Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
17.06.2008 р. № 2/293
Заступника прокурора Оболонського району м.Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва
до Державного підприємства Спеціальне конструкторське бюро "Спектр"
простягнення заборгованості в розмірі 958350,13 грн. ,
Суддя Келеберда В.І.
Секретар Мельникова Л.В.
Представники:
Представник прокуратури: Лященко А.Є.
Від позивача: не з`явились
Від відповідача: не з’явились
Обставини справи:
Заступник прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва звернувся до суду з позовом про стягнення на користь УПФУ в Оболонському районі м. Києва суми в розмірі 958350, 13 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»та Закон України "Про прокуратуру".
Через канцелярію суду 17.06.08р. відповідачем було передано заяву про визнання позову в повному обсязі та про розгляд справи без участі представника ДП "Спектр".
За ч. 3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Закону України від 09.07.03р. № 1058-ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»суб’єктами системи пенсійного забезпечення в Україні є: застраховані особи; страхувальники; Пенсійний фонд; уповноважений банк; організації, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Відповідно до абзацу 1 пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001 в редакції Указів Президента України від 12.01.2004 № 34/2004, від 31.08.2005 № 1224/2005 Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Визначення управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах як органів державної влади, що здійснюють владні управлінські функції, випливає з Положення про управління Пенсійного Фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2.
Згідно з пунктом 2.1 зазначеного Положення основними завданнями управління є:
1) облік платників страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), збирання та акумулювання в районі (місті) страхових внесків та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Фонду;
2) забезпечення призначення і виплати пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат відповідно до чинного законодавства;
3) ефективне використання коштів, призначених для пенсійного забезпечення, здійснення у межах своєї компетенції контрольних функцій;
4) забезпечення функціонування в районі (місті) автоматизованої загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Відповідно до покладених на нього завдань управління контролює надходження страхових внесків та інших платежів до фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Водночас, положенням статті 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" право приймати рішення про сплату недоїмки з страхових внесків надано саме територіальним органам Пенсійного фонду України.
На виконання покладених на нього завдань Управління ПФУ в Оболонському районі м.Києва направило на адресу відповідача у м.Києві, по вул. Новокостянтинівська, 18 вимогу про сплату недоїмки та суми фінансових санкцій.
Відповідно до ст. 106 Закону № 1058-ІV на страхувальника покладено обов’язок сплатити суми недоїмки та фінансових санкцій на протязі десяти робочих днів із дня одержання вимоги, яка відповідно до акту №380-03 від 18.03.08р. (наявного в матеріалах справи) становила 958 350,13 грн.
Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку (ст. 106 Закону № 1058-ІV).
Як вбачається з позовної заяви, на день розгляду справи в суді відповідачем недоїмку по страховим внескам до Пенсійного фонду не сплачено. Проте, відповідачем також і не використано його право узгодити розмір заборгованості із відповідним управлінням ПФУ чи оскаржити вимогу до суду.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).
За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести обставини, на які посилається.
Через канцелярію суду 17.06.08р. відповідачем було передано заяву про визнання позову в повному обсязі та про розгляд справи без участі представника ДП "Спектр".
За ч. 3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову.
За таких обставин, позов визнається таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 71, 128, 161-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства СКБ "Спектр" (04080, м. Київ, вул. Новокостянтинівська, 18, код ЄДРПОУ 14312088) на користь Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва (04209, м. Київ, вул.Озерна,26-А, р/р 256083012611 в ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 322669, код ЄДРПОУ 26063587) заборгованість у розмірі 958 350 (дев'ятсот п'ятдесят вісім тисяч триста п'ятдесят ) грн. 13 коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (ст.254 КАС України).
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.І. Келеберда