Ухвала суду № 37582130, 05.03.2014, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2014
Номер справи
823/519/14
Номер документу
37582130
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05 березня 2014 року м. Черкаси справа № 823/519/14

Суддею Черкаського окружного адміністративного суду Трофімовою Л.В. перевірено матеріали адміністративного позову у справі № 823/519/14

за позовом Жашківського виробничого управління житлово-комунального господарства (надалі - Жашківське ВУЖКГ)

до державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Черкаській області (надалі - інспекція з енергетичного нагляду)

про скасування постанови та прийнято ухвалу.

Жашківське ВУЖКГ, звернувшись до суду з адміністративним позовом до інспекції з енергетичного нагляду, просить скасувати постанову № 08/34-20-1-ПШ інспекції з енергетичного нагляду від 2014 року.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу. Вивчивши матеріали позовної заяви, суддя встановив, що вона не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.

Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору. Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду позову майнового характеру встановлюється ставка у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. До позовної заяви додано квитанцію від 27.02.2014 № k19/R/37 де платником зазначено Жашківське ВУЖКГ ОСОБА_1. Суд звертає увагу позивача, що у наданій до позовної заяви довіреності від 27.02.2014 № 162 не зазначено прав щодо сплати судового збору.

Постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 №22 затверджено Інструкцію про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті (далі - Інструкція НБУ). Зазначеною інструкцією визначено: безготівкові розрахунки - перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді; код банку - реквізит банку, визначений і включений до довідника банківських установ України згідно з нормативно-правовими актами Національного банку, що регулюють питання міжбанківських розрахунків в Україні; код платника/отримувача - ідентифікаційний код або реєстраційний номер облікової картки платника податків; отримувач/одержувач - особа, на рахунок якої зараховується сума переказу або яка отримує суму переказу в готівковій формі; платник - особа, з рахунку якої ініціюється переказ коштів або яка ініціює переказ шляхом подання до банку або іншої установи - члена платіжної системи документа на переказ готівки разом з відповідною сумою коштів. Згідно п. 3.1 глави 3 Інструкції НБУ обов'язковими реквізитами платіжного документу є: назва документа; дата складання і номер; прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), код платника та номер його рахунку; найменування та код банку платника; найменування/прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), код отримувача та номер його рахунку; найменування та код банку отримувача; суму цифрами та словами; призначення платежу; підпис платника.

Відповідно до листа Державної судової адміністрації «Щодо сплати судового збору» від 10.11.2011 р. № 12-6621/11 при заповненні платіжного документу у графі «код» платником судового збору - юридичною особою вказується код ЄДРПОУ. У графі «призначення платежу» вказується «Судовий збір за позовом ___(П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), _(назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ ____ суду, де розглядається справа».У квитанції від 27.02.2014 № k19/R/37 не вказано код платника, назву суду та код ЄДРПОУ суду, де розглядаються матеріали позовної заяви.

Відповідно до ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі. У позовній заяві не вказано адресу ел.пошти позивача та не зазначено відомостей щодо її відсутності і не вказано номер засобу зв'язку, адресу ел.пошти відповідача та не зазначено чи така інформація відома позивачеві.

Згідно ч.4 ст.106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. У поданій позовній заяві відсутня дата її підписання, а міститься лише дата реєстрації вихідної кореспонденції - 27.02.2014 №163.

Відповідно п.6 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається перелік документів та інших матеріалів, що додаються. Перелік - це перерахування предметів, осіб і об'єктів, на які поширюються певні норми й вимоги. Натомість, позивачем не зазначено переліку документів, що додаються, а зазначено: «докази що підтверджують позовні вимоги (на 30 аркушах)».

За змістом п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з ч. 4 і ч. 5 ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Відповідно ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. У прохальній частині зазначено вимогу: скасувати постанову № 08/34-20-1-ПШ державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової електричної енергії в Черкаській області від 2014 року. Суд зазначає, що відповідачем визначено іншу особу, ніж ту - рішення якої просить скасувати позивач, а саме - державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Черкаській області, не зазначено числа і місяця щодо постанови від 2014 року № 08/34-20-1-ПШ, що просить скасувати позивач.

Згідно із ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а у разі неможливості - зазначає докази, що не може самостійно надати із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. У позовній заяві позивачем зазначено про направлення листа від 04.02.2014 №59, проте не повідомлено про спосіб направлення (простою чи рекомендованою кореспонденцією) та не надано відомостей щодо дати отримання відповідачем зазначеного листа.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України позовна заява повинна містити інформацію про те, які саме права, свободи або інтереси, на думку позивача, були порушені діями (рішенням) інспекції з енергетичного нагляду.

Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень. Позивачем не надано обргрунтування щодо статусу органу владних повноважень та не зазначено його владних управлінських функцій. Таким чином позивач повинен був додати до позовної заяви її копію та копії всіх документів, що приєднуються до неї для відповідача.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 №1242 затверджено Типову інструкцію з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, в якій передбачено порядок видачі копій документів (далі - Інструкція). Зокрема, згідно п. 76 Інструкції установа може засвідчувати копії лише тих документів, що створюються в ній, а також у випадках, передбачених в абзаці другому цього пункту. Копія документа виготовляється і видається тільки з дозволу керівника установи, його заступників або керівника структурного підрозділу. У разі підготовки документів для надання судовим органам, під час вирішення питань щодо прийняття громадян на роботу, навчання, засвідчення їх трудових, житлових та інших прав у взаємовідносинах з установою, а також під час формування особових справ працівників установа може виготовляти копії документів, виданих іншими установами (копії дипломів, свідоцтв про одержання освіти тощо). Пунктом 77 Інструкції визначено, що напис про засвідчення документа складається із слів «Згідно з оригіналом», найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту документа «Підпис».

Суд зазначає, що позивачем до позовної заяви додано відповідні ксерокопії/фотокопії документів, однак жодну фотокопію та/або ксерокопію не завірено належним чином (відсутня дата засвідчення копії, посади, ініціали імені та прізвище особи, що засвідчила копію).

Суддя зазначає, що усі документи, що надаються позивачем до суду, повинні також містити їх копії відповідно до кількості відповідачів.

За таких обставин позовна заява не відповідає вимогам адміністративного процесуального законодавства, а тому, згідно ч. 1 ст. 108 КАС України, підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку до 31 березня 2014 року для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Жашківського виробничого управління житлово-комунального господарства до державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Черкаській області про скасування постанови залишити без руху.

Надати позивачеві строк до 31 березня 2014 року для усунення недоліків позовної заяви.

Роз'яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л.В.Трофімова