ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/519/14
12 березня 2014 року м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Гломба Ю.О. за участю секретаря судового засідання Маринич В.М. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Жилка О.В.,
відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Рівненського міського центру зайнятості доОСОБА_2 про стягнення заборгованості, ВСТАНОВИВ :
Рівненський міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів в сумі 4070,56 грн.
Представник позивача в судовому засіданні заявив клопотання про зменшення суми позовних вимог. На підставі часткової сплати ОСОБА_2 заборгованості просив зменшити суму позовних вимог до 3570,56 грн., позовні вимоги, з урахуванням заявленого клопотання про зменшення суми позовних вимог, в повній мірі підтримав, просив позов задовольнити повністю. (а.с.28).
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на обласні, міські, міськрайонні та районні центри зайнятості.
Судом встановлено, що 29.02.2012 року ОСОБА_2 звернулася до Рівненського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні (а.с.4).
Згідно із ст. 43 Закону України "Про зайнятість населення" ОСОБА_2 07.03.2012 року було надано статус безробітного та призначена допомога по безробіттю терміном 360 календарних днів в період з 07.03.2012 по 01.03.2013 року.
Від ДП "Ейвон Косметікс Юкрейн" до Рівненського міського центру зайнятості надійшов лист від 08.01.2014 №14 та копія договору про надання послуг від 09.07.2012 року №12304965. Згідно вказаних документів громадянка ОСОБА_2 у період з 09.07.2012 року по 10.02.2013 року перебували у цивільно-правових відносинах (а.с.6).
З матеріалів справи вбачається, що 09.07.2012 року між ДП "Ейвон Косметікс Юкрейн" та ОСОБА_2 було укладено договір за №12304965 про надання послуг, відповідно до якого ОСОБА_2 надає ДП "Ейвон Косметікс Юкрейн" послуги, необхідні для збільшення обсягу продажу Товарів, які включають в себе:
- послуги, пов'язані з пошуком і залученням нових покупців / Координаторів;
- послуги, пов'язані з проведенням індивідуальних зустрічей з покупцями і потенційними покупцями Товарів, послуг з перевірки достовірності та відповідності даних, що надаються покупцями Товарів;
- послуги із стимулювання збуту Товарів шляхом надання покупцям Товарів інформації про споживчі властивості, асортимент і інші особливості Товарів;
- послуги з організації та проведення презентаційних заходів щодо Товарів для покупців, включаючи потеннційних і нових покупців;
- організація локальної реклами Товарів для покупців і потеннційних покупців;
- інші послуги, які необхідні та/або сприяють збільшенню обсягу продажів Товарів Замовника, а Замовник зобов'язується прийняти належним чином надані Виконавцем Послуги і оплатити їх в порядку та на умовах, передбачених Договором (а.с.7-10).
Згідно розрахунку ДП "Ейвон Косметікс Юкрейн" ОСОБА_2, відповідно до зазначеного договору, в період з 09.07.2012 року по 10.02.2013 року нараховано дохід в загальній сумі 3190,36 грн. (а.с.6).
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно заяви відповідача про надання статусу безробітної від 07.03.2012 року, підписаною ОСОБА_2, було зазначено: "договір цивільно - правового характеру не укладала". Однак, з вищенаведеного вбачається, що 09.07.2012 року гр. ОСОБА_2 заключила договір про надання послуг. Про даний факт гр. ОСОБА_2 зобов'язана була повідомити службу зайнятості, як про обставину, що впливає на умови виплати їй допомоги по безробіттю та надання соціальних послуг.
Статтею 45 Закону України "Про зайнятість населення", п.37 "Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013р. за № 198, п.п. 1 п. 5.5 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000 р., передбачено припинення реєстрації безробітного та виплати допомоги по безробіттю.
Згідно ч. 1 ст. 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; допомога по частковому безробіттю; матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного; допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебувала на його утриманні є видами забезпечення.
Відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
З довідки Рівненського міського центру зайнятості №01-35/418 від 21.01.2014 року вбачається, що ОСОБА_2 за період з 09.07.2012 року по 24.01.2013 року отримала допомогу по безробіттю в сумі 4070,56 грн. (а.с.12).
24.01.2014 року відповідачем отримане повідомлення Рівненського міського центру зайнятості №07-18/403 від 22.01.2014 року з пропозицією добровільно протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення відшкодувати, отримані ним незаконно, кошти в сумі4070,56 грн. (а.с.13).
Враховуючи вищевикладене, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи з огляду на визнання відповідачем суми позову в повному обсязі, суд дійшов висновку, про обгрунтованість вимог позивача у зв'язку з чим позовні вимоги слід задовольнити повністю, стягнути з відповідача кошти в сумі 3570,56 грн.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Рівненського міського центру зайнятості заборгованість в сумі 3570,56 грн. (Три тисячi п'ятсот сімдесят грн. 56 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Гломб Ю.О.