Постанова № 3760576, 04.03.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.03.2009
Номер справи
13/492
Номер документу
3760576
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

04.03.2009 р.                                                                                                     № 13/492

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Федоровій О.В. розглянувши справу

за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Адіс»

до          Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва

про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 26.12.07 р. №0006202340

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

          Позовні вимоги мотивовані тим, що, на думку позивача, рішення від 26.12.07 р. №0006202340 про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийнято відповідачем без дотримання принципів обґрунтованості, розсудливості, без врахування усіх обставин справи, що мали значення для його прийняття, без урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, із порушенням порядку встановленого законодавством України - у зв'язку з чим повинно бути скасоване.

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує з мотивів, викладених у запереченні на позовну заяву. Просить в позові відмовити посилаючись на незаконність та необґрунтованість позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення проти позову, дослідивши докази, суд –

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «АДІС»зареєстровано Дніпровською районною у м. Києві державною адміністрацією 02.04.1998 р. та присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи 25409859, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №325823.

Відповідно до довідки №157 з ЄДРПОУ видами діяльності за КВЕД є: інші види оптової торгівлі; роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно з продовольчим асортиментом; загальне будівництво будівель (нові роботи, роботи з заміни, реконструкції та відновлення); кафе; роботи з покриття підлоги та облицювання стін плиткою; інші роботи з завершення будівництва.

17.12.2007 р. відділом оперативного контролю ДПІ у Дніпровському районі м. Києва на підставі направлень №2233 та №2234 від 17.12.2007р. проведено перевірку ТОВ «Адіс»за адресою: м. Київ, вул. Січневого повстання кафе «Патрік паб»щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності.

За результатами перевірки складено акт №5360/2340-25409859/618 від 17.12.2007 р. в якому зафіксовано: «.. СПД не забезпечив щоденного друкування фіскальних звітних чеків (z-звітів), а саме: z-звіт №0597 за 28.10.07 р. знятий 29.10.07 р. в 00 год. 18 хв.; z-звіт №0599 за 30.10.07 р. знятий 31.10.07 р. в 00 год. 09 хв.; z-звіт №0600 за 31.10.07 р. знятий 01.11.07 р. в 00 год. 26 хв.; z-звіт №0601 за 01.11.07 р. знятий 02.11.07 р. в 00 год.33 хв.», що в свою чергу є порушенням п.9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р №265/95-ВР зі змінами та доповненнями (далі - Закон про РРО).

На підставі зазначеного акту перевірки прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0006202340 від 26.12.07 р. та у відповідності до п.4 ст. 17 Закону про РРО нараховано 1360,00 грн. штрафних санкцій.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд приходить до наступних висновків.

Право податкових органів здійснювати контроль за дотриманням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»передбачене ч.1 ст. 15 цього Закону, відповідно до якої контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Підстави та порядок проведення планових та позапланових перевірок регламентований ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

В частина 7 ст. 11-1 вказаного Закону зазначено, що Позапланова виїзна перевірка може здійснюватися лише на підставі рішення суду. Орган державної податкової служби, який ініціює проведення позапланової виїзної перевірки, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої перевірки та дати її початку і закінчення, склад осіб, які будуть проводити таку перевірку, документи, які відповідно до частини шостої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої перевірки, інформацію про вид та кількість перевірок, проведених органами державної податкової служби щодо суб'єкта господарської діяльності та наслідки таких перевірок за попередні три роки, а також на вимогу суду - інші відомості. У розгляді питання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки мають право брати участь представники суб'єкта господарської діяльності. Повідомлення про місце, дату та час розгляду питання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки направляється не пізніше ніж за три робочі дні до дати такого розгляду.

Згідно ст. 13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Згідно п. 2 Постанови Кабінету міністрів України №199 від 18.02.02р. «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування»зміна - період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання 2-звіту до виконання наступного 2-звіту;

Згідно примітки 1 додатку до вищевказаної Постанови підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години.

Вищевказане підтверджується роз'ясненнями Державної податкової адміністрації України викладених в листі від 07.11.2002р. № 7501/6/23-2119 і в статті номеру 9 Віснику податкової служби України.

Згідно Наказу Позивача №02-В від 11 грудня 2006 року (наявний в матеріалах справи), з метою створення комфортних умов для відвідувачів кафе «Патрік паб»та обслуговуючого персоналу кафе, на 2007 рік встановлено наступний розпорядок роботи кафе: з понеділку по п'ятницю з 10-00 год. по 01-00 год.; субота та неділя з 11-00 год. по 02-00 год. У випадку відсутності відвідувачів дозволено зачиняти кафе на одну годину раніше ніж встановлено вищезазначеним розпорядком. Обслуговуючому персоналу кафе заборонено у будь-якому випадку покидати робочі місця до моменту виконання всіх функціональних обов'язків (у тому числі щоденного друкування z-звітів).

Отже, враховуючи викладене робочою зміною (робочим днем) в кафе «Патрік паб»є наступний проміжок часу (протягом якого позивач зобов'язаний друкувати z-звіти): з понеділку по п'ятницю з 10-00 год. по 01-00 год.; субота та неділя з 11-00 год. по 02-00 год., що і виконано позивачем 28-29.10.07р.; 30-31.10.07р,; 31-01.10.07р.; 01-02.11.07р.

Наявність вище вказаних z-звітів за 28, 30 та 31 жовтня та 01 листопада 2007 року свідчить про те, що Позивач забезпечив їх друг в кінці кожного дня (зміни) та виконав вимоги приписів Закону про РРО та Постанови Кабінету міністрів України №199 від 18.02.02р. «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування».

Встановлені обставини часу щодо початку робочого дня (10 год. (11 год. –субота та неділя)) та закінченням зміни (о 01 год. (02 год. –субота та неділя)) свідчать про відсутність порушення передбаченого порядку щоденного друку фіскальних звітних чеків.

Враховується і те, що законодавством України не закріплено обов’язку суб’єкта підприємницької діяльності друкувати на РРО фіскальні звітні чеки (z-звіти) до 24 години кожного дня. Зі змісту п.9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»випливає лише зобов’язання суб’єкта підприємницької діяльності щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню, а оскаржуване рішення скасуванню.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Аналогічна норма закріплена і в ч. 2 ст. 19 Конституції України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

На думку суду Позивачем доведено протиправність оскаржуваного рішення Відповідача.

Стаття 94 КАС України передбачає, що судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 94, 158-163 КАС України, адміністративний суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.          Визнати нечинним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 26.12.07 р. №0006202340.

3.          Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Адіс»(код ЄДРПОУ 25409859) 3,40 грн. (три гривні 40 коп.) відшкодування сплаченого судового збору.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          Суддя                                                                                 А. Степанюк

Повний текст постанови виготовлено та підписано 24.04.2009р.