8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 березня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/1633/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Комунального підприємства «Водоканал» про стягнення суми недоїмки з єдиного соціального внеску за період з вересня по грудень 2013 року у розмірі 1 456 648,93 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
05 березня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Комунального підприємства «Водоканал» про стягнення суми недоїмки з єдиного соціального внеску за період з вересня по грудень 2013 року у розмірі 1 456 648,93 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Комунальне підприємство «Водоканал» є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка утворилась за період з вересня по грудень 2013 року, становить 1456648,93 грн. В добровільному порядку заборгованість сплачено не було.
На підставі викладеного позивач просить стягнути з Комунального підприємства «Водоканал» суму недоїмки з єдиного соціального внеску за період з вересня по грудень 2013 року у розмірі 1 456 648,93 грн.
Представник позивача у судове засідання не прибув, надав на адресу суду клопотання про розгляд справи без участі представника інспекції.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, до суду надав відзив, яким позовні вимоги визнав у повному обсязі та просив розглянути справу без його участі. (а.с.25)
Враховуючи положення пункту 6 статті 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд приходить до такого.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Водоканал», код 31537705, зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області 21.06.2002 № 13871200000000463 (а.с. 6).
Відповідач знаходиться на податковому обліку в Краснодонській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області.
Згідно поданих відповідачем звітів, у яких останнім самостійно визначено суму єдиного внеску, який підлягає сплаті, від 15.021.2014 за грудень 2013 року на суму 401361,46 грн., від 11.12.2013 за листопад 2013 року на суму 365806,26 грн., від 15.11.2013 за жовтень 2013 року на суму 361919,77 грн., від 17.10.2013 за вересень 2013 року на суму 365954,82 грн., за відповідачем утворилась заборгованість з єдиного соціального внеску у розмірі 1495042,31 грн. (а. с. 11-18).
Згідно облікової картки платника відповідачем частково сплачено до бюджету єдиний соціальний внесок. Таким чином, заборгованість з єдиного соціального внеску, що підлягає стягненню з КП «Водоканал», складає 1 456 648,93 грн.
Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VІ (далі - Закон № 2464-VІ) визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону № 2464-VІ Комунальне підприємство «Водоканал» є платником єдиного внеску.
У ч.2 ст.6 вказаного Закону зазначено, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Статтею 9 Закону № 2464-VІ передбачено, що єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку, за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
При цьому, платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).
Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Частиною 11 статті 9 Закону № 2464-VІ визначено, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
На підставі пункту 7 частини 1 статті 13 Закону № 2464-VІ органи доходів і зборів мають право стягувати з платників несплаченої суми єдиного внеску.
Частиною 4 статті 25 Закону № 2464-VІ передбачено, що орган доходів і зборів у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі, якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці дев'ятому цієї частини, орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідно до п.3 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Краснодонською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Луганській області відповідачу направлено вимогу № Ю-1281-17 від 28.01.2014 про сплату заборгованості в сумі 1627965,18 грн.(а.с. 5).
Зазначена вимога отримана відповідачем 06.02.2014, що підтверджується підписом уповноваженої особи на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу (а.с. 5), відповідачем у встановлені законодавством строки не оскаржена, сума заборгованості ним до бюджету не перерахована.
Частиною 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Згідно частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочиснтва України суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову відповідачем суд не вбачає.
Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 105, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Краснодонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Водоканал» (94400, Луганська область, м. Краснодон, 10 квартал (колишня автоколона №4); код ЄДРПОУ 31537705) в рахунок погашення заборгованості з єдиного соціального внеску за період з вересня по грудень 2013 року, кошти в сумі 1456648,93 грн. (один мільйон чотириста п'ятдесят шість тисяч шістсот сорок вісім гривень 93 копійки) перерахувавши на р/р 37192201001207, отримувач Краснодонська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Луганській області, код одержувача 38721040, з наявних розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя Т.В. Смішлива