Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 лютого 2014 р. Справа №805/331/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11 год. 30 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Зінченка О.В.,
при секретарі судового засідання Усові Д.В.,
з участю:
позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька - Приходько О.Ф.,
представника відповідача - Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області - Пантіної М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області, управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька про скасування вимоги Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області № Ф-32у від 20 грудня 2013 року про сплату боргу (недоїмки) у сумі 9 852,74 грн. та рішення управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька № 5413 від 09 серпня 2013 року про застосування штрафних санкцій у сумі 170,00 грн.,
В С Т А Н О В И В :
У січні 2014 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька (далі - відповідач 1), Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області (далі - відповідач 2) про визнання протиправними та скасування вимог Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області від 20 грудня 2013 року про сплату недоїмки у розмірі 9 852,74 грн., управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька від 02 грудня 2013 року, рішення управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька від 31 січня 2013 року № 217, від 09 серпня 2013 року № 541, скасування рішення управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька від 02 грудня 2013 року про відмову в задоволенні заяви, зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька повернути сплачену суму штрафу та пені у загальному розмірі 254,82 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначила, що вона з 30 січня 2007 року є фізичною особою-підприємцем, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця Серії НОМЕР_1, та відповідно до Свідоцтва Серії НОМЕР_2 є платником єдиного податку. Позивач вказує, що згідно з довідкою управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька № 122118 з 3 серпня 2006 року є пенсіонером за віком, отримувала пенсію за віком з 03 серпня 2006 року по 26 вересня 2010 року, з 27 вересня 2010 року довічно отримує пенсію по втраті годувальника. Позивач вказала, що з аналізу частини 4 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що особи, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Позивач зазначає, що згідно рішення управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька від 31 січня 2013 року № 217 до неї застосовані штрафні санкції у розмірі 165,90 грн. та пеня у розмірі 88,92 грн., таким чином загальна сума становить 254,82 грн. Також, згідно вимоги ДПІ у Кіровському районі м. Донецька за позивачем обліковується заборгованість зі сплати єдиного внеску з серпня 2011 року по жовтень 2013 року у розмірі 9 852,74 грн., але з винесеними вимогами позивач не згодна, оскільки відповідно до пенсійного посвідчення є пенсіонером за віком, та знаходиться на спрощеній системі оподаткування, через що не повинна сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Позивач зазначив, що Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що звільняються від сплати особи, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують пенсію або соціальну допомогу. Таким чином, позивач вважає, що дії відповідача є незаконними та порушують її права. З огляду на повідомлені обставини, просила суд скасувати вимоги Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області від 20 грудня 2013 року про сплату недоїмки у розмірі 9 852,74 грн., управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька від 02 грудня 2013 року, рішення управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька від 31 січня 2013 року № 217, від 09 серпня 2013 року № 541, рішення управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька від 02 грудня 2013 року про відмову в задоволенні заяви, зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька повернути сплачену суму штрафу та пені у загальному розмірі 254,82 грн.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 04 лютого 2014 року відкрито провадження у даній адміністративній справі та призначено її до розгляду у відкритому судовому засіданні на 10 год. 45 хв. 24 лютого 2014 року.
У судовому засіданні позивач надала заяву про уточнення та зменшення позовних вимог, згідно якої просила суд скасувати вимогу Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області № Ф-32 у від 20 грудня 2013 року про сплату боргу (недоїмки) у сумі 9 852,74 грн. та рішення управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька № 5413 від 09 серпня 2013 року про застосування штрафних санкцій у сумі 170,00 грн. З урахуванням викладеного, просила уточнені позовні вимоги задовольнити у повному обсязі (арк. справи 40).
Представник Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області заперечувала проти задоволення позовних вимог, про що у судовому засіданні надала письмові заперечення, згідно яких зазначає, що відповідно до положень Податкового кодексу України, а також Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування» та іншими нормативно-правовими актами, з 01 жовтня 2013 року контроль за дотриманням законодавства зі збору єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування покладено на органи Міністерства доходів і зборів України. З урахуванням наведеного до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області було передано особові рахунки по платникам єдиного внеску, в тому числі по яких була наявна заборгованість з даного збору станом на 01 жовтня 2013 року. Відповідно до статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» органи доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платником єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату, яка є виконавчим документом. На підставі чого відповідачем, ДПІ у Кіровському районі м. Донецька ГУ Міндоходів у Донецькій області вручено позивачу вимогу Ф-32у від 20 грудня 2013 року про сплату боргу з єдиного внеску у сумі 9 852,74 грн. Частиною 4 статті 4 згаданого Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що особи, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Відповідач вказує, що як зазначено в позові та в довідці УПФУ в Кіровському районі м. Донецька № 10998/05-34 від 09 грудня 2013 року ОСОБА_1 отримує пенсію у зв'язку з втратою годувальника з 27 вересня 2010 року. Статтею 9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсіонер - це особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім'ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом. Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія у зв'язку з втратою годувальника не є пенсією за віком. Зазначеним Законом передбачені такі види пенсійних виплат, як: пенсія за віком, пенсія у зв'язку з втратою годувальника, пенсія по інвалідності. Виходячи з вищевикладеного, відповідач вважає, що позивач, ОСОБА_1, повинна сплачувати єдиний внесок, оскільки, відповідно до чинного законодавства, пенсія у зв'язку з втратою годувальника не є пенсією за віком, на підставі чого просила відмовити в задоволенні адміністративного позову у повному обсязі (арк. справи 37-38).
Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги позивача та заперечення відповідача, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адреса: АДРЕСА_1 зазначене підтверджується копією паспорта громадянина України серії НОМЕР_3 (арк. справи 18), зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця 30 січня 2007 року виконавчим комітетом Донецької міської ради, у зв'язку з чим державним реєстратором внесено запис до єдиного державного реєстру № 2 266 000 0000 032265, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_1 (арк. справи 12). Позивач з 01 січня 2012 року перебуває на спрощеній системі оподаткування, що підтверджується Свідоцтвом платника єдиного податку Серії НОМЕР_2 (арк. справи 13). Згідно з довідкою управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька № 122118 позивач з 03 серпня 2006 року отримувала пенсію за віком з 03 серпня 2006 року по 26 вересня 2010 року, з 27 вересня 2010 року довічно отримує пенсію по втраті годувальника (арк. справи 19).
Відповідач - 1 - управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька є юридичною особою (код ЄДРПОУ 21982562, адреса: 83011, м. Донецьк, вул. Кірова, 215) до 01 жовтня 2013 року здійснювало адміністрування єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування.
Відповідач - 2 - Державна податкова інспекція у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області є органом виконавчої влади, який в даних правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а тому у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України є суб'єктом владних повноважень.
З 01 жовтня 2013 року контроль за дотриманням законодавства зі збору єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування покладено на органи Міністерства доходів і зборів України. З урахуванням наведеного, до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області передано особові рахунки по платникам єдиного внеску, у тому числі по яких була наявна заборгованість з даного збору станом на 01 жовтня 2013 року.
Частиною 4 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зазначено, що орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
20 грудня 2013 року Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області у відношенні позивача прийнята вимога № Ф-32-у, з якої вбачається, що станом на 20 грудня 2013 року сума недоїмки зі сплати єдиного внеску складає 9 852,74 грн. (арк. справи 16), яка направлена позивачу. Із розрахунку до вказаної вимоги вбачається, що вищенаведена сума недоїмки з єдиного внеску утворилась за такі періоди: з серпня по грудень 2011 року на суму 1 698,23 грн., з яких у серпні 2011 року на суму 333,12 грн., у вересні 2011 року на суму 333,12 грн., у жовтні 2011 року на суму 341,80 грн., у листопаді 2011 року на суму 341,80 грн., у грудні 2011 року на суму 348,39 грн., у період з січня по грудень 2012 року на суму 4 572,42 грн., з яких у період з січня по березень 2012 року по 372,33 грн. щомісяця, з квітня по червень 2012 року по 379,62 грн. щомісяця, з липня по вересень 2012 року по 382,39 грн. щомісяця, у жовтні 2012 року на суму 387,95 грн., у листопаді 2012 року на суму 387,95 грн., у грудні 2012 року на суму 393,50 грн., у період з січня по червень 2013 року на суму 2 388,06 грн. з яких по 398,01 грн. щомісяця (арк. справи 10-11).
Водночас, як встановлено судом та підтверджується матеріалами адміністративної справи, на підставі акту управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька від 09 серпня 2013 року про неподання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у 2012 році (арк. справи 15) рішенням управлінням Пенсійного фонду в Кіровському районі м. Донецька за № 5413 до позивача застосовані штрафні санкції за неподання звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (арк. справи 14), про наявність якого позивач дізналася лише у грудні 2013 року, після звернення до управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька.
Не погодившись із зазначеними вимогою та рішенням позивач 30 грудня 2013 року (згідно відмітки поштової служби на конверті в якому до суду надійшов адміністративний позов) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду із даним адміністративним позовом.
Прийняте управлінням Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька рішення та вимога - Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області є правовими актами індивідуальної дії, правомірність винесення яких здійснюється за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Спірною обставиною між сторонами є те, чи належить позивачу сплачувати за себе єдиний внесок у разі призначення йому пенсії по втраті годувальника, а також обґрунтованість прийняття рішення управлінням Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька про застосування штрафних санкцій за неподання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у 2012 році. Стосовно цього суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
06 серпня 2011 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» від 07 липня 2011 року № 3609-VI, яким статтю 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» доповнено частиною 4, в якій зазначено, що особи, зазначені у пункті 4 частини першої цієї статті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
З аналізу частини 4 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» можна зробити висновок, що остання не містить обмежень щодо звільнення від сплати єдиного внеску в залежності від виду отриманої пенсіонером пенсії, пенсії за віком чи пенсії по втраті годувальнику, за умови, що даний пенсіонер досяг пенсійного віку.
Разом із цим, як зазначалось судом вище, позивачеві територіальним органом пенсійного фонду 03 серпня 2006 року призначена пенсія за віком, з 27 вересня 2010 року позивачеві призначено пенсію по втраті годувальника, що підтверджується довідкою № 122118 від 09 вересня 2013 року, яка міститься в матеріалах адміністративної справи (арк. справи 19).
Таким чином, позивач скористалася правом, передбаченим статтею 37 Закону України «Про пенсійне забезпечення», згідно якої члени сім'ї померлого, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували яку-небудь пенсію, мають право перейти на нову пенсію, та перейшла на нову пенсію по втраті годувальника з 27 вересня 2010 року.
Також, як вбачається із адміністративного позову, добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування позивач не приймає.
За даних обставин, Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області помилково прийнята вимога від 20 грудня 2013 року, якою визначено до сплати позивачу суму боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 9 852,74 грн., яка складається із недоїмки: з серпня по грудень 2011 року на суму 1 698,23 грн., з яких у серпні 2011 року на суму 333,12 грн., у вересні 2011 року на суму 333,12 грн., у жовтні 2011 року на суму 341,80 грн., у листопаді 2011 року на суму 341,80 грн., у грудні 2011 року на суму 348,39 грн., у період з січня по грудень 2012 року на суму 4 572,42 грн., з яких у період з січня по березень 2012 року по 372,33 грн. щомісяця, з квітня по червень 2012 року по 379,62 грн. щомісяця, з липня по вересень 2012 року по 382,39 грн. щомісяця, у жовтні 2012 року на суму 387,95 грн., у листопаді 2012 року на суму 387,95 грн., у грудні 2012 року на суму 393,50 грн., у період з січня по червень 2013 року на суму 2 388,06 грн., тобто по 398,01 грн. щомісяця.
Разом із цим, як свідчать матеріали адміністративної справи позивачем 05 лютого 2013 року був поданий до управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012 рік, який отриманий уповноваженою особою - ОСОБА_5, що підтверджується відповідною розпискою (арк. справи 17).
З огляду на наведене, а саме те, що позивачем поданий означений звіт у строк установлений Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за 2012 рік, тому рішення № 5413 від 09 серпня 2013 року про застосування штрафних санкцій у сумі 170,00 грн. за неподання вказаної звітності є протиправним.
Отже, враховуючи встановлені обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про скасування вимоги Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області № Ф-32у від 20 грудня 2013 року про сплату боргу (недоїмки) у сумі 9 852,74 грн. та до управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька рішення № 5413 від 09 серпня 2013 року про застосування штрафних санкцій у сумі 170,00 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
На підставі статті 94 КАС України, суд присуджує до стягнення з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору, що документально підтверджені, тобто у розмірі 240,87 грн. (арк. справи 25).
З огляду на наведене, керуючись статтями 2, 7-12, 69-72, 87-98, 122-163, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області, управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька про скасування вимоги Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області № Ф-32у від 20 грудня 2013 року про сплату боргу (недоїмки) у сумі 9 852,74 грн. та рішення управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька № 5413 від 09 серпня 2013 року про застосування штрафних санкцій у сумі 170,00 грн., - задовольнити повністю.
Скасувати вимогу Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області № Ф-32у від 20 грудня 2013 року про сплату боргу (недоїмки) у сумі 9 852,74 грн.
Скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Донецька про сплату боргу (недоїмки) у сумі 170,00 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати у розмірі 240,87 грн. (двісті сорок грн. 87 коп.).
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 24 лютого 2014 року.
Повний текст постанови виготовлений 28 лютого 2014 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Зінченко О.В.