Ухвала суду № 37520084, 07.03.2014, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.03.2014
Номер справи
2а-880/11/1270
Номер документу
37520084
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

12.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

07 березня 2014 року ЛуганськСправа № 2а-880/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Лагутіна А.А.;

суддів: Ірметової О. В., Свергун І. О.,

при секретарі судового засідання: Рязанській Є. О.;

за участю сторін: не з'явились,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби України про зміну або встановлення способу та порядку виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 21 квітня 2011 року у справі № 2а-880/11/1270 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, територіального управління державної судової адміністрації в Луганській області про зобов'язання провести перерахунок заробітної плати та довічного утримання і виплачувати їх у визначеному законом розмірі, та зобов`язання профінансувати витрати на виплату заборгованості з заробітної плати та довічного утримання,

ВСТАНОВИВ:

09 листопада 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла вищезазначена заява.

В обґрунтування заяви відділом примусового виконання рішень державної виконавчої служби України зазначено наступне.

В провадженні відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України (далі - Відділ) перебуває виконавче провадження з примусового виконання рішення суду на підставі якого видано виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 20.05.2011 № 2а-880/11/1270 про зобов'язання Міністерство фінансів України профінансувати вказані витрати на виплату заборгованості із заробітної плати з 19 серпня 2009 року по 31.12.2010 року та на виплату ОСОБА_1 самої заробітної плати, а також довічного утримання ОСОБА_1, у встановленому ст. 44 Закону України "Про статус суддів" розмірі.

За даним виконавчим документом боржником є Міністерство фінансів України (вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008), стягувачем: ОСОБА_1 (АДРЕСА_1).

Заявник вважав, що виконання рішень судів вказаної категорії має здійснюватись за рахунок бюджетних асигнувань, передбачених в Державному бюджеті головному розпоряднику бюджетних коштів - Державній судовій адміністрації України, в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845.

Крім того, заявник зазначив, що Державна судова адміністрація України самостійно перераховує грошові кошти стягувачам в порядку черговості згідно реєстру виконавчих документів по стягненню коштів на користь суддів, складеного в порядку надходження виконавчих документів на виконання до державної виконавчої служби і затвердженого протоколом спільної наради від 30.03.2009 року між Міністерством юстиції України та Державною судовою адміністрацією України.

Зазначені у заяві обставини, на думку заявника, унеможливлюють виконання Міністерством фінансів України виконання рішення суду на підставі якого видано виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 20.05.2011 № 2а-880/11/1270 про зобов'язання Міністерство фінансів України профінансувати вказані витрати на виплату заборгованості із заробітної плати з 19 серпня 2009 року по 31.12.2010 року та на виплату ОСОБА_1 самої заробітної плати, а також довічного утримання ОСОБА_1, у встановленому ст. 44 Закону України «Про статус суддів» розмірі.

З підстав викладених у заяві, відділ примусового виконання рішень державної виконавчої служби України просив суд змінити спосіб та порядок виконання рішення суду на підставі якого видано виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 20.05.2011 № 2а-880/11/1270 про зобов'язання Міністерство фінансів України профінансувати вказані витрати на виплату заборгованості із заробітної плати з 19.08.2009 по 31.12.2010 та на виплату ОСОБА_1 самої заробітної плати, а також довічного утримання ОСОБА_1, у встановленому ст. 44 Закону України "Про статус суддів" розмірі - шляхом зобов'язання Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/2, м. Київ, 01021, код 26255795), як головного розпорядника бюджетних коштів звернутися з відповідним бюджетним запитом, згідно норм Бюджетного кодексу України, до Міністерства фінансів України щодо виділення з Державного бюджету України грошових коштів на фінансування витрат на виплату заборгованості із заробітної плати з 19.08.2009 по 31.12.2010 та на виплату ОСОБА_1 самої заробітної плати, а також довічного утримання ОСОБА_1, у встановленому ст. 44 Закону України "Про статус суддів" розмірі, та зобов'язання Державну судову адміністрацію України (вул. Липська, 18/2, м. Київ, 01021, код 26255795) здійснити вказані витрати, або встановити інший спосіб та порядок виконання рішення суду на підставі якого видано виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 20.05.2011 № 2а-880/11/1270.

Сторони у судове засідання не з'явились, судом вживались заходи щодо належного їх повідомлення про дату, місце та час судового розгляду заяви (а.с.188-192). Відділ примусового виконання рішень державної виконавчої служби України у наданій заяві про зміну або встановлення способу та порядку виконання постанови просив суд розглянути заяву за його відсутністю. Від представника Міністерства фінансів України надійшло клопотання про розгляд заяви за його відсутністю (а.с. 196).

Від представника територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області та Державної судової адміністрації України надійшло заперечення на заяву (а.с.193-194).

Дослідивши матеріали заяви, розглянувши заяву в межах заявлених вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд приходить до наступного.

Згідно ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Судом встановлено, що в провадженні відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України перебуває виконавче провадження з примусового виконання рішення суду на підставі якого видано виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 20.05.2011 № 2а-880/11/1270 про зобов'язання Міністерство фінансів України профінансувати вказані витрати на виплату заборгованості із заробітної плати з 19 серпня 2009 року по 31.12.2010 року та на виплату ОСОБА_1 самої заробітної плати, а також довічного утримання ОСОБА_1, у встановленому ст. 44 Закону України "Про статус суддів" розмірі.

За даним виконавчим документом боржником є Міністерство фінансів України (вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008), стягувачем: ОСОБА_1 (АДРЕСА_1).

Підставою для зміни способу та порядку виконання рішення суду бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк, спосіб встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.

В даному випадку, відділом примусового виконання рішень державної виконавчої служби України обставини не наведено обставин, що унеможливлюють виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 21 квітня 2011 року у справі № 2а-880/11/1270, та вони, в розумінні ст. 263 КАС України, не є винятковими.

Доказів наявності інших обставин, що ускладнюють виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 21 квітня 2011 року у справі № 2а-880/11/1270 або роблять його неможливим, заявником до суду не надано.

Крім того, застосування запропонованого заявником порядку та способу виконання рішення суду потягне за собою фактичну зміну судового рішення, що суперечить нормам Кодексу адміністративного судочинства України.

Статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Відповідальність за невиконання або неналежне виконання судового рішення, яке набрало законної сили визначена чинним законодавством України.

Оскільки заявником не надано достатніх доказів наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 21 квітня 2011 року у справі № 2а-880/11/1270, та обставини наведені у заяві не є винятковими у розумінні ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні заяви відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби України про зміну або встановлення способу та порядку виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 21 квітня 2011 року у справі № 2а-880/11/1270 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, територіального управління державної судової адміністрації в Луганській області про зобов'язання провести перерахунок заробітної плати та довічного утримання і виплачувати їх у визначеному законом розмірі, та зобов`язання профінансувати витрати на виплату заборгованості з заробітної плати та довічного утримання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 165 та 263 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні заяви відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби України про зміну або встановлення способу та порядку виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 21 квітня 2011 року у справі № 2а-880/11/1270 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, територіального управління державної судової адміністрації в Луганській області про зобов'язання провести перерахунок заробітної плати та довічного утримання і виплачувати їх у визначеному законом розмірі, та зобов`язання профінансувати витрати на виплату заборгованості з заробітної плати та довічного утримання.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя А.А. Лагутін О.В. Ірметова І.О. Свергун