Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
про відстрочення і розстрочення виконання судового рішення
"11" березня 2014 р. № 2в- 820/2073/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Зоркіної Ю.В.
при секретарі судового засідання Дрижанові О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про розстрочення постанови Харківського окружного адміністративного суду від 25.06.2013 року у справі 820/2073/13-а
встановив
Заявник звернувся до суду з означеною заявою, у якій просить суд розстрочити виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 25.06.2013 року у справі 820/2073/13-а в частині вимоги про відшкодування необґрунтовано використаних коштів загального фонду в сумі 1214440,17 грн. шляхом перерахування коштів з спеціального фонду до Державного бюджету на 10 місяців з перерахування коштів рівними частинами щомісячно в розмірі 121444,02 грн., останній платіж у грудні 2014 року -121443,99 грн., починаючи з 01.03.2014 року.
У судовому засіданні представник заявника вказану заяву підтримала, просила її задовольнити, пославшись на те, що основним видом надходжень з кодом бюджетної класифікації 21080500 є
Представник ДФІ у Харківській області у вирішенні вказаного питання поклався на розсуд суду.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши долучені до матеріалів справи документи, суд встановив наступні обставини.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 25.06.2013 року задоволено вимоги ДФІ в Харківській області до ННЦ ХФТІ про зобов’язання вчинити дії в т.ч. відшкодувати необґрунтовано використані кошти загального фонду в сумі 1554440,17 грн., в тому числі 1303516,45 грн. шляхом перерахування коштів зі спеціального фонду до Державного бюджету за кодом доходів бюджетної класифікації 21080500 “інші надходження” та в сумі 250923,72 грн. - шляхом проведення відновлення касових видатків загального фонду кошторису ННЦ ХФТІ.
На виконання вказаної постанови видано виконавчий лист та постановою державної виконавчої служби від 24.01.2014 року ВП № 41708467 відкрито виконавче провадження та надано строк для добровільного виконання постанови терміном 7-ми днів з дня відкриття провадження.
Відповідно до бюджетного законодавства право бюджетних установ на витрачання бюджетних асигнувань, передбачених у кошторисах поточного року, припиняється 31 грудня поточного року. Якщо з початком нового бюджетного періоду на реєстраційний рахунок бюджетної установи надійшли кошти, видатки за якими були проведені у минулі бюджетні періоди, то зазначені кошти не можуть бути відображені як відновлення касових видатків, а повинні бути перераховані до загального фонду державного бюджету (код доходів 24060300 „Інші надходження”).
Спеціальний фонд містить обсяг надходжень із спеціального фонду бюджету на конкретну мету та їх розподіл за повною економічною класифікацією видатків бюджету на здійснення відповідних видатків згідно із законодавством, а також на реалізацію пріоритетних заходів, пов'язаних з виконанням установою основних функцій.
На рівні бюджетних установ доходами спеціального фонду бюджетної установи є власні надходження бюджетних установ, які мають цільове спрямування та доходи за іншими надходженнями спеціального фонду
Власні надходження бюджетних установ - кошти, отримані в установленому порядку бюджетними установами від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством та інших джерел власних надходжень бюджетних установ.
Перелік груп власних надходжень бюджетних установ, вимоги щодо їхнього утворення та напрями використання встановлено ст. 13 Бюджетного кодексу України та Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямків використання" від 17.05.2002 р. № 659
Судовим розглядом встановлено, що основним джерелом надходжень спеціального фонду ННЦ ХФТІ є: цільові кошти на виконання міжнародних домовленостей України - угода № 9j-30123 від 17.08.2009 року, тощо; кошти від надання платних послуг, передбачених постановою КМУ від 28.07.2003 року № 1180 «Перелік платних послуг, які можуть надаватися бюджетними науковими установами».
Відповідно до ч.1 ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Тобто, в розумінні наведеної ст. 263 КАС України, при вирішенні заяв про відстрочку чи розстрочку виконання рішення потрібно мати на увазі, що їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає, виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо). Підставою для відстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення у встановлений строк. З аналізу положень ст. 263 КАС України вбачається, що відстрочення та розстрочення виконання судового рішення є правом суду, що постановив судове рішення, у разі виключних обставин, що ускладнюють виконання прийнятого рішення.
Також, суд зазначає, що під відстроченням виконання судового рішення розуміється перерва у вчиненні виконавчих дій на певний, точно визначений строк. Протягом цього часу виконавчі дії не проводяться. Розстрочення передбачає виконання судового рішення протягом певних визначених проміжків часу у відповідних частинах.
Згідно довідки заявника від 11.03.2014 року № 80-90/01-972 станом на 07.03.2014 року на рахунку підприємства (спеціальний фонд Держбюджету) рахуються вільні кошти у розмірі 116814,51 грн.
Судовим розглядом встановлено, що станом на 11.03.2014 року перераховано до Державного бюджету 340000,00 грн. (платіжні доручення від 20.12.2013 року № 4, від 14.02.2014 року № 173).
Суд вважає, що наведені боржником підстави для подання заяви про відстрочення та розстрочення виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 25.06.2013р. по справі №820/2073/13-а можуть бути визнані судом обставинами, які у розумінні ч.2 ст.263 КАС України, ускладнюють виконання судового рішення та є достатніми підставами для розстрочення виконання судового рішення в розумінні положень ст. 263 КАС України.
Керуючись ст.ст.170,185-186 КАС України суд
ухвалив
Заяву про розстрочення постанови Харківського окружного адміністративного суду від 25.06.2013 року у справі 820/2073/13-а задовольнити.
Розстрочити виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 25.06.2013 року у справі 820/2073/13-а в частині вимоги про відшкодування необґрунтовано використаних коштів загального фонду в сумі 1214440,17 грн. шляхом перерахування коштів з спеціального фонду до Державного бюджету на 10 місяців з перерахування коштів рівними частинами щомісячно в розмірі 121444,02 грн., останній платіж у грудні 2014 року -121 443,99 грн., починаючи з 01.03.2014 року
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У повному обсязі ухвала виготовлена 14.03.2014 року
Суддя Зоркіна Ю.В.