ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2014 року
Справа № 803/377/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лозовського О.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області до Приватного підприємства «Ніксервіс» про стягнення податкового боргу в сумі 52725,39 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Волинській області (далі – Луцька ОДПІ) звернулася з позовом до Приватного підприємства «Ніксервіс» (далі – ПП «Ніксервіс») про стягнення з банківських рахунків податкового боргу в сумі 52725,39 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач як суб'єкт підприємницької діяльності в порушення вимог статтей 16, 36 Податкового кодексу України не сплачує належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) в установлені законом терміни, в зв’язку з чим за ПП «Ніксервіс» рахується податковий борг по орендній платі з юридичних осіб у сумі 52725,39 грн.
Луцькою ОДПІ вживались заходи щодо стягнення податкового боргу в порядку, визначеному статтею 59 Податкового кодексу України, шляхом надіслання податкової вимоги №445 від 02.08.2011 року, однак, зазначені заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідачем.
В зв’язку з наведеним, із врахуванням заяви про уточнення позовних вимог №337/10/03-18-10-07 від 12.03.2014 року, просить стягнути з рахунків ПП «Ніксервіс» у банках податковий борг у сумі 52725,39 грн. в місцевий бюджет Лищенської сільської ради Луцького району.
Представник позивача в судове засідання не прибула, подала до суду заяву про розгляд справи за відсутності представника Луцької ОДПІ.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, хоча відповідач відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) був належним чином повідомлений про дату час і місце судового розгляду даної справи.
Відповідно до частини четвертої статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно з частиною шостою статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З врахуванням наведеного, справу судом розглянуто та вирішено на підставі наявних у ній доказів, за відсутності представника позивача та представника відповідача та згідно з ухвалою суду від 12 березня 2014 року в порядку письмового провадження.
Дослідивши подані суду письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно з пунктом 5 частини другої статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюються на публічно-правові спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Судом встановлено, що ПП «Ніксервіс» 31.01.2006 року зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності – юридична особа, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців серії АГ №845620 (а.с.7-9).
Відповідач 03.02.2006 року за №94 взятий на облік в органах державної податкової служби, що стверджується довідкою про взяття на облік платника податків №1303181400280 від 07.11.2013 року (а.с.10), є платником земельного податку з юридичних осіб, що підтверджується поданими відповідачем податковими деклараціями з плати за землю (а.с. 34-45).
Згідно з пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України) (далі – ПК України) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до пункту 287.3 статті 287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Пунктом 57.1 статті 57 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Підпунктами 14.1.156, 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк); податковий борг – сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
З матеріалів справи, зокрема, із довідки про наявність заборгованості по платежах до бюджету (а.с.6) слідує, що станом на 18.02.2014 року відповідач має відкриті рахунки в банківських установах, за ним рахується податковий борг по орендній платі з юридичних осіб в сумі 52725,39 грн. Дана обставина підтверджується розрахунком сум податкового боргу (а.с.5) та зворотнім боком облікової картки платника податку (а.с. 11-33, 66-70).
Так, з розрахунку податкового боргу ПП «Ніксервіс» (а.с.5) та зворотнього боку облікової картки платника податків за платежем «Орендна плата з юридичних осіб» станом на 31.12.2011 року (а.с.66-70) та за 2012 – січень 2014 року (а.с. 11-33) слідує, що податковий борг по орендній платі з юридичних осіб в сумі 52725,39 грн. виник внаслідок несплати узгоджених податкових зобов’язань згідно:
- декларації №710 від 28.01.2011 року (а.с. 34-37) в сумі 3678,34 грн., нарахованого 30.11.2011 року, з врахуванням переплати в сумі 752,18 грн., сума боргу склала 2926,16 грн.;
- згідно декларації №710 від 28.01.2011 року в сумі 3678,34 грн., нарахованого 30.12.2011 року; в сумі 3678,34 грн., нарахованого 30.01.2012 року;
- декларації №1274 від 17.02.2012 року (а.с. 38-41) в сумі 114612,72 грн., нарахованого за період з 01.03.2012 року по 30.01.2013 року 30.11.2011 року;
- декларації №1300008468 від 12.02.2013 року (а.с. 42-45) в сумі 3542,16 грн., нарахованого за період з 02.03.2013 року по 30.12.2013 року;
- податкових повідомлень-рішень №0002321503 від 04.09.2012 року в сумі 1444,83 грн., №0002311503 від 04.09.2012 року в сумі 4414,02 грн. (а.с. 51);
- несплати пені в сумі 2343,20 грн.
З матеріалів справи вбачається, що згідно поданих відповідачем уточнюючих декларацій №1979 від 28.03.2012 року (а.с. 46-48) було зменшено основний платіж на суму 596,33 грн., №2441 від 05.04.2012 року (а.с. 49, зворот) – на суму 83318,05 грн.
Таким чином, загальна сума податкового боргу по орендній платі з юридичних осіб станом на 18.02.2014 року становить 52725,39 грн.
Згідно з пунктом 16.1.4 статті 16 Податкового кодексу платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим кодексом.
Пунктом 38.1 статті 38 ПК України визначено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
З матеріалів справи слідує, що Луцькою ОДПІ в зв’язку з несплатою відповідачем податкового боргу вживались заходи щодо його стягнення в порядку, визначеному статтею 59 ПК України, шляхом надіслання податкової вимоги №445 від 02.08.2011 року (а.с.50), проте, вказані заходи не призведи до погашення податкового боргу відповідачем.
Відповідно до пункту 95.2 статті 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно з пунктом 95.3 статті 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Оскільки за відповідачем рахується податковий борг, вжиті податковим органом заходи не призвели до його погашення, на час розгляду справи доказів про сплату вказаної заборгованості в добровільному порядку відповідачем суду не надано, тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 11, 17, 128, 158, 160, 162, 163, 186 КАС України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Приватного підприємства «Ніксервіс» (43000, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Набережна, будинок 4, кімната 325, код ЄДРПОУ 33990663) в банках, обслуговуючих платника податків, в місцевий бюджет Лищенської сільської ради Луцького району податковий борг в сумі 52725 (п’ятдесят дві тисячі сімсот двадцять п’ять) грн. 39 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий О.А.Лозовський