.07.2012 року про, що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. За даними КПДСС вказане податкове повідомлення рішення в судовому порядку не оскаржувалося.
З метою погашення податкової заборгованості ДПІ у м.Рівне для ОСОБА_1 було сформовано та надіслано першу податкову вимогу №1/640 від 26.10.2010 року на суму 1776,47 грн., другу податкову вимогу №2/845 від 10.12.2010 року на суму 9820,24 грн.
Вказані податкові вимоги відповідачем отримані, у встановленому порядку нею не оскаржувалися.
Ці обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією корінця першої податкової вимоги №1/640 від 26.10.2010 р., копією корінця другої податкової вимоги №2/845 від 10.12.2010р., копією фіксального чека органу поштового зв'язку від 26.02.2014 р. (а.с.3), довідкою про стан розрахунків з бюджетом згідно з картками особових рахунків станом на 07.02.2014р. (а.с.5), розрахунком суми податкового боргу станом на 10.02.2014р. (а.с.6).
Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп.14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Згідно з пп.14.1.72 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Відповідно до п.287.1 ст.287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Пунктом 286.5 ст.286 Податкового кодексу України встановлено, що нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу. У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником - починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності. У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Згідно з п.287.5 ст.285 Податкового кодексу України податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.59.1, ст.59. Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Однак відповідно до п.59.5ст.59 Податкового кодексу України якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Оскільки з дня винесення податкової вимоги заборгованість не погашалася в повній мірі відповідачем, підстави для винесення нової вимоги не виникало, однак процедура стягнення вважається дотриманою.
Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Оскільки відповідач не оскаржувала податкового повідомлення-рішення та податкових вимог, то загальна сума податкової заборгованості є узгодженою і підлягає сплаті.
Згідно з пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
В силу вимог ст. 38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
За наведених обставин, оцінивши подані позивачем докази, суд дійшов висновку, що відповідач свій податковий обов'язок не виконав, а відтак позовні вимоги є обгрунтованними і підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями , 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) податкову заборгованість зі сплати земельного податку в сумі 3552(три тисячі п'ятсот п'ятдесят дві) гривні 93 копійки, яку перерахувати в управління Державного казначейства в Рівненській області МФО 833017, ЄДРПОУ 22586331, на ім'я Місцевого бюджету м.Рівне, р/р 33211813700002, код платежу 13050300.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Друзенко Н.В.