ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 березня 2014 року м. Київ № 826/3203/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві доКиївського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука прозастосування заходів реагування, - В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Територіальне управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві з позовом до Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука про прийняття рішення, яким застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду, а саме: зупинити роботу ліфта №9690 за адресою: м. Київ, вул. Кіквідзе, 32 до усунення порушень та отримання у встановлено порядку рішення на відновлення їх роботи.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленими ст. 106 КАС України.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (надалі - Закон №3674) передбачений перелік категорій позивачів, які звільнені від сплати судового збору, серед яких Територіальне управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві не значиться.
Частиною 1 ст. 88 КАС України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить суд звільнити його від сплати судового збору, обґрунтовуючи це тим, що його внесено до неприбуткових установ, а також що він за видом діяльності за КВЕД-2010 відноситься до державного управління загального характеру.
Суд зазначає, що внесення позивача до неприбуткових установ, а також включення його до переліку органів державної влади не є доказом перебування позивача у скрутному матеріальному стані.
З аналізу вказаних норм вбачається, що в межах спірних правовідносин позивач не є таким, що звільнений від сплати судового збору, а тому має сплатити судовий збір у належному порядку та розмірі.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві заявлена вимога про застосування заходів реагування, що за своєю суттю є вимогою немайнового характеру.
Відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону №3674, ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 року №719-VII передбачено, що мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2014 року складає 1 218,00 грн.
Отже, позивачем не дотримано вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, оскільки ним не надано доказів, що підтверджують сплату ним 73,08 грн. (1 218,00 грн. * 0,06) - судового збору за вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 106 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки в п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду із супровідним листом належним чином оформленого документу, що підтверджує сплату судового збору за вимоги немайнового характеру.
Керуючись ст.ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108, ст.ст. 160, 165 КАС України, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в строк і порядку, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок