Справа № 344/2042/14-п
Провадження № 3/344/1276/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2014 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Бабій О.М., з участю прокурора Жуковського Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Івано-Франківськ матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Чернів, Рогатинського району, Івано-Франківської області, громадянки України, з вищою освітою, заміжня, працюючої офіційним лікарем ветеринарної медицини Івано-Франківської державної ветеринарної лікарні, не судимої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2, за ст. 172-7 КУпАП та ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», -
В С Т А Н О В И В:
11.02.2014 року до суду надійшов протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП та вимог ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 11.02.2014 року складений старшим оперуповноваженим ВБКОЗ УСБУ в Івано-Франківській області старшим лейтенантом Гурмак Р.М. відносно офіційного лікаря ветеринарної медицини Івано-Франківської державної ветеринарної лікарні ОСОБА_1 за те, що займаючи посаду офіційного лікаря ветеринарної медицини, у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» не повідомила безпосереднього керівника про конфлікт інтересів, чим вчинила правопорушення передбачене ст. 172-7 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення за ст. 172-7 КУпАП визнала.
Прокурор у судовому засіданні підтримав протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, вважає його законним і обґрунтованим, в зв'язку із тим, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності визнає свою вини у скоєному, просив суд призначити правопорушнику покарання у вигляді накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, висновок прокурора, з'ясувавши всі фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши докази, судом встановлено наступне.
Так, згідно п. п. 1, 8 Положення про Івано-Франківську міську державну лікарню ветеринарної медицини, затв. Наказом № 49 від 14 листопада 2008 року, вона є державною установою ветеринарної медицини, а фінансування державної лікарні ветеринарної медицини здійснюється за рахунок коштів загального і спеціального фондів державного бюджету ( а. с. 25-27 ), тобто є юридичною особою публічної права.
Копія наказу начальника Івано-Франківської міської державної лікарні ветеринарної медицини № 56 від 30 квітня 2006 року підтверджує, що ОСОБА_1 призначено на посаду офіційного лікаря ветеринарної медицини і, відповідно до посадової інструкції та наказів головного державного інспектора ветеринарної медицини України № 76 від 03 червня 2009 року, № 155 від 11 листопада 2013 року - ОСОБА_1 надано повноваження уповноваженого ( офіційного ) лікаря ветеринарної медицини, уповноваженого здійснювати функції державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за діяльністю суб'єктів господарювання щодо забою тварин, переробки, зберігання, транспортування й реалізації продукції тваринного походження, а саме в ПАТ «Івано-Франківський м'ясокомбінат», ПП «Карпати Холод», ДП «Ямниця» ( а. с. 14-18 ).
Вказані вище обставини, а також цивільно-правові договори та акти виконаних робіт, підтверджують, що ОСОБА_1, будучи уповноваженим офіційним лікарем ветеринарної медицини, якому надано зазначені вище повноваження щодо здійснення функцій державного контролю та нагляду за діяльністю ПАТ «Івано-Франківський м'ясокомбінат» одночасно виконував роботи для цього ж підприємства, за що отримував щомісячну винагороду.
Таким чином, у вказаний період була суперечність між особистими майновими інтересами ОСОБА_1 та її службовими повноваженнями, тобто мав місце конфлікт інтересів.
Відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, оскільки являється посадовою особою юридичної особи публічного права.
Як визначено в ч. 1 ст. 14 цього ж Закону, особи, зазначені в підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону, зобов'язані уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Відповідно до ст. 172-7 КУпАП неповідомлення посадовою особою юридичної особи публічного права, безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів є адміністративним правопорушенням.
Обставинами, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 вважаю є визнання вини та розкаяння у вчиненому, позитивна характеристика, і що обставин, які обтяжують відповідальність, відповідно до ст. 35 КУпАП, по справі немає.
З врахуванням фактичних обставин, обставин, що пом'якшують відповідальність вважаю, що до ОСОБА_1В, слід застосувати стягнення у вигляді штрафу в сумі 170 гривень.
Відповідно до ч. 5 ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору, то з ОСОБА_1 також слід стягнути судовий збір в дохід державного бюджету.
На підставі викладеного, керуючись п. «а» п. 2 ч.1 ст. 4, ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ч.1 ст. 172-7, 283 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення за ст. 172-7 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 170 (сто сімдесят гривень) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, жительки АДРЕСА_1, в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням отримувачу коштів - УДКСУ у м. Івано-Франківську, код ЄДРПОУ 37952250, на рахунок № 31214206700002 в ГУДКС України в Івано-Франківській області, МФО 836014, код класифікації 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891693 - 36 грн. 54 коп. судового збору.
Штраф повинен бути сплачений правопорушником протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи внесення подання прокурора. Апеляційна скарга чи подання прокурора на постанову може бути подано до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Бабій О.М.