Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 березня 2014 р. Справа №818/489/14
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.
за участю секретаря судового засідання - Заіченко А.М.,
представника позивача - Сапегіної О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/489/14 за позовом Державної фінансової інспекції в Сумській області до комунального закладу "Тростянецька центральна районна лікарня" про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії,-
В С Т А Н О В И В:
Державна фінансова інспекція в Сумській області (далі по тексту - позивач, ДФІ в Сумській області) звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до комунального закладу "Тростянецька центральна районна лікарня" (далі по тексту - відповідач, КЗ "Тростянецька ЦРЛ"), в якому просить:
1. Призначити позапланову виїзну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності в КЗ «Тростянецька ЦРЛ» за період з 01.01.2007 по 31.12.2013.
2. В рамках зазначеної ревізії дослідити наступні питання:
2.1. Підстави укладення КЗ «Тростянецька ЦРЛ» договорів на навчання ОСОБА_2 з період з 30.11.2007 по 31.07.2011;
2.2. Скільки фактично коштів було перераховано КЗ «Тростянецька ЦРЛ» за навчання ОСОБА_2 за період з 01.09.2007 по 31.07.2011;
2.3. Наявність наказів на прийняття ОСОБА_2 на роботу в КЗ «Тростянецька ЦРЛ» та звільнення з роботи. Підстави звільнення.
2.4. Чи виконав ОСОБА_2 умови укладених з ним договорів про навчання, якщо ні, то дослідити причини не виконання та не повернення до Тростянецького районного бюджету коштів.
3. Визначити строк проведення позапланової виїзної ревізії - 15 робочих днів з моменту набрання рішення законної сили.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що до Охтирської об'єднаної державної фінансової інспекції 30.12.2013 надійшло звернення депутата Тростянецької районної ради Яценка І.Б., мешканця АДРЕСА_1, в якому депутат просить провести перевірку питання неповернення колишнім працівником КЗ «Тростянецька ЦРЛ» ОСОБА_2 коштів за навчання по районній комплексній програмі «Медичні кадри 2007-2015 років» за рахунок бюджетних коштів, внаслідок не відпрацювання ОСОБА_2 5-ти років після закінчення учбового закладу. У зв'язку з цим відповідачу було направлено лист щодо надання відповідних документів, відповідь на який не надано, що є підставою для проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності відповідача.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи без його участі (а.с.24), заперечень на позовну заяву не надав.
Суд, заслухавши представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, з огляду на наступне.
У судовому засіданні встановлено, що 30.12.2013 депутат Тростянецької районної ради Яценко І.Б., який мешкає в АДРЕСА_1, подав запит до Охтирської об'єднаної державної фінансової інспекції Сумської області, в якому просить провести перевірку питання неповернення колишнім працівником КЗ «Тростянецька ЦРЛ» ОСОБА_2 коштів за навчання по районній комплексній програмі «Медичні кадри 2007-2015 років» за рахунок бюджетних коштів, внаслідок не відпрацювання ОСОБА_2 5-ти років після закінчення учбового закладу (а.с.6).
У зв'язку з вищевказаним та для надання вмотивованої відповіді депутату Тростянецької районної ради Яценку І.Б. щодо неповернення ОСОБА_2 коштів за навчання, керуючись п.11 ст.10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 за №2939-ХІІ (далі - Закон) до КЗ «Тростянецька ЦРЛ» інспекцією було направлено лист від 08.01.2014 за № 103-14/5 щодо надання належним чином завірених копій документів (а.с.10-11), а саме:
- районну комплексну програму «Медичні кадри 2007-2015 років»;
- договір, укладений з учбовим закладом на навчання ОСОБА_2;
- копії платіжних доручень на перерахунок коштів на ОСОБА_2 за період з 01.09.2007 по 31.12.2010;
- заяву на прийом і звільнення ОСОБА_2;
- надати інформацію із зазначенням причини неповернення ОСОБА_2 коштів за навчання за період з 08.08.2011 по 08.08.2012;
- копію документу, який підтверджує призов ОСОБА_2 на військову службу.
Вищевказаний лист КЗ «Тростянецька ЦРЛ» отримала 10.01.2014 згідно вхідного штемпелю та зареєстроване за № 49 (а.с.10). На момент звернення до суду у Держфінінспекції відсутня відповідь разом із підтверджуючими документами від відповідача.
Суд задовольняє позовні вимоги щодо проведення позапланової виїзної ревізії, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» (далі по тексту - Закон), головним завданням органу державного фінансового контролю є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Пунктом 3 частини 5 статті 11 Закону, передбачено, що позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, а саме: у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з підконтрольною установою, якщо підконтрольна установа не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державного фінансового контролю протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.
Частиною 6 ст. 11 Закону, встановлено підстави для призначення позапланової виїзної ревізії, зокрема, позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Відповідно до п. 1 розділу III Порядку розгляду звернень та організації особистого прийому громадян у Державній фінансовій інспекції України та її територіальних органах, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.07.2013 за № 707, у відповідності до якого також розглядаються звернення та запити депутатів місцевих рад, визначено, що посадові особи контролюючого органу під час розгляду звернень зобов'язані уважно розглянути їх по суті, можуть у разі потреби вимагати у виконавців матеріали попередніх перевірок з питань, зазначених у зверненні, направляти працівників на місця для перевірки викладених у зверненнях обставин, отримувати від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб - підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для розгляду звернення, вживати в межах своїх повноважень інших заходів для об'єктивного вирішення порушених авторами звернень питань, приймати рішення про усунення причин і умов, які спонукають авторів скаржитися.
Як зазначалося вище, Охтирською ДФІ до КЗ «Тростянецька ЦРЛ» було направлено лист від 08.01.2014 за № 103-14/5 щодо надання належним чином завірених копій документів (а.с.10-11).
У зв'язку із ненаданням відповідачем пояснень та їх документальних підтверджень на обов'язковий письмовий запит органу державного фінансового контролю протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту у Держфінінспекції виникла необхідність в терміновому проведенні позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності в Комунальному закладі «Тростянецька центральна районна лікарня» за період з 01.01.2007 по 31.12.2013.
З огляду на викладені вище обставин, суд дійшов висновку про необхідність надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії.
Разом з тим, щодо строку проведення позапланової виїзної ревізії, необхідно зазначити наступне.
Відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Відповідно до ч. 12 ст. 11 Закону подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
Таким чином, судом може бути встановлено подовження терміну проведення позапланової виїзної ревізії.
Таким чином, строки проведення ревізії встановлені Законом, не потребують додаткової регламентації судовим рішенням, якщо це не стосується їх пролонгації.
З огляду на викладене вище, суд зазначає, що в цій частині позовних вимог необхідно відмовити.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Сумській області до комунального закладу "Тростянецька центральна районна лікарня" про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії - задовольнити частково.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального закладу "Тростянецька центральна районна лікарня" (вул. Нескучанська, 7, м. Тростянець, Сумська область, 42600, код ЄДРПОУ - 01981508) за період з 01.01.2007 по 31.12.2013, а саме:
1. Підстави укладення КЗ «Тростянецька ЦРЛ» договорів на навчання ОСОБА_2 з період з 30.11.2007 по 31.07.2011.
2. Скільки фактично коштів було перераховано КЗ «Тростянецька ЦРЛ» за навчання ОСОБА_2 за період з 01.09.2007 по 31.07.2011.
3. Наявність наказів на прийняття ОСОБА_2 на роботу в КЗ «Тростянецька ЦРЛ» та звільнення з роботи. Підстави звільнення.
4. Чи виконав ОСОБА_2 умови укладених з ним договорів про навчання, якщо ні, то дослідити причини не виконання та не повернення до Тростянецького районного бюджету коштів.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
Повний текст постанови складено 17.03.2014 року.
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов