Справа № 444/348/14-п
Провадження № 3/444/202/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2014 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б. розглянувши матеріали адміністративної справи яка надійшла від Жовківського РВ ГУМВСУ у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає в АДРЕСА_1, не працює,
- за ст. 187 ч. 2 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, 04.02.2014 р., порушив правила адміністративного нагляду, а саме, не прибув на реєстрацію в Жовківський РВ ГУМВСУ у Львівській області, чим порушив адміністративний нагляд встановлений йому Жовківським районним судом Львівської області 25.11.2013 року, чим вчинив правопорушення передбачене ст. 187 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Правопорушник в судовому засіданні вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю та пояснив, що дійсно, на протязі дня 04.02.2014 року він не прибув в Жовківський РВ для реєстрації, оскільки забув. Розкаюється у вчиненому, просить суворо не карати, обіцяє в майбутньому більше не порушувати адміннагляд.
Факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 підтверджується: протоколом про адмінправопорушення серії ЛВ № 0229175 від 12.02.2014 р.; особистими поясненнями правопорушника в яких він, зокрема, визнав факт правопорушення; ухвалою Жовківського районного суду Львівської області від 25.11.2013 року; копією реєстраційного листка; рапортом працівника міліції.
Дії правопорушника ОСОБА_1 працівникам Жовківського РВ ГУМВСУ у Львівській області не вірно кваліфіковані ст. 187 ч. 2 КУпАП. З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію в Жовківський РВ ГУМВСУ у Львівській області, тим самим порушивши правила адміністративного нагляду, що не відповідає диспозиції ч.2 ст. 187 КУпАП, в якій вказано, що дії, передбачені частиною першою статті 187 ( порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд) якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення. В протоколі про адміністративне правопорушення не вказано про повторність вчинення правопорушення ОСОБА_1. Крім того, в матеріалах справи відсутні докази про накладення протягом року адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за ст. 187 ч. 1 КУпАП
А тому, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 187 ч. 1 КУпАП, так як він порушив правила адміністративного нагляду.
Обставини, які б обтяжували відповідальність правопорушника, не встановлені.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність правопорушника за адміністративне правопорушення враховую те, що він у вчиненому щиро розкаявся.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ст. 187 ч. 1 КпАП України, передбачає стягнення у вигляді штрафу.
З врахуванням вище перелічених обставин, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Крім того, відповідно до ст. 4 ч 2. п. 5 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, розмір судового збору який підлягає до стягнення становить 0.03 розміру мінімальної заробітної плати. А тому, з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 34,54 грн..
Керуючись ст.ст. 187 ч. 1, 280, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 187 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в сумі 51.00 ( п'ятдесят одна) гривня - в доход держави.
Стягнути з ОСОБА_1 - 36,54 грн. судового збору в дохід держави / УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО-825014, ЄДРПОУ- 36762986/.
Строк пред'явлення виконавчого документу до виконання - 3 місяці.
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 32 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адмінвідповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а вразі оскарження або опротестування такої постанови -не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується :
- подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя Ясиновський Р. Б.