Ухвала суду № 37700878, 05.03.2014, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2014
Номер справи
1570/189/2012
Номер документу
37700878
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

——————————————————————

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2014 р.

м.Одеса

Справа № 1570/189/2012

Категорія: 10.2.2

Головуючий в 1 інстанції: Цховребова М. Г

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду

у складі: судді доповідача - головуючого - Шляхтицького О.І.,

суддів: Джабурія О.В., Крусяна А.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Одеського національного медичного університету на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 17 серпня 2012 року у справі за адміністративним позовом Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Одеського національного медичного університету про стягнення заборгованості та фінансових санкцій, –

ВСТАНОВИЛА:

У січні 2012 року позивач звернувся з адміністративним позовом про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості неправомірно використаних коштів, фінансових та штрафних санкцій в сумі 170618,34 грн.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 17 серпня 2012 року адміністративний позов було задоволено.

Стягнуто з Одеського національного медичного університету на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість з неправомірно використаних коштів, фінансових та штрафних санкцій в сумі 170618,34 грн.

Не погоджуючись з даною постановою суду Одеський національний медичний університет подав апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі зазначено, що рішення судом першої інстанції ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права, у зв’язку з чим просить його скасувати та ухвалити нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення.

Судом першої інстанції встановлено, що Судом першої інстанції встановлено, що 16.10.2006 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців включено відомості про юридичну особу – Одеський національний медичний університет, ідентифікаційний код: 02010801, місцезнаходження: 65082, м. Одеса, пров. Валіховський, 2.

На підставі рішення про видачу ліцензії від 17 січня 2011 року № 1 (переоформлення ліцензії від 20.05.2010 року серії АВ № 554113) Міністерством охорони здоров’я України 02.02.2011 року ОНМЕДУ видано ліцензію, Серія АГ № 571420, на право провадження медичної практики, строк дії ліцензії: з 17.01.2011 року.

04.02.1997 року створено відокремлений підрозділ ОНМЕДУ – санаторій-профілакторій Одеського національного медичного університету, ідентифікаційний код: 24761152, без права юридичної особи, місцезнаходження: 65031, м. Одеса, вул. С. Ядова, 4а: вид діяльності за КВЕД-2010: 86.10 Діяльність лікарняних закладів.

Згідно до пунктів 1.2, 1.11 розділу 1 Положення про санаторій-профілакторій ОНМЕДУ, 08.02.2011 року узгодженого директором виконавчої дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та затвердженого директором ОНМЕДУ, відповідно:

- санаторій-профілакторій ОНМЕДУ є неприбутковим відокремленим підрозділом ОНМЕДУ і підпорядковується його власнику;

- для провадження медичної практики ОНМЕДУ повинен мати ліцензію МОЗ України на право проведення лікувальної діяльності, а санаторій-профілакторій акредитаційний сертифікат.

17.10.2011 року Головною акредитаційною комісією Міністерства охорони здоров’я України санаторію-профілакторію ОНМЕДУ видано Акредитаційний сертифікат, Серія МЗ № 009189, термін дії сертифікату¬: з 29 вересня 2011 року по 29 вересня 2014 року.

14.09.2011 року виконавча дирекція Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку п. 3.9 Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 року № 16, звернулась до Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з ініціативою припинення часткового фінансування санаторію-профілакторію ОНМЕДУ шляхом видання відповідного наказу, у зв’язку із закінченням 25.06.2011 року терміну дії акредитаційного сертифікату.

Згідно до наказу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 13.10.2011 року № 359-ос, виконавчій дирекції Одеського обласного відділення Фонду наказано, зокрема: припинити часткове фінансування за рахунок коштів Фонду санаторію-профілакторію ОНМЕДУ у зв’язку із відсутністю у санаторію-профілакторію акредитаційного сертифікату.

Зазначений наказ отримано відповідачем 17.10.2011 року.

Листом позивача, надісланим 24 жовтня 2011 року, санаторій-профілакторій ОНМЕДУ повідомлено про проведення планової перевірки цільового використання страхових коштів Фонду.

5 листопада 2011 року посадовою та службовою особами виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, на підставі наказу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18.10.2011 року № 367-ос та направлення виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду від 01.11.2011 року № 85, службовою особою відділу виконавчої дирекції Одеського обласного відділення Фонду, на підставі направлення виконавчої дирекції Одеського обласного відділення Фонду від 02.11.2011 року № 1058, проведена перевірка цільового використання страхових коштів Фонду на часткове фінансування санаторію-профілакторію ОНМЕДУ за 9 місяців 2011 року.

За наслідками проведеної перевірки складено акт перевірки цільового використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на часткове фінансування санаторію-профілакторію Одеського національного медичного університету за 9 місяців 2011 року.

Згідно висновків зазначеного акта перевірки, на підставі п. 5.2 Порядку часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду соціального страхування тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою правління Фонду від 25.02.2009 року № 16, зареєстрованого в Мін’юсті України 30.04.2009 року за № 394/16410, кошти Фонду в сумі 101676 грн. 55 коп. (57960,00 грн. –по статті «Харчування», 6210,64 грн. –по статті «Лікування», 34644,50 грн. –по оплаті праці з нарахуваннями, 2861,41 грн. –по статті «Оплата послуг та інші витрати»), що були витрачені санаторієм-профілакторієм Одеського національного медичного університету з порушенням вимог Порядку повинні бути повернені на рахунок виконавчої дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Відповідно до змісту акта перевірки, вищенаведені порушення встановлені позивачем виходячи з наступного, зокрема:

1) санаторій-профілакторій мав акредитаційні сертифікати про привласнення вищої категорії серії МЗ № 007364 від 25.06.2008 року, дійсний до 25.06.2011 року, від 17.10.2011 року № 009189, дійсний з 29.09.2011 року по 29.09.2011 року;

2) в ревізуємому періоді часткове фінансування санаторію-профілакторію здійснювалось на підставі договору між виконавчою дирекцією Одеського обласного відділення Фонду та санаторієм-профілакторієм ОНМЕДУ, укладеного про часткове фінансування на 2011 рік від 17.01.2011 року № 3;

3) згідно листа ВД ООВ ФСС з ТВП від 09.09.2011 року № 05.02-09-1128 у зв’язку з закінченням терміну дії акредитаційного сертифікату № 007364 санаторію-профілакторію ОНМЕДУ на підставі п.п. 2.8, 3.9 Порядку № 16 від 25.02.2009 року було запропоновано повернути 128 тис. грн., перераховані виконавчою дирекцією на рахунок санаторію-профілакторію ОНМЕДУ платіжними дорученнями від 28.07.2011 року № 2066 на суму 65 тис. грн., від 04.08.2011 року № 2181 на суму 63 тис. грн. Однак на час проведення перевірки санаторієм-профілакторієм ОНМЕДУ фактично повернено до бюджету Фонду 16800 грн.;

4) в порушення п. 2.8 Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 року № 16, при відсутності акредитаційного сертифікату санаторієм-профілакторієм ОНМЕДУ подавалися заявки на фінансування, отримувалися та використовувалися кошти Фонду, так:

- по статті «Харчування»за ІІІ квартал 2011 року було використано коштів Фонду при проведенні двох змін (VI зміна з 04.07.2011 року по 21.07.2011 року, VII зміна з 25.07.2011 року по 11.08.2011 року) в сумі 57960,00 грн.;

- по статті «Лікування» за ІІІ квартал 2011 року було використано коштів Фонду при проведенні двох змін (VI зміна з 04.07.2011 року по 21.07.2011 року, VII зміна з 25.07.2011 року по 11.08.2011 року) в сумі 6210,64 грн.;

- по статті «Оплата праці працівників санаторію-профілакторію, які утримуються за рахунок коштів Фонду»та статті «Нарахування на заробітну плату»за ІІІ квартал 2011 року було використано коштів при проведенні двох змін (з 04.07.2011 року по 21.07.2011 року, VII зміна з 25.07.2011 року по 11.08.2011 року) в сумі 34644,50 грн.;

5) всього видатків відображено по стр. 14 «Оплата послуг та інших видатків»звіту про надходження та використання коштів санаторіями-профілакторіями Ф.16-ФСС з ТВП за 9 місяців 2011 року в сумі 2861,41 грн., але не передбачені кошторисом на 9 місяців 2011 року, що є порушення п. 3.1 Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою правління Фонду від 25.02.2009 року № 16 (із змінами та доповненнями);

6) проведеною перевіркою встановлено порушення в витрачанні коштів, виділених кошторисом ВД обласного відділення Фонду, на часткове фінансування санаторію по статті «Ф.О.П. з нарахуваннями».

В якості додатків до акту перевірки додано:

- пояснювальна головного лікаря та головного бухгалтера санаторію-профілакторію ОНМЕДУ;

- акт інвентаризації наявності грошових коштів і грошових документів, що знаходяться в касі;

- акт зняття залишку медикаментів.

Відповідно до рішення № 1768 від 9 листопада 2011 року, директор виконавчої дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, розглянувши матеріали перевірки санаторію-профілакторію ОНМЕДУ, за наслідками якої підлягає поверненню до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності –101676,55 грн., використані не за цільовим призначенням, керуючись ст. 22, п. 6 ч. 1 ст. 28, ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», вирішив застосувати до санаторію-профілакторію ОНМЕДУ фінансові санкції в таких розмірах: 101676,55 грн. –використані кошти з порушенням та не за цільовим призначенням; 50838,28 грн. –штраф; всього –152514,83 грн.

Відповідно до рішення № 1812 від 12 грудня 2011 року, директор виконавчої дирекції Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, розглянувши довідку від 12 грудня 2011 року, що фіксує факт несвоєчасного повернення санаторієм-профілакторієм ОНМЕДУ страхових коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в сумі 152514,83 грн. згідно з рішенням про повернення коштів та застосування фінансових санкцій від 09.11.2011 року № 1768, керуючись п. 6 ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», вирішив застосувати до санаторію-профілакторію ОНМЕДУ фінансові санкції в таких розмірах: штраф –15251,48 грн.; пеня –2852,03 грн.; всього –18103,51 грн.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що станом на момент розгляду і вирішення справи доказів про сплату відповідачем суми фінансових санкцій, застосованих позивачем рішеннями № 1768 від 9 листопада 2011 року та № 1812 від 12 грудня 2011 року, повністю або частково, суду не надано.

Колегія суддів вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ст.ст. 2, 7, 10, 11, 70, 71 КАС України, Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».

За змістом ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.

На підставі ст. 9 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів. Фонд є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, а також символіку, що затверджується правлінням Фонду. Фонд набуває прав юридичної особи з дня реєстрації статуту в спеціально уповноваженому центральному органі виконавчої влади.

Згідно п. 2 ст. 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", рішення правління Фонду, прийняте в межах його компетенції, є обов'язковим для виконання всіма страхувальниками та застрахованими особами.

Відповідно до п. 3 статті 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" передбачено, що виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Виконавча дирекція є підзвітною правлінню Фонду та здійснює діяльність від імені Фонду в межах та в порядку, визначених статутом Фонду та положенням про виконавчу дирекцію Фонду, що затверджується його правлінням.

Згідно з ч. 5 ст. 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" робочими органами виконавчої дирекції Фонду та його відділень є виконавчі дирекції відділень в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі. Статутом Фонду може бути передбачено створення виконавчих дирекцій або уповноважених представників відділень у районах та містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення. Виконавчі дирекції відділень підзвітні правлінням відділень та виконавчій дирекції Фонду та здійснюють свою діяльність від імені Фонду в межах і в порядку, передбачених статутом Фонду та положенням про виконавчі дирекції відділень Фонду.

Статтею 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" встановлено, що кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, спрямовуються, зокрема на фінансування санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їх сімей, позашкільне обслуговування, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків.

За змістом ст. 48 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, у межах асигнувань, що визначаються щорічно при затвердженні бюджету Фонду на наступний фінансовий рік, здійснюється часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, навчальних закладів та організацій, утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячих оздоровчих таборів і позашкільного обслуговування, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків, в порядку, визначеному правлінням Фонду.

Згідно з п. 1.2 Порядку власниками санаторіїв-профілакторіїв, що частково фінансуються за рахунок коштів Фонду згідно з Порядком часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, є підприємства, установи, навчальні заклади та організації.

Згідно з п. 2.2 Порядку санаторій-профілакторій повинен, зокрема, бути відокремленим підрозділом підприємства, установи, навчального закладу або організації та діяти на основі положення про нього, затвердженого власником санаторію-профілакторію або уповноваженим ним органом.

Пунктом 2.7 Порядку передбачено, що власник повинен мати ліцензію Міністерства охорони здоров'я України на право провадження медичної практики, а санаторій-профілакторій - акредитаційний сертифікат.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» господарська діяльність - будь-яка діяльність, у тому числі підприємницька, юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, пов'язана з виробництвом (виготовленням) продукції, торгівлею, наданням послуг, виконанням робіт;

- ліцензія - документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку у разі його встановлення Кабінетом Міністрів України за умови виконання ліцензійних умов.

Згідно п. 26 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягає господарська діяльність з медичної практики.

Відповідно до п. 3.1 Порядку часткове фінансування санаторію-профілакторію підприємства, установи та організації за рахунок коштів Фонду здійснюється відповідно до кошторису санаторію-профілакторію підприємства, установи, організації, що частково фінансується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за формою 15-ФСС з ТВП, заповненого згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Пунктом 3.4 Порядку передбачено, що кошти Фонду згідно із затвердженим кошторисом щомісяця перераховуються на рахунок санаторію-профілакторію виконавчою дирекцією відділення Фонду відповідно до договору, укладеного із власником санаторію-профілакторію.

Відповідно до пп. 3.9.2 п. 3.9 Порядку припинення часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду здійснюється згідно з наказом Виконавчої дирекції Фонду за умови звернення виконавчої дирекції відділення Фонду, зокрема, при відсутності ліцензії Міністерства охорони здоров'я України на право провадження медичної практики або акредитаційного сертифіката.

У разі припинення часткового фінансування санаторію-профілакторію при встановленні факту використання ним коштів Фонду з порушенням Порядку відповідно до пункту 3.10 Порядку відновлення його часткового фінансування за кошти Фонду здійснюється згідно з наказом Виконавчої дирекції Фонду за зверненням виконавчої дирекції відділення Фонду після повернення у повному обсязі коштів Фонду, використаних їх одержувачем не за цільовим призначенням, на поточний рахунок виконавчої дирекції відділення Фонду.

Контроль за використанням коштів Фонду санаторіями-профілакторіями за призначенням здійснюють Виконавча дирекція Фонду та виконавчі дирекції відділень Фонду (пункт 5.1 Порядку).

Кошти Фонду, що були витрачені санаторієм-профілакторієм з порушенням вимог Порядку, згідно зі пунктом 5.2 розділу У Порядку № 16 повинні бути повернені на рахунок виконавчої дирекції відділення Фонду в десятиденний термін з дня отримання відповідного рішення.

За змістом ч. 1 ст. 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

Згідно з ч. 4 ст. 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" право розглядати справи про адміністративні правопорушення і застосовувати фінансові санкції мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники виконавчих дирекцій відділень Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники, керівники районних, міжрайонних, міських, районних у містах виконавчих дирекцій відділень Фонду.

На спростування доводів апеляційної скарги з приводу наявності постанови Одеського окружного адміністративного суду від 01.10.2013 року, якою були визнані протиправними та скасовані рішення Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 1768 від 09.11.2011 року та № 1812 від 12.12.2011 року, колегія суддів зазначає, що вказана постанова датована після винесення оскаржуваного рішення суду.

Відповідно до ст.159 КАС України законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин в адміністративний справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Враховуючи, що суд першої інстанції не міг врахувати вказаний доказ (постанову) під час розгляду справи з об’єктивних причин, вказана постанова не може вплинути на правильність вказаного рішення суду у результаті апеляційного провадження, поряд з цим, колегія суддів зазначає, що за наявності вказаної постанови, рішення суду може бути переглянуто у відповідності до приписів ст.ст.245-253 КАС України, якщо для цього існують відповідні підстави.

Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В ході розгляду справи позивач не довів суду ті обставини, на які він посилався в обґрунтування заявлених вимог, а відповідачем надано докази правомірності прийнятого рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.

Надаючи оцінку правомірності дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Доводи апеляційної скарги ґрунтуються на суб'єктивній оцінці фактичних обставин справи та доказів, а також на невірному тлумаченні норм матеріального права. Зазначені доводи не містять посилань на конкретні обставини чи факти або на нові докази, які б давали підстави для скасування рішення суду першої інстанції.

Таким чином, на підставі встановлених в ході судового розгляду обставин, суд першої інстанції правильно дійшов висновку, що позовні вимоги Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ч. 1 ст. 195, 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 206, ч.5 ст. 254 КАС України, колегія суддів, –

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Одеського національного медичного університету залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 17 серпня 2012 року у справі № 1570/189/2012 – залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий: О.І. Шляхтицький

Суддя: О.В. Джабурія

Суддя: А.В. Крусян