УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 березня 2014 року
Справа № 803/473/14
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Лозовський О.А., вивчивши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Луцьккондитер» до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000222500 від 26.02.2014 року,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Луцьккондитер» звернулося з адміністративним позовом до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000222500 від 26.02.2014 року.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України КАС України та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною другою статті 87 КАС України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Частиною третьою статті 4 вказаного Закону встановлено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2014 року становить 1218,00 грн.
При визначенні характеру адміністративного позову як майнового враховується те, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна. З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про стягнення штрафних санкцій, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача.
За практикою Європейського суду з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 14.10.2010 року у справі «Щокін проти України») вимога про визнання протиправним рішення суб’єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Як вбачається із матеріалів адміністративного позову, позивач звертається в суд із позовною вимогою про скасування податкового повідомлення-рішення, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 17811,90 грн. Тобто оскарження вказаного рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна, а даний публічно-правовий спір є майновим.
Отже, даний адміністративний позов підлягає оплаті судовим збором в розмірі 1827,00 грн., оскільки 2 відсотки від суми, визначеної рішенням (17811,90 грн.) є меншим від встановленого підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» мінімального розміру судового збору для позовних заяв майнового характеру.
При цьому під час подачі адміністративного позову позивач повинен сплатити 10 відсотків розміру ставки судового збору, тобто 182,70 грн.
До позовної заяви додана квитанція №70 від 11.03.2014 року, з якої вбачається, що позивачем сплачений судовий збір в розмірі 75,00 грн. Тобто за подання адміністративного позову судовий збір сплачений в розмірі меншому, за встановлений законом.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, - до 24.03.2014 року.
Позивачу у цей строк слід усунути вказані недоліки шляхом подання до суду оригіналу документу про доплату судового збору в розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» - 107,70 грн. (182,70 грн. – 75,00 грн.) на відповідний рахунок.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Луцьккондитер» до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000222500 від 26.02.2014 року залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 24 березня 2014 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О.А.Лозовський