Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 березня 2014 року Справа № 805/3374/14
м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Смагар С.В., розглянувши позовну заяву Відділу освіти Кіровської районної у м. Донецьку ради
до Донецької об’єднаної державної фінансової інспекції
про скасування вимоги від 24 лютого 2014 року № 21-04-09/921 про прийняття заходів по виявлених ревізією порушень
ВСТАНОВИВ:
Відділ освіти Кіровської районної у м. Донецьку ради звернувся з позовом до Донецької об’єднаної державної фінансової інспекції про скасування вимоги від 24 лютого 2014 року № 21-04-09/921 про прийняття заходів по виявлених ревізією порушень.
Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб’єктом владних повноважень. Суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивачем, який не є суб’єктом владних повноважень, у порушення зазначеної норми не надано копію позовної заяви з копіями всіх документів, що приєднуються до неї, для відповідача.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VІ (зі змінами та доповненнями) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. Стаття 4 зазначеного Закону передбачає, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно зі статтею 8 Закону України про «Державний бюджет України на 2014 рік» (текст Закону України від 16.01.2014 № 719-VII «Про державний бюджет України на 2014 рік», надрукований 21 січня 2014 року у газетах «Голос України» №10 та «Урядовий кур'єр» №11) у 2014 році встановлено мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень, з 1 липня - 1250 гривень, з 1 жовтня - 1301 гривня.
Зважаючи на викладене, мінімальна заробітна плата у місячному розмірі станом на 1 січня 2014 року складає 1218 грн. від розміру якої й справлятиметься судовий збір.
Суд зазначає, що звернені до суду вимоги позивача про скасування вимоги від 24 лютого 2014 року № 21-04-09/921 про прийняття заходів по виявлених ревізією порушень, є немайновими.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за позовні вимоги немайнового характеру у сумі 73 грн. 08 коп.
Реквізити для сплати судового збору при подачі адміністративного позову: р/р 31217206784005, отримувач - Держбюджет Калінінського району м. Донецьк, банк отримувач - ГУДКСУ у Донецькій області, МФО банку - 834016, ЄДРПОУ отримувача: 38034015, призначення платежу - судовий збір за позовом (найменування позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код 35099148.
Пунктом 3 частини 1 статті 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Статтею 48 КАС України передбачено, що здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами). Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь. Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Таким чином, відповідачем у справі може бути фізична чи юридична особа, яка має адміністративну процесуальну правосуб’єктність.
Суд зазначає, що позовні вимоги позивачем заявлені до Донецької об’єднаної державної фінансової інспекції, яка не є юридичною особою, і не має адміністративної процесуальної правосуб’єктності, тобто не має ознак відповідача. Належним відповідачем є Державна фінансова інспекція в Донецькій області, яка є юридичною особою і має бути відповідачем у даній адміністративній справі.
Таким чином, позивачу необхідно надати уточнення позовної заяви стосовно належного відповідача, який є юридичною особою.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява подана позивачем без дотримання вимог частин 1, 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись частинами 1, 3 статті 106, частинами 1, 2, 5 статті 108, статтями 160, 165, 185, 186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Відділу освіти Кіровської районної у м. Донецьку ради до Донецької об’єднаної державної фінансової інспекції про скасування вимоги від 24 лютого 2014 року № 21-04-09/921 про прийняття заходів по виявлених ревізією порушень, залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк до 7 квітня 2014 року на усунення недоліків шляхом належного оформлення позовної заяви відповідно до вищезазначених норм Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: надання (надіслання) суду копій всіх документів, що приєднані до позовної заяви для їх направлення відповідачу; оригіналу документу про сплату судового збору за позовні вимоги немайнового характеру у сумі 73 грн. 08 коп.; уточнень позовної заяви (у двох екземплярах) стосовно найменування належного відповідача, який є юридичною особою. Якщо позивач здійснить усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
3. Ухвала про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Смагар С.В.